Skocz do zawartości
Gracze online

 

 

[ODRZUCONE]Niepoprawne użycia /me i opisy.


Rinu

Rekomendowane odpowiedzi

czemu probujecie narzucic innym swoj styl rozgrywki? dla mnie proste, krótkie i treściwe opisy są fajne, dla kogos innego nie - szanuje to, bo jest to na tyle błacha sprawa ze bez problemu mozna pozostawic to pod indywidualne upodobania. czy /me do uzywania opisywania postaci w czyms wam przeszkadza? niszczy wam rozgrywke?  kiedy widze ze ktos gra inaczej po prostu mowie ok gosc gral gdzies indziej, ma inne przyzwyczajenia i dla mnie to nie jest problem (jezeli wszystko co gra ma rece i nogi) bo gram swoje. 

ADVGierki, vinsu, Arekk i 8 innych lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że RP w gta wyewoluowało na przestrzeni lat. Początkowe założenia i zasady z czasem nieco się pozmieniały. Tak samo było z /me i z opisami. Czy warto się przypierdalać do tego, że ktoś dał w opisie info. dot. przystojnej twarzy albo perfum? Nie. Po prostu widać, że gracz nie ma ambicji do grania czegoś ciekawszego, ale jednocześnie nie łamie regulaminu i nie morduje nikomu w ten sposób żony ani dziecka.

 

Numery odznak i nazwiska w opisach policji to jest beka od lat. Jak ktoś tego używa, to już wiesz, że jest zabetonowanym mózgiem, który utknął w 2k11. 

 

/me pokroju "jest spocony" (pdk) jest słabe, ale ponownie, nikomu to krzywdy nie robi, a jedynie świadczy o słabym zachowaniu gracza. 

 

Czy warto upierdalać za takie bzdury? Nie xD 

 

Wyznaję bardzo prostą zasadę. Póki nie łamiesz regulaminu, póty graj sobie jak tylko chcesz. Co chwila znajdzie się jakiś wykopowy omnibus na forum i zacznie drążyć temat, że administracja zabija kreatywność. Ale jednocześnie jego sąsiad zacznie pisać tematy nakazujące standaryzację /me i opisów postaci xD 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odniosę się tylko do opisów. /opis w stylu "przystojny zastępca szeryfa" nie wnosi totalnie nic do gry i powinien być potraktowany jako niepoprawne użycie tejże komendy. Na wielu serwisach o stopniu można było dowiedzieć się z pagonów czy odznaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Evit napisał:

Odniosę się tylko do opisów. /opis w stylu "przystojny zastępca szeryfa" nie wnosi totalnie nic do gry i powinien być potraktowany jako niepoprawne użycie tejże komendy. Na wielu serwisach o stopniu można było dowiedzieć się z pagonów czy odznaki.

opis ubrany w mundur lspd, na sercu nameplate będąc w skinie lspd też nic nie wnosi i jest niepoprawny, bo opisujesz coś co widać, a mimo to taki opis jest/był forsowany na dużych serwisach role play

 

/edit:

niektórzy mylą policje stanową z biurem szeryfa, bo mogą nie wiedzieć jak wygląda poszczególny dress code. różnice między zastępcą, a stanowym widzisz na pierwszy rzut oka jeśli chociaż troche jesteś w temacie. na serwerze ciągle spotykam się, że grając w sahp ktoś do mnie pisze szeryfie, więc troche nie kumam co złego jest w umieszczaniu "zastępca szeryfa" do opisu

 

przystojny - nie koniecznie widać że postać jest przystojna po modelach z 7 letniej gierki, albo po prostu jest całkiem świeży pomimo

Edytowane przez nashi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co autor opisał w swoim poście jest zależne od tego w jakim community przystało nam grać. Jedni używają /me jako narracji pod screenshoty (co sam napisał autor, w końcu przeglądał tematy organizacji) i moim zdaniem jest to sprawa każdej osoby jak do tego podchodzi. Mamy rok jaki mamy, jest wiele tak zwanych /szkół/ w których każdy gracz osobny się uchował. Jedni podchodzą restrykcyjnie do roleplay, drudzy z kolei traktują go jako przyjemność i być może odskocznie od codziennych obowiązków. I nie widzę najmniejszego problemu w wykorzystywaniu /me celowo pod screenshoty, ale niech będzie to użyte z głową (na lsce ludzie byli potem cięci na niepoprawne /me w screenshotach pokroju /me jest dilerem, ma ciężko w życiu [...]).

Opisy powinny być takie by opisać niewykonalne rzeczy w kreatorze postaci (bo jest on dosyć okrojony) takie jak postura, budowa ciała czy wzrost - z tym nie powinno być problemu. Co do opisów graczy LEA, nie powinno się narzucać opisów w stylu "[odznaka] Imie_Nazwisko", to było popularne ale pięć lat temu na każdych serwerach z kolei i na niektórych z nich trwa do to teraz. Jest to zbędne, wystarczy krótki i treściwy opis jak "sierżant lokalnej stacji/biura" - cokolwiek. Nie wyobrażam sobie sztywno narzuconych opisów w obecnym roku, roleplay idzie do przodu i powinniśmy luźniej podchodzić do takich pierdułek.

Reasumując, nie widzę potrzeby ustalania sztywnych zasad co do opisów, tylko zważania na ich poprawność, podobnie jest z /me. Roleplay powinien być luźny, a wszyscy powinniśmy skupić się na rzeczach /większych/ niż pierdułkach takich jak tutaj dyskutujemy. W przeciągu dwóch dni zauważyłem dosyć poważne problemy z graczami organizacji przestępczych, powinniśmy na tym się skupić.

goldonmywrist i nashi lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, nashi napisał:

opis ubrany w mundur lspd, na sercu nameplate będąc w skinie lspd też nic nie wnosi i jest niepoprawny, bo opisujesz coś co widać, a mimo to taki opis jest/był forsowany na dużych serwisach role play

 

/edit:

niektórzy mylą policje stanową z biurem szeryfa, bo mogą nie wiedzieć jak wygląda poszczególny dress code. różnice między zastępcą, a stanowym widzisz na pierwszy rzut oka jeśli chociaż troche jesteś w temacie. na serwerze ciągle spotykam się, że grając w sahp ktoś do mnie pisze szeryfie, więc troche nie kumam co złego jest w umieszczaniu "zastępca szeryfa" do opisu

 

przystojny - nie koniecznie widać że postać jest przystojna po modelach z 7 letniej gierki, albo po prostu jest całkiem świeży pomimo

 

Trafiasz na kozak ludzi jak do Ciebie mówią "szeryfie", bo do mnie mówią "panie władzo" ;D PL_GUROM

Kril lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+1 dla OPa.
Najbardziej śmieszy mnie to jak ktoś problemy ma do tego, że ktoś pisze akcje w gwiazdkach podczas tekstu na czacie IC, a później pisze /me jest naćpany kokainą, kiedy akcje w gwiazdkach nie są nigdzie uregulowane, a jak wiadomo /me służy do opisywania CZYNNOŚCI, które nasza postać wykonuje, a nie do tego że jest 25 latkiem z afryki czy że jest naćpany kokainą - od opisywania stanu naszej postaci jest /do.

Edytowane przez KaVVaski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No skoro /me służy do opisywania CZYNNOŚCI, to czat służy do prowadzenia rozmowy z innymi a nie wplatania tam jakiś gwiazdek 🤔

Skoro ci co używają tego /me mają przestać używać tego rzekomo nieprawidłowego /me, to niech inni przestaną pisać w gwiazdkach bo czat jest od rozmowy a nie umieszczania tam czynności - od tego jest /me.

Sebek, Smugglercb i inkaust lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, vinsu napisał:

/me pokroju "jest spocony" (pdk) jest słabe, ale ponownie, nikomu to krzywdy nie robi, a jedynie świadczy o słabym zachowaniu gracza. 

nie wiem co w tym jest słabe, im dłuższe /me tym lepsze? Wyjasnij maharadżo role playu prosze Bo nie wiem

 

 

poza tym, /me jest komenda narracyjna dot. naszej postaci, /do dotyczy otoczenia i wszystkiego innego poza nasza postacia - ograniczanie /me do opisywania tylko samych czynnosci nie jest słuszne, bo równie dobrze /me może pełnić funkcje opisową naszej postaci, np. /me jest ubrany w luźne ciuchy, nie ma w tym nic złego.

Edytowane przez krystofer
skkf, Mith, inkaust i 8 innych lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zauważyłem to aktualnie większość tematów na forum polega na wojnie pomiędzy graczami z LSRP a resztą serwerów. Śmieszą mnie niektóre propozycje jak i wypowiedzi kilku osób, jak to trzeba iść do przodu i gra się teraz luźne RP. Myślę, że większość osób - tak jak i ja, przyszło tutaj aby grać hard rp - takie jakie uświadczyliśmy do tej pory na serwerach SAMP czy też MTA. Po co nam kolejne casualowe RP, skoro od tego mamy serwery pokroju wyspy czy innego crap'u.

Zabawne są też wypowiedzi osób, aby stosować się do progresu i nie być betonem, gdy jednocześnie te same osoby grała tylko na jednym serwerze i na siłę próbują ustalić rozgrywkę pod siebie.

Co natomiast myślę o głównym temacie tego wątku? Nie ma po co na siłę wymyślać koła na nowo. Od zawsze /me dotyczyło czynności, którą wykonuje nasza postać, natomiast /do służyło do prowadzenia narracji i opisu środowiska czy też postaci. To, że na ułamku serwerów było inaczej nie znaczy, że większość musi się dostosowywać do mniejszości.

Co do opisów szeryfów, cóż jest to decyzja lidera i on najlepiej wie co robi. Sprawę opisów jak i kwestie /me i /do powinna uregulować administracja, gdyż my możemy tutaj sobie skakać do gardeł, a i tak każdy będzie grał swoje. Z mojej strony zapraszam cieplutko wszystkich szeryfów aby od czasu do czasu zrobili sobie przerwę w patrolu, wstąpili na obiad do restauracji i zainteresowali się lokalną społecznością. Na wsi, jak to na wsi każdy się z każdym zna lub chociaż wie gdzie mieszka, więc nie musicie zgrywać takich służbistów ;). 

Pozdrawiam wszystkich cieplutko i życzę spokojnego wieczoru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Gryzzl napisał:

Zabawne są też wypowiedzi osób, aby stosować się do progresu i nie być betonem, [...] i na siłę próbują ustalić rozgrywkę pod siebie[...].

Dokładnie, nie wiem co oni wymyślili z tymi gwiazdkami w wypowiedziach naszej postaci

 

10 minut temu, Gryzzl napisał:

Na wsi, jak to na wsi każdy się z każdym zna lub chociaż wie gdzie mieszka

tylko ze ta nasza wieś, na której sie wzorujemy ma ponad 100 tysięcy mieszkańców, nie gramy wypizdowa górnego w powiecie kurwistrzał

Edytowane przez nashi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisanie o ls-rp jako casualowym serwerze role play gdzie jedynie tam spośród polskich serwerów byly podnoszone tematy swiadomosci uniwersum jakie sie odgrywa i ludzie dążyli do jak najlepszego odwzorowania ról ktore grali xD Ludzie tutaj nie maja pojecia czym w ogóle jest to całe "HARD RP" co w ogole nie jest zadnym HARD RP tylko Heavy RP jak już, a to okreslenie nie odnosi sie do tego na ile linijek ludzie pisza /me, a tak wlasnie ludzie tutaj interpretuja to, tylko odnosi sie do jakość role playu i tego jak dobrze grasz swoją role. Nigdzie nie jest powiedziane ze trzeba rozpisywać zajebiscie długie /me zeby kreowac postac zgodnie z realiami, narracja to tylko narzedzie i bardziej liczy sie to czy gracz jest świadomy tego co gra i jak to gra, czy stara sie to grac z pojeciem czy robi to bez żadnego rozeznania. Powiedzcie mi, co wam po graczu ktory rozpisuje akcje narracyjne na 5 linijek /me skoro bedzie grał polskiego sebka w skórze latynosa xD.

Edytowane przez krystofer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. @krystofer Ludzie nie interpretują tego, że długie /me to dobre /me. Dobre /me ma być krótkie i treściwe,  a nie chcesz mi chyba powiedzieć, że Twoim zdaniem /me jest reprezentantem norte, albo cokolwiek innego nie opisujące czynności, która Twoja postać robi jest właściwe? Tyczy się to samo opisów, to ma opisać Twoją postać wyglądowo - nw, dla przykładu, że masz 190cm wzrostu, albo sporą nadwage,  czy nawet plaster na czole. Osobiście chce mi się śmiać jak widzę chłopów z organizacji, którzy latają z opisem "groźny przestępca z xXx" - szanujmy się.

Garrett i Evit lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności Regulamin