Skocz do zawartości
Gracze online

 

 

Podnosimy FPS przez FidelityFX


Zosia

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, ostatnio znalazłam moda, którym chciałabym się z wami podzielić. 🙂 Jak wielu z was zapewne wie, GTA posiada opcję skalowania rozdzielczości, w której możemy także skalować w dół. Zyskujemy wtedy co prawda więcej fps, ale efekt takiego zabiegu najczęściej nie jest miły dla naszych oczu. Z pomocą przychodzi tutaj mod gta5_fsr. Wykorzystuje on AMD FidelityFX, które zastępuje domyślne, rockstarowe skalowanie. Mimo AMD w nazwie, działa także na kartach graficznych nvidii, nawet tych starszych np. na moim gtx 980. Podobno działa także ze zintegrowanymi, ale ja tego nie sprawdzałam.

image.thumb.png.45af066d760f7c0087be758f86333da7.png

Instalacja jest banalna, wypakowujemy folder gta5_fsr do folderu gdzie mamy zainstalowane GTA. Następnie w opcjach wchodzimy w zaawansowane ustawienia graficzne, wybieramy skalowanie klatek i ustawiamy na wartość od 0.5 do 0.87 (im wartość wyższa, tym bardziej szczegółowy obraz). 

Współpracuje także z ENB i Reshade, więc jeśli ktoś chciałby modować graficznie GTA to może, trzeba tylko wstawać rano i zapoznać się z instrukcjami na gitlabie twórcy. 

Link do moda: https://github.com/NarutoUA/gta5_fsr

Link do pobrania: https://github.com/NarutoUA/gta5_fsr/releases

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc bez owego moda na spawnie vespucci z takimi ustawieniami + FXAA i teselacja na wysoka mam średnio 80fps.image.png.d781f6b6cac3b2276b7953a83dd5f94b.png

 

Wrzuciłem moda i potestowałem wszystkie wartości podane przez producenta na githubie. Takie miałem FPSy.

0.5x - Performance Mode - fpsy zamiast przybyć to uciekły przy czym gra wygląda jak gówno
0.667x - Balanced Mode - również fpsy uciekły + o wiele większe spadki przy ruszaniu kamerą
0.75x - Quality Mode - fps w normie
0.883x - Ultra Quality Mode - fps również w normie


Nie wiem w sumie, może moja 1050ti jest popierdolona, ale aktualnie nie widzę sensu pobierania tego, chyba że ktoś faktycznie ma jakąś integrę i na 0.5x przybędzie mu z 10fps, ale to serio wygląda jak rozciągnięte 800x600

image.thumb.png.e50ffffd89a7f802185047a5540d02e2.png

Ksionszkasz, otf i bulkaa lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kapusiowySprawdziłam przed chwilą. U mnie różnica przy 0.75 i 0.88 oscyluje kolejno uśredniając ~10/20fps w kontraście do natywnej nieskalowanej. Przy 0.5 mam wzrost o ponad 30 klatek. Natomiast w ścisłym centrum (okolice spawnu), różnica jest marginalna. Możesz potestować jeszcze Lossless Scaling ze steama z FSR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Zosia napisał:

@kapusiowySprawdziłam przed chwilą. U mnie różnica przy 0.75 i 0.88 oscyluje kolejno uśredniając ~10/20fps w kontraście do natywnej nieskalowanej. Przy 0.5 mam wzrost o ponad 30 klatek. Natomiast w ścisłym centrum (okolice spawnu), różnica jest marginalna. Możesz potestować jeszcze Lossless Scaling ze steama z FSR.

nie no, aż tak mi się nie chce bawić - i tak tego moda bym nie używał, pobrałem z czystej ciekawości i dla testu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności Regulamin