Skocz do zawartości
Gracze online

[GRA/theProdiger] Secretive

Secretive

Rekomendowane odpowiedzi

Link do Twojego konta globalnego:https://forum.v-rp.pl/profile/1940-secretive/
Nazwa postaci na którą nałożono karę: "Ban"- Billy Johnson
Rodzaj kary: ban
Powód nałożenia kary: "
Ty też odpocznij, poczytaj poradniki" (to jest ten ban) + a do sytuacji o której mowa otrzymałem "Niepoprawne narracje o szukaniu godności kasjera na podłodze + disgusting-RP w miejscu publicznym"
Członek ekipy nakładający karę: theProdiger
Wyjaśnienie sytuacji:  

Szanowna Administracjo Vibe

Chciałbym odwołać się od decyzji o nałożeniu na mnie bana na panelu oraz w grze. Pragnę przedstawić pełen obraz sytuacji oraz wyjaśnić moje stanowisko w sposób klarowny i elokwentny.

Moja postać, Billy Johnson, była kreacją zgodną z zasadami RP, odgrywałem Rednecka, psychola bez zahamowań moralnych. Cała akcja, która miała miejsce w lombardzie, opierała się na stworzeniu tła dla mojej postaci i jej relacji z bratem - z rodziny kazirodczej. Opowiadaliśmy o fikcyjnym morderstwie "Barbie" oraz moich (Billy Johnsona) rzekomych zapędach obcowania ze zwłokami, co miało podkreślić specyficzny charakter naszych postaci.

Problem pojawił się w momencie, gdy nikt nie wyraził jasno na czacie OOC, że nie chce uczestniczyć w takiej rozgrywce. Zrozumiałem, że prośby o opuszczenie lokalu "IC" były częścią gry, oczekując reakcji ochroniarza z lombard (której nie było), stał i się patrzył a nie był AFK. Niestety, nie było żadnej wyraźnej komunikacji na czacie OOC, co mogło zapobiec nieporozumieniu. Zamiast tego, support został wezwany bez uprzedzenia. Cała akcja o szukaniu godności kasjera była odegrana na /do  (zgodnie ze sztuką)  i animką .szukaj

Zarzut "disgusting-RP w miejscu publicznym" wydaje się być stworzony na poczekaniu, ponieważ nie ma takiego zapisu w regulaminie. Cała sytuacja mogła być łatwo rozwiązana poprzez prostą wiadomość na czacie OOC z prośbą o zmianę tonu rozgrywki. W regulaminie nie ma również zakazu tworzenia takich opisów postaci jak mój: "Wieśniak z Prerii, widać że kazirodztwo nie było mu obce, wypryski/pryszcze na twarzy i łupież na rzęsach". Punkt 2.7 jasno mówi, że opis postaci ma służyć przedstawieniu jej wyglądu, a mój opis był zgodny z tym zapisem.

Po interwencji supporta, starałem się uspokoić kolegę, który niestety uderzył supporta, co doprowadziło do eskalacji sytuacji. Pomimo moich prób deeskalacji, zostałem ukarany banem na miesiąc, co wydaje mi się niesprawiedliwe.

Rozumiem swoje błędy i jestem gotów je naprawić, ale błędy były również po stronie osób pracujących w lombardzie oraz supportu. Cała sytuacja mogła zostać rozwiązana wewnątrz gry, z udziałem służb porządkowych lub władz, zamiast natychmiastowej interwencji OOC.

Proszę o ponowne rozpatrzenie sprawy i ewentualne złagodzenie kary. Jestem gotów do konstruktywnego dialogu i współpracy, aby unikać podobnych sytuacji w przyszłości.

Z poważaniem, Billy Johnson

Ewentualne screeny/świadkowie: "mimo wyraźnych błędów, Ufam uczciwości minionego Supporta"    (jeżeli chcecie pogadać mój dsc: atesiak )  (u mnie w panelu jest zapis tej sytuacji, bo go tam widziałem)

Edytowane przez Secretive
edycja rodzaju kary
Cygaretka lubi to

Na samym początku zacytuję swoją odpowiedź z apelacji Twojego kolegi, który wyrwał takie same kary jak Ty za te akcje. 

Tutaj znajdują się screeny z całej akcji, więc żeby się nie powtarzać idźmy dalej.

W dniu 6.07.2024 o 09:41, Secretive napisał:

Moja postać, Billy Johnson, była kreacją zgodną z zasadami RP, odgrywałem Rednecka, psychola bez zahamowań moralnych. Cała akcja, która miała miejsce w lombardzie, opierała się na stworzeniu tła dla mojej postaci i jej relacji z bratem - z rodziny kazirodczej. Opowiadaliśmy o fikcyjnym morderstwie "Barbie" oraz moich (Billy Johnsona) rzekomych zapędach obcowania ze zwłokami, co miało podkreślić specyficzny charakter naszych postaci.

Problem pojawił się w momencie, gdy nikt nie wyraził jasno na czacie OOC, że nie chce uczestniczyć w takiej rozgrywce. Zrozumiałem, że prośby o opuszczenie lokalu "IC" były częścią gry, oczekując reakcji ochroniarza z lombard (której nie było), stał i się patrzył a nie był AFK. Niestety, nie było żadnej wyraźnej komunikacji na czacie OOC, co mogło zapobiec nieporozumieniu. Zamiast tego, support został wezwany bez uprzedzenia. Cała akcja o szukaniu godności kasjera była odegrana na /do  (zgodnie ze sztuką)  i animką .szukaj

Tak, zgodnie ze sztuką robiliście sobie jaja z nekrofilii, kazirodztwa w przekolorowany sposób, a Ty postanowiłeś ubarwić rozgrywkę i poszukać godności kasjera.
Obraz

Zarzut "disgusting-RP w miejscu publicznym" wydaje się być stworzony na poczekaniu, ponieważ nie ma takiego zapisu w regulaminie. Cała sytuacja mogła być łatwo rozwiązana poprzez prostą wiadomość na czacie OOC z prośbą o zmianę tonu rozgrywki.

W waszej grze było widać ewidentną chęć trollingu i budowania przebarwionych postaci nastawionych na "oryginalną" grę, jaką jest kopulacja z martwym ciałem członków waszej/twojej rodziny. A kwestia disgusting-RP? Proszę was... Takie rzeczy?

Spoiler

image.png.953651150eaf4d3a39126a7ece48412b.png

W regulaminie nie ma również zakazu tworzenia takich opisów postaci jak mój: "Wieśniak z Prerii, widać że kazirodztwo nie było mu obce, wypryski/pryszcze na twarzy i łupież na rzęsach". Punkt 2.7 jasno mówi, że opis postaci ma służyć przedstawieniu jej wyglądu, a mój opis był zgodny z tym zapisem.

Nie do końca zgodzę się z tym stwierdzeniem, jako iż oprócz regulaminów, każdego gracza obowiązują także regulacje i publikacje gamemasterów na temat rozgrywki, a więcej o opisach możesz przeczytać tutaj: 

Po interwencji supporta, starałem się uspokoić kolegę, który niestety uderzył supporta, co doprowadziło do eskalacji sytuacji. Pomimo moich prób deeskalacji, zostałem ukarany banem na miesiąc, co wydaje mi się niesprawiedliwe.

Nie zostałem uderzony, tylko Twój kolega po wystawieniu warnów napisał na czacie OOC "Spierdalaj" i zaczął bić innych klientów (bądź pracowników, nie pamiętam - w każdym razie ludzi nieopodal), nie mnie. Gdyby nie jego reakcja, nie miałbym problemów, ale widząc jak zgodnie najeżdżaliście na mnie, że się nie znam, że inni mogą odgrywać seks i że zabraniamy grać oryginalnych rzeczy - uznałem, że to może nie do końca jest miejsce dla Was, albo potrzebujecie czegoś na ochłodę i przetrzeźwienie. Zamiast podejść do rozgrywki zdrowo, to na moje oko, jak i innych zebranych, zwyczajnie robiliście sobie jaja z takich tematów jak kazirodztwo pomieszane z nekrofilią, ale słuszność moich obaw oceni już grono rozpatrujące apelację.
Tak jak przy drugiej apelacji, jestem za ewentualnym skróceniem kary do 2 tygodni, bądź może nawet AJ.

Opublikowano (edytowane)

Dobrze, w takim razie proponuje ugodę, zakopanie toporu wojennego i się to więcej to nie powtórzy  @theProdiger

PS: Będziemy bardziej ostrożni pod względem dobierania słów... Przepraszamy za całokształt, który z waszej strony mógł się wydawać bardzo niesmaczny.

Edytowane przez Secretive
Cygaretka lubi to

2 godziny temu, theProdiger napisał:

W waszej grze było widać ewidentną chęć trollingu i budowania przebarwionych postaci nastawionych na "oryginalną" grę, jaką jest kopulacja z martwym ciałem członków waszej/twojej rodziny. A kwestia disgusting-RP? Proszę was... Takie rzeczy?   

Nie zostałem uderzony, tylko Twój kolega po wystawieniu warnów napisał na czacie OOC "Spierdalaj" i zaczął bić innych klientów (bądź pracowników, nie pamiętam - w każdym razie ludzi nieopodal), nie mnie. Gdyby nie jego reakcja, nie miałbym problemów, ale widząc jak zgodnie najeżdżaliście na mnie, że się nie znam, że inni mogą odgrywać seks i że zabraniamy grać oryginalnych rzeczy - uznałem, że to może nie do końca jest miejsce dla Was, albo potrzebujecie czegoś na ochłodę i przetrzeźwienie. Zamiast podejść do rozgrywki zdrowo, to na moje oko, jak i innych zebranych, zwyczajnie robiliście sobie jaja z takich tematów jak kazirodztwo pomieszane z nekrofilią, ale słuszność moich obaw oceni już grono rozpatrujące apelację.
Tak jak przy drugiej apelacji, jestem za ewentualnym skróceniem kary do 2 tygodni, bądź może nawet AJ.

Nie mieliśmy od samego początku zamiaru grać pod trolling... Każdy czerpie przyjemność z gry na inny sposób, przyjąłem do wiadomości już fakt że gierka była dla niektórych nie na miejscu... po to istnieje czat OOC, aby informować siebie wzajemnie kiedy komuś taka gierka nie odpowiada... to raz, a dwa skoro mój kolega odwalił to z jakiej paki dostałem bana dla samej zasady? XD   (chodzi mi o jego puszczone nerwy i atak w formie odreagowania dla takiego podejścia do temau)... prawdą jest i to nie od dzisiaj że formy aby zakończyć naszą rozgrywkę było wiele i to grając Ic.... lub Krótko pisząc na OOC (NIE CHCEMY TEGO GRAĆ) cokolwiek xd... ale w porządku... uchylę czoła, moja wina że kolega uderzył supka i innych... myślę że zmiana kary na AJ byłaby całkiem rozsądna tym bardziej że zrozumieliśmy nasze błędy i więcej się one nie powtórzą.   

W dniu 8.07.2024 o 13:09, Secretive napisał:

PS: Będziemy bardziej ostrożni pod względem dobierania słów... Przepraszamy za całokształt, który z waszej strony mógł się wydawać bardzo niesmaczny.

Po Twoich wiadomościach na discordzie nie jestem w stanie uwierzyć Ci w słowa, dotyczące ostrożności względem dobierania słów. Zmieniam karę na 300 min AJ.

theProdiger lubi to

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności Regulamin