Skocz do zawartości
Gracze online

 

 

#18 Vibe Update 1.5


Mario

Rekomendowane odpowiedzi

Narkotyki- wszystko okej z wyjatkiem marihuaen bo tu rzeczywiscie wrecz powinno zabierac hp a nie dodawac(Armia zjaranych rasta nie do pokonania). Chociaz jestem zdania ze powinno boostowac to troche mniej bo robienie 200hp ze 100 to duzo.

Rozwiązanie walk gdzie każdy będzie naćpany. Ja wiem ze teraz ten cały covid i kluby zamkniete ale polecam młodym obejrzeć jakieś filmiki na yt. Jesli chłop jest porobiony to to widac z daleka ze go wykrzywia 😄

Włamanie do domku- Niby spoko, niech mi się chłopy włamują do domu tylko niech własciciel bedzie online. Bo ja odegram ze kłade sie spac do łozka i mnie okradają a ja nic nie słysze? 1 albo obronnie mój dom albo 2 dodatkowo dostane w ryj i bedzie to wtedy juz taka hamerykanska dziesiona.

Kizzy lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Duerte LoKo

Oby tylko miasto nie zamieniło się w samych ćpunów, bo to już słabo w chuj wygląda jak każdy na kroku ćpa, nawet cywil z dobrego domu. Wyglądałoby to niesmacznie z mojego punktu widzenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Lacazette napisał:

 

W jaki sposób chcesz zwalczać doping na nielegalnych walkach do których odnosiłem się w poprzednim poście? Każdy przed udziałem ma nasikać do kubeczka, czy jak? Skoro narkotyki zapewniają taką przewagę, gracze zainteresowani udziałem w takich walkach po prostu zostaną zmuszeni do odgrywania narkomana, żeby mieć jakiekolwiek szanse

nie wierze w to co czytam, serio. To po co jest skrypt siły powiedz mi? Przecież jak odgrywasz zdrowego atletę(czyli chodzisz na siłownię), to takiego gościa po szczurze złożysz, jak leżak w Mielnie.

Kizzy i bros over hoes lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Duerte LoKo napisał:

Oby tylko miasto nie zamieniło się w samych ćpunów, bo to już słabo w chuj wygląda jak każdy na kroku ćpa, nawet cywil z dobrego domu. Wyglądałoby to niesmacznie z mojego punktu widzenia. 

Mam totalnie odwrotne odczucia. Sam musiałem wciągać za pół miasta, żeby dilerzy mieli co pograć. Kilkudziesięciu centrumów zrobi rework postaci w 3 sekundy i na krzyku się skończy. Nie pierwszy, nie ostatni.

Kizzy i King Mess lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka ze im wiecej ludzi odgrywa ćpunów tym lepiej z mojego punktu widzenia bo napędza sie rynek narkotykowy, a ludzie moga zarobic wiecej niz na cornerowych cenach narkotyków i moga przy okazji fajnie pograc z kims. Jeśli ktoś odgrywa porządną postać i ćpanie średnio łączy sie z jego charakterem to już tylko jego problem ze nie potrafi wykreowac dobrej postaci i nie wazne czy mu to ćpanie daje jakies bonusy czy nie, tak czy siak jego postac jest znijaczona najpewniej.

Kizzy lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Ripper napisał:

nie wierze w to co czytam, serio. To po co jest skrypt siły powiedz mi? Przecież jak odgrywasz zdrowego atletę(czyli chodzisz na siłownię), to takiego gościa po szczurze złożysz, jak leżak w Mielnie.

Zadałeś bardzo dobre pytanie, po co właściwie jest skrypt siły? Nie wiem czy wiesz jak to obecnie funkcjonuje, ale w gierce nie robi on praktycznie żadnej różnicy oprócz statusu "umięśniony". Ale nawet, gdybyśmy mieli na serwerze rozbudowany system siły, który faktycznie działa i ma wpływ na gierkę, to po zażyciu takiej kokainy dostajesz 1000 dodatkowej siły. Jako atleta jest to prawie miesiąc codziennego wbijania siły po 35j (bo taki mamy dzienny limit). Trzeba też wziąć pod uwagę, że gracz wciągający kokę też mógł śmigać na tą siłkę przez jakiś okres wbijając przykładowo 4000j. Po zażyciu kokainy siła zwiększa mu się do 5000. Więc, żeby walka z takim gościem była jako tako wyrównana musisz spędzić półtora miesiąca na codziennym wbijaniu siły. Oczywiście są to minimalne wartości, bo równie dobrze postać zażywająca kokainę może mieć tej siły 5000j i wyboostuje ją nawet do 6000j, nie należy też zapomnieć że oprócz tych korzyści dostaje również +50 hp co w walce robi cholerną różnicę. Zresztą nie tylko w walce, bo w strzelaninie też to będzie mocno odczuwalne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Lacazette napisał:

Nie wiem czy wiesz jak to obecnie funkcjonuje, ale w gierce nie robi on praktycznie żadnej różnicy oprócz statusu "umięśniony".

 

5 minut temu, Lacazette napisał:

Więc, żeby walka z takim gościem była jako tako wyrównana musisz spędzić półtora miesiąca na codziennym wbijaniu siły.

to robi te różnice mordo czy nie?

Kizzy lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Ripper napisał:

 

to robi te różnice mordo czy nie?

" Ale nawet, gdybyśmy mieli na serwerze rozbudowany system siły, który faktycznie działa i ma wpływ na gierkę, to..."  
Założyłem tutaj nierealny na tą chwilę scenariusz, w którym system siły faktycznie działa tak jak powinien, czyli w sposób w jaki go opisałeś - gdzie system siły ma jakieś znaczenie. Chciałem Ci pokazać, że nawet gdyby to funkcjonowało w ten sposób, to nie za bardzo "atleta" miałby szansę z kolesiem po szczurze, no chyba żeby spędził jakieś pół roku na codziennym wbijaniu siły.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przedstawiony przez ciebie przykład jest tak naciągany, że szkoda zawracać sobie głowy graczami, którzy będą chodzić na siłownie, walić kokainę od kolegi i bić się na nielegalnych walkach. Co nie zmienia faktu, że no ten boost delikatnie jest za mocny. Zakładając, że przeciętny gangster/obywatel USA pozwala sobie na kokainę przypuśćmy raz na weekend/dwa tygodnie, 1g powininen zwiększać ok. 250-500j, co już jest niezłym zastrzykiem siły i nie tak mocno przesadzonym.

A już tak w ogóle, jak ja bym zrobił, to całkowicie odszedł od zamysłu, że narkotyk może dawać ci siłę. System jakichś odżywek, suplementów, czy praca dorywcza trenera personalnego (xD), który może zwiększyć przyrost siły per dzień.

Kizzy i goldonmywrist lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Ripper napisał:

przedstawiony przez ciebie przykład jest tak naciągany, że szkoda zawracać sobie głowy graczami, którzy będą chodzić na siłownie, walić kokainę od kolegi i bić się na nielegalnych walkach. Co nie zmienia faktu, że no ten boost delikatnie jest za mocny. Zakładając, że przeciętny gangster/obywatel USA pozwala sobie na kokainę przypuśćmy raz na weekend/dwa tygodnie, 1g powininen zwiększać ok. 250-500j, co już jest niezłym zastrzykiem siły i nie tak mocno przesadzonym.

A już tak w ogóle, jak ja bym zrobił, to całkowicie odszedł od zamysłu, że narkotyk może dawać ci siłę. System jakichś odżywek, suplementów, czy praca dorywcza trenera personalnego (xD), który może zwiększyć przyrost siły per dzień.

Dodatkowe 1000j przy kokainie redukuje ilość uderzeń gracza o 3, żeby mu wbić BW. Przykładowo 3500j bez koki = 16 hitów do BW; 3500j + 1000j od koki = 13 hitów do BW, więc ten zastrzyk siły nie jest aż tak odczuwalny, a przy gościach mających status muskularny to czasami już różnicy nie ma. Są to setne ułamki w przeliczniku. Wszystko przetestowanie kilkukrotnie. 

Ripper i Kizzy lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Bart napisał:

Dodatkowe 1000j przy kokainie redukuje ilość uderzeń gracza o 3, żeby mu wbić BW. Przykładowo 3500j bez koki = 16 hitów do BW; 3500j + 1000j od koki = 13 hitów do BW, więc ten zastrzyk siły nie jest aż tak odczuwalny, a przy gościach mających status muskularny to czasami już różnicy nie ma. Są to setne ułamki w przeliczniku. Wszystko przetestowanie kilkukrotnie. 

i za to Cię kocham

Bart i Kizzy lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, trendsetter napisał:

Ten system kradzieży aut jeszcze bardziej będzie motywował ludzi do tego, żeby uprawiać simsing po intkach zamiast otwierać się na nowe miejsca. Niedługo będzie jak na devgaming, że ludzie będą widywani poza intkami tylko na Vespucci, a pozostałą część mapy opanują przestępcy/policjanci. Zamiast dawać solidne usprawnienia regulaminowe do działu przestępstw zwiększacie zarobki przestępczym z cornerów i kradzieży aut. Pytanie tylko po co? Przecież i tak przeciętny gangus po 2h online i happy hours zarabia sobie bez żadnej gry na broń. Do tego osoby cywilne bijące duty obowiązkowo do każdego biznesu poza ścisłym Vespucci będą dojeżdzały taxi, bo będą więcej tracili za parkowanie auta niż zarobią z duty w samym biznesie XD. 

Tak jeszcze odniosę się do tego. Kradzieże aut są mocno ograniczone. Żeby dany pojazd ukraść musisz mieć wytrych (tylko pod /diler), dostęp do /dostawa w panelu grupy i grupa musi mieć permisje. Z tego co piszesz można wywnioskować, że gracze w organizacjach przestępczych nie robią nic poza strzelaniem się, a właśnie tym sposobem chcemy im urozmaicić grę jak i napędzić nowy typ biznesu (firmy ochroniarskie) oraz wymusić na cywilach dbanie o własny majątek. 

Kizzy lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Mario napisał:

Akurat przesadzasz. Update uzupełnia każdy sektor gry jaki jest aktywny. Większość zmian oparta jest na doświadczeniach osób z organizacji przestępczych, bo zwyczajnie rozwiązania skryptowe dla nich leżały i były całkowicie zależne od gamemasterów aktualnie dostępnych na służbie, a to już bylo znaczne ograniczenie gry dla nich. Dlatego powstały takie rozwiązania.

Dlaczego grupa grająca w sektorze cywilnym ma dostać po dupie? Jeśli stać Cię na wille za 3 mln to stać też na zabezpieczenia lub ew. poniesienie kosztów włamania. Jeśli nie chcesz stracić takiej ilości pieniędzy to nie kupuj tak drogiego domu. Tak samo ma się sytuacja w przypadku pojazdów. Bogaci ludzie niestety tracą więcej i tak jest zawsze i wszędzie.

Czytając tą wypowiedź odnoszę wrażenie że chcecie zrobić komunę na serwerze niżeli polepszyć rozgrywkę. Robin Hood XXI wieku się znalazł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Ripper napisał:

>Janusze biznesu sprzedają kawę za $150

image.png.ef151cc6c3a2fe33eee3b67d7c5c12d4.png

Argument, że od 100graczy przez wiele godzin 1k zasiłku jest do cipy - wychodzi na to, że muszę mieszkać w hotelu i śmigać rowerem, bo spędzam zbyt mało czasu na serwerze, żeby było mnie stać na ubezpieczenia XD

Kizzy lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności Regulamin