Skocz do zawartości
Gracze online

 

 

[Biznes/Gastronomia] Mojito Inn


doozan

Rekomendowane odpowiedzi

cowboy-country-saloon.jpg?width=571&height=761Mojito Inn to bar/karczma o tematyce country, założona we wczesnych latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku przez małżeństwo Pineda. Ten, jak i inne biznesy w okolicy swoją urodą przyciągają nie tylko rdzennych Amerykanów zamieszkujących Paleto Bay, ale również przejezdnych cywilów, nielicznych turystów miasteczka, czy miłośników tematyki country. Ten postawiony przy skrzyżowaniu alei Pyrite z aleją Paleto bar, gości zarówno dzieci, nastolatków, jak i dorosłych obywateli, którzy postanowili nieco ulżyć sobie po ciężkim dniu; umożliwia to zróżnicowane menu, które zawiera w sobie kilka dań, pokroju amerykańskich, tłustych frytek, czy burgerów napakowanych różnorakimi dodatkami - dla tych starszych gości znajdzie się również cała gama alkoholi - zaczynając od najpopularniejszych w Stanach Zjednoczonych piw, aż po gin, whisky, czy rum, czyli wysokoprocentowe alkohole, równie dobrze rozchwytywane na kontynencie Ameryki Północnej. 

Luty, roku 1982 to okres założenia, oraz oficjalnego otwarcia Mojito Inn. Z początku bar nie wyróżniał się niczym szczególnym - założone przez Randyego Pinedę przedsiębiorstwo robiło głównie za miejscówkę, w której przesiadywali znajomi małżeństwa, miejscowi mieszkańcy, a czasem przejezdni obywatele USA. Stan rzeczy nieco się zmienił, gdy w trakcie prowadzenia karczmy narodził się najstarszy syn spod nazwiska Pineda - Thomas; dziecko, które mocno ciążyło na swoich rodzicach zmusiło małżeństwo, by włożyć swoją uwagę również w rodzinny biznes. W amoku właściciele łapali się różnych aktywności, byleby utrzymać funkcjonalność Mojito Inn, oraz aby zarobić na to, by utrzymać poszerzoną o jednego członka rodzinę. Wtedy to też w kilku kątach baru zostały rozmieszczone telewizory, na których oglądano przemówienia polityczne, puszczano reklamy, czy też większe, bardziej medialne wydarzenia - jednym z takich, a zarazem najbardziej aktywnie oglądanym w Mojito Inn wydarzeniem był start, oraz katastrofa promu Challenger (28 stycznia 1986, Floryda, Stany Zjednoczone) - na samej sali baru zebrało się wtedy blisko dwustu osób. Również cieszącymi się aktywnościami były zawody w układaniu kostki rubika organizowane przez Randyego - lokalnego mistrza tej łamigłówki. 

Eighties - Today to okres obejmujący wydarzenia od drugiej połowy lat osiemdziesiątych, po dzień dzisiejszy. W czasie tym przedsiębiorstwo zyskało stały fanbase, który zasila lokalna społeczność Amerykańskich patriotów. Do dwutysięcznego roku knajpa prowadzona była przez Randy Pineda - głowę rodziny, mężczyznę, który znał się na rzeczy. Wraz z pogorszeniem się jego warunków zdrowotnych sprawowanie władzy nad biznesem przeszło na jego żonę, która to dumnie reprezentowała Mojito Inn przez następne trzynaście lat. Prawdziwe zmiany zaszły jednak w dwa tysiące trzynastym roku, gdy kolejnym właścicielem stał się "panujący" do dziś Thomas Pineda - od tego czasu znacznie zwiększyła się aktywność w samym budynku baru, a miejsce to stało się bardziej rodzinne i otwarte na osoby z zewnątrz.

Annual events - Jak każde miejsce, również i Mojito Inn ma swoje wydarzenia, które goszczą u nich co roku. Jednymi z ważniejszych, są eventy związane z "Fishmas" - Kalifornijskią uroczystością rybaków (jako iż Paleto Bay jest miastem portowym, nikogo nie dziwi to, że właśnie to "święto" jest najpopularniejsze), która odbywa się w ostatnią sobotę kwietnia. Dzień ten zaznacza otwarcie sezonu łowienia ryb w Kalifornii, a sam bar oferuje wtedy (przez cały tydzień) specjalne menu, które wypełnione jest rybami złowionymi prosto z pobliskich wód. Kolejnym wydarzeniem jest Memorial Day (kiedyś Decoration Day), czyli obchodzone co roku, ostatniego poniedziałku maja święto narodowe Stanów Zjednoczonych, mające na celu upamiętnić żołnierzy, którzy polegli podczas pełnienia służby wojskowej. W tym dniu w Mojito Inn zbiera się społeczność (w tym rodziny zmarłych w US Army żołnierzy) która zwyczajnie integruje się, wspomina razem mieszkańców Paleto Bay, którzy zakończyli swój żywot podczas służby ku swojej ojczyźnie. Okazywane wtedy jest pełne wsparcie dla wyżej wymienionych rodzin, a sami mieszkańcy jako "atrakcję" traktują podarowywanie paczek/prezentów bliskim zmarłych żołnierzy.

Paleto Bay, Blaine County jest portowym miastem wysuniętym najbardziej na północ stanu San Andreas. Jest to również jeden z ostatnich przystanków przed wjazdem do Oregonu. Miasteczko to statystycznie jest jednym z najzimniejszych miejsc w całym stanie, bowiem temperatury powietrza w północnej części stanu spadają w zimowym sezonie nawet do pięciu stopni celsjusza, tym samym sięgając jedynie trzydziestu stopni w okresie letnim (dla porównania w regionach Sandy Shores, temperatura latem potrafi sięgnąć nawet czterdziestu stopni celsjusza). Sama miejscowość jest w większości przepełniona przez rdzennych Amerykanów, patriotów trzymających się razem, żyjących ze sobą "po sąsiedzku" - takie też społeczności najczęściej spotkasz w Mojito Inn. Najpopularniejszymi zawodami wśród tutejszej społeczności są połowy ryb i krabów, szeroko pojęte farmerstwo, polowanie, praca w tartaku, czy też w budowlance. 

Kryzys, zmiany właścicieli to zjawiska, które na bieżąco witają progi karczmy. Chcąc utrzymywać jak najlepszy klimat, oraz jakość przedsiębiorstwa, właściciele często wkładają w biznes więcej pieniędzy, niż tak naprawdę ich pozyskują - między innymi z tych też powodów, w dwa tysiące trzynastym roku knajpa przeszła pod panowanie syna pierwszego z właścicieli - Thomasa Pineda. Utrzymanie tak klimatycznego miejsca z roku na rok staje się co raz wymagające, a startujący w latach osiemdziesiątych punkt gastronomiczny nie generuje takiego przychodu jak kiedyś, tym samym przewyższając swoje koszta utrzymania prawie trzykrotnie. 

Kreowanie rozgrywki w tym miejscu ma być stricte furtką do utworzenia community w Paleto Bay - stałego, czy dojeżdżającego z miasta - bez różnicy, mimo wszystko chcemy postawić w tym miejscu mocny spot, który pomoże połączyć ze sobą graczy mieszkających w Paleto Bay, oraz pozwoli ożywić nieco to miasteczko dla innych postaci, niekoniecznie związanych z północnym San Andreas. Stawiam w tym miejscu również duży, głęboki nacisk na character development - czyli rzecz, która zbuduje to miejsce - postacie pracowników nie będą postaciami pracującymi w każdym innym możliwym biznesie, śmigającymi wieczorami swoim sportcarem po okolicach Vespucci, naciskam na to, by postacie skierowane do tego biznesu były odgrywane z głową, oraz trzymały się klimatu mieszkańca miasteczka w północnej Kalifornii. Prócz zwykłych dni, w których biznes będzie otwarty, będę starał się również nakręcać grę branży rozrywkowej, cywilnej, oraz frakcjom publicznym, organizując mniejsze festyny, koncerty czy inne tego typu wydarzenia, które opierać będą się w głównej mierze na tym, co aktualnie dzieje się na serwerze - tym też chcę zarówno przyciągnąć do siebie graczy, jak i zatrzymać już tych zainteresowanych. Lokalizacja biznesu, czyli Paleto Bay pozwala na wiele urozmaiceń i nawiązań do spokojnego, wiejskiego i patriotycznego życia. 


lokalizacja.pngChciałbym dołączyć do biznesu, jak to zrobić? Bardzo prosto - wpadnij do nas w godzinach otwarcia, a następnie zwyczajnie zacznij grać coś w tę stronę - na pewno zabłyśniesz w naszych oczach, a swoim nietuzinkowym podejściem do sprawy zaznaczysz swoją aktywność w naszym gronie. Jeśli zaś jesteś nowym, bądź nieco bardziej nieśmiałym graczem możesz skierować się prosto na mojego discorda - tam ustawimy się na grę, a następnie odegramy stosowny wątek wdrażający Cię do naszego biznesu. Stawiam jednak na rozgrywanie wszystkiego wprost in-game. 

Co muszę wiedzieć przed dołączeniem do biznesu? Na dobrą sprawę niewiele. Warto jest, byś znał podstawowe zasady trybu roleplay, oraz podstawy developingu Twojej postaci - that's it, to tyle. Dodatkowo dobrze będzie, jeśli zapoznasz się z Lore Serwera, szczególnie uwzględniając akapit o miasteczku w którym stoi biznes - Paleto Bay - pozwoli ci to na poprawne, wręcz wzorowe skierowanie postaci pod tego typu community. 

Jeżeli chcesz dołączyć do biznesu na istniejącej postaci zastanów się, czy aby na pewno Twój wirtualny charakter nadaje się do klimatu Mojito Inn - jeśli grałeś przez cały czas w gastronomiach, stawiasz na interakcje z innymi i poprawnie kreujesz swoją postać - to miejsce dla Ciebie. Jeśli zaś masz wątpliwości co do tego, czy Twoja postać pasuje do naszego klimatu - skontaktuj się ze mną poprzez discord, bądź zwyczajnie przyjdź z nami pograć i samemu podejmij decyzję, czy chcesz do nas dołączać.

Jakie korzyści zyskasz grając z nami? Na pewno doświadczenie w graniu, czy nawet prowadzeniu tego typu projektu - nasze grono z założenia będzie tak ścisłe, że będąc pracownikiem będziesz miał realny wpływ na to, co dzieje się w strukturach biznesu, nie zaznasz z mojej strony zbędnego wywyższania się, czy opierdalania Cię za błąd, który popełniłeś. Zyskać możesz również korzyści majątkowe - prowadząc ten biznes nie nastawiam się na zarobek. Ba, można rzecz, że otwieram go po to, by zwyczajnie nakręcić grę innym i zachęcić graczy do nietuzinkowych zagrań, czy rozwiązań - dzięki tej strategii grając u nas będziesz nagradzany za wszystko, co wyjdzie za możliwości przeciętnego kowalskiego; będziesz prezentował rozgrywkę w naszym temacie? Możesz liczyć na premię, chcesz prowadzić social media? Nie ma problemu, wystarczy do mnie napisać. Nietypowe zagrania oraz postacie również znajdą swoje miejsce w portfelu mojej postaci, o to obawiać się nie musicie. 


 

 

 

73diari.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

**Mojito Inn świetnie się bawiło w dniu Halloween, które zapanowało miasteczkiem Paleto Bay**

unknown-195.jpg.66c058f50f343f3d49da5ff695330656.jpgunknown-199.png.286e4b464837298bd1d54a2977ccfdba.pngGTA5_2022-10-30_22-21-34.jpg.5b6ae494579461d00143fa8a3b5edd26.jpgGTA5_2022-10-30_22-21-56.jpg.60f5e39d965bbe90ad81ea3ff5c6e822.jpg

**Dzieciaki jak i dorośli w przebraniach mieli od groma słodyczy, przygotowane przez same barmanki. Zaczynając od zwykłych cukierków, kończąc po żelki, batony i gratisowe soczki.**

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności Regulamin