Skocz do zawartości

Update 1.5

Wersja 1.5 wprowadza wiele ciekawych innowacji, których nie znajdziecie nigdzie indziej. Zajrzyj do tematu informacyjnego.
Szczegóły

Update 1.41

Edytor obiektów, boombox, bankowość mobilna, nowe areszty... Zobacz sam co tym razem przygotowaliśmy!
Szczegóły

Spis zmian których gracze pragną

Polecane posty

Siema.

Zgodnie z tym co było napisane na discord, otwieram otwartą merytoryczną dyskusję o zmianach, które gracze chcieliby wprowadzić na serwer.

Temat powstał za pozwoleniem Tarczy.

Prośba o nieatakowanie innych, spamowanie i pisania mało wartościowych postów. Chcemy zmienić ten serwer na lepsze to nie przeszkadzajmy sami sobie w realizacji tego celu.

Edytowano przez AzotoN1
Sadysta, Bartas, Tarcza i 7 innych lubią to

Organizacje przestępcze:

- Uregulowanie regulaminu org. zmiana  go całkowita w sposób bardziej konkretny bez pozostawiania luk do wykorzystywania przez graczy 

- Opiekun przestępczych będący osobą, która realnie wprowadza zmiany w świecie gry
- Informacje nt. projektów zarobkowych, możliwościach jakie daje panel organizacji (chodzi mi o konkretnie informacje co do zarobkowych, limit wycen etc. a nie masło maślanie ze mają to robić)

- Powołanie community managera 

//Edit: niezależny opiekun, zajmujący sie jedynie stricte organizacjami przestępczymi nie będąc tym samym członkiem jednej z nich unikając faworyzacji

Edytowano przez Sadysta
Klonek, zZz, WaderQ i 3 innych lubią to

1. Publikacje na forum:

Fajnie by było widzieć, że pracujecie nad czymś nowym. Na ten moment gdzieś pojawiała się informacja że pracujecie nad czymś większym, super! Jednakże graczy interesuje co się tam ciekawego może znaleźć. Wydaje mi się, że potrzebna jest osoba odpowiedzialna za publikacje takich materiałów co się szykuje. To się tyczy przyszłych aktualizacji oraz eventów.

2. Organizowanie mini eventów przez Supporterów i GameMasterów:

Aktualnie w ekipie jest trochę osób na w/w stanowiskach. Ja rozumiem, że każdy też chce pograć IC, jednakże stanowisko do czegoś zobowiązuje. Fajnie by było widzieć jakieś mini eventy na serwerze tworzone przez ekipę. 

3. Jak najszybsze naprawienie skryptu pod względem grywalności:

Na ten moment biznesy na serwerze są nie potrzebne. Jedyny zarobek mają salony tatuażu i czasami warsztaty jeśli ktoś chce lakierowania auta. Reszta biznesów leży, wydaje mi się, że przy starcie serwera nie powinno być takiej sytuacji.

4. Rozszerzenie rozgrywki poza Paleto:

Może czas pomyśleć by trochę rozszerzyć rozgrywkę, przykładowo do Sandy? Na ten moment administracja prawdopodobnie nie chce przenosin do Santos, ale gracze potrzebują więcej miejsca do gry, a w szczególności organizacje przestępcze.

5. Ubrania!:

Aktualnie w BInco jest może z 20 - 30 sztuk ubrań (strzelam na oko) przez co coraz więcej widzę ubranych podobnie ludzi. Odblokujcie ubranka, to też dużo daje w rozgrywce.

6. Obieg pieniądza:

Bardzo dużo osób na ten temat się wypowiedziało na discordzie i jest trafna uwaga. Pieniądz nie może uciekać, więc niech salon samochodowy prowadzi gracz, który będzie miał z tego dochód. Trzeba będzie ustalić ceny hurtowe, aktualne komisy mogły by zrobić z siebie Dealerów nowych i używanych samochodów. Dzięki takiemu rozwiązaniu można by było wprowadzić grę między firmami, przyda się tutaj firma transportowa która nowe samochody będzie sprowadzać z Santos do Paleto. Pieniądz zostaje, gra IC się rozwija.

Edytowano przez Lukree

- Wyeliminowane przypadków gdzie support siedzi na afk na aduty, aby nabić sobie czas do tabelki w excelu. Czasem ilość czasu oczekiwania na reakcje supportu jest absurdalna (nie mówię o momencie, w którym supporter jest zajęty innymi zgłoszeniami)

- Przedstawienie otwartej, łatwo dostępnej roadmapy, w której będzie zawarta ścieżka rozwoju projektu, aby gracze wiedzieli, nad czym aktualnie pracuje ekipa

- Jedna lub dwie osoby na stanowisku odpowiedzialnym za kontakt z graczami, odpisywaniem na tematy, informowaniu o nowościach i zmianach. Taki PR nastawiony na skomunikowanie graczy z administracją.

Na pewno coś jeszcze dodam od siebie

zZz, Tarcza, antek2220 i 1 inny lubią to

Leżąca gospodarka wołająca o pomoc,  albo skupiacie się na grindzie, albo ułatwcie nam zarobek na podstawowe rzeczy w tym "bogatym" miasteczku, bo aktualnie wygląda to śmiesznie, gracze opiszą sobie postać jaka ona nie jest zaje*ista i dostają śmieszny char dev, który miał istnieć dla "wyjątkowych" postaci, a nie zauważyłem w nich czegoś wyjątkowego porównywując moją postać, czy postacie moich e-znajomych, którzy się tu wypowiadają. Poprawcie ten system char dev, bądź go wyrzućcie zabija to całokształt rozgrywki. Zbalansujcie ceny jedzenia do reszty produktów Wprowadziliście system głodu, okeey myślicie, że pójdzie ktoś do restauracji się najeść za $30, skądże! Na stacji w sklepie trzy batony za $9 dają full hp XD. Aktualnie system leży i kwiczy, jeden warsztat daje ofkę za 308$, zaś drugi za tylko 8$ bez zarobku dla warsztatu, więc jakim cudem mają tu działać biznesy. Dziwne że przez tyle dni nikt od Was się nie skapnął.

Przy okazji, gdzie moje okulary za które podobno zapłaciłem razem z innymi patronami $7? Widzę postacie chodzące w nich, a nie wykupujące abonamentu tegoż serwisu. Czuję się przez Was oblany.

Nie usuwajcie, dodam parę słów jak siąde na pc

Edytowano przez Ravdar
BATUSHKA, Tarcza, Lukree i 2 innych lubią to

-Wprowadzenie salonu jako biznes (pojazdy nowe oraz używane) - Dorzuci to interakcji, a dodatkowo pozwoli na obieg pieniądza.

-Wprowadzenie systemu spalania do poszczególnej klasy samochodu.

-Zmiana wyceny napraw samochodów. (im droższe auto katalogowo - tym większa cena naprawy)

-Zbilansowanie cen do obecnych zarobków, tyczy się to również budynków - podatki, które mogą być opłacane nawet raz w miesiącu, a gdy tak nie będzie - dom znika.

-System rejestracji samochodów, gdzie musisz opłacić wszystkie jego koszta.

-Wprowadzenie systemu ubezpieczalni - płacisz ubezpieczenie zależne od samochodu, ale za to w razie wypadku masz wypłacane. (nawet tutaj mogą powstać takie biznesy)

-Biznes ochrony - nw czemu tutaj tego nie ma, ale naprawdę fajny biznes i przyda się jeśli będą przenosiny do LS.

-Dodatkowo wprowadzenie regulacji, które będą dotyczyć samej rozgrywki.

Edytowano przez pufiaczyna
krucyfisz, zZz, Lukree i 7 innych lubią to
  • Dynamiczna rotacja w ekipie, w szczególności na rangach support.
  • Eliminacja szkodników z rangą. (Daniel5204)
  • Nie przywiązywanie się do danego członka ekipy przez czerwonych. (W sumie to tyczy się tylko Tarczy)
  • Zaprzestanie procederu zamiatania skarg na ekipę pod dywan.

• Poprawienie publikacji, a właściwie większa ich ilość aby rozgrywka została lepiej ujednolicona.
  • LEA powinno odejść od pomysłu odgrywania ameryczki 1:1, stworzyć własny styl gry nie w 100% uzasadniony na kanale Police Activity.

arti, Emel, Smotar i 4 innych lubią to

Z mojej strony dodam, że brakuje systemów/skryptów, które by wyprowadzały gotówkę z obiegu - po za oczywiście nieruchomościami oraz pojazdami;

Już tłumaczę o co chodzi;

- skrypt siłki (ale nie dający nic po za statusem pod nickiem, ot taka zmiana), może jakiś asg (zaraz ktoś powie, że najlepiej z trybem tdm i instarepawnem, a ja powiem, że tak bo ludzie zapominają, że to tylko gra - dla hardkorowych graczy eRPe polecam wbijać w nocy i odgrywać chrapanie), działający system akcesoriów/wprowadzenie jubliera (którego można by napaść) i kupić u niego jakieś BlingBling$V4G itemki, zawężenie fryzur w wybierałce i dodanie ich do fryzjera, możliwość wykorzystywania skrinów od R* - jesli ktoś wyraża taką chęć. 

Co więcej, uważam że brakuje kilku byznesów;

- zmienić pracę kuriera, by gracz nie-w-firmie mógł przewieźć max 1-2 paczki, zaś w firmie, zależnie od wielkości auta - 5 do 10 "sztuk" towarów, by opłacało się zakładać firmy logistyczne.

- poszerzenie oferty o biznesy typu ochrona - trywialne, jednak do tej pory właściciele biznesów musieli zgłaszać "wniosek o zapewnienie ochrony we własnym zakresie"

- w/w siłka bądź studio fitness. Nie musi to dawać statystyk żadnych, po prostu chodzi o miejsce do grania

Kwestie wypłat;

- Możliwość nabicia 2x (albo 3x?) pejdeja w 1 biznesie by uniknąć sytuacji z człowiekiem-orkiestrą;

*ewentualnie ustawienie, by pejdej w godzinach 18:00 - 02:00 nabijał się szybciej? Chodzi o to, że nawet jakby ktoś z rana wbił aby zostawić postać, to musiałby dłużej czekać, zaś w godzinach "aktywności", aby nie musiał za długo siedzieć i czekać na interakcje "za barem", co promowałoby niejako granie w godzinach wieczornych (?)

Dodatkowo;

- Weryfikacja wielkości pejdeja; szeryf nie powinien zarabiać mniej niż striptizerka; mając jednak świadomość w jaki sposób działa system dotacji oraz to, że każdy wrzuca maksymalny pejdej (po za frakcjami) każdemu z pracowników, należałoby pomyśleć nad odrobinę innym systemem. 

Kwestia org. przestępczych;

- Wprowadzenie neturalnej strefy, na której organizacje nie mogą odpier, robić strefy wojny, a jedynie wchodzić w interakcje z cywilami*

- weryfikacja org przestępczych oraz ich poziomu, nie będę wytykał palcami ale "redneckowy redneck z redneckowa" to mem jeszcze z czasów LSVRP

*oczywiście w przypadku kiedy to cywil kozaczyłby - to przy dowodach a jego kozaczenie, w postaci SSów bądź materiału wideo - organizacja mogłaby mu wbić BW z miejsca. 

- zmiana w systemie cornerów/tworzenie eventów przez MG, kiedy to są sytuacje high risk-high reward ewentualnie jakieś mniejsze, z mniejszymi profitami w nagrodę za dobrą grę/wysoką aktywność

//Edit:

Dodanie wartości dragom, przez jakieś funkcje po ich zażyciu, oprócz statusu, czy kolorowego ekranu, tak, by opłacało się nimi handlowac nie tylko na cornerach ale też  z innymi organizacjami, a nawet z cywilami.

Jak coś mi się przypomni to napiszę

Edytowano przez Rukol

Usuńcie cornery, usuńcie /duty zastępując to biznesami pod interakcję, ogólnie stawiajcie na KLASYCZNE RP a nie Tradycyjną rozgrywkę Role Play w nowoczesnym wydaniu (xD), wzorujcie się na zagranicznych roleplayach dopóki macie monopol na platformie GTA 5 (macie dużo nowych osób w rp, warto ich uczyć NORMALNEGO RP a nie napierdalania w biznesach)

Edytowano przez Itek
votu, zZz, BATUSHKA i 4 innych lubią to

Biznesy i nijaczenie postaci
Tak jak ktoś wspominał wyżej, należałoby zrobić system duty oparty na tym iż można robić 2-3x duty dziennie na jednym biznesie, a na /g można mieć do dwóch biznesów maksymalnie - przy czym jeśli wbijemy już w jednym x2 duty to w drugim nie możemy wbić w ogóle. Prowadząc jeden z najlepiej(?) zarabiających biznesów na serwerze chodziłem stać jako barman do klubu 😄 A nie wspomnę że największym poszkodowanym są urzędnicy BCSO czy FD. - Oni mają wypłaty po $800, ludzie z takich frakcji nie chodzą na farme pozbierać warzywka, czy też idą po robocie do biznesu zrobić szybkie /duty. Żeby osoby grające funkcjonariuszy zarabiały $800 a jakiś gość odgrywający menela $1900? 😅

Osoba trzymająca pieczę nad wszystkimi, po prostu koordynator projektu.
Na ten moment każdy czerwony z tego co można zauważyć ma mało czasu, pracuje/rodzina i jakieś inne sprawy prywatne. W wolnym czasie siedzą w kodzie lub zajmują się czymś innym dla serwera, mam wrażenie że ekipa dev nawet czasami nie wie co ma teraz robić i oczekuje na jakieś instrukcje. W ciągu dosyć sporego czasu wleciały jakieś marne hotfixy które za dużo nie dają - tak, ja wiem że robicie to za darmo. Ale jeśli chcecie coś osiągnąć to musicie dawać z siebie wiecej, ja zapierdalałem 3 lata robiąc w esporcie hobbystycznie, a teraz to jest moja pełnoprawna praca i z tego dobrze zarabiam.
Reasumując - ten serwer potrzebuje kogoś na zasadzie Koordynatora projektu który wyznaczał by priorytety dla kodziarzy, co najpierw muszą zrobić, trzymał za pysk opiekunów aby niczego nie odjebali i w nic innego nie ingerował, po prostu pilnował czy wszystkie sprawy są doprowadzane, a jeśli nie to opierdalał i zmieniał prioytety danych spraw.

Brak zaufania co do opiekunów i osób zajmujących się kluczowymi sprawami na serwerze

Jak dużo ludzi wspomina na Discordzie, za nim OPIEKUN na coś pozwoli musi iść do redów i pytać się czy może i tak i tak postąpić. Jeśli osoba jest niekompetentna by sama podejmować decyzje to po co ona w ogóle znajduje się na takim stanowisku? Opiekun to chyba ranga dosyć ważna w hierarchii RP i taka osoba powinna być samodzielna, a nie pytać się czerwonych czy to będzie okej. - Jesli natomiast czerwoni boją się oddać swoje dziecko w ręce kogoś innego aby ktoś mu zmieniał pieluchy, to właśnie macie już czysty przykład. - opóźnienia ze wszystkim, dużo ludzi czeka na interiory, panele, czy jakieś inne głupoty. - Stworzenie sądu, no sory. Przecież to powinno zająć tyle samo czasu co tworzenie biznesu. Tworzysz pickup, interior i bajlando - na smaczki typu interior 3d itd przyjdzie czas, zajmijmy się podstawami nie chciejcie wprowadzać od razu fajerwerek, niech ten serwer funkcjonuje - bo jak widzę że ktoś napada na komis samochodowy z bronią białą, później leci do aresztu i na /do dostaje prace społeczne bo sąd nie działa, a na drugi dzień robi to samo no to mi się grac odechciewa.

Mało aktywni supporterzy/zawaleni robotą lub też mający tę rangę do pochwalenia się e-ziomkom
Supporterów jest dosyć mało zważając na to iż ta osoba powinna być zawsze aktywna, a w godzinach szczytu powinno ich być co najmniej kilku. Może nie każdemu da się zaufać, nie każdy nadaje się do pełnienia takiej funkcji, ale jeśli są jakieś obawy to skorzystajcie z starego dobrego systemu lvli supporterskich (może takie są) i jeśli ktoś ogarnięty się stara o tą rangę - niech ją dostanie, niech odpisuje i pomaga graczom na /w z podstawowymi komendami typu /unfreez, aj do iluś minut, warn etc. - Jeśli gracz odwala za bardzo etc, zawsze może zawołać kolegę wyższego rangą na DC.
Czasami dosyć długo czekam na reakcję jakiegoś supportera lub przez dłuższy czas nikogo takiego na serwerze nie ma, lub po prostu dostaję odpowiedź iż jest zajęty i załatwia sprawę z innymi graczami.

Odbieranie zgłoszeń przez BCSO/FD
Wiele razy przytrafiła mi się sytuacja kiedy to oczekiwałem na SO czy też FD w nieskończoność, widząc ich na /duty jeżdzących po mieście ale nie reagujących na zgłoszenia - zapewne albo mieli ważniejsze priorytety niż moje zgłoszenie co jest naturalne, albo mieli spam w zgłoszeniach etc - nie wnikam. Chodzi mi o to aby stworzyć coś takiego co by nas informowało że ktoś z /duty przyjął nasze zgłoszenie, bo czasami czeka się po 15ście minut i wysyła kilka zgłoszeń i nikt nie reaguje, dzięki temu byśmy wiedzieli że ktoś przyjął zgłoszenie i zapewne przyjedzie za jakiś czas ale ma coś do załatwienia jeszcze. - nie jest to jakieś super wymagające, dopisuje bo mi przyszło do głowy.

Dużo rzeczy które sam bym wypisał są w postach powyżej, jeśli coś wpadnie mi do głowy - dam znać.

Oprócz tego, co napisali @Rukol i @kempuś. wpadłem na pewniem pomysł odnośnie kontaktu Ekipa-Gracze:

Proponuję zrobić jakąś rangę - nazwijmy ją roboczo "Ambasador".

Takich Ambasadorów byłoby kilku i każdy reprezentowałby swoją "grupę" graczy. Organizacje Publiczne wybiorą swojego, biznesy swojego, org. przestępcze swojego a dwóch dodatkowych wybierze cały serwer jakimś głosowaniem na forum czy coś. 

Tacy Ambasadorzy będą mieli wjazd na Ekipowego discorda, grupe na messengerze czy gdzie tam się kontaktujecie, nie wnikam. Będą na bierząco przekazywać wam nastroje wśród graczy, czego by oczekiwali, itp. Wy ich będziecie informować o aktualnych pracach, postępach etc. Na forum dla przykładu dacie temat z opisem jaki Ambasador jest z jakiej "grupy społecznej" i ludzie będą zglaszać się z pytaniami do nich, jako do najbardziej poinformowanych o aktualnościach, tym samym nie będą musieli wylewać żali na discordzie i spamić co chwilę na /w czy PW.

Trochę na szybko pisane i może nie ze wszystkim się zgodzicie, ale sama koncepcja wydaje mi się godna przemyślenia.

p.png

Cytat

Proponuję zrobić jakąś rangę - nazwijmy ją roboczo "Ambasador".

Takich Ambasadorów byłoby kilku i każdy reprezentowałby swoją "grupę" graczy. Organizacje Publiczne wybiorą swojego, biznesy swojego, org. przestępcze swojego a dwóch dodatkowych wybierze cały serwer jakimś głosowaniem na forum czy coś. 

Siedzę i tylko czytam, nie udzielam się ale nie mam pojęcia co może dać jeden czy dwóch community managerów, kiedy prawie wszyscy gracze narzekają na brak nowych ubrań w sklepie, a właściciele ze skrypterem nic nie robią nawet w tak błahym kierunku. Podejrzewam, że osoby wypisujące na ten temat myślą już o sobie jako przyszłym kandydacie do obsadzenia. To, że powstanie taka ranga nic nie zmieni bo jeżeli większość nie zostaje wysłuchana to jakim cudem ma zostać wysłuchana jednostka.

Cytat
  • LEA powinno odejść od pomysłu odgrywania ameryczki 1:1, stworzyć własny styl gry nie w 100% uzasadniony na kanale Police Activity.

Nie rozumiem co nie odpowiada w takim stylu gry, jeżeli odgrywany jest Stan San Andreas w fikcyjnej wizji Ameryki to niech odgrywają ameryczkę bo to Stan San Andreas, a nie Województwo Kujawsko Pomorskie, Powiat Toruński, Gmina Wypizdowo-Górne.

Kolejna sprawa to, to co piszą gracze na temat leżącej gospodarki, mi osobiście bardziej zależy na kreowaniu postaci niż na staniu 45 minut w biznesie bo nie przegrałem w żadnym ani minuty i nie zamierzam tylko po to, żeby zarobić na strudla. Brak wyboru aut w momencie tworzenia postaci to jest jakiś żart, odgrywamy USA i jaki jest sens 25 letniej postaci bez auta? W Stanach każdy ma auto, chyba tylko bezdomni ich nie posiadają, a jak posiadają to w nich mieszkają. Jaki jest sens odgrywania 25 letniej postaci jeżeli ja muszę teoretycznie wystać dwa tygodnie w biznesie, żeby zapracować na auto? Może zasiłkiem $100 ma na to zarobić? xD Za $100 zasiłku to mogę sobie kupić batony, które wydam bo został wprowadzony bezsensownie system głodu i jakąś pierdółkę niż coś co faktycznie wpłynie na moją postać. Jego kwota powinna zostać podniesiona. Nawet ludziom, którzy grają stricte dla pieniędzy nie chce się stać i grindować tego siana bo ktoś przesadził ze swoim HARD RP.

Dużo ludzi teraz robi wylew, że ludzie podostawali auta/pieniądze/złote gruszki z wierzby na char devie i ich nie widać, no nie widać bo podejrzewam że Ci sami ludzie przestali grać bo ten serwer wygląda na pozostawiony sam sobie, serio i niech się dzieje wola nieba xD. Mam pewne przeczucia, że rozwiązaniem problemu rozdawnictwa na char devie, będzie jego przestanie bo jak coś zniknie to nie będzie problemu. 

Jeżeli serwer i ekipa nie tworzą możliwości rozgrywki to nigdy nie będzie na nim porządnej gry i zjednanego community. W obecnej chwili community to mieszkanka różnych serwerów i różnych stylów kreowania gry, czy przede wszystkim celów gry. Jeden będzie chciał zarabiać pieniądze, drugi będzie chciał solidnej gierki RP, to już głowa ekipy, aby w sposób zbalansowany zadowolić jednych i drugich. Po stronie ekipy leży wyrównanie tych dwóch czynników, ale po stronie graczy leży również pójście na kompromis. Kłótnie o styl gry LEA są kompletnie bezsensowne bo nie gracie z nimi 24/7, a jedynie pojedyncze akcje kiedy faktycznie coś zrobicie, lub LEA ma kaprys Was zatrzymać i sprawdzić. Serio, tak ciężko jest grzecznie wykonać ich polecenia i dać odjechać, że trzeba aż wymuszać na nich zmianę gry? Rozumiem, że większość z Was to młodzi gracze, wojownicy o swoje racje, ale na ciągłej kłótni tutaj nigdy się nic nie zbuduje, a jak zbuduje to domek z kart, który właśnie powoli upada bo graczy w picku jest coraz mniej.

Edytowano przez Bartuuula
Bubaczu, Karach, Lukree i 4 innych lubią to
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
  • Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować. Warunki korzystania z serwisu Polityka prywatności

Hej! Wygląda na to, że blokujesz reklamy. W porządku, my też czasem je blokujemy. Jeśli jednak chciałbyś nas wspomóc, rozważ dodanie strony do wyjątków.

W zamian otrzymasz unikatowy uścisk dłoni od @Kubas 🤝