Skocz do zawartości
Gracze online

 

 

San Andreas Highway Patrol


v3rso
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

RPE-L-CHP-FUNERAL-0821-WP-23-1.webp.3494197603b035283b473acedcc6c9b1.webpSan Andreas Highway Patrol jest stanowym organem ścigania amerykańskiego stanu San Andreas. SAHP ma główną jurysdykcję patrolową nad wszystkimi autostradami, drogami i ulicami stanu. Może pomagać lokalnym agencjom i agencjom hrabstwa oraz patrolować główne ulice miasta, a także lokalne hrabstwa, stanowe i międzystanowe autostrady, i jest głównym organem ścigania w wiejskich częściach stanu. Oprócz obowiązków patrolowania dróg, SAHP świadczy również inne usługi, w tym ochronę budynków i obiektów stanowych (przede wszystkim Kapitol stanu San Andreas) oraz ochronę urzędników stanowych. SAHP współpracuje również z miejskimi i federalnymi organami ścigania, zapewniając pomoc w dochodzeniach, patrolowaniu i innych aspektach egzekwowania prawa. Według badania przeprowadzonego w grudniu 2019 r. San Andreas Highway Patrol jest największą stanową agencją policji w Stanach Zjednoczonych, zatrudniającą 11 000 pracowników, z których ponad 7 600 to zaprzysiężeni oficerowie. Lokalna policja lub lokalny wydział szeryfa mający umowę z zarejestrowanym miastem są przede wszystkim odpowiedzialne za badanie i egzekwowanie przepisów ruchu drogowego w miastach, ale każdy oficer w SAHP może nadal egzekwować każde prawo stanowe w dowolnym miejscu w stanie, nawet jeśli główna misja agencji związana jest z transportem. Ponadto, oficerowie SAHP działają jako komornicy dla Sądu Najwyższego i Sądu Apelacyjnego San Andreas, a także zapewniają ochronę w budynkach zajmowanych przez stan.

 

25d2b5f4-12e8-40ae-bba7-dcd8a682b9fb-0331_TAI_CHP-pursuit_1314.thumb.webp.05705db41da2211b334365a8959724c1.webp

Oficerowie SAHP są odpowiedzialni za badanie i usuwanie wypadków samochodowych, niesprawnych pojazdów, gruzu i innych przeszkód w swobodnym przepływie ruchu. Często są pierwszymi ratownikami na miejscu wypadku (lub przeszkody), a następnie wzywają ratowników medycznych, strażaków lub kierowców lawet. SAHP sporządza raporty o kolizjach drogowych na drogach stanowych i na obszarach nie posiadających osobowości prawnej. SAHP reaguje i bada wszystkie wypadki z udziałem autobusów szkolnych w całym stanie, w tym miasta włącznie. SAHP posiada również wielodyscyplinarne zespoły badania wypadków (MAIT) zajmujące się badaniem kolizji drogowych. Agencja publikuje również dane o wypadkach drogowych w San Andreas z bazy danych o nazwie SWITRS (Statewide Integrated Traffic Records System).

 

 

 

 

150044092_5289255827813771_4833845813792042115_o.webp.888bdc009e7b1a1c09e5f9ce56c04852.webp

Po atakach z 11 września 2001r. SAHP stała się odpowiedzialna za zabezpieczenie i patrolowanie wielu potencjalnych celów terrorystycznych w San Andreas. Miejsca te obejmują elektrownie jądrowe, budynki rządowe i kluczowe infrastruktury. SAHP utrzymuje również SWAT w 24-godzinnej gotowości do reagowania na wszelkie działania terrorystyczne. SAHP ma również oficerów przydzielonych do grup zadaniowych ds. narkotyków i innych kryminalnych grup dochodzeniowych w całym stanie, a także utrzymuje wysoko wyszkolone zespoły obsługi nakazów (WST) we wszystkich swoich oddziałach o wysokim ryzyku. WST pomaga lokalnym, stanowym i federalnym organom ścigania w doręczaniu tego samego rodzaju nakazów wysokiego ryzyka. Śledczy SAHP ściśle współpracują również z agentami Federal Bureau of Investigations oraz District Attorneys. Dodatkowo SAHP ma dziesiątki patroli K-9 ds. narkotyków i wykrywania materiałów wybuchowych stacjonujących w całym stanie. Jednym z dodatkowych obowiązków agencji jest szczegółowa ochrona gubernatora.

 

 

 

 

CHP.thumb.webp.d7be16cf9a6bf064d02af85acc7cb6c5.webpZałożeniem projektu, bo należy zaznaczyć, że SAHP nie pojawia się w charakterze frakcji, jest dostarczenie aktywnym i byłym graczom LEA dodatkowego, innego miejsca do gry oraz dotarcie tą grą do innych graczy. Projekt otwierany jest bezterminowo, do czasu aż uznamy, że jest potrzebny. Nie będzie tutaj lidera ani hierarchii OOC, projekt pozostaje na barkach opiekunów sektora. Ograniczyliśmy organizacje OOC do minimum i skupiamy się na tym aby projekt był grą, a nie gra była projektem. Liczymy na powiew świeżości w naszym sektorze i dobrą współprace z istniejącymi już agencjami, które pozostają dla nas priorytetowe. W pierwszym poście pod tematem będziemy publikować informacje dotyczące możliwych sposobów dostania się do SAHP tym samym zastrzegając, że na razie nie przewidujemy dużych rekrutacji dla nowych graczy w świecie LEA, raczej skupimy się na weteranach, których nie trzeba uczyć gry gliniarza. Sam temat pozostaje otwarty na multimedia graczy uczestniczących w projekcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

unknown.png

INCYDENT NEWHALL

hRVrNLC.jpgMasakra Newhall (inaczej incydent Newhall) była strzelaniną pomiędzy dwoma ciężko uzbrojonymi napastnikami oraz oficerami pracującymi dla San Andreas Highway Patrol w obszarze niemunicypalnym Los Santos, San Andreas 6 kwietnia 1970 roku. W mniej niż pięć minut, pozbawionych życia zostało aż czterech oficerów San Andreas Highway Patrol. Ten dzień został określony najbardziej śmiertelnym dniem w historii służb porządkowych San Andreas.

Około 11:55 (p.m., UTC-8), oficerowie SAHP Walt Frago oraz Roger Gore prowadzili traffic-stop na Bobby Davis oraz Jack Twinning w związku ze zgłoszeniem tej dwójki, które wpłynęło do San Andreas Highway Patrol. Po zatrzymaniu się na parkingu pobliskiej restauracji dwójka kooperowała z oficerami SAHP. Po jakiejś chwili (nieokreślone) dwójka zatrzymywana przez SAHP otworzyła ogień do oficerów przeprowadzających traffic stop raniąc ich śmiertelnie.

Kilka minut później, na miejsce przestępstwa dojechał radiowóz z dwójką kolejnych oficerów SAHP, George Alleyn oraz James Pence. Alleyn i Pence natychmiast wdali się w bezpośrednią wymianę ognia z napastnikami. Podczas aktywnej strzelaniny, losowy przechodzeń podszedł do ciała jednego z zabitych wcześniej oficerów, pozyskał jego broń, przybrał osłonę za jednym z radiowozów i otworzył ogień do napastników.

Trójka została pokonana przez ciężko uzbrojonych napastników, Alleyn oraz Pence skończyli z ciężkimi obrażeniami ciała, a przechodzeń, po utracie całej amunicji schował się w rowie. Trzeci wóz San Andreas Highway Patrol dojechał na miejsce strzelaniny. Oficer z trzeciego radiowozu otworzył ogień do napastników, jednak wymiana ognia nie trwała już długo. Napastnicy zbiegli z miejsca zdarzenia na oczach oficera z trzeciego radiowozu SAHP.

 

cLRCK4u.jpg

 

Po trzech godzinach od głównego incydentu — Bobby Davis ukradł samochód po wcześniejszej wymianie ognia z jego właścicielem. Davis chciał uciec z obszaru przestępstwa po kradzieży auta, jednak został namierzony przez jednostki policji oraz skutecznie aresztowany. W międzyczasie Jack Twinning włamał się do domu i wziął jednego z mieszkańców tego domu jako zakładnika. Dom został otoczony przez zastępców Los Santos County Sheriff's Department.

Około godziny 9:00 (a.m) Twinning wypuścił zakładnika i popełnił samobójstwo podczas gdy zastępcy LSCSD weszli do domu. Bobby Davis został skazany przez stan San Andreas na śmierć, jednak jego wyrok został zmieniony na karę dożywotniego pozbawienia wolności bez możliwości zwolnienia warunkowego w 1973 roku. Davis zabił się w więzieniu stanowym Kern Valley w roku 2009.

 

unknown.png

OFIARY

Officer Walter C. Frago, 23 lata, mniej niż 2 lata w SAHP
Officer Roger D. Gore, 23 lata, mniej niż 2 lata w SAHP
Officer James E. Pence, 24 lata, mniej niż 2 lata w SAHP
Officer George M. Alleyn, 24 lata, mniej niż 2 lata w SAHP

OPRAWCY

Jack Twinning, lat 35 oraz Bobby Augusta Davis, lat 27 — oboje byli przestępcami z bogatą przeszłością przestępczą. Ich kary były powiązane głównie z przemocą oraz kradzieżami. Twinning od 16 roku życia był w ośmiu różnych więzieniach federalnych, włączając w to pięcioletni pobyt w Alcatraz, w którym zabił współwięźnia w celu samoobrony. Został uwolniony z federalnego więzienia w Tallahassee, Floryda jedenaście miesięcy przed strzelaniną w Newhall. Bobby Davis został warunkowo zwolniony z więzienia osiem miesięcy przed strzelaniną. Twinning i Davis zostali przyjaciółmi podczas pobytu w więzieniu.

HISTORIA PRZESTĘPCZOŚCI

Po nieudanym poszukiwaniu pracy Davis i Twinning spotkali się ponownie w Houston. Pojechali razem do Sacramento, San Andreas, gdzie próbowali (nieudolnie) obrabować kilka Banków. Pojechali do Los Santos w czerwonym 1964 Pontiac. Podczas drogi do Los Santos, zauważyli teren budowy wzdłuż autostrady w górzystym terenie, nieopodal Gorman. Uwierzyli, że mogą ukraść ładunki wybuchowe w celu dokonania kolejnej próby napadu na bank.

Twinning i Davis wynajęli apartament na Long Beach, niedługo po tym, zaczęli obserwować trasę opancerzonego furgonu dostarczającego gotówkę do parku Świętej Anity. Opracowali cały schemat użycia ładunków wybuchowych do rabunku furgonu poza autostradą. Wrócili na teren budowy w celu kradzieży ładunków. W ich czerwonym Pontiac zgromadzili bardzo dużą ilość broni, wliczając w to bronie krótkie, karabiny i strzelby. W całości mieli dwa razy więcej broni niż czwórka oficerów San Andreas Highway Patrol, z którymi mieli się mierzyć tamtego dnia.

 

STRZELANINA W NEWHALL

Wieczorem 5 kwietnia, Davis wysadził Twinning w okolicy terenów górzystych, w celu kradzieży materiałów wybuchowych. Około 23:20 (UTC-8), Davis jechał w kierunku północnym drogą międzystanową 5 na południe od Gorman, kiedy wykonał nielegalny zawrót przez pas środkowy autostrady, prawie zderzając się z pojazdem jadącym na południe prowadzonym przez Ivory Jack Tidwell, żołnierza wojskowego w drodze do Port Hueneme z żoną na miejscu pasażera. Tidwell wdał się w wymianę słowną z Davisem i obaj zatrzymali swoje auta, Davis wymachiwał bronią palną po zbliżeniu z Tidwell. Tidwell zdołał przekonać Davisa, że SAHP jest w okolicy, co skłoniło Davisa do odjechania. Para natychmiast pojechała do budki telefonicznej i zgłosiła incydent wraz z opisem pojazdu Davisa do SAHP. Oficerowie w okolicy zostali poinformowani, że pojazd jest poszukiwany w związku z misdemeanor, ponieważ wtedy był to obszar praktycznie niezamieszkany, gdzie polowanie i strzelanie było dozwolone.

Kilka minut później oficerowie SAHP, Walt Frago i Roger Gore, partnerzy w tym samym w radiowozie, zauważyli czerwonego Pontiaca w pobliżu Castaic i zaczęli podążać za pojazdem. Oficerowie James Pence i George Alleyn, partnerzy w drugim radiowozie, czekali w pobliżu, gotowi wesprzeć Frago i Gore'a. Podejrzany pojazd zjechał z autostrady na Henry Mayo Drive, w pobliżu dzisiejszego Six Flags Magic Mountain i wjechał na parking restauracji. Frago i Gore kazali dwóm pasażerom opuścić pojazd. Współpracujący z rozkazami oficera, Davis wyszedł z siedzenia kierowcy i podszedł do przedniej maski pojazdu, gdzie Gore zaczął go przeszukiwać. Tymczasem Frago podszedł do samochodu z drugiej strony, niosąc strzelbę z kolbą przy biodrze i lufą skierowaną w powietrze.

rcSEFBp.jpg

Gdy Frago podszedł do Pontiaca, Twinning wyszedł z siedzenia pasażera i otworzył ogień z rewolweru Smith&Wesson Model 28. Zanim Frago zdążył wycelować ze swojej strzelby w Twinning, został trafiony dwoma pociskami Magnum .357 i zabity. Gore natychmiast wyciągnął swój służbowy pistolet i odpowiedział ogniem w Twinning, ale robiąc to, zgubił Davisa, który był tuż obok niego. Podczas gdy Twinning i Gore wymieniali ostrzał, Davis wyciągnął zza pasa rewolwer kalibru .38 Special Smith&Wesson Model 49 i zabił Gore dwoma strzałami z bliskiej odległości.

Krótko po śmierci Gore na miejsce pojawili się Alleyn i Pence. Davis i Twinning natychmiast otworzyli do nich ogień z pistoletów, zużywając wszystkie pozostałe naboje, a następnie schowali się z powrotem do samochodu po nową broń. Davis wyciągnął dubeltówkę, a Twining chwycił półautomatyczny pistolet Colt 1911 kaliber .45 ACP. Po oddaniu jednego strzału, 1911 Twinninga się zaciął, ale szybko wyjął z samochodu kolejny i wyszedł od strony kierowcy. Gdy to zrobili, oficer Alleyn opróżnił swoją strzelbę Remington 870 w Pontiac, strzelając z pistoletu tak szybko, że przypadkowo wyrzucił nabój do strzelby. Pojedyncza kula ze strzelby trafiła Twinning w czoło, ale nie przebiła mu czaszki i spowodowała jedynie niewielką ranę.

Po zużyciu wszystkich pocisków do strzelby Alleyn otworzył ogień do Davis ze swojego rewolweru Magnum .357, ale nie były one celne. Davis odpowiedział ogniem ze swojej dubeltówki, uderzając Alleyn kilkoma pociskami śrutu 00, zadając tym samym śmiertelne obrażenia.

ARESZTOWANIE DAVIS, ŚMIERĆ TWINNING

O 3:25 Davis natknął się na kampera zaparkowanego w pobliżu polnej drogi. Po wymianie ognia z właścicielem, Danielem Schwartzem, uzbrojonym w rewolwer Enfield z II wojny światowej, Davis ukradł kamper. Schwartz wezwał policję i zgłosił kradzież. W ciągu kilku godzin camper został zauważony i zatrzymany przez zastępców z biura szeryfa hrabstwa Los Santos. Nie mając do dyspozycji więcej załadowanych broni, Davis poddał się dobrowolnie.

t6VsEl3.jpgTrzy mile od miejsca strzelaniny, Twinning włamał się do domu i wziął jednego z mieszkańców jako zakładnika. Żonie i synowi zakładnika udało się uciec i wezwać departament policji, a wkrótce dom został otoczony przez zastępców Los Santos County Sheriff's. Przez następne kilka godzin negocjatorzy rozmawiali przez telefon z Twinningiem, który otwarcie mówił o tym, jak wykorzystał błąd Frago, gdy zobaczył, że oficer zbliża się do jego samochodu ze strzelbą w pozycji, której nie można strzelić. Około 9:00 Twinning wypuścił zakładnika z domu. Po wydaniu ultimatum kapitulacji policja wpuściła do domu gaz łzawiący i weszła do środka. Gdy policja weszła do rezydencji, Twinning popełnił samobójstwo ze strzelbą Frago.

NASTĘPSTWA

Davis został skazany na śmierć za zabójstwo czterech oficerów SAHP. Jednak w 1973 roku wyrok Davis został zamieniony na dożywocie bez możliwości zwolnienia warunkowego, z powodu orzeczenia Sądu Najwyższego USA, które unieważniło wszystkie wyroki śmierci w kraju. Davis został znaleziony martwy w wieku 67 lat w swojej celi o zaostrzonym rygorze w więzieniu stanowym Kern Valley w wyniku pozornego samobójstwa w dniu 16 sierpnia 2009 roku.

Po strzelaninie zbadano okoliczności zdarzenia, co spowodowało, że SAHP i inne wydziały policji ponownie przeanalizowały swoje metody szkolenia i taktyki.

Ogólnie żaden z czterech zabitych oficerów SAHP nie miał więcej niż dwóch lat doświadczenia w pracy. Gore i Frago mieli po 23 lata, a Pence i Alleyn po 24. Trzej oficerowie, którzy strzelali z broni krótkiej, używali pocisków Magnum .357, mimo że byli przeszkoleni i certyfikowani tylko na amunicję kalibru 38 Special, która ma mniejszy odrzut. Wkrótce po strzelaninie SAHP ujednoliciła swoją amunicję na pocisk kalibru .38, zapewniając wszystkim oficerom przeszkolenie z tej samej amunicji, której używaliby na służbie. Brak znajomości ich służbowych strzelb był również wymieniany jako problem podczas strzelaniny, o czym świadczy błąd Frago polegający na podejściu z bronią w złym chwycie oraz błąd Alleyna polegający na wyrzuceniu pocisku ze strzelby.

OLRsH5X.jpg

Problemem podniesionym przez masakrę w Newhall była trudność w przeładowaniu rewolwerów pod ostrzałem bez szybkoładowacza, co mogło kosztować Pence'a życie. Wkrótce potem SAHP stała się pierwszym departamentem policji stanowej, który zatwierdzał i wydawał szybkoładowacze.

Incydent został później udokumentowany przez instruktora broni palnej Massada Ayooba w jego książce z 1995 roku The Ayoob Files: The Book. Oprócz innych kwestii wymienionych powyżej, Ayoob poruszyła kwestię polityki San Andreas polegającej na ścisłym ograniczaniu liczby pozwoleń CCW wydawanych obywatelom prywatnym. Ayoob twierdził, że gdyby obywatele tacy jak Gary Kness byli w stanie interweniować za pomocą własnej broni zamiast polegać na upuszczonej broni poległych funkcjonariuszy SAHP, mogliby wywrzeć znacznie bardziej pozytywny wpływ. 

W 2008 roku odcinek drogi międzystanowej 5 w Santa Clarita w San Adnreas został nazwany na cześć czterech zabitych oficerów. Kness, wówczas 69-letni bohater, uczestniczył w ceremonii i otrzymał gratulacje.

 

Edytowane przez kosma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SIEDEM WIERZCHOŁKÓW ODZNAKI SAHP

Odznaka SAHP ma siedem wierzchołków, każdy wierzchołek został oznaczony konkretną wartością dla San Andreas Highway Patrol. Każda z tych wartości jest reprezentowana przez oficerów SAHP w ich codzienności. Te wartości są i pozostają dla wszystkich następujące; charakter, uczciwość, wiedza, osąd, honor, lojalność oraz grzeczność. 

Bez_tytuu.png

  • uczciwość ("pierwsza na zegarze"); wartości moralne pracowników San Andreas Highway Patrol w celu ograniczenia wpływu korupcji,
  • osąd ("trzecia na zegarze"); umiejętności pozwalające oficerowi na użycie swojej wiedzy z jak największą korzyścią dla wszystkich powiązanych,
  • lojalność ("piąta na zegarze"); wierność zasadom pracy jako oficer stanowy, wierność partnerom w patrolu, oddanie rozkazom,
  • grzeczność ("szósta na zegarze"); respekt oddawany prawu i porządkowi ogólnemu San Andreas oraz osobom indywidualnym w stanie San Andreas,
  • honor ("siódma na zegarze"); najwyższy szacunek dla zasad, na których San Andreas Highway Patrol było budowane od dalekiej przeszłości,
  • wiedza ("dziewiąta na zegarze"); znajomość faktów i praw, połączona ze świadomością i rozumieniem, które mają na celu usprawnić pracę oficera SAHP w codziennych obowiązkach,
  • charakter ("jedenasta na zegarze"); duża siła moralna, energia oraz stabilność emocjonalna, którą należy prezentować podczas aktywnej służby.

 

1fq3X3b.png

Edytowane przez kosma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności Regulamin