Skocz do zawartości
Gracze online

 

 

[Biznes/Gastronomia] Pipeline Inn


ktosik...

Rekomendowane odpowiedzi

 

ppln.pngNiegdyś jeden z lepiej prosperujących zajazdów w Los Santos. Jego idealne położenie na wylocie z miasta w stronę Chumash i pozostałych mniejszych miasteczek było największym kluczem do sukcesu tego miejsca. Wielu zmęczonych podróżą kierowców właśnie tutaj mogło znaleźć chwilę na odpoczynek, czy też ciepły posiłek różniący się od szybkiego hot doga z pobliskiej stacji. Czasy świetlności tego miejsca jednak po wielu latach wygasły. Wzrost cen paliw, a także strach przed nadciągającym kryzysem gospodarczym zmusiły wielu kierowców do szukania oszczędności na każdym kroku. Większość z nich decydowała się na nocleg w kabinie swojej ciężarówki, by zaoszczędzić każdą możliwą gotówkę. Sam parking na terenie zajazdu wręcz zachęcał podróżnych do tego, by odpocząć i zrelaksować się przed dalszą trasą. Lata mijały, a zyski z prowadzonego zajazdu zaczynały być mniejsze od kosztów utrzymania, co spowodowało wycofanie się starszej właścicielki z interesu. Jedyną opcją dla kobiety było wynajęcie terenu, by jakkolwiek móc spłacić swoje długi, które napiętrzały się przez ostatnie ciężkie miesiące. Na jedno z tych ogłoszeń pewnego dnia natrafiła stosunkowo młoda dziewczyna, która miesiąc temu powróciła do miasta dowiadując się o śmierci ukochanego dziadka. Wiele długich miesięcy spędzonych w podróży z przyjaciółką podczas prowadzenia objazdowej działalności gastronomicznej dały jej sporą motywację do tego, by kontynuować swoją pasję. Pasję nie tylko do jedzenia, ale również motoryzacji. Samo miejsce urzekło dziewczynę, która po namowach przyjaciół postanowiła spróbować swoich sił wznawiając działalność, jednak tym razem zamieniając foodtruck na małą knajpkę mieszczącą się na parterze zajazdu. Myśl przewodnia była oczywista - kurczaki na różne sposoby, bo właśnie to było najbliższe jej sercu. Aimee doskonale zdawała sobie sprawę z tego jak wiele zawdzięcza swojej przyjaciółce Joan, która namówiła ją na podróż i poznawanie nowych smaków. Niewiele myśląc dziewczyna skontaktowała się z właścicielką w celu podjęcia rozmowy o warunkach wynajęcia lokalu, który został wystawiony w ogłoszeniu. Ostatnim krokiem do realizacji marzenia dziewczyny było zdobycie wszelkich pozwoleń na wznowienie działalności gastronomicznej.

 

image.pngJak już wspomniałam wyżej zamierzam wykorzystać jedynie część budynku, który jest do dyspozycji na terenie parkingu i całego zajazdu. Myśl przewodnia całego biznesu jest bardzo prosta; miejsce do gry nie tylko w lokalu, ale również na terenie parkingu. Myślę, że można fajnie wykorzystać to miejsce chociażby kierując niektóre mniejsze eventy, spoty właśnie do zmotoryzowanej części graczy. Tematyczne spoty, grill i impreza przed lokalem, bądź też na plaży co również jest stosunkowo blisko. Jak samo logo wskazuje menu zamierzam wzorować na styl KFC; kurczaki, kubełki, ciepłe kanapki i napoje. Wiem, że ktoś w niedługim czasie planuje uruchomić swój projekt firmy transportowej, co się fajnie uzupełni i stworzy miejsce do gry właśnie poniekąd dla osób grających w takich firmach. Sama knajpka jest skierowana do wszystkich, nie tylko tej motoryzacyjnej społeczności, ale to głównie z myślą o nich zdecydowałam się na to, a nie inne miejsce. Sam interior będzie dość mały, właśnie po to by skupiać graczy i pozwalać im nawiązywać interakcje między sobą. Sama rozpoczynam serwerową przygodę na nowej postaci, która od początku właśnie jest kreowana na nieokiełznaną podróżniczkę i miłośniczkę motoryzacji oraz jak wyżej pisałam, gotowania. Do tej pory raczej skupiałam się na prowadzeniu typowych klubów, czy barów, gdzie nie były serwowane ciepłe dania, stąd pomysł na coś innego również dla mnie. Jeśli chodzi o dalsze pomysły na rozgrywkę jest ich dość sporo, ale na pewno będę szukała gry z projektami farm, które mamy na serwerze szukając u nich dostaw. Chociażby jeden z tych projektów gra produkcję jabłkowego piwa, co może być właśnie małym plusem, gdyż kreując postać narzuciłam sobie, że ceni sobie jakość i ciekawe smaki, które właśnie zazwyczaj oferują lokalni farmerzy. Reszty pomysłów nie ma co zdradzać, lepiej pozytywnie zaskoczyć.

 


image.pngCóż mogę dodać na sam koniec swojej aplikacji? Na pewno tworząc ten biznes nie nastawiam się na chęć zarobku, bo to akurat nie jest mi potrzebne. Bardziej szukam sposobu na znalezienie kolejnego ciekawego miejsca do gry, które nie będzie elegancką restauracją, czy kawiarnią - bo to już mamy. Sama jestem nauczona starej szkoły prowadzenia biznesu - nie będzie się kręcił, jeśli samemu nie poświęci się czasu i chęci. Zatem nie zamierzam postawić lokalu i rzucić go na pastwę, byle ktoś wszedł, wziął offkę, a gracze nabili duty. Jak już wspominałam stworzyłam postać właśnie pod grę w świecie motoryzacyjnym, a nie oszukujmy się niewiele miejsc może skupić większą ilość graczy chociażby organizując mały event spontanicznie. Nie chcę robić też niczego na siłę, zatem jeśli pomysł okaże się być nietrafiony to po prostu zamknę biznes, robiąc miejsce kolejnym projektom. Jednak uważam, że warto próbować swoich sił jeśli ma się czas, a przede wszystkim chęci, bo bez tego najlepszy pomysł i tak okaże się fiaskiem. Liczę na to, że jednak wszystko rozkręci się tak, jak zaplanowaliśmy sobie, zwłaszcza gdy ruszy kolejny projekt uzupełniający ten mały biznes. Zatem do zobaczenia w grze!

Edytowane przez malibudreams
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności Regulamin