Skocz do zawartości
Gracze online

 

 

Weazel News; zmiana polityki prowadzenia frakcji


Czechu

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

Dzisiaj po wywołaniu dyskusji discordowej na temat Weazel News, chciałbym ją przenieść na forum ze względu na to że tutaj szybciej trafi w stronę administracji i reszty graczy, którzy mogą dodać swoje pięć groszy. Rozwiązaniem, na które wpadł @Mejaru jest ciekawym i nowym rozwiązaniem, które mogło by sprzyjać rozwijaniu się mediów na serwisie.

  1. Oddzielenie Weazel News jako frakcji i zamiana w biznesy, każdy by mógł założyć swoją rozgłośnie radiową co by spowodowało konkurencje na rynku - a co za tym idzie, konkurencja zachęca do działania. Tutaj skryptowo dać strzałeczke przy pasku w/w WN aby móc zmienić radio na inne, dzięki temu każda rozgłośnia by miała swój pasek a ludzie by wybierali tą najchętniej wybieraną.
  2. Zmiana paska Weazel News na inny, na coś bardziej czytelnego i lepszego. Obecny wygląda jak kupa, zasłaniająca licznik i utrudniająca rozgrywkę. No i koniecznie F3 do ukrycia paska, co by było bardziej korzystniejsze głównie dla tych co robią sklejki.
  3. Dodanie /ad, dzięki czemu radio by nie miało potrzeby dodawania reklam a organizowania wartościowych audycji.

Czekam na dalsze propozycje od graczy i dyskusje.

Karpiu, Lopez, MRozix i 14 innych lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że jestem liderem Weazel News pozwolę się wypowiedzieć na ten temat. Pisze z telefonu ze względu na to, że jestem w pracy więc mogą pojawić się jakieś literówki bądź też mniejsze błędy.

 

1. Poruszasz sprawę Weazel News jako frakcji. Chciałbym cie z tego bledu wyprowadzić juz na starcie. Weazel News na tym serwerze nie jest frakcją. Działamy jako biznes i to zostało nam narzucone na samym starcie. Nawet nie jesteśmy w subforum z innymi organizacjami. Tez mamy payday jak biznesy, mimo ze wymagane jest od nas o wiele więcej niż w zwykłej restauracji bądź garażu.
 

2. Jak wiadomo, przez takie ruchy ciezko jest przyciągnąć ludzi do grania w Weazel News skoro gra w takiej grupie wymaga od ciebie o wiele więcej. Każdy woli isc do PD, FD gdzie payday masz dwukrotnie większy albo i nawet więcej, a dodatkowo masz atrakcje jak pościgi, strzelanie itd. (To sa przykłady, nie łapcie mnie po tym zdaniu za słówko). Tak samo ludzie wola isc do organizacji przestępczych, gdzie na głupim cornerze zarobią więcej, a dodatkowo grają ze znajomymi i co kilka dni organizują sobie grube akcje. 
 

3. Był juz na samym starcie poruszany temat radiostacji jako biznesu. Wyszło tak, ze było zero osob chętnych do utworzeni takiego biznesu, a po ogłoszeniu opiekuna branży rozrywkowej zglosilem sie z Boncza w ramach pomocy i i ogarnięciu Weazel News, mimo ze wcześniej juz o nią zabiegaliśmy.

4. W ciagu miesiąca przeprowadziliśmy 49 audycji, wiec wszelkie obelgi w nasza stronę na temat braku aktywności bądź samych audycji live i bloków reklamowych sa wyssane z palca. Mamy dział raportów z audycji na discordzie, większość to wywiady oraz nawiązanie do branży rozrywkowej, z która poniekąd jesteśmy połączeni. Osoby, ktore sa na discordzie branży rozrywkowej mogą potwierdzić, ze takie propozycje były składane, a wywiady dochodziły do skutku. Pierwsze osoby, ktore przychodzą mi na mysli to @Mitsu oraz @DeVo . Oni mogą potwierdzić, ze nie raz przeprowadziliśmy fajne wywiady. 
Do tego co miesiąc lub jak mam chwile wolnego czasu to składam prywatny raport na temat audycji opiekunowi @thelordzibi, który rownież to może potwierdzić i raczej żadnych zastrzeżeń co do naszej gry oraz aktywnosci nie może mieć. Na dodatek dodam screena, który potwierdza moje wcześniejsze zdanie. 
Podsumowując najłatwiej oceniają nas osoby, które maja włączone /tog news, ale jest okazja sie przyczepić no to czemu by nie skorzystac. 
 

5. Gownoburza na discordzie, na którym nie jestem wyszła tylko dlatego, ze nie chcieliśmy poprowadzić konferencji prasowej Los Santos Race League oraz odrzuciliśmy jeden live z niedzieli przez audycje wyścigu właśnie z LSRC, który sie idealnie pokrywał. Konferencje odrzuciliśmy bo chcieliśmy zostawić czas dla klubów, które chciały by przeprowadzic    imprezę i zareklamować sie u nas. Zgodnie z założeniem oraz podpisaniem umowy IC mielismy poprowadzic audycje z całego sezonu LSRL. Współpraca została podpisana na kwotę 8 tysięcy. Reasumując  jedna godzina live kosztuje 2 tysiące, audycja z wyścigu to 2 godziny. Jedna audycja z wyścigu kosztowałaby zatem 4 tysiące, a takich wyścigów jest w sezonie prawdopodobnie osiem. Łatwo policzyć ile by wyszło założyciela projektu opłacenie Weazel News. My to zrobiliśmy za 8 tysięcy dodając jeszcze darmowe reklamy podczas bloku reklamowego. Takie ceny przy obecnej gospodarce to nie jest jakiś wielki wydatek, tym bardziej biorąc pod uwagę, ze osoba która nadaje na antenie relacje z wyścigów musi byc dwie godziny około na duty w grze, nie grając nic innego. Lider projektu natomiast postanowił napisac do event teamu i zdecydować, ze ktoś z nich przeprowadzi konferencje na pasku, nie pytając wgl mnie o zdanie na temat ustalonej wcześniej przeze mnie ramówki. 


Mysle, ze to by było na tyle. Jeśli ktoś bedzie chciał na poziomie przedyskutować temat to okej, jestem za i możemy wspólnie dojść ku lepszemu.

Jesli natomiast mam dostawac na pw discord takie wiadomości jak ta, to moge chętnie oddac komuś innemu Weazel i niech meczy sie z pomowienimi bez jakiegokolwiek poziomu i argumentu. 

9BF6EA84-CC07-40F6-8EFD-EC3BCD988DF0.png

20A3ED8E-0790-4841-982D-A0733EEC175E.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko nikt wam nie zarzuca, że wykładacie lache na temat i nic nie robicie, tylko, że aktualna forma weazel news nie jest do końca dobra i powinniście się sfocusować na robieniem ciekawych audycji, artykułów, newsów a nie na reklamowaniu klubów ze striptizem(co samo w sobie jest absurdalne). Centralizacja w biznesach leży bo nie ma skutecznych dróg na reklamowanie swojego biznesu, by każdy gracz na serwerze zobaczył, że w danym miejscu kręci sie gra. Stacja radiowa nie powinna być od tego, takie rozwiązanie powinno odejść do lamusa bo to wymysł jakiegoś misiaka z 2012 roku. Nie wiem dlaczego jest taki wielki problem z tym /ad, skoro to jest jedna linijka czatu nadawana co 10 minut, 1:1 taka sama jak globalne /do dawane przez gamemastera tylko działa w zautomatyzowany sposób i obejmuje wszystkie biznesy, a nie tylko kluby przy jakichś większych otwarciach. Dzięki temu gra może sie nawet kręcić w jakimś biznesie nawet przy 50 graczach na serwerze. Jest to sprawdzony sposób na centralizowanie gry w biznesach na wszystkich innych serwerach rp gta(i nie, nie tylko na angielskich) a i tak ktoś sie opiera, że weazel news reklamujacy stripclub jest dojebanym pomyslem. Nawet jeśli by komuś /ad przeszkadzało podczas grania e-ruchania(bo był taki argument xD) to móglby se wyłączyć to komendą /tog ad i wyjebane, ułatwiajcie te gre a nie trzymacie sie rozwiązań które są stare i chujowe, a reklamowanie spotów do gry powinno wyświetlać sie na czacie bo tam każdy gracz to zobaczy, a nie w jakimś kącie ekranu gdzie i tak 3/4 ludzi bedzie miało to w dupie i większość nawet nie zauwazy takiej reklamy.

Druga sprawa jest taka, że ten pasek jest okropny i przeszkadza, aż sie prosi by go wyjebać z ekranu skoro i tak po skończonej audycji on tylko stoi pusty z napisem *standardowy blok muzyczny*. Zmieńcie wygląd tego paska, dajcie to w jakimś fajnym miejscu, żeby wyglądał estetycznie i niech znika kiedy audycja jest nieaktywna, bo po co komu taki wyjebany prostokąt na ekranie skoro i tak nic nie leci. To powinno działać tak, że to szybko sie pojawia i szybko znika, a nie że cały czas wisi nawet jak już nic sie tam nie dzieje, nic dziwnego, że ludzie to sobie ręcznie wyłączają, a później nie widzą jak jakaś audycja wystartuje na nowo.

Zresztą przez to jak to teraz wygląda to nawet przy 140 graczach jest problem zorganizować coś w biznesie i wszędzie wieje chujem

Edytowane przez Lopez
UnNamed, zZz, Karpiu i 2 innych lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na samym początku pragnę nadmienić że mam neutralny stosunek do zmian zaproponowanych przez autora tematu, raczej wszystko co wymieniłeś jest w mocy.

Natomiast czuje się wywołany do tematu odnośnie punktu 5 wywodu @Rafalsky. Pragnę sprostować wszystkie pół-prawdy i kłamstwa które zostały tutaj rzucone oraz ustosunkować się do Twoich zarzutów i przedstawić swoje względem Ciebie.

1. "Gownoburza na discordzie, na którym nie jestem wyszła tylko dlatego, ze nie chcieliśmy poprowadzić konferencji prasowej Los Santos Race League oraz odrzuciliśmy jeden live z niedzieli przez audycje wyścigu właśnie z LSRC, który sie idealnie pokrywał."

- Zgadza się, od tego zaczęła się cała historia. To jest mój pierwszy zarzut do Twojej postawy. Pozwól że również wspomogę się paroma ss'ami które pozwolą lepiej zrozumieć cały spór:

1.png.869a301155d1ba1ebbeed3e266b19caf.png

Argumentacja że zachowałeś się fair, bo odrzuciłeś live z jakiegoś klubu jest chyba lekko inwalidzka skoro nasza współpraca zaczęła się w zasadzie na starcie serwera w LS. Informacje o dokładnym starcie wyścigów dostałeś 17.11. Naprawdę mamy Cię nosić na rękach bo odrzuciłeś propozycje kogoś kto na pewno złożył Ci ją dużo później?

2. "Zgodnie z założeniem oraz podpisaniem umowy IC mielismy poprowadzic audycje z całego sezonu LSRL. Współpraca została podpisana na kwotę 8 tysięcy. Reasumując  jedna godzina live kosztuje 2 tysiące, audycja z wyścigu to 2 godziny. Jedna audycja z wyścigu kosztowałaby zatem 4 tysiące, a takich wyścigów jest w sezonie prawdopodobnie osiem. Łatwo policzyć ile by wyszło założyciela projektu opłacenie Weazel News. My to zrobiliśmy za 8 tysięcy dodając jeszcze darmowe reklamy podczas bloku reklamowego."

No dobrze,  ładnie podliczyłeś ceny pokazując z resztą że nawet nie pamiętasz ze wyścigów w sezonie planowaliśmy cztery, ale mniejsza o to. Powiedz mi po co liczysz coś tutaj, co de facto powinna podliczać Twoja postać IC a nie Ty OOC? Jaki związek ma cena ustalona między nami do postawy którą prezentujesz względem nas? Z resztą przytaczasz tu argumenty niewygórowanej ceny dotyczącej umowy która została zawarta przed wprowadzeniem happy hour, nie próbowałeś tej umowy renegocjować, nie zrobiłeś absolutnie nic co jest z resztą charakterystyczne dla Twojej obecnej gry.

3. "Lider projektu natomiast postanowił napisac do event teamu i zdecydować, ze ktoś z nich przeprowadzi konferencje na pasku, nie pytając wgl mnie o zdanie na temat ustalonej wcześniej przeze mnie ramówki."

2.png.37ab36b8c9e0c6efa569d8358e9d190c.png

Po co kłamiesz? Pytałem się Ciebie o dzisiejszy dzień we wtorek. Prosiłem o osobę która poprowadzi konferencje w sobotę, tłumaczyłeś się potem bezczelnie brakami kadrowymi, że po prostu nie wyrobisz organizacyjnie. Już wcześniej narzekałeś na stan osobowy swojej organizacji więc uznałem że odciążę Cię event teamem. Nie ustalałem tego z Tobą?


5.png.bdf69695265fea8df22bee7dc876e5c6.png3.png.53ed334e6a17e947554ab004e1de3bfe.png4.png.05dd5f2fa25beb3fe923c1ee19c28655.png

Podsumowując- nikomu nie życzę jakiekolwiek współpracy z Tobą. Czytając całość widać jak głęboko w tyle miałeś nasz projekt, przytuliłeś pieniążki IC i całkowicie nas olałeś. Dodatkowo pisaliśmy IC o konferencjach prasowych, prawach do wizerunku, po wstępnych rozmowach wydawało mi się że widzisz potencjał w kreowaniu środowiska wyścigowego, chodzi nam o fajną rozgrywkę która nie jest ograniczona jedną umową, a w momencie gdy chcemy coś zmodyfikować, wychodzimy z propozycją dodatkowej gry, nazywasz nas pępkami świata. Boli to szczególnie dlatego że plujesz na czas ooc ludzi którzy zbierali się regularnie, odgrywali kawał roboty przy modelowaniu toru, liczyli czasy nagrywając powtórki. To są godziny roboty, dlatego śmieszy nas Twoje porównywanie nas do imprezy w klubie której przygotowanie trwa nieporównywalnie krócej (absolutnie nie atakujemy tutaj imprez). Dodam że oprócz reklam, które faktycznie pokazywaliście ok tygodnia po starcie serwera, byłeś na jednym evencie około 15-20 minut. To całość wkładu Twojej organizacji w nasz projekt. Teraz, po dwóch miesiącach przygotowań prosimy Cię o dodatkową audycję od tego co było wcześniej umówione, na screenach widać też że ja nie robię problemu z pieniędzmi, pytam się ile mam dopłacić, a Ty pomimo wcześniejszych zapewnień że ogarniesz temat oburzasz się że to za dużo dla nas. Dzięki temu że masz normalnych ludzi w organizacji (pozdrawiam @Mitsu) konferencja się odbyła. Całość konwersacji z Tobą wygląda tak jakbyś miał Alzheimera albo właśnie bezczelnie mnie olewał. Na szczęście cała sytuacja niesie też za sobą pozytywne skutki o których będę miał przyjemność poinformować prawdopodobnie w przyszłym tygodniu. Rozpisuje się tutaj żeby ostrzec przed jakąkolwiek współpracą z "liderami" którzy nie mają zajawki, czasu etc. i trzymają stanowisko blokując je dla osób które naprawdę mogłyby coś ruszyć. 

Pozdrawiam,

Zeppek

Edytowane przez Zeppek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto podkreślić, że /ad mogłoby być używane tylko do reklamy pod względem, że dzieje się coś przy czym mógłby się bawić każdy gracz i jest to szansa na interakcje z innymi, np. dziwki rozdają koks w klubie i jest impreza, a nie, że dziś dzień kurczaka w kebabie, więc chodź kupić. Reklamy typu "sprzedam rower" też ofc odpadają xD

Okienko powinno się zamienić w pasek, który można zawsze wyłączyć /tog news i pod F3 do robienia screenów. Problem ze spamowaniem czatu /ad może zostać rozwiązany poprzez rozdzielenie czatu IC i OOC i wpakowanie /ad do OOC, czyli tego mniej używanego. // EDIT NIE JEST to must have, /ad na chacie nie będzie przeszkadzać, bo wątpię, że ludzie by zorganizowali tyle akcji, żeby zaspamować tym chat xD

Przypierdalanie się, że gównoburza wynikła z czegoś to może fakt (nie wiem), ale to na pewno dobra szansa na porozmawianie o tym o czym mówiło pojedynczo sporo graczy. Osobiście @Rafalsky zajebałeś mi giga ciekawostkę, mówiąc, że Weazel News jest w założeniu biznesem, bo nie wiem w takim razie co robi bezpośrednio w dziale In Character, a nie przypięty pod biznesy, co myli graczy. Nikt się nie przyczepia waszej gry, to wszystko kwestia organizacji. // EDIT 2 Jeśli Weazel News jest biznesem, to jest to tylko fakt, że nie jest to brane na serio, bo jedyne czym to się różni obecnie od biznesu to chyba to, że dostają tam mniej forsy jak wspomniał ktoś na górze. Potrzebna jest konkurencja, a przynajmniej byłaby mile widziana.

Pozdrawiam z rodzinką.

Edytowane przez Karpiu
Th3Pitterr, zZz, Lopez i 1 inny lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak konkurencji dla weazel news prowadzi do takich sytuacji jak wyżej, jeśli na serwerze działałyby dwie a nawet trzy radiostacje jednocześnie dziennikarze zaczęliby konkurować między sobą o lepsze tematy, a gdy dane radio ma obecnie zajętą ramówkę zawsze jest jakaś alternatywa u innych

Czechu, Szybki, WaderQ i 4 innych lubią to

#PRZECZzOSZOŁOMAMI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mejaru napisał:

Brak konkurencji dla weazel news prowadzi do takich sytuacji jak wyżej, jeśli na serwerze działałyby dwie a nawet trzy radiostacje jednocześnie dziennikarze zaczęliby konkurować między sobą o lepsze tematy, a gdy dane radio ma obecnie zajętą ramówkę zawsze jest jakaś alternatywa u innych

Ciężko jest znaleźć osoby do jednej stacji, co dopiero do trzech.
Co do obecnego wyglądu weazel news - zależy jak leży. Postać, którą odgrywam, jest powiązana z branżą rozrywkową, tam nie narzekam na działania radia - proponują wywiady, starają się złapać jakąkolwiek interakcję i to jak najbardziej wychodzi... Z perspektywy zwykłych graczy (mówiąc zwykłych, mam na myśli tych nie powiązanych z branżą), rzeczywiście, można odnieść wrażenie, że chłopaki są jako tako "nijacy" - rzadko można spotkać ich na ulicach, jednak na większych wydarzeniach, z tego co wiem - zazwyczaj są obecni.
Było dużo wywiadów, czy nawet możliwości dodzwonienia się do radia i wystąpienia na antenie. Trzeba pamiętać, że w sumie chłopaki opierają się na tym, co się dzieję w branży - a jeśli nie dzieję się tam nic szczególnego, to nie mają o czym gadać. 
jeśli mógłbym coś zaproponować, to przedyskutowanie tematów audycji, nawet jakaś mała wstawka wiadomości pomiędzy słynną "przerwą reklamową".

Rafalsky lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zróbcie jedną komendę, która będzie ofertą i będzie działała jak globalne /do. Aby nie była nadużywana, to wrzucić minimalną cenę ustaloną na powiedzmy $5000 i prefix, który automatycznie się dodaje, typu "Rozgłośnia XYZ Nadaje o:" i potem można wpisać swoją treść. Na przykład "Rozgłośnia Weazel News Nadaje o: imprezie kostiumowej zorganizowanej w frendzel klub muzyczny".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DeVow moim odczuciu do prowadzenia stacji nie potrzeba dużej ilości osób bo wystarczy jeden czy dwóch aktywnych dziennikarzy i można działać, dodatkowo osoby które wystawiają swoją rozgłośnie będą to robić ze swoją ekipą, mimo wszystko coś więcej niż gastronomia i wątpię że ludzie rzucą się na taki typ biznesu zupełnie sami.

Wciąż podtrzymuje swoje zdanie o możliwości aplikowania na swój biznes rozgłośni radiowej, widzę pełno plusów i ani jednego minusa takiego rozwiązania.

Szybki, Karpiu i WaderQ lubią to

#PRZECZzOSZOŁOMAMI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie skupiam się szczególnie na działaniu Weazel News. Czego jednak brakuje wg. mnie jeśli chodzi o media? Artykułów, programów, talk-show, które prowadzone byłyby przez graczy. I tutaj zamiast robić wolny rynek w momencie, gdzie na serwerze przebywa średnio te 120 osób, można stworzyć kilka segmentów Weazel News, gdzie w jednym znajdziemy artykuły publicystyczne, programy telewizyjne, wiadomości i przysłowiowe radio.

Z mojego odczucia Weazel News to aktualnie tylko i wyłącznie radio, w którym możemy nadać reklamę.

Mejaru lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności Regulamin