Skocz do zawartości
Gracze online

 

 

#19 Majowe Granie


Mario

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, hordd napisał:

wypowiedz sie @Mario

Wczoraj grałem i zauważyłem znaczna różnice. Jeśli Ty nie, to warto odświeżyć kompa. 

 

36 minut temu, Spectre napisał:

wszystko spoko jednak dalej napotykam crashe w okolicy Vespucci

Crashy w 100% nie zwalczymy, nie można zjeść ciastka i mieć ciastko. Chyba, że usuniemy wszystkie eup, custom pojazdy i inne rzeczy. 

Trefix i Kizzy lubią to

ZLp7ZjJ.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, hordd napisał:

@Mario jesli bedzie git to moze nie bede musial naprawic gta 5 aby wygladalo jak moja ulubiona gra gta san andreas

 

unknown.png

Z pewnością będzie git... Mam nadzieję ze nie będę musiał Cię przymusowo odsyłać na Twoja ulubiona grę 🙂

Kizzy i Armenian Power lubią to

ZLp7ZjJ.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Mario napisał:

Wczoraj grałem i zauważyłem znaczna różnice. Jeśli Ty nie, to warto odświeżyć kompa. 

 

Crashy w 100% nie zwalczymy, nie można zjeść ciastka i mieć ciastko. Chyba, że usuniemy wszystkie eup, custom pojazdy i inne rzeczy. 

okej no nie możne zjeść ciastka i miec ciastko ale czy serio nie ma innej opcji zadziałania na crashe w momencie gdy potrafi w jednym momencie tak jak dzis wyrzucić znów ponad 10 osób? myślę że kilka osób z PD/SD czy tez osoby które przejeżdzały czy grały z nami są złe z tego tytułu, dziwi mnie fakt jak podmianka może wywoływać aż takie crashe, chociaż dzisiaj po postawieniu /blokada zacząłem mieć wrażenie że to one coś mogą mieć z tym wspólnego, pozdrawiam.

Kizzy lubi to

elo xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Spectre napisał:

okej no nie możne zjeść ciastka i miec ciastko ale czy serio nie ma innej opcji zadziałania na crashe w momencie gdy potrafi w jednym momencie tak jak dzis wyrzucić znów ponad 10 osób? myślę że kilka osób z PD/SD czy tez osoby które przejeżdzały czy grały z nami są złe z tego tytułu, dziwi mnie fakt jak podmianka może wywoływać aż takie crashe, chociaż dzisiaj po postawieniu /blokada zacząłem mieć wrażenie że to one coś mogą mieć z tym wspólnego, pozdrawiam.

/blokada nie ma nic wspólnego z tym, sprawdzane było.

image.png

Nie ma, mówiliśmy już. Jedyna opcja wyrzucić wszystko co nie związane z oryginalnym R*. Tylko wtedy połowa rzeczy na serwerze nie ma sensu. 

Ciągle próbujemy znaleźć przyczyny crashy i spadku FPS w Vespucci. Potrzeba czasu i wielu testów (+ debugowania) na produkcji, by znaleźć przyczynę.

Spectre i Kizzy lubią to

ZLp7ZjJ.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mario napisał:

/blokada nie ma nic wspólnego z tym, sprawdzane było.

image.png

Nie ma, mówiliśmy już. Jedyna opcja wyrzucić wszystko co nie związane z oryginalnym R*. Tylko wtedy połowa rzeczy na serwerze nie ma sensu.

jednak zauważyłem jedną rzecz, w trakcie gdy na serwerze pojawia się ten śliczny i magiczny pick 300 graczy coś zaczyna się psuć, sam jakoś nie miewam sporo crashy zazwyczaj mają one miejsce w momencie gdy dochodzi do: strzelanin albo masowych zbiorowisk, zatrzymań, tak narzucę jako osoba która obserwuje to i próbuje wyciągnąć jakieś wnioski

Kizzy lubi to

elo xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Spectre napisał:

jednak zauważyłem jedną rzecz, w trakcie gdy na serwerze pojawia się ten śliczny i magiczny pick 300 graczy coś zaczyna się psuć, sam jakoś nie miewam sporo crashy zazwyczaj mają one miejsce w momencie gdy dochodzi do: strzelanin albo masowych zbiorowisk, zatrzymań, tak narzucę jako osoba która obserwuje to i próbuje wyciągnąć jakieś wnioski

No jak pisałem wyżej. Praktycznie codziennie staramy się znaleźć ich przyczynę, wprowadzamy nowe debugowanie i obserwujemy jak to debugowanie nam pomoże w peaku graczy. Niestety, tak jak napisałeś - poniżej pewnej ilości graczy nie jesteśmy w stanie tego wyłapać. Mamy już jakiś trop, ale to nadal za mało.

Kizzy i Spectre lubią to

ZLp7ZjJ.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, DJ BOBO napisał:

a dlaczego po prostu nie zoptymalizujecie hud

Tylko, że to już nic nie daje. Sprawdzaliśmy wczoraj przy 300 graczach, wyłączony i włączony HUD nic nie zmienia jeśli chodzi o FPS i crashe (jedynie delikatnie zwiększyło FPS o 3-5 przy /tog opis). Zwyczajnie jeden wątek procesora jest wykorzystywany w 100% przez wszystkie pojazdy/pedy dookoła, które są zestreamowane dla Waszego klienta gry (dlatego między innymi najmniej FPS jest w okolicach Vespucci Parking - gdy stoi tam mnóstwo pojazdów i gra wiele osób). Jest jeszcze wyjście jedno - czyli drastycznie zmniejszyć dystans streamowania pojazdu/peda dla klienta, ale to będzie znowu powodować, że w czasie szybkiej jazdy będą Wam się pojawiać postacie lub pojazdy nagle przed maską, co chyba też nie jest rozwiązaniem.

Kizzy i Trefix lubią to

ZLp7ZjJ.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krotko mowiac: Platforma ALTV to syf, ktory jest bez przyszlosci. Serwer nie moze sie rozwijac, bo przy najwiekszym peaku launcher nie wytrzymuje. Co zrobicie jesli serwer rozpedzi sie do tego stopnia, ze bedzie 400/500 graczy? Przeciez ten serwis peknie w szwach xD. Nie wiem kto normalny wybral ta platforme nad ta, ktora na ta chwile jest chyba najstabilniejsza, czyli RAGEMP. Zrobiliscie glupi ruch na poczatku startu tego serwera i jestem pewny, ze sie wam to odbije w przyszlosci, bo juz widzicie, ze duzo jest uzerania z tym wszystkim. Praktycznie wszystkie podmianki crashuja. Na .world, ktory stoi na RAGE jest po 900 osob i gra jest plynniejsza niz tu przy 200, wiec cos nie gra.

Kizzy lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, diamondsonmydick napisał:

Krotko mowiac: Platforma ALTV to syf, ktory jest bez przyszlosci. Serwer nie moze sie rozwijac, bo przy najwiekszym peaku launcher nie wytrzymuje. Co zrobicie jesli serwer rozpedzi sie do tego stopnia, ze bedzie 400/500 graczy? Przeciez ten serwis peknie w szwach xD. Nie wiem kto normalny wybral ta platforme nad ta, ktora na ta chwile jest chyba najstabilniejsza, czyli RAGEMP. Zrobiliscie glupi ruch na poczatku startu tego serwera i jestem pewny, ze sie wam to odbije w przyszlosci, bo juz widzicie, ze duzo jest uzerania z tym wszystkim. Praktycznie wszystkie podmianki crashuja. Na .world, ktory stoi na RAGE jest po 900 osob i gra jest plynniejsza niz tu przy 200, wiec cos nie gra.

AltV jest świeżą platformą, która w porównaniu do RAGE rozwija sie dużo szybciej, a developerzy są bardzo pomocni w wielu kwestiach, czego nie można powiedzieć o RAGE. Do tego synchronizacja jest dużo lepsza na AltV. Zbliżają się też ciekawe aktualizacje na AltV, które pewnie wpłyną mocno na wydajność w przyszłości. 

Wszystko wymaga czasu i jestem przekonany, że AltV jeśli nie zwolni w sprawie rozwoju to raczej przyszłość jest świetlna. Nie mowiąc o tym ile ludzie czekali na aktualizacje RAGE 1.1...

Kizzy lubi to

ZLp7ZjJ.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności Regulamin