Skocz do zawartości
Gracze online

 

 

GTA V - FPS Boost


tesco value

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko, jako iż start serwera z każdym dniem się raczej zbliża, a nie oddala, a jednocześnie to co tutaj napiszę mi samemu pomogło to stwierdziłem, że napiszę taki poradnik.
Otóż pewnie niejeden gracz chciałby komfortowo pograć czy to w online czy fivem/altv bądź po prostu singleplayer, lecz jego sprzęt mu w tym niestety nie pomaga.
Można ustawiać wszystkie ustawienia na minimalne lecz w przypadku FiveMa niewiele to pomaga, lecz jest jeszcze jeden sposób.
"Ukryte" obniżenie ustawień graficznych (takie jak renderowanie cieni dopiero gdy jesteśmy ich blisko).
Więc tak:
1. Wchodzimy w Dokumenty -> Rockstar Games -> GTA V
2. Tworzymy kopię zapasową settings.xml (np. przeciągamy po prostu na pulpit) a następnie otwieramy go za pomocą np. notepad++ po czym kopiujemy nazwę naszej karty graficznej (na samym końcu pliku)
3. Pobieramy archiwum ((KLIK))
4. Wchodzimy w archiwum, a następnie wybieramy odpowiednią dla nas opcje
5. Przerzucamy settings.xml do folderu GTA V
6. Otwieramy to "nowe" settings.xml i podmieniamy nazwę karty graficznej na tą naszą.

I to w sumie wszystko. Jeśli chodzi o FiveM to podbiło mi to z 40-50FPS na 60-80FPS, więc na prawdę warto.

update, bo niektórzy nie rozumieją - jak macie chujowego procka to zmiana ustawień graficznych nic wam nie da, pozdrawiam

Edytowane przez KaVVaski zapasowe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, DIMITRI napisał:

A jak z wyglądem całej gry po zredukowaniu takich ustawień? Wygląda to "jakoś"? 😄 

 

Jest to głównie zmniejszenie dystansu renderowania np. cieni. Aktualnie mam wgrane shadery do gierki to niestety nie pokażę jak na sucho wygląda, chyba że jakieś nagranie odkopię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Aqilef napisał:

Gra wygląda brzydziej niż na ustawieniach średnich?

Wiadomo, że tak - właśnie na ustawieniach graficznych wyciąga się te dodatkowe kilkanaście/dziesiąt klatek na sekundę.
Tylko, że przy tym nie wygląda też ta gra jak gówno - chociaż zależy dla kogo.

Arcon lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 2 tygodnie później...
Dnia 11.09.2020 o 14:51, PreceL napisał:

Działa, mam jakieś 15fps więcej średnio.
Myślicie, że optymalizacja alt:V w niedługim czasie ulegnie polepszeniu?, bo w GTA ONLINE mam stabilne 50 - 60fps a tutaj wieczorową porą potrafi spaść do nawet 22fps. 😄

Nie jest to wina Alt:V tylko skryptu Vibe, odpal sobie Alt:V na freeroam'ie i zobacz 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności Regulamin