Skocz do zawartości

Happy New Year!

Cała Ekipa Vibe Roleplay pragnie życzyć wam szczęśliwego nowego roku 2021! Dziękujemy za to, że współtworzycie z nami ten projekt!
Discord

Idziemy do przodu!

Sprawdź niezwłocznie jakie zmiany przygotowaliśmy dla sfery przestępczej!
Szczegóły

#11 Po deszczu zawsze wychodzi słońce!


Polecane posty

 • Supporter

to.png

Witajcie w ten sobotni wieczór! Z ogromną przyjemnością przychodzimy do was z kolejną aktualizacją Vibe Roleplay! Na samym wstępie pragniemy podziękować wszystkim osobom za wszelkie sugestie co do zmian na serwerze. Wasze zdanie jest dla nas bardzo ważne, gdyż chcielibyśmy, aby gra na naszym serwisie wiązała się z jak największą przyjemnością z gry.

2.png

Przedmiot Krótkofalówki:

Idąc za głosem propozycji, pragniemy zaprezentować przedmiot krótkofalówki. Od dłuższego czasu komunikacja większych grup postaci była znacznie utrudniona. Jedyną możliwością do komunikacji większej grupy postaci na dalekim dystansie był czat grupowy. Na szczęście ten problem zostanie już tylko wspomnieniem wraz z wprowadzeniem tej aktualizacji. Za pomocą radia będziecie mogli bezproblemowo połączyć się z wybraną przez was częstotliwością i komunikować z innymi postaciami. Na czacie będzie wyświetlał się pełny Nickname postaci.

1.png

Otwieranie drzwi pojazdu komendą

Kolejną sprawą, którą poruszaliście podczas dyskusji był brak możliwości otwierania drzwi wozu tak, aby się nie zamykały po niemalże najmniejszym dotknięciu. Przygotowaliśmy dla was system otwierania drzwi pojazdu za pomocą komendy, która również zablokuje ich rotację. Zniweluje to problem samoistnego zamykania. Drzwi otworzycie za pomocą komendy /v drzwi [0-3] 0-1. W przypadku próby otwarcia drzwi na zamkniętym pojeździe system powiadomi was o braku możliwości użycia komendy.

4.png

Skrzynka Naprawcza

Zapewne każdemu z was przytrafiła się sytuacja gdy wsiadaliście do swojego pojazdu i przy próbie odpalenia wyskoczyła wam informacja o całkowitym zniszczeniu silnika. Co wtedy? Dotychczas jedyną opcją był kontakt z najbliższym warsztatem i naprawa na miejscu. Postanowiliśmy ułatwić wam to, poprzez utworzenie przedmiotu skrzynki naprawczej. Skrzynka uzupełni stan hp najbliższego pojazdu na tyle, aby spokojnie dojechać do warsztatu. Przedmiot możecie zakupić w każdym sklepie 24/7.

fcPxTNM.png

Widoczność aktywnych biznesów

Jakiś czas temu wprowadziliśmy komendę /biznesy. Po wpisaniu komendy, skrypt ukazywał wam wszystkie aktywne biznesy, lecz z wyłączeniem tych, które działają bez interioru. Zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że dla wielu z was jest to spory mankament, ponieważ uniemożliwiało to graczom odnalezienie waszego projektu. Z dniem dzisiejszym problem ten odchodzi w zapomnienie. Dodaliśmy nowe uprawnienie, które pokazuje aktywny biznes również bez ustalonego interioru. Potencjalny klient otrzymuje również możliwość namierzenia pozycji pracownika, który w danym momencie znajduje się na służbie grupy.

5.png

Dodatkowe uprawnienie w systemie grup

Dotychczas jedyną opcją na umożliwienie naszemu pracownikowi dodawania osób do panelu, było nałożenie na niego flagi lidera, która chcąc nie chcąc dawała takiej osobie pełny zakres możliwości. Jak wszyscy wiemy, dochodziło do wielu sytuacji kiedy osoby wykorzystywały tą flagę niezgodnie z przeznaczeniem. Dlatego też postanowiliśmy dodać dodatkowe uprawnienie, które zezwala osobie na zapraszanie nowych postaci do panelu bez konieczności posiadania uprawnień lidera.

System Sparingów

Wielu z was najpewniej doświadczyło wielu sytuacji, gdy fajnie rozegrany fabularnie sparing przerodził się w długie oczekiwanie na zdjęcie BW kompanowi. Wychodząc temu naprzeciw, wprowadzamy dla was komendę /o sparing [ID]. Po aktywowaniu trybu sparingu, wbicie BW przez którąś ze stron będzie skutkowało zmniejszonym do piętnastu sekund czasem oczekiwania na odrodzenie. Pozwoli to wam zaoszczędzić czas, który będziecie mogli poświęcić na bardziej kreatywne zajęcia, aniżeli dziesięciominutowe czekanie.

Zmiany w MDT

W poprzedniej aktualizacji zaprezentowaliśmy wam nowinkę w postaci systemu MDT dla frakcji porządkowych. Zgodnie z obietnicami, przychodzimy do was z kolejnymi poprawkami. Od teraz przy areszcie, mandacie, czy nałożeniu blokady na koło skrypt doda automatycznie informację do kartoteki. 

Słowem podsumowania, pragniemy podziękować wam za cierpliwość i jednocześnie przeprosić za problemy, które wystąpiły w związku z atakami mającymi miejsce jakiś czas temu. Cały usprawniamy nasze systemy i mamy ogromną nadzieję, że wspólnymi siłami utworzymy miejsce rozgrywki, z którego wszyscy będziemy czerpać przyjemność. 

Update 1.34 wejdzie w życie 29/11/2020 w godzinach porannych.

Mniejsze zmiany:

 • Dodano status pobudzony po zażyciu cracku;
 • /v bagaznik i /v maska działają również gdy nie jesteśmy właścicielami auta, jednak musi być ono otwarte;
 • Możliwość użycia przedmiotu CCW, podobnie jak z licencją kierowcy;
 • Dodano komendę /fck, która po wpisaniu przez gamemastera będzie pozostawiać ciało zabitej osoby;
 • Dodano synchronizację pogody;
 • Dodaliśmy narzędzie administracyjne, które ma dostarczyć synchronizowane efekty na zapotrzebowania eventowe takie jak chociażby ognie, dymy a nawet deszcz komet (chociaż to nie będzie nam raczej potrzebne);
 • Dodano możliwość wymeldowania z hotelu;
 • Usunięto zdublowany tekst na czacie, pojawiający się przy dodawaniu nowego newsa (Weazel News);
 • Dodano szept do gracza, komenda /s [ID], /c [ID];
 • Osoby poniżej 3h mogą teraz oferować podstawowe usługi w biznesach.
 • Naprawiono freezujące się /drzwi audio;
 • Przy wyciąganiu telefonu wyświetla się animacja, oraz komunikat nad głową;
 • Dodano widoczność nicków z helikopterów służb porządkowych.
 • Dodano instrukcje przesuwania postaci na animacji;
 • Dodano nowe interiory biurowe;
 • Dodano synchronizowane 3D texty, możliwe do ustawienia przez członków administracji (planujemy rozbudowanie funkcji w przyszłości do interiorów);
 • Zwiększono maksymalną długość opisu do 255 znaków;
 • Dodano nightvision i termowizje dla helikoptera LSPD
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
 • Kto przegląda   0 użytkowników

  Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować. Warunki korzystania z serwisu Polityka prywatności