Skocz do zawartości
Gracze online

 

 

018. Avrahami, ex-burmistrz: To zatrzymanie służb na pokaz, jestem niewinna.


Ozianin

Rekomendowane odpowiedzi

nad.png

7WOyu6f.png
(Luis Chorostecki oraz Miriam Avrahami)


Była burmistrz Hrabstwa Los Santos nie spędziła nawet miesiąca na swoim stanowisku. Miriam Avrahami opisuje okoliczności jej zatrzymania i kategorycznie zaprzecza, jakoby była winna napaści na tle seksualnym.  Czy ex-reprezentantka Partii Demokratycznej kiedykolwiek wróci do partii oraz polityki? W jaki sposób trafiła do Stanów Zjednoczonych oraz polityki? O tych i innych rzeczach rozmawiała z prowadzącym programu, Luisem Chorosteckim.

unknown.png

Minęło niespełna dwa tygodnie, odkąd ława przysięgłych uznała cię winną napaści na tle seksualnym, jednocześnie pozbawiając stanowiska w radzie nadzorczej hrabstwa. Samo aresztowanie wydało się niespodziewane, do procesu doszło bardzo szybko, w trybie niejawnym. Dzisiaj masz pierwszy raz okazję odnieść się do całej sytuacji. Zapytam wprost, czy kiedykolwiek byłaś sprawczynią napaści seksualnej?

Czy kiedykolwiek napastowałam kogoś seksualnie? Nie, zdecydowanie nie - tak... mam możliwość odniesienia się po raz pierwszy do tych wszystkich sytuacji które miały miejsce.

Możesz nam objaśnić jak sytuacja wyglądała z twojego punktu widzenia? Czy przed samym aresztowaniem byłaś świadoma, że prowadzone jest przeciwko tobie śledztwo?

Niestety nie, nie miałam zielonego pojęcia że prowadzone jest przeciwko mnie jakieś śledztwo czy też postępowanie. Zatrzymanie wydaje mi się... podejrzane? Zważywszy na sposób w jaki zostało przeprowadzone, nie mówiąc o tym że na miejscu od razu pojawiły się media, więc mowa tutaj o jakimś prawdopodobnym wycieku informacji ze strony agencji egzekwujących prawo. a które były zaangażowane w zatrzymanie - śmiało mogę powiedzieć, że Daily Globe o moim zatrzymaniu wiedziało szybciej niż ja. Sposób zatrzymania przeprowadzony przez departament wydaje mi się kompletnie nieadekwatny do całej zaistniałej sytuacji, zważywszy na fakt, że przed owym zatrzymaniem nie otrzymałam nawet mandatu za przekroczenie prędkości, czy chociażby nawet za taką błahostkę jak parkowanie. Było one przeprowadzone w bardziej... medialny sposób, w końcu sześć nieoznakowanych radiowozów za jednym samochodem sprzedaje się lepiej, niżeli kilku policjantów przy drzwiach mieszkania, prawda?

Uważasz, że zatrzymanie było zrobione na pokaz? To poważne oskarżenia, komu miałoby na tym zależeć?

Dokładnie tak sądzę - komu by zależało? Cóż... jest sporo typów, w końcu działając w polityce, dodatkowo na takim stanowisku ma się sporo przeciwników. W tym przypadku raczej chodziło o wcześniejsze zatrzymanie ma'am Lacroque, obie sytuacje są ze sobą dość powiązane.

Wrócimy jeszcze do pani Lacroque, ale zatrzymajmy się na tym, co było po zatrzymaniu. Na niejawnej rozprawie przed ławą przysięgłych zostały zaprezentowane dowody strony oskarżającej. Zostałaś, Miriam, oczyszczona z zarzutów gwałtu i podania środków odurzających, jednak winna napaści na tle seksualnym. Czy według ciebie dowody były niewystarczające, nieobciążające? Rozumiem, że niekoniecznie możesz o nich mówić ze względu na potencjalne odwołanie od wyroku.

Według mnie? Zarzuty były nijakie, śledztwo które zostało przeprowadzone było poszlakowe oparte na domysłach oraz zeznaniach. Osobiście uważam że materiał dowodowy nie był wystarczający, na dobrą sprawę tworząc przykład - aby bardziej pozwolić Ci postawić się w mojej sytuacji, wyobraź sobie że spotkalibyśmy się u Ciebie o 1:00 na kawę, w koleżeńskim geście przytuliłbyś mnie na pożegnanie natomiast ja następnego dnia złożyłabym na Ciebie obciążające zeznania departamentowi  policji które byłyby wystarczające aby zostały uznane jako materiał dowodowy w sądzie na którego podstawie zostałbyś skazany, jakbyś się czuł?


unknown.png

Nie spotkaliśmy się tutaj, aby martwić się moimi uczuciami. Czy sytuacja, którą opisałaś, zdarzyła się między tobą, a domniemaną ofiarą?

Sytuacja którą podałam jako przykład jest bardzo podobna, dlatego też mam zamiar odwoływać się do sądu wyższej instancji.

Z jednej strony Partia Demokratyczna jasno odcina się od twojej osoby, z drugiej, przewodnicząca Nillson zdaje się pokładać nadzieje w odwołaniu od wyroku. Jak wyglądają twoje obecne stosunki z partią i czy liczysz na powrót do aktywnej polityki?

Jak najbardziej liczę na powrót do polityki, liczę również na powrót do lokalnych struktur organów legislacyjnych - właściwie to na to liczę. Jeżeli chodzi o moje obecne stosunki z partią, cóż... zostałam z niej wyrzucona decyzją prezydium nie zachowuje jednocześnie kontaktu z ma'am Nillson, czy Whitlock. Co będzie dalej z moim ewentualnym członkostwem w partii? Wszystko się jeszcze okaże.

Istnieje świat, w którym zostajesz oczyszczona z zarzutów, jednak nie wracasz do struktur partii i działasz jako polityk niezrzeszony?

Jak najbardziej przewiduje taki scenariusz, w sumie ten jest... najbardziej prawdopodobny.

Przed wejściem do polityki piastowałaś stanowisko asystentki zarządu CROWN Holding. Jak doszło do tej tranzycji i samego faktu, iż trafiłaś na tak wysokie stanowisko w radzie hrabstwa? Czym motywowana była zmiana?

W świat polityki zostałam wprowadzona przez ma'am Nillson, właściwie to dzięki niej wystartowałam w wyborach - czym motywowałam zmianę? Pewną monotonnią w pracy, zwykłą chęcią zmiany - zobaczyłam możliwość, którą postanowiłam złapać.

Jeszcze wcześniej, przed przyjazdem do USA, służyłaś w Izrealskiej armii. Przybyłaś do stanów w poszukiwaniu amerykańskiego snu?

Zgadza się, służyłam w Izraelskiej armii - konkretniej to służyłam dla wojskowego wywiadu obrazowego, odbywałam przy tym obowiązkową służbę jaką jak wiadomo... objęty jest każdy obywatel Izraela. Po studiach w Jerozolimie zdecydowałam się na wyjazd do Stanów Zjednoczonych, czy mój sen się spełnił? Osobiście uważam że tak, jestem zadowolona ze swojego życia.

Nawiązując do ostatnich wydarzeń. Jeszcze przed aresztowaniem krążyło wokół ciebie wiele medialnego szumu. Pierwszy temat, który od razu nam się narzuca to Nannie Larocque. Co doszło tamtego dnia i czy rzeczywiście była to napaść na twoją osobę?

Tak, tamtego dnia doszło do uderzenia mojej osoby przez ma'am Lacroque. Na molo doszło między nami do jak zresztą było słychać... dynamicznej dyskusji - więcej faktów wolałabym osobiście nie przytaczać, zresztą wydaje mi się że już kiedyś się do tego odnosiłam. Mogę jednak powiedzieć że... moje domniemane naciskanie na departament szeryfa w celu wystawienia przez nich listów gończych czy... samo zatrzymywanie potencjalnych przeciwników jest zwyczajną nieprawdą, sama osobiście cenię profesjonalność zastępców.

Edytowane przez KUBV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

** Ronnie jebnął z krzesła w studio czytając wywiad z ex-burmistrz. Postanowił podjąć się sumiennej akcji w internecie, która nawołuje do pamiętania czynów dokonanych przez tak śliskie osoby jak M. Avrahami. Repostuje swoje przemyślenia pod hasztagami #callout oraz #fuckAVRAHAMI.**

Edytowane przez naughty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności Regulamin