Skocz do zawartości
Gracze online

 

 

Pokaż czym jeździsz


Spaceman164

Rekomendowane odpowiedzi

Podsyłajcie swoje maszyny tutaj 😍

 

Ogar 200 by Spaceman164

Dane:
Rok produkcji - 1988
Data pierwszej rejestracji - 31.05.1988
Romecik był zarejestrowany w Radziejowie (Pozdrawiam Radziejów )

Tak więc jakoś 2 tygodnie temu zacząłem rozkładać mojego ogarka i tak jak się spodziewałem zaczęły się różne komplikacje, pytania bez odpowiedzi, i masę przemyśleń. W końcu jest to mój pierwszy remont . Podkreślę jeszcze raz, że robię wszystko na czuja, szukam informacji w internecie, trochę po znajomych którzy mogą coś wiedzieć. Jak trzeba to rozkręcając strzelam foty i staram się zapamiętywać co i jak. Na razie wszystko co rozłożyłem udało mi się złożyć  (mowa tu o poszczególnych elementach).

Dobra czas na jakieś foty gdy ogarek jeszcze był w kupie i jak wygląda teraz

(nie mogłem wstawić zdjęć - chyba nie umiem - więc wklejam link do albumu zdjęć googla)

Zdjęcia ogara

 

ACtC-3cZATjrTDEzzOsoXNh8TnpHTanXzmLPtf50RFaIo8wk2-Lw_GNY1_KaCRGtMecXNP78mPJQqIttesyacD63LQK6bqBVf__ZFuiZ6wgrJ-XDYQ30XUNPi7SUd_ggP3Z0TmmRsuuUhmOYvXeIdKT9xqc2iw=s907-no

 

ACtC-3eqFGJoqUw05-ezO5JQN67GrmzJyted-RIHG8YiGK-uRhEwLWXO_iZt0gtyycR7snC9UAP0CgiCv5P3nFnqebfMEVTS935EA4sv9C-TL9Vn-d8rZnNLpIj9allXOusVC3BXMrxdzYtZZnDQyI126W9IJA=s907-no

 

ACtC-3cGopQwPvITwz3qz3naehHsP6Uz-WeZGU6ofu9DRtEgva2kiAfE3d1dUHFEPJGPQzL2y1KuASeEkyDRwUy1fALRBTEwtSZ1TTzXlcf-bu5pZIb3HVnZ9-3XCQpgCFcsc-HCVukxbVVDDfEwLFKtGS_sFA=s907-no

 

ACtC-3cn3oh4i8U8iWjMAv9eyIRBXIl5SIRfXWQYg_hMY5d2RRe0uI_GqQW27EeXO1IhQTbIlgncy16KDCcZq_DQ40NcxN6fDLtdnb0DsMFdLlCjpWomAuAlwNYe1FxShV1e0Uragpm0Df8FbAHlvugqOu82yg=s907-no

Aktualnie bawię się w Joozka i odnawiam zawieszenie hehe. Lagi przód w piątek wrócą ze szpitala spawalniczego ponieważ były lekko pęknięte mocowania osi (nie stać mnie na nowe). Tył jest w spoko stanie aczkolwiek elementy z tworzywa w dolnych główkach były w opłakanym stanie więc muszę zamówić tuleje z poliamidu i trochę się pobawić żeby je ładnie spasować. Dodatkowo nowe gumowe odboje bo poprzednie się kruszyły w rękach. Szukam jeszcze jednej górnej główki z prętem ponieważ jedna z tych które ja miałem jest kompletnie wytarta i przegięta. Jak skończę zawieszenie to zabieram się za silnik, zobaczę co muszę wymienić (łożyska i uszczelniacze na bank nowe) no i zamawiam wszystkie części za jednym zamachem (gmoto). Szukam jeszcze jakiegoś baku w ładnym stanie, półki lagów, manetki gazu, stopki centralnej i tłumika z kolankiem (dużo tego jest na sprzedajemy więc może coś upoluję)

Pytania:

 jak wyglądała manetka gazu w ogarkach bo te na gmoto są całe z gumy a to jakieś podejrzane?

 Jeśli latało mi przednie koło na boki to oznacza że wewnętrzne tuleje w przednich lagach są do kosza czy to może kwestia słabego skręcenia koła, słabych łożysk? (ja mam akurat miski bez wianków na samych kulkach)

 Ile może kosztować lakierowanie całego ogara? 300zł?

 Na jaki kolor go machnąć ? Bardzo podoba mi się oryginalny rometowski niebieski ale może macie jakieś propozycje 

W każdym razie zapraszam do obserwowania postępów prac. Może do czasów giełdy moto w Łodzi skończę i potem najwyżej jakąś drobnicę będę kompletował.

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów !

Edytowane przez Spaceman164
Vasper lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogarkach manetki były takie bardziej plastikowe, jak gumowe. Co do latającego koła to i tak powinieneś sobie zmienić tuleje, łożyska etc. Z lakierowaniem to raczej lepiej jest to zrobić samemu, jakoś po kosztach niż komuś oddawać. Chyba, że chcesz robić z tego jakiś projekt czy coś. 

Zazdroszczę dłubania. Sam robiłem takie rzeczy przy simsonie z 15lat temu. Teraz brak czasu na jazdę jednośladem, ale coś jednak posiadam(3 sezon w sumie leży w garażu).

Spoiler

173701050_297839735051324_66760153120441

Spoiler

173902527_771811439978458_89573770920024

 

Rogal_ lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że temacik nie aktywny. Ja aktualnie wożę się Fordem Mondeo MK3 2002 rocznik, 2.0 benzyna. Wporzo fura, wygodna i wystarcza do wszystkich codziennych potrzeb. 86 tysięcy przebiegu, odziwo kiedy go kupiłem miał 84 tysiące, więc w niecałe trzy miesiące zrobiłem dwa tysiące kilosków a prawie tydzień auto stało u mechanika. Uprzedzając pytania, licznik niekręcony bo sprawdzałem na serwisie i sam wpinałem się do skrzyni biegów. Pierwszy właściciel w Polsce. 

6irMtaC.jpgDSyR1Gj.jpg

 

0Saz i G4SHI lubią to

cash-dani-leigh.gif

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności Regulamin