Skocz do zawartości
Gracze online

 

 

[06.03][SR] PRO TAIS X DA KAYKAY - LUST


thelordzibi

Rekomendowane odpowiedzi

** 6 marca opublikowany został klip kolaboracji Pro Tais x Da KayKay - topowych artystów z Suga Records. Nosi nazwę "LUST" i po tym co można wywnioskować promuje WSPÓLNY album dwójki muzyków, który jest zatytułowany "SURF CLUB".

** Napięcie związane z projektem jest budowane już od bardzo dawna. Pierwszy objaw całej akcji okazał się 4 lutego, gdy Protais wrzucił zdjęcie z Kay, które miało opis "2021 = ?". Wtedy można było uznać to za dosyć niewinną fotkę jednak sytuację mógł podgrzać snippet wrzucony przez Protaisa 21 lutego, który miał identyczny opis. To nadal nie były konkrety. Co było dalej? 27 lutego Protais i Kay udostępnili identyczne zdjęcie z falą i kodem morse'a. Jeśli ktoś był w stanie to rozszyfrować to hasło było następujące "Surf Club Is Coming". Zaraz po tym na portalach plotkarskich pojawiła się informacja o ludziach zebranych pod Suga Tower, którzy byli prawdopodobnie częścią ekipy filmowej zbliżającego się teledysku. Zwieńczeniem tych wszystkich newsów były zdjęcia wrzucone dwa dni temu na konto oficjalne wytwórni Suga - były to zdjęcia przedstawiające nadchodzący klip. Klip finalnie ukazał się z podpisem "2021 = Surf Club".

** Protais i Kay to gorące osobowości show businessu. Odchodząc nawet od tematyki ich ostatnich projektów (Protais z głośnym albumem Marauding In Paradise, który był sztuką i performance'm pod koniec grudnia, później totalnie anty-mainstreamowa epka związana z kłótniami w jego byłym związku, Kay z bardzo udanym debiutem, własną szkołą tańca, pikantną epką) to huczy sporo o ich osobach w kontekście ich życia prywatnego czy afer - ostatnie przepychanki z Echo, Protais w dalszym konflikcie z Jeffshagiem, koniec związku Protaisa z Tiarą Chibandą, zaręczyny Kay z roBBem, czynne ploteczki na Mask Off.

** Teledysk LUST jest fabularny i przedstawia klimaty post-apo czy dystopiczną wizję przyszłości świata uwikłanego w chaosie, chorej rywalizacji i wojny. Na klipie Protais i Kay wraz z swoją załogą post-apokaliptycznych gladiatorów biorą sobie za zakładników kobiety z jakiejś fikcyjnej przeciwnej grupy czyniąc z nich swoje niewolniczki, później walczą z owymi przeciwnikami i sieją dosłownie ogniste spustoszenie paląc za sobą mosty (jedna z ostatnich scen jak pozostawiają za sobą płonące samochody). Pod koniec teledysku uświadamiamy sobie, że był to narkotykowy trip na imprezie, z którego budzą się hedonistyczni artyści. 

** Klip ma w sobie wręcz dwa drugie dna. Pierwsze jest proste - Suga radzi sobie świetnie z przeciwnościami losu i swoimi przeciwnikami zgarniając przy okazji ich fanów (teledyskowe zakładniczki). Drugie jest bardziej ambitne - można znaleźć tutaj odwołania do tego jak show business niszczy ludzi i informacje, że jest strasznym wyścigiem szczurów, świetnie się to komponuje z ostatnimi dramami i wojenkami w lokalnej branży. Pokazuje negatywne cechy zawistnej rasy ludzkiej, która przez swoją zachłanność może doprowadzić do swojego zniszczenia.

** Na teledysku między innymi widzimy modelkę znaną z ostatniej sesji z Conslotto - Daisy Delaney, młodą aspirującą modelkę Mailyn Grasham oraz przedstawicielkę Akker Dance Studio - Melody Hetfield, która jest także byłą dziewczyną Echo (warto wspomnieć, że Protais przy ostatniej dramie śmiał się z tego, że Echo zarzuca mu ruchanie jego laski). Ciekawym dodatkiem są samochody z projektu WRAP ME.

** Wraz z teledyskiem ukazała się grafika, która jest fabularnym wstępem do tego co się dzieje na ekranie.

chapter_1.png

Spoiler

Nie wiem co to za rzeczywistość. Nie wiem co jest prawdą, a co jest kłamstwem. Nie wiem co jest złem, a co jest dobrem. W naszym świecie wszelkie granice się zacierają, a kodeks moralny nie istnieje. Zawsze tego chciałem. Uznawałem, że to najwyższy stopień wolności. Wolność to najwyższa wartość – tego zdania nie zmienię i nawet nie próbuj mnie przekonywać. Wolność i zabawa - to jest to, radość życia to tylko przemijająca chwila, vanitas vanitatum et omnia vanitas. Dlatego musimy wyciągnąć z niego jak najwięcej i spełniać swoje pierdolone żądze i pragnienia, tak? Tylko dlaczego rasa ludzka jest tak zepsuta, że nie potrafi tego wykorzystać i dostając wolną rękę, dostając wolność i możliwość wyciskania z życia co najlepsze doprowadzi prędzej do naszego zniszczenia? Wszyscy jesteśmy dobrzy w wojnie, nienawisci i zazdrości. W rzucaniu kłód pod swoje nogi, wzajemnie. Zakochani w swoim kruchym ego, zepsuci do szpiku kości. To przerażające, a ja żyję w hedonistycznym świecie pełnym obojętności. I sam jestem obojętny. Jestem jak skała, a jednocześnie jak kwiat, który wyrósł na betonie. Tylko sztuka nas uratuje.

 

** tekst.

Spoiler

 

[intro: da kaykay]

zwykle nie pale ale ta noc jest odpowiednia
jak moje zegarki, blask fleszy znów oślepia
jestem tak wysoko, teraz świecę najjaśniej
jak nocna gwiazda, chociaż przy mnie nie zaśniesz
zrobię co uważam bo jestem hedonistką
możesz mówić czego pragniesz, a ja biorę to wszystko
mam demony w głowie, wyrzucam tego dolara na powietrze
otwieram szampana, pale papierosa - wokół cisza, a moje myśli głośniejsze
nie wiem co jest dla mnie jak tlen
pusta butelka teraz jest tłem
ale to bez znaczenia ja jestem wysoko i wiem

[verse 1: pro tais]

czym wyżej jesteś, tym bardziej boli upadek
pomyliłeś albumy, jeśli czekasz na złotą radę
jestem skupiony na sobie i tylko sobie
kilka gram, kilka kobiet, alkohol wpada w krwiobieg
czarnuchy pierdolą o forsie, a yayo biorą w kredo
żniwiarz poszedł spać, jak wróci to zrobi armagedon <-- można z tego wywnioskować, że skoro "żniwiarz śpi" to na płycie nie pojawi się żaden track Taisa w postaci jego alter ego taisthareaper
teraz mam ochotę, by podbić rankingi
twoja ukochana dziwka przynosi mi drinki
przestań jej ufać, ja się już przejechałem
zazwyczaj to /na zawsze/ nie jest zbyt trwałe <-- możliwe nawiązanie do utworu Taisa "forever" nagranego dla Tiary Chibandy, gdy byli razem
zacząłem kurwa od platyny, nie skończę na brązach <-- Tais ma wysoko postawiona poprzeczkę przez swój pierwszy album, nie może zwolnić tempa
już nie wierzę w słodkie słówka, skupiam się na swoich żądzach
wy wydajecie miliony na Vangelico, ja mam prezenty od Vangelico <-- możliwe, że Tais na ostatnie organizowane urodziny wraz z Nunzią dostał prezent od samego Vangelico
przyjrzyj się plikom i wpierdol mnie w spis ikon
niczego nie żałuję, choć robiłem rzeczy, z których nie jestem dumny
ale chcę wiedzieć czym jest życie, zanim wpierdolą mnie do trumny
nigdy nie szukałem przewózki, przejechałem się wiele razy
zrzucają z siebie bluzki, mają wiele twarzy
a ja nie pamiętam ich imion
i to nie jest moją winą
po czystej jestem czysty jak łza
a po winie nie pamiętam win, taka gra
może znasz mnie lepiej, niż ja ale nie znasz moich czynów
to się samo broni, nikt nie przewija o tworzeniu drugiego Rzymu <-- artyści z Suga bronią się swoją muzyką, nie muszą i nie podkreślają wszędzie swojej pozycji
ja się nie poznam, bo siedzę na pograniczu <-- siedzenie "na pograniczu" może być jakimś nawiązaniem do borderline czyli "choroby z pogranicza"
nie jestem aktorem, nie potrzebuję widzów
mam cię z tyłu głowy, nie pomaga jak robisz egzekucje <-- egzekucje często wykonuje się przez strzał w potylicę czyli z tyłu głowy
na nic ich skowyt, dobre rady i instrukcje
obojętność w sercu, a w głowie dobra zabawa
nie dla mnie jak pętla związany krawat
chciałem mieć ją na oku ale spierdolił się kadr
zniszczony świat, witaj w surf club

[outro: da kaykay]

nie wiem co jest dla mnie jak tlen
pusta butelka teraz jest tłem
ale to bez znaczenia ja jestem wysoko i wiem

 

 

dane

Spoiler

uzupełnię później

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

**Raven momentalnie kliknęła w link, który przesłał jej na Invaderze Protais, a następnie przesłuchała i obejrzała klip od początku do końca. Teledysk wywołał u niej klasyczny przypadek opadu szczeny. Zaraz to na powrót otworzyła kartę LifeInvadera i wysłała artyście wyrazy uznania.**

Patixia i Shantie lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności Regulamin