Skocz do zawartości
Gracze online

 

 

[01.05][SR] Pro Tais & Da KayKay - Gorgeous & Deep End (2x Official Videos)


thelordzibi

Rekomendowane odpowiedzi

** 1 maja opublikowane zostały AŻ DWA TELEDYSKI. Pierwszy z nich promuje utwór Pro Taisa "Gorgeus", drugi utwór Da KayKay "Deep End". Oba klipy promują nadchodzący album "Surf Club".

** Teledyski tak jak wcześniejsze są fabularne. Oba są kontynuacją wcześniejszego "Feel Something Different". Klip ten zakończył się skokami spadochronowymi, gdzie na niebie drogi dwójki artystów się rozeszły. Teraz widzimy ich samotne losy. Reżyserią obu klipów, tak jak wcześniejszych zajął się sam raper.

** Do obu klipów oczywiście zostały dodane chaptery, które wprowadzają widzów w całą "fabułę".

CHAPTER III: GORGEUS

Autorytety już nie istnieją. Przynajmniej w naszych wyobrażeniach. Autorytetem nie są naukowcy, nie są służby porządkowe, nie są politycy, nie są nawet kapłani. Media już też nie są żadnym autorytetem. Część z nich jest zakłamaną propagandą. Sam już nie wiem czyja to wina. Wszystko tak cholernie łatwo kwestionujemy przez nasze ego. Jesteśmy wspaniali, jesteśmy najlepsi, my wiemy wszystko najlepiej. Ciąg dalszy wyścigu szczurów. Nie możemy uznać, że ktoś jest nad nami, nie możemy uznać, że od kogoś możemy się czegokolwiek nauczyć. Uważamy się za nowych bogów. Za wszechmogących i wszechwiedzących. A może tak naprawdę zawiniła druga strona? Może dotychczasowe autorytety po prostu nadszarpnęły nasze zaufanie? Niektórzy bycie wzorem łączą z władzą. Do władzy czasem dostają się bardzo nieodpowiednie osoby. Zła władza rodzi bunt. Bunt rodzi przemoc. Przemoc rodzi chaos. Prawda leży gdzieś po środku.

CHAPTER IV: DEEP END

Nie wiem czym są uczucia. Wiem tylko co one robią. Wiem, że potrafią nami kierować, a wtedy serce staje się sługą. Wtedy twoje wcześniejsze postanowienia już nic nie znaczą. Przechodziłem przez to, nawet ja – dlatego nie wmówisz mi, że jesteś zimny jak lód i potrafisz wzbronić się przed miłością. Mogę to odrzucać i wybijać sobie z głowy ale nic z tego. To syzyfowa praca. Mam obsesję na punkcie kontroli ale teraz mam związanie ręce i jestem tylko jeńcem. Jestem zgubiony w tych oczach – jak w oceanie, a one nawet nie muszą byc błękitne. Wszedłem w to tak bardzo głęboko wbrew własnej woli, jakby to było przeznaczenie.

** Po klipie "Gorgeus" możemy się domyślić, że Pro Tais wylądował na plaży skąd został zabrany limuzyną i dalej prowadził swoje codzienne życie. "Gorgeous" porusza temat upadłych autorytetów, a sam klip przez widoczną przemoc, sprawę #shameLSPD, oficjalne jebanie Mask Offa jest póki co najbardziej kontrowersyjnym z wszystkich promujących album. Podmiot liryczny chwali się swoim życiem, swoją wspaniałością, uważa się za najlepszego, wspomina o swojej megalomanii i kompleksie boga. Teledysk kręci się wokół drogich willi czy apartamentów, bogactw i masy kobiet, co może jest też wyjściem naprzeciw mediom, które nazywają Pro Taisa casanovą - komunikat "nazywajcie mnie jak chcecie". Nie ma żadnych autorytetów, sam uważa za autorytet tylko siebie. Prowadzi to do dalszego chaosu. Druga strona barykady też nie jest święta. Za sprawą #shameLSPD widzimy tutaj dość upadły autorytet służb porządkowych. Odwołując się do fabularnego chapter III: zła władza = w tym wypadku Departament, bunt = akcja #shameLSPD. Jest to swojego rodzaju ostrzeżenie, że bunt rodzi przemoc i chaos co jest pokazane na klipie za pomocą kadrów przypominających zamieszki. Klip prezentuje też upadły autorytet mediów odwołując się do słynnego portalu Mask Off, który bardzo często wspomina o Pro Taisie zazwyczaj odwołując się do jego relacji z różnymi kobietami. W tej kwestii buntem jest ukazane na klipie pobicie paparazzi, co też należy traktować z przymrużeniem jako metaforę. Samo jednak "Fuck Mask Off" jest wyrażeniem opinii, ciężko doszukiwać się tutaj drugiego dna. Klip kończy się pojmaniem przez jakieś służby porządkowe, co można traktować jako próbę uciszenia podmiotu lirycznego.

** Klip "Deep End" jasno wskazuje, że Da KayKay po skoku z spadochronem wylądowała gdzieś w oceanie. Przekaz tego utworu jest zdecydowanie lżejszy, opowiada o miłości. Podmiot liryczny opisuje niespodziewane głębokie wejście w jakąś relację, wręcz wbrew własnej woli. Jest to świetna metafora słów "serce, nie sługa". Jest to miła odmiana od "Gorgeus" czy nawet wcześniejszego "Lust" i "Feel Something Different", które poruszały sprawy społeczne, a nie sercowe. "Deep End" opowiada o przeznaczeniu i magicznym przyciąganiu, które tworzą wielką miłość. Artystka pod koniec teledysku odbiera telefon - prawdopodobnie o schwytaniu Protaisa, widocznym w "Gorgeus". Fabuła znowu się łączy w całość.

 

dane

Spoiler

 

Protais Wright

Suga Records

1867709774

Meave Akker

Suga Records

3938587303

 

inwestycje (bez skrinów, bo jeszcze przed zasadami nowymi, ewentualnie ich poszukam czy coś mam)

30k dla smoke on the water za kontrakt sprzedażowy promocyjnego kushu; 30k dla green house davis za kontrakt sprzedażowy promocyjnego kushu; 50k dla doctor kush za kontrakt sprzedażowy promocyjnego kushu i zorganizowanie eventu; 15k x 5 dla każdej tancerki na klipie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

** Pojawiły się teksty z adnotacjami.

Gorgeous

Spoiler

 

[intro]
nie rzucajcie się na głęboką wodę, nie potrafiąc pływać
oni was wygwizdują, to nie jest wiwat
nie potrzebuję walki w tysiącu bitwach <--- raper nie potrzebuje sztucznych konfliktów pod publikę
toń, złap się mnie, a będę jak ta brzytwa

[chorus]
chcą supercar, a gówno pożera i lądują na drzewach <-- gówno pożera = pożerający show business, ewentualnie narkotyki, lądują na drzewach = popełniają samobójstwo/lądują samochodami na drzewach po wypadkach
albo ładują w siebie tablicę mendelejewa <--- zażywają narkotyki
dziwki kłamią i wkręcą ci, że wszystko to real talk
zrobią wszystko żeby pysk wrzucić na każdy blog
ja ciągle spokojny, bo mam reaper kush i palony jest spliff <--- Reaper Kush to autorski kush Protaisa 
ale jak chcesz się bawić w łowcę to uważaj, by nie skończyć jak Irwin Steve <--- Irwin Steve zginął podczas nagrywania filmu dokumentalnego
bo tu też nagrasz własną śmierć, taki trochę chujowy koniec <--- I. Steve nagrał własną śmierć, bo nagrywał film dokumentalny, inni artyści nagrywają własną smierć = nagrywają chujowe kawałki, które prowadzą do końca ich kariery

nie pomogą do motliwy złożone dłonie
dziwko, nie posyłaj mi tego spojrzenia
widzę, że robisz to z koleżanką naprzemian
biorę dwie i rezeruję pokój
wiesz, że jestem playboyem roku <--- Protais ma ciągle tytuł casanovy i playboya
nawet jeśli nie chcesz to musisz to przyznać
a jak mówisz, że to fake to patrzysz przez swój pryzmat
trafiam w sendo, zawsze, celność jak Kyle Chris <--- celnośc jak snajper Chris Kyle
dzisiaj nie chcę dziwek, zabierz mi grupę tych pizd
[refrain]
wszystko, co mam na nadgarstku jest wspaniałe
wszystko, co mam na zębach jest wspaniale
nie wiem kim jesteś, dla sceny nosisz hymn hadesa <-- hymn Hadesa sprawiał niewidzialność = ktoś jest niewidzialny dla sceny
dwa tysiące wpadają na konto i gość wozi się jak cesarz
wszystko, co mam na nadgarstku jest wspaniałe
wszystko, co wydajemy jest wspaniałe
wszystko, co robię sprawia, że jestem filarem
biorę nowe buty, tylko taką chcę dziś parę

[bridge]
wypierdalam na podłogę pół miliona
ta dziwka wie, że jestem ponad
nie zrobię tej dziwki, weźmie ją ziomal
kompleks boga, megaloman
wypierdalam na podłogę pół miliona
ta dziwka wie, że jestem ponad
nie zrobię tej dziwki, weźmie ją ziomal
kompleks boga, megaloman


[verse 1]
jak wchodzą na imprezę to zapominają, że mają parę
potem patrzą na mnie i chcą przymierzyć mój zegarek
pytają o jego cenę ale aż głupio mi powiedzieć, bo jestem skromnym skurwielem
nie wychodzę na hienę ale jak chcesz kolabo to mówię /przelej/
showbusiness niby piękny ale wszystko prysło
jak mama pyta czemu znowu pijany to mówię, że jestem artystą
nie znam się na miłości ale ona tak blisko
jak pyta czemu znowu naćpany to mówię, że jestem artystą

 

Deep End

Spoiler

 

[Verse 1]
nie chce na Ciebie czekać, kochanie
jestem tu sama, odbicie w oceanie
zamykam oczy, znajduje się w raju
wokół miliony dolarów

[Pre-Chorus]
widzę głębiej, każdą twoją ranę
głębiej, nie tylko diament
pokaż mi to uczucie, jest tak głębokie
kochanie, rzuć okiem
każdy pocałunek, ja czuję ogień

[Chorus]
ja pływam, pływam
ja pływam, pływam
indygo, głęboki granat, głęboki granat
oh, jestem w tym coraz głębiej
jestem pod wodą, a czuję czerwień
ja pływam, pływam
ja pływam, pływam
indygo, głęboki granat, głęboki granat
oh, jestem w tym coraz głębiej
jestem pod wodą, a czuję czerwień

[Verse 2]
trzymam się, nie ma się czego bać
nawet w odchłani, ty mnie znasz
jestem głęboko, to nie kwas

[Bridge]
jestem w tym, jestem w tym
chciałam Cię tylko dotknąć, teraz jestem w tym
pływam w tym, pływam w tym
nie chciałam teraz kochać
a jestem cholernie głęboko w tym
nurkuję, czuje kolejną falę
jestem głęboko, potrafię się odnaleźć
jestem w tym, jestem w tym
miałam Cię tylko dotknąć a teraz
jestem w tym

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności Regulamin