Skocz do zawartości
Gracze online

 

 

Kazuhide-Gumi (和英組)


Florida kilos

Rekomendowane odpowiedzi

wp5619802.jpg?width=1920&height=446

Kazuhide-Gumi (和英組) - młoda, zależna od Yamaguchi-Gumi Yakuza działająca na terenie stanu Kalifornia, której początki określa się na lata 20 XXI wieku. Aktualnym Waka-Gashira grupy jest Kazuhide Kinjo przebywający na terenie Japonii. W obecnym kształcie, grupa zajmuje się głównie przestępstwami związanymi z wyłudzeniami podatkowymi, świadczeniem nielegalnych usług innym grupom przestępczym, oszustwami internetowymi, produkcją narkotyków, importem broni, a także sporadycznymi porwaniami wpływowych osób dla okupu. W ostatnim czasie, w związku ze zmianą profilu grupy i systematycznym wcielaniem do niej Wietnamskich gangów coraz częściej dopuszcza się ona przestępstw ulicznych. Organizacja w obecnym stanie składa się w głównej mierze z Amerykanów pochodzenia wietnamskiego, japońskiego oraz koreańskiego

 

I am... in hell (私は... 地獄にいます)

Zostałem wysłany do Los Santos z pieprzonym Ikuto Shirai, przecież od samego początku skazani byliśmy na porażkę, plan Toshihiko nie miał prawa się powieść, ten człowiek po prostu nie chciał na swoim karku czuć mojego oddechu. Nie mamy tutaj żadnych ludzi, zero dojść w tej okolicy, ludzie z małego Seulu desperacko poszukują pracy, ale nie ufają obcym, to nie jest miejsce, w którym możemy rozwinąć struktury czegokolwiek. Jeśli Toshihiko nie przyśle nam ludzi, jesteśmy w głębokiej dupie, jeśli nas odetnie to nie istniejemy... pamiętam te słowa jakby to było wczoraj, wypowiedziałem je pierwszego dnia w Los Santos. W tym samym czasie ten dupek robił czystki w swojej ekipie osadzonej w Vice City, nie dziwię się że wysłał mnie tak daleko, przecież nie pozwoliłbym na to, ukróciłbym to kontaktując się z głową Yamaguchi. Ojciec relacjonował mi to wszystko, dzień po dniu, kontaktowaliśmy się za pomocą wickr, ale pewnego dnia i ten kontakt się urwał. Nie miałem pojęcia dlaczego, ojciec był dziwakiem, potrafił miesiącami zgrywać najgorszego człowieka świata, aby zabrać mnie i matkę na tygodniowe wakacje naszego życia, ale nigdy nie przestał się do mnie odzywać, nie bez powodu, to śmierdziało. Pozwoliłem tej sprawie swoje odleżeć, ale jak się później okazało, to było najgorsze co mogłem zrobić.

 

Darknet, my place (ダークネット、私の土地)

Odcięci od pieniędzy grupy, ich dostawców, małych dilerów, polityków, nie mieliśmy dosłownie niczego. Nie poddaliśmy się jednak, wraz z Ikuto przeszliśmy do działania, pomysł był niesamowicie głupi, ale przy tamtych okolicznościach nie mieliśmy zbyt wielu opcji. Przygotowaliśmy całą infrastrukturę, sporządziliśmy możliwie szczegółowy plan i wyruszyliśmy działać, nie spodziewaliśmy się tak wielkich pieniędzy. Wspólnie z Shirai włamaliśmy się do jednego z domków na Rancho, w Davis, pamiętam jak dziś, że słyszałem tuż za plecami rozmowę jakiś motocyklistów, to cud że nas wtedy nie złapali. Mieliśmy pewność, że to mieszkanie będzie puste przynajmniej przez miesiąc i szczęście, bo znaleźliśmy na miejscu laptopa, nie musieliśmy używać swojego sprzętu. Około godziny na miejscu zajęło postawienie wszystkiego na nogi, wystartował nasz serwis - Great Dealz, jak się później okazało... to była żyła złota, która otworzyła nam prostą drogę do sukcesu. W ciągu niecałych dwóch miesięcy, na moim cold wallecie pojawiło się ponad $120.000, w tamtym czasie takie pieniądze były dla mnie czymś niezwykłym, coś jak szansa od boga, musiałem ją wziąć. Najgorszy był proces prania tych pieniędzy, zajął nam trochę czasu, bo poza tym że trzeba było wymienić te pieprzone BTC na dolary, jakiś biznes musiał przyjąć taką monstrualną ilość gotówki w relatywnie krótkim czasie.

 

Those who go to hell on their own just see something beyond (自分で地獄に行く人は、それを超えた何かを見るだけです)

Za każdym sukcesem kryje się pasmo niepowodzeń, a jedno z nich miało odbić się na mnie znacznie mocniej, niż każdy osiągnięty wcześniej sukces. Po udanym przekręcie mojemu przyjacielowi, Ikuto udało się zrekrutować w nasze szeregi kilku nowych, mieliśmy pieniądze, a to przyciągało do nas ludzi głodnych sukcesu. Rozwijaliśmy się szybciej niż początkowo zakładaliśmy, wszystko szło po mojej myśli aż do tego dnia, dowiedziałem się w końcu dlaczego ojciec zerwał ze mną wszystkie kontakty. Toshihiko uznał, że skoro pozbył się mnie z miasta, to upewni się również, że nie będę miał do czego wracać, wyeliminował mojego ojca z zimną krwią. Pierwszym pomysłem było pojechać do tego skurwysyna i pozbawić go głowy, ale to nie wchodziło w grę, ten człowiek jest protegowanym Yamaguchi-Gumi, niezależnie od tego ilu mam ludzi w przeciągu tygodnia sam pływałbym z rybkami. Musiałem odłożyć ten konflikt w czasie, zresztą i tak nie miał w tym czasie wielkiego znaczenia. W tym samym miesiącu poznałem Jerrego Marlowe, cudem okazało się, że ktoś z Vice City przekazał mu mój kontakt. Człowiek, który w Los Santos w tym czasie znaczył najwięcej przyszedł do mnie i poprosił o przysługę, to ogromne osiągnięcie. Ten człowiek zaufał nam, chciał żebyśmy wyprali dla niego sto tysięcy dolarów, to było coś niezwykłego. Nasza grupa zyskała dzięki temu status, w oczach innych organizacji nie jesteśmy już porzuconą przez matkę bandą żółtków bez perspektyw. Co więcej, niedługo później udało mi się nawiązać osobisty kontakt z głową Yamaguchi, zaimponowały mu nasze osiągnięcia w Los Santos i zgodził się przygarnąć nas pod swój protektorat. Tego dnia na terenie Stanów Zjednoczonych oficjalnie powstała nowa Yakuza.

 

About a foolish sheep entering a dragon's mouth (ドラゴンの口に入る愚かな羊について)

Przypowieść o owieczce wchodzącej prosto do paszczy smoka towarzyszyła mi od dziecka, poza niezwykłym morałem niosła ze sobą także niebywałe pokłady mądrości życiowych. Nie sądziłem nigdy jednak, że będę miał okazję tą przypowieść zaobserwować także w realnym życiu, na prawdziwym przykładzie. Tym przykładem okazał się Iketani Kobayashi, brat człowieka, który obecnie jest naszym Shatei. On był owcą, natomiast smokiem, co ciekawe dwugłowym, okazali się bracia Daita. Pewnego dnia Iketani pojawił się w Koi Gambling House błagając o pomoc, o odzyskanie jego honoru. Nie interesował nas personalnie, ale bracia Daita wywęszyli w tym dobry biznes, chłopcy od zawsze mieli nosa, więc pozwoliłem im działać na własną rękę. Nie wiedziałem wtedy jednak, że wyjdą na tym aż tak dobrze. Nie zajęło długo, bo dzień później zleceniodawca rozmyślił się, po prostu stchórzył, jednak Ikku miał już to wszystko zaplanowane, zignorował prośbę Kobayashiego i doprowadził plan do samego końca. Logan został porwany, lecz los chciał, że ucierpiało w tym kilku postronnych, w tym przyjaciele samego zainteresowanego. Iketani w tym momencie złamał się i doniósł na braci Daita, na szczęście nie do departamentu, ale wciąż było to niedopuszczalne. Okazało się, że moja grupa budzi w Los Santos znacznie większą grozę, niż się spodziewałem. Na łamach wydarzeń, o których sam nie wiem za dużo, gdyż wiedzieć nie chciałem, dwugłowemu smokowi udało się zarobić na całym tym incydencie ponad $130.000. Byłem z tego tytułu równie zaszokowany, co dumny. Dla mnie oznaczało to nowy rozdział, rozdział silnej i stabilnej ulicy, którą mogę kontrolować.

 

First million sponsored by half million night. Luck and inevitable tragedy (半ミリオンの夜、運と避けられない悲劇によって後援された最初のミリオン)

Usłyszałem kiedyś, że pierwszy milion trzeba ukraść. To dość znane powiedzenie, chyba każdy się z nim kiedyś spotkał, prawda? Dziesiąty marca dwa tysiące dwudziestego pierwszego roku zapadnie nam wszystkim w pamięci na długo. To był dzień, w którym porwanie, które planowaliśmy od blisko miesiąca miało się ziścić - mieliśmy w końcu dokonać największego, a zarazem najzuchwalszego wymuszenia dziesięciolecia. Tak - pół miliona dolarów, zarobione w jeden wieczór. Plan był prosty, znałem sposób działania korporacji Redwood Cigarettes, miałem okazję z nimi współpracować, wiedziałem co robić. Zleciłem Tamurze, aby wykonał telefon do vice prezes tej organizacji podszywając się pod właściciela jednego z konkurencyjnych kasyn - udało się, Mia Moreau chwyciła haczyk. Nie mieliśmy za dużo czasu, aby przygotować teren - akcja miała odbyć się przed Redwood Tower, jadąc tam moi chłopcy przechodzili przez niezłe piekło. Wątpliwości, w ich głowie kotłowały się pytania - co jeśli to spieprzymy? Na jak długi wyrok się piszemy? Akcja zaczęła się o 21:45, pod Redwood Tower podjechała taksówka z naszym celem, chłopcy bez chwili zastanowienia przystąpili do akcji. W przeciągu mniej niż dwóch minut, nasza ofiara siedziała już w białym Speedo, ogłuszona przez jednego z naszych. Jeśli mam być szczery, moi chłopcy nie powiedzieli mi który z nich to zrobił, a sam tego niestety nie widziałem. Jej mąż okazał się głupcem - zaryzykował życiem własnej żony, aby oszczędzić gotówkę. Ja na jej miejscu dawno pożegnałbym się z tym facetem, ale to ich sprawa... wracając do tematu. Logan Moreau zorganizował prowokację policyjną, dzięki odrobinie oleju w głowie moi chłopcy wyszli z tego cało. Haruhide jednak z własnej głupoty ostrzelał funkcjonariusza, raniąc go kilkukrotnie przez szybę samochodu, odbije się to echem w dalszej części historii, jak sądzę. Po nieudanej prowokacji policyjnej dostaliśmy cynk, Ikku miał odstrzelić ofiarę, chcieliśmy pokazać im siłę, zmusić do traktowania nas poważnie. Haruhide postanowił jednak podjąć kolejną próbę przechwycenia okupu. Czy słusznie? Z perspektywy czasu tak, ale gdybym sam był na jego miejscu, pewnie po prostu bym uciekł. Blisko godziny 00:15 Haru odebrał okup w wysokości $500.000 pod Los Santos Racing League. Wiesz co nam to dało? Okazało się, że to nasz pierwszy ukradziony milion, co do centa.

 

 

Waka-Gashira promotion and Vietnamese episode (若がしらプロモーションとベトナム語エピソード)

Chłopcom z Yamaguchi-Gumi podobało się to jak działamy w Los Santos, szczególną ich uwagę przykuwał Kazuhide Kinjo, ówczesny Shatei-Gashira grupy. Przez całą swoją karierę nie dał się złapać, mimo wręcz gigantycznych ruchów jakie wykonywał ze swoją załogą na ulicach miasta aniołów. To sprawiło, że Oyabun zainteresował się nim osobiście i w maju 2021 roku doszło do ich spotkania w Kyoto, tam też Kinjo został mianowany Waka-Gashira. Może nie brzmi to spektakularnie, ale zmieniło się wszystko, wzrosły nasze możliwości - w całej Kalifornii nie było azjatyckiej grupy przestępczej wyżej od nas. Zgodnie z tradycją, Kazuhide po mianowaniu zamieszkał na terenie Japonii, z tego co mi wiadomo obecnie kontaktuje się tylko z obecnym Shatei-Gashira, Codym Koide. Miesiące mijały, a Kinjo i Koide poszerzali swoje wpływy wcielając w swoje szeregi między innymi wietnamskie gangi, od których aż roi się na terenie Los Santos. W lipcu wcielili w swoje szeregi Tonego Chanh. Nazwisko być może wiele wam nie mówi, ale to pieprzony Elvis Presley wśród wietnamskich gangsterów, znają go wszyscy. Yakuzie brakowało ludzi, nie mieliśmy praktycznie żadnej możliwości, aby pozyskać nowych zawodników, a ten facet w tym samym czasie miał pod sobą przynajmniej 4, wcześniej uznawane za niezależne wietnamskie załogi. Wcielenie tych ludzi w nasze struktury to tylko mały krok dla japońskiej Yakuzy, ale wielki skok dla amerykańskiej.

 

Yakuza znana jest w mocno konserwatywnego podejścia do zasad, a także poszanowania dla rdzennej kultury, w związku z tym wciąż obowiązują w niej formalne obrzędy, mające na celu wprowadzenie nowych członków do struktur, predefiniowane kary za przewinienia, a także sposób wykonywania tatuaży.

Yubitsume to metoda stosowana do dziś, jednak tylko w Japonii, jest to akt obcięcia palca za naruszenie norm obowiązujących w rodzinie, zaczynając od prawej ręki. Po co obcinać palce? Ponieważ w feudalnej Japonii posiadanie katany wyznaczało status, a upośledzając sposób w jaki była trzymana, doprowadzaliśmy do obniżenia wartości drugiego człowieka. Amerykańskie Yakuzy nie ucinają palców, zrezygnowano z tej kary aby nie ułatwiać departamentom rozpoznawania członków ugrupowania.

Sakazukigoto to japońskie słowo określające ceremonię wprowadzenia nowych członków, oznaczające nowy związek między partnerami; w tym przypadku związek ojciec-syn między Oyabunem a nowo przyjętym shatei. Obrzęd ten polega na wspólnym wypiciu sake, kiedyś symbolizowało ono dla Yakuzy krew, więc sama czynność kojarzyła się z wzajemnym skonsumowaniem swojej krwi i miała wytworzyć między członkami prawdziwą więź. W dzisiejszych czasach obrzęd ten nie zawsze jest wykonywany, co więcej na łamach wieków stracił swoje oryginalne znaczenie. Oyabun nie uczestniczy w tym osobiście, teraz zwykle zajmuje się tym osoba piastująca stanowisko Shatei-Gashira.

Irezumi to tatuowanie ciała, jest to rytuał, który towarzyszy Yakuzie od czasu założenia pierwszych klanów. Mimo tego, że tatuaże są bardzo źle obierane w miejsach publicznych, w Japonii, Yakuza do dziś przestrzega tego zwyczaju. Większość z nich stosuje tradycyjny sposób robienia tatuaży, czyli handpoke. Obecnie ilość tatuaży wykonanych tą metodą ma symbolizować to jak dużo dana osoba jest w stanie znieść bólu, wielu członków tego ugrupowania tatuuje praktycznie całe ciała.

 

OOC

 

Cześć, pograliśmy sobie razem z Desperado jako freelancerzy i zgromadziliśmy wokoł siebie kilka osób. W związku z tym startujemy z organizacją, mamy mocne zaplecze IC, naprawdę dużą wiedzę OOC i pokażemy polskiej scenie jak grać prawdziwą Yakuzę. Większość wydarzeń opisanych w historii wydarzyła się podczas gry In Character, z biegiem czasu zamierzamy uzupełniać tą aplikację o nowe smaczki. Myślę, że każdy kto na tą chwilę miał okazję z nami grać, był z interakcji zadowolony. Do zobaczenia w grze!

Ekipa: Ja, Desperado, Kondziozps, Mariusz antykwariusz, Shadovsky, rowur, Oskarzps, Block, Vey, Moldas

Wanna Be: WxE, Domicjusz, decz, sloszon

Materiały dla nowych graczy zainteresowanych grą z nami:

Nasze projekty i spoty:

Fabularnie istotne przestępstwa:

 

 

Edytowane przez Florida kilos
buzian, Ryba, Vey i 19 innych lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności Regulamin