Skocz do zawartości
Gracze online

 

 

[POMOC] Sprzęt albo grafika.


Maruder

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko, otóż mam taki problem:

Ja mam sprzęt a4-5300b i Radeon HD 7480d i mam taki problem, iż gdy włączam GTA 5 wszystko git, długo się ładuję (no bo wiadomo gra jest ogromna) i po włączeniu singla po odpaleniu wszystkiego, jest postać i... No właśnie, postać i prawie całkowicie nie załadowany świat, przezroczysty, pojedyncze  ławki i krzaki. Mam sposób na to jeszcze na alt;v: Zmiana priorytetu i koligacji ale jeszcze jest problem jeden na multi, gdy już to zrobię (zmienię priorytet) nie mam możliwości jakiegokolwiek pisania na serwerze, ponadto robi mi się drugi kursor myszy (tzn. zewnętrzny z pulpitu). Na singlu jest jeszcze inaczej, ładuję się świat po minucie-dwóch, mniej więcej da się grać ale ciągle zmienia się jakość tekstur, podczas prowadzenia mam lagi, a na dodatek przezroczyste dziury. Ja wiem, że ktoś napiszę: "Czego się spodziewałeś od tego kompa? 60-70 FPS? Phaha!" lecz problem w tym, że nie tylko ja mam takie błędy, bo odziwo ten bug występuję na o wieeeeeeeele lepszych  kompach od mojego, czy jest jakaś od was porada lub nie wiem... Jakiś plik od was lub mod naprawiający tego buga, gdzie można normalnie grać a na online normalnie gdy klikniesz "T" to odpala Ci pisanie.

Z góry dzięki za pomoc!

PS: Jak patrzyłem u innych jak grają na tych podzespołach, to tego nie mieli, więc coś tu serio nie gra.
 


 


bang gang GIF

 

 

Edytowane przez Maruder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo tego, że innym może działać na tych samych lub zbliżonych podzespołach nie można zapominać, że podzespoły twojego komputera nie spełniają nawet najniższych wymagań GTA V.
Jak wszyscy wiemy wydajność (ilość fps) na singleplayer jest dużo wyższa niż na trybie Online.
Tego samego można się spodziewać korzystając z modyfikacji alt:V. Która z samego zamysłu posiada na sobie nakładkę CEF / WebView. Która działa w skrócie jak przeglądarka nałożona na klienta gry.

Niestety szukanie problemu z takimi podzespołami to szukanie igły w stogu siana. Najczęstszym powodem wolnego/braku ładowania tekstur oraz mapy jest po prostu zbyt słaby procesor / dysk. Jeśli posiadasz kilkuletni dysk HDD to niestety może to być spowodowane nim.

Posiadasz SSD? W takim razie idziemy dalej -> procesor. Sprawdź temperatury, czy są w normie. Przegrzewanie może znacząco wpływać na wydajność, a co za tym powodować znikanie tekstur. Temperatura w normie? W takim razie idziemy dalej -> zużycie procesora. Spróbuj wyłączyć programy w tle: w szczególności przeglądarkę, Discorda i inne.

Wyłączyłeś i dalej to samo?
Cóż prawdopodobnie to wszystko, szczególnie że co do samej karty nie można się przyczepić poza faktem, że powinieneś się cieszyć, że wgl GTA startuje.
Nie oszukujmy się. Te podzespoły w momencie wyjścia gta na komputery w 2013 były już "na styk".

8GB ramu to również nie dużo w dzisiejszych czasach gdy przeglądarka, discord, inne procesy i sam system są wstanie wpierdzielić duży % ramu.
Sądzę, że przy odpalonym alt:V, Discordzie i przeglądarce zużywasz prawdopodobnie 100% ramu.

W skrócie:
- sprawdź temperatury,
- wyłącz niepotrzebne procesy w tle oraz programy,
- w windowsie w Właściwości i Zaawansowane ustawienia systemu ustawić wydajność,
- jeśli masz starego hdd pomyśl nad upgradem,
- w sumie to pomyśl nad upgradem całego komputera😉

 

Edytowane przez bax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności Regulamin