Skocz do zawartości
Gracze online

 

 

#18 Vibe Update 1.5


Mario

Rekomendowane odpowiedzi

No i Bayer podsumował. Wybacz Morfeusz ale przemyśleliscie to dwa razy? Sądzicie, że osoby z sektora cywilnego mają za dużo forsy bo każdy tylko stoi na duty i bez problemu zapłaci za ubezpieczenia (XD) i kase aby respić się w chacie (XD). Na pewno większość gra coś poza tym. Tym bardziej że dodaliscie surfing. Czekam tylko na to aż niektórzy co mają chaty na chumash/mirrorpark/vinewood etc. zostana obrabowani i zrespią sie na vesspuci. Ciekaw jestem co z tego wyniknie bo raczej nic dobrego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Jaguar napisał:

No i Bayer podsumował. Wybacz Morfeusz ale przemyśleliscie to dwa razy? Sądzicie, że osoby z sektora cywilnego mają za dużo forsy bo każdy tylko stoi na duty i bez problemu zapłaci za ubezpieczenia (XD) i kase aby respić się w chacie (XD). Na pewno większość gra coś poza tym. Tym bardziej że dodaliscie surfing. Czekam tylko na to aż niektórzy co mają chaty na chumash/mirrorpark/vinewood etc. zostana obrabowani i zrespią sie na vesspuci. Ciekaw jestem co z tego wyniknie bo raczej nic dobrego.

Ale ubezpieczenia są dobrowolne i wcale nie takie drogie, próg 100 graczy żeby dostawać happy hour osiągamy codziennie i dostajecie przez wiele godzin 1000$ za godzinę gry. Każdy ma pokaźną sumę gotówki, nie chcemy teraz broń boże mówić że jest jej za dużo, ale nie wmawiaj mi że nie stać was na ubezpieczenie czy zabezpieczenie żeby czuć się bezpieczniej, bo ja mam statystyki i widzę ile kto zarabia oraz ile kto ma. Niestety, ale powiem teraz smutną prawdę - cywile opierają grę tylko na kupowaniu coraz to nowszych pojazdów i posiadłości, dochodzi do sytuacji gdzie posiadają rzeczy na które nie powinno być ich stać. 

Eliteq, Kizzy, uwe i 1 inny lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Jaguar napisał:

hold up 

image.thumb.png.bd9292d40d822e4a00681a78b6352d60.png

czyli gość przykładowo zajebał mi TV i nie mogę wbić do mieszkania dopóki nie dam siana na to? Kto wpadł kurwa na ten pomysł przepraszam bardzo?

Kup rower i parkuj go w domu, tak uniemożliwisz napady rabunkowe na twoj interior.

Kizzy lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System ubezpieczeń i zabezpieczeń prowadzi do patologii w której odchodzimy od typowego RP, a przechodzimy do sytuacji w której zamiast odgrywania akcji IC, stawiamy na skrypt który odwali za nas całą robote (można też wprost nazwać to RPG). Duża część użytkowników nie poświęca 8h na zbieranie Happy Hours, a jeśli wejdzie na serwer to nie zawsze po to aby nabijać minuty na duty. Dlatego wbrew pozorom, pokrycie kosztów ubezpieczeń to nie jest pstryknięcie palcem dla sektora cywilnego, który nie ma innych dochodów od 1200$ duty i 1000$ HH. Podejrzewam że większość osób zwyczajnie oleje ten temat i będzie bardziej zwracało uwagę na to gdzie zostawia auto, czy nawet w ostateczności je odrespi kiedy postanowi się od niego oddalić - i problem z głowy. Z kolei nie ubezpieczanie tanich pojazdów nie będzie ryzykowne czy kosztowne, więc ludzie machną na to ręką. Finalnie zainteresowanie tym systemem będzie bliskie zero - chociaż moge się oczywiście mylić.

Analogicznie sprawa tyczy się włamań do mieszkań. Skoro musimy zabrać komuś dostęp do mieszkania po jego obrabowaniu to może problem nie tkwi w graczach którzy nie będą chętni do pokrywania kosztów włamania, a w waszym pomyśle który dla mnie, subiektywnie jest po prostu idiotyczny i nieprzemyślany? Czym to sie zaczyna różnić od systemu RPG?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Morfeusz napisał:

Ale ubezpieczenia są dobrowolne i wcale nie takie drogie, próg 100 graczy żeby dostawać happy hour osiągamy codziennie i dostajecie przez wiele godzin 1000$ za godzinę gry. Każdy ma pokaźną sumę gotówki, nie chcemy teraz broń boże mówić że jest jej za dużo, ale nie wmawiaj mi że nie stać was na ubezpieczenie czy zabezpieczenie żeby czuć się bezpieczniej, bo ja mam statystyki i widzę ile kto zarabia oraz ile kto ma. Niestety, ale powiem teraz smutną prawdę - cywile opierają grę tylko na kupowaniu coraz to nowszych pojazdów i posiadłości, dochodzi do sytuacji gdzie posiadają rzeczy na które nie powinno być ich stać. 

Nadal myślę czemu lopez się nie wypowie bo chyba on się opiekuje sektorem cywilnym ale dobra. Wiemy jak to wcześniej było z tobą Morfi. Co do kupowania lepszych auta i domów przez cywili - to jest fakt. Jednak to co znów robisz jak i również inni to wrzucasz wszystkich do jednego wora. Nie zaprzeczam, że może ja też się zaliczam i mam za drogie pojazdy jak na grę w biznesie Diablicy i nie tylko. Jednak to nie jest powód abyś ty i inni bo na pewno to nie była decyzja jednej osoby aby wprowadzać takie systemy, które spowodują jeszcze większy grind. Nie każdy cywil siedzi od rana do wieczora zgarniając przy tym hajs z duty i HH. Nie każdy posiada kilkadziesiąt tysięcy (no szczerze RIP dla gości co kupili ten unikat na evencie XD) na koncie aby opłacić nagle wszystkie zabezpieczenia. Jak zostały wprowadzone takie systemy to pewnie część graczy się przestraszyła i skorzysta o ile będzie miała gotówke aby zabezpieczyć się przed tymi napadami. Oczywiście wspomniałeś, że to dobrowolne ale nie będzie to dobrowolne jeśli jednak ktoś stanie się ofiarą. Tyle, że znów wracam do kwesti takiej, że nikt nie jest jebaną wróżką ani nie spojrzał w kryształową kule aby zobaczyć, że musi zachomikować e dolce bo bedą dodane ubezpieczenia/zabezpieczenia. Ja teraz powiem wam przyszłość, że będzie źle bo jest to nie do uniknięcia, przez jakiś czas znów stanie się chaos i tutaj decyzje administracji będą ważne dla losów serwera. Na koniec dodam, że argument z happy hours jest kurwa inwalidą i nie powinien być używany. Pozdro.

Wiki, Kogut i Kizzy lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Morfeusz napisał:

serio, to tylko gra, nie drugie życie. Każdy musi czerpać z niej przyjemność, w Roleplay nie chodzi o wygrywanie i bycie zawsze na szczycie tylko o dobrą zabawę, kiedy Ty jako cywil dobrze się bawisz grając w biznesie czy nie wiem, jeżdżąc ze znajomymi nową furą 

 

8 godzin temu, Morfeusz napisał:

cywile opierają grę tylko na kupowaniu coraz to nowszych pojazdów i posiadłości, dochodzi do sytuacji gdzie posiadają rzeczy na które nie powinno być ich stać. 

Potężnie to wszystko krótkowzroczne.

Znów podam swój przykład. Prowadzę na mojej postaci Le Chat Blanc. Faktycznie zyski są pokaźne, jednakże lwia część dochodów idzie na premie dla pracowników/reklamy/zamawianie/haracz. Moim zdaniem dobrze wykorzystałem swój pomysł na grę i wypłaciło mi to możliwością kupienia sobie lepszego pojazdu dla mojej postaci. Dodatkowo, pieniądze zarobione stricte do kieszeni mojej postaci przeznaczam na inwestycje (nie, nie chodzi o kupienie następnego autka, czy domu).

Waszym zdaniem nikt oprócz celebrity project nie ma prawa się dorobić i powinien jeździć autkiem za max 100 tysięcy. Dajcie ludziom grać biznesmanów/inwestorów/cokolwiek innego, co pozwala na pełne wykorzystanie zgromadzonych środków. Przypomnę Wam, że w odróżnieniu od graczy z branży rozrywkowej my musimy potężnie ciułać, żeby zgromadzić większą ilość gotówki. Zarobki mojej postaci nie są zależne od tego jaką sobie ktoś narracje wymyśli, tylko od tego jak sobie swój biznes sam zareklamuje, czy ktokolwiek będzie chciał przyjść oraz najważniejsze, czy ktokolwiek będzie chciał w nim PRACOWAĆ. Zupełnie nie potraficie pojąć, że ktoś ze strefy cywilnej również może sobie pozwolić na dobra z wyższej półki bo miał pomysł i go zrealizował, nie prosząc opiekuna o kolejną wycenę tracku z przetłumaczonym 1:1 tekstem. Zlitujcie się, serio.

(Mówię tutaj oczywiście za osoby, które faktycznie opierają swoją grę na graniu biznesmanów. Jeżeli ktoś jest gangusem z ghetta i śmiga w Jesterze, czy innym supercarze to powinniście to jakoś skontrolować)

tldr: Ludziom z pomysłem chuj w dupe

Edytowane przez Katsuru
Eliteq, Bayer, B-Rabbit i 4 innych lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, 0Saz napisał:

Wszystko fajnie, tylko fryzury trochę się pomieszały...

usuneliśmy stare fryzury na rzecz nowych - jest ich o wiele więcej, idź po prostu do fryzjera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności Regulamin