Skocz do zawartości
Gracze online

 

 

[ZAAKCEPTOWANE]must be dla policji/szeryfa


krystofer

Rekomendowane odpowiedzi

/ulecz w markerze na stacji czy cos - uzupełnia na full hp i kamizelke

/g 1 duty dla grupy typu LEA dodaje z automatu cały ekwipunek(pistolet, taser, latarka, baton, karabin, etc.) i jednoczesnie zabiera podczas zejscia z duty.

 +dodanie do w/w markera możliwosci konfiguarcji presetów do slużby, mam tu na myśli możliwość personalizacji ekwipunku, czyli wybor pistoletu spośród wybranych dostepnych, możliwosc ustalenia czy ma mieć on latarke czy nie, możliwość wylaczenia batona z ekwipunku, etc.)

/prowadz [id] - mozliwosc bezposredniego prowadzenia osoby zakutej w kajdanki

/zabierzbronie /zabierznarkotyki - usuwa z ekwipunku osoby na której się używa daną komene w/w rzeczy

GPS na mapie pokazujacy wszystkie aktywne radiowozy(jeśli oficer z właczonym duty siedzi w środku radiowozu to na mapie świeci sie ikonka)

dodanie /v sign czyli lewitujacego białego 3d textu w tym miejscu: 

Spoiler

AwCcO6.jpg

jakieś oznaczenie ulic na wzór: https://www.gta5-mods.com/scripts/player-location-display-v3-50

dodanie do zgłoszeń 911 nick postaci zgłaszajacej oraz lokalizacje z której dana osoba dzwoni, lokalizacja(ulica+dystrykt/miasto/hrabstwo) była by czytana z mapy gta v

 

przebudowanie systemu mandatów, z tym że powinno byc to zrobione na zasadzie takiej ze gdy ktoś otrzyma mandat to nie jest on spłacany z automatu przy wpisaniu komendy, tylko taki mandat sie na taka osoba nakłada i musi on zostać spłacony w terminie 7 dni w markerze który byłby w lobby interioru szeryfa/highway patrol, w przypadku gdyby taka osoba przekroczyła termin daje to mozliwosc zatrzymania takiej osoby, czyli raz ze nakreca interakcje miedzy graczami, a dwa ze jest zgodne z realiami. Kazdy gracz mógłby sprawdzic swoje mandaty pod komenda /mandaty, gdzie te niezapłacone ale nieprzeterminowane byłby zazaczone na zółto, a niezapłacone przeterminowane na czerwono. W dodatku, osoba ktora otrzymała mandat powinna dostac komunikat na chacie o tresci "Opłac mandat na najbliższej stacji policji lub szeryfa w 7 dni".

 

zmiana terminologii z prawa jazdy/prawka na licencja kierowcy oraz z dowodu osobistego na ID Card.

 

dodanie komendy /odholuj ktora unspawnowałaby samochod przy ktorym jest ta komenda używana, z dodatkwoa adnotacja na /do o treści "Auto zostało zabrane przez serwis holowniczy".

 

przebudowanie systemu radia na zasadzie:

posiadajac przedmiot radia ktory mozna kupic w sklepie gracz bedzie mial mozliwosc ustawienia dowolnego kanału dla radia bazujac na 10 dostepnych slotach, czyli:

dodac do tego komende /ustawkanał [slot] [numer kanału], przy czym slot to nasz wybrany slot ktory bedzie objasniony potem, a numer kanału to dowolna cyfra odpowiadajaca czestotliwosci. Na przykładzie agencji policyjnych, oficer ustawi sobie /ustawkanal 1 911 i to bedzie działało jako wewnetrzne radio dla danej grupy, /ustawkanal 2 912 ktore bedzie dzialalo jako czestotliwosc dla indywidualnych incydentów, /ustawkanal 3 913 etc. 

i teraz żeby pisać na danym slocie to gracz będzie mógł korzystać ze skrotow /r, /r2, /r3, /r4 etc. dla danego zdefiniowanego slotu.

Pierwszy slot powinien mieć żółty kolor czatu dla wyróżnienia sie, a pozostałe sloty ciemno złote ponieważ maja mniejszy priorytet. Dodatkowo zakres czestotliwosci od 900 do 999 powinien byc zarezerwowany tylko dla osób z grupa typu LEA(policja).

 

 

 

Dodanie funkcjonalnego MDC(podobno w budowie)

Kril, skkf, bezikx i 21 innych lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jako gracz spoza frakcji się wypowiem, tylko nie bijcie. 

 

/ulecz w markerze na stacji czy cos - uzupełnia na full hp i kamizelke  - odpada, naprawdę nie róbcie z tego serwera RPG. Kupcie sobie to jedzenie normalnie w biznesie, bo od tego one są, a kamizelki możecie przecież sobie wydać, a nie tracicie jej co 5 minut.

 

O ile reszta jest naprawdę dobra, która może się wam przydać, bo to jest po prostu rzecz niezbędna. Chociaż krótką (służbową) posiada praktycznie każdy gliniarz poza służbą - nie lepiej byłoby wam ją zostawić? 

 

Edytowane przez pufiaczyna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt nie zabrania nikomu grac w restaracjach posiłku czysto dla interakcji, ale specyfika tej gry jest taka ze ciagle cos sie dzieje i ciagle trzeba prosic o leczenie administracje. Latanie do miejsc przeznaczonych pod role play czysto w celu uzupełnienia hp jest wg mnie złym podejsciem. Kamizelki na przedmioty to najgorszy syf bo zasmieca poteznie serwer, ciagle trzeba je robic bo ciagle sie nisza. Tutaj jedna komenda rozwiazuje problem. Broń o której mówisz mozna rozwiazac w inny sposób, dajac taki pistolet prosto do ekwipunku tak jak to działa obecnie teraz, po prostu zautomatyzowanie tego daje duze pole do popisu pod katem personalizacji(opisane wyzej), odciaza serwer z przedmiotów i jedoczesnie nie zmusza nikogo do ciągłego wydawania poszczególnych przedmiotów danej osobe, bo taka osoba bedzie miala mozliwosc zrobic to samemu.

 

 

praktyczne rozwiazania i systemy to nie jest zadne RPG

Edytowane przez krystofer
nashi, wojtek, slippery i 1 inny lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest must win tylko realia usa gdzie panuje taka zasada jak there is never enough backup

 

poogladaj na yt jak wygladaja incydenty gdzie potrafi przyjechac nawet 20 radiowozów do normalnej sprawy

Edytowane przez krystofer
Kril, slippery, Arekk i 2 innych lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, pufiaczyna napisał:

/ulecz w markerze na stacji czy cos - uzupełnia na full hp i kamizelke  - odpada, naprawdę nie róbcie z tego serwera RPG. Kupcie sobie to jedzenie normalnie w biznesie, bo od tego one są, a kamizelki możecie przecież sobie wydać, a nie tracicie jej co 5 minut.

dosłownie to co napisałeś ma więcej wspólnego z rpg niż podejście opisane przez krystofera - roleplay polega na odgrywaniu postaci w sposób immersywny do świata przedstawionego w lore. nie wiem jak dla ciebie, ale dla mnie odgrywanie tego, że ktoś załadował ci bułę przez missclick mija się conajmniej z celem, a nie chcę nawet mówić o tym, że sprowadzanie roli biznesu gastronomicznego do lecznicy dla zwierząt wszelkiej maści, gdzie wszyscy gangsterzy wcinają fryteczki przed kolejną strzelaniną jest conajmniej poroniony. biznesy powinny być miejscem łapania interakcji pomiędzy graczami - gra tam powinna być przyjazna i zachęcać graczy do kolejnych sesji w takim miejscu, a nie być interiorem na zasadzie siema daj mi oferte na hamburgerka ja użyję i palę gumę, bo dosłownie to brzmi jak dobre rpg w którym kupujesz potiona na hp przed walką z bossem

edit
ok może trochę pojechałem z ogólnym tonem wypowiedzi, ale pisałem to będąc świeżo po dosć frustrującej grze - po prostu grajcie dla interakcji z drugim graczem, a nie dla korzyści skryptowych, kochajcie się itd., a na serwisie będzie beczka z klimatem otwierana co wieczór

Edytowane przez wojtek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, wojtek napisał:

dosłownie to co napisałeś ma więcej wspólnego z rpg niż podejście opisane przez krystofera - roleplay polega na odgrywaniu postaci w sposób immersywny do świata przedstawionego w lore. nie wiem jak dla ciebie, ale dla mnie odgrywanie tego, że ktoś załadował ci bułę przez missclick mija się conajmniej z celem, a nie chcę nawet mówić o tym, że sprowadzanie roli biznesu gastronomicznego do lecznicy dla zwierząt wszelkiej maści, gdzie wszyscy gangsterzy wcinają fryteczki przed kolejną strzelaniną jest conajmniej poroniony. biznesy powinny być miejscem łapania interakcji pomiędzy graczami - gra tam powinna być przyjazna i zachęcać graczy do kolejnych sesji w takim miejscu, a nie być interiorem na zasadzie siema daj mi oferte na hamburgerka ja użyję i palę gumę, bo dosłownie to brzmi jak dobre rpg w którym kupujesz potiona na hp przed walką z bossem

 

Nie chce mi się wierzyć, że mając możliwość /ulecz będziesz wpadał do knajpki na gierkę. Będziesz wolał tę grę z pełnym hp przesiedzieć gdzieś poza miastem, lub w intku ze swoim gronem, a wątpię, że to będzie w jakikolwiek sposób regulowane przez ekipę. /ulecz może być wygodne, jak najbardziej jest to wygodne rozwiązanie, ale patrząc na to z drugiej strony zbierając sobie darmową wyżerkę, nie napędzasz gospodarki serwera, która przecież jest tak bardzo ważna. Frakcje porządkowe mają u siebie ogarnięte osoby, więc raczej chłop będzie potrafił sensownie objaśnić sposób doładowania hp, a zamiast tego mogliby dla frakcji wprowadzić możliwość głupiej komendy /leczenie ID,  które będzie zdejmować BW - skróci to czekanie na supportera. Dodatkowo obrywając serie z broni ostrej, czy dostając w zwyczaju po pysku odgrywasz rehabilitację w szpitalu, lub zwolnienie, a nie wcinasz marsjanka i lecisz na wojnę.

 

 

edit dla kolegi wyżej, bo nie widzaiłem tego.

 

No okej, rozumiem to - nic się nie stało. Każdy po prostu chce i szuka dogodnego rozwiązania dla każdej ze stron. Dla mnie też liczą się interakcje, a wiem jak działa obecna mentalność graczy roleplay.

Edytowane przez pufiaczyna
Garrett i Evit lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, krystofer napisał:

zmiana terminologii z prawa jazdy/prawka na licencja kierowcy oraz z dowodu osobistego na ID Card.

@Matrzakto ziomek i zostalo ogarniete juz

 

Prawo jazdy = Licencja kierowcy

Dowód osobisty = Dowód osobisty (ID Card)

wojtek, ollie i Arekk lubią to

6oUdCNv.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności Regulamin