Skocz do zawartości
Gracze online

 

 

[Skarga/Nieznajomi] Jeżozwierz


KIRAGA JEŻOZWIERZ

Rekomendowane odpowiedzi

Link do Twojego konta: https://forum.v-rp.pl/profile/1887-jeżozwierz/

Link do konta oskarżonego: brak

Powód składania skargi: Niechęć do gry IC, niestosowne miejsce i czas do kradzieży auta, brak poczucia smaku

Wyjaśnienie sprawy: Dostałem informacje, że ktoś kradł mi furę. Jak przyszedłem na miejsce i chciałem wywalić gościa z samochodu, goście stwierdzili że "anulują akcję" i pojechali w pizdu. Bronili się tym, że gość dostał crasha. Trzeba zakasać rękawy i brać takie rzeczy pod uwagę, a konsekwencje przyjąć na klatę. W ogóle ta cała sytuacja to słaba zagrywka i słaby poziom roleplayingu. Próbowali kraść furę spod restauracji pełnej ludzi w mieście Vinewood. Brak poczucia miejsca i czasu. Jakiś jego kumpel w ogóle napisał "Ja tu OOC". Nie ma czegoś takiego jak "ja tu OOC", OOC to mogą chodzić administratorzy. Gamemaster decyduje o zakończeniu jakiegoś wątku, a nie gracze robią sobie samowolkę. Nie potrafią grać na swoją niekorzyść. W aucie uruchomił się alarm. Gracze bronili się twierdząc "że uciekli już stąd". Z restauracji dawno powinniśmy go usłyszeć. Jeszcze zanim jakiś Jordan Roxford zawiadomił mnie o tym IC.

Dowody:

Zrzut_ekranu_94.png?width=1048&height=58

Zrzut_ekranu_95.png?width=1048&height=58

 

Edytowane przez Jeżozwierz
Eliteq, Alpha, Teddy. i 7 innych lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko, ja byłem tym gościem co napisał "Ja tu ooc". Akcja wyglądała tak, że podkradliśmy się do fury, zaczęliśmy ją otwierać, nagle wyszedł jeden typ, którego wzięliśmy za zakładnika (gracz Jordan Roxford). Stałem z nim, żeby mi nie uciekł oraz żeby nas nie sprzedał. Kilkukrotnie ktoś niedaleko nas przejeżdżał, przechodził, każdy miał wyjebane - cóż, nie moja sprawa. W pewnym momencie widzę, że wyjebało mojego kolegę z gry, napisałem do tego typa ooc, że chyba odegramy, że spierdoliliśmy bo i tak mieliśmy zaraz stamtąd uciekać, gdyż za długo to trwało. Kumpla wyrzuciło, napisał mi na dc że całkiem mu internet zerwało. - Okej. Odegrałem, że odsyłam typa, samemu biorąc nogi za pas. Kumpel po powrocie zrespił się w furce, ja podjechałem, żeby go "odebrać". Równie dobrze mogłem go po prostu tepnąć do siebie, wtedy byś nawet nie wiedział kto za tym stał. Bez sensu skarga, jak chcesz możemy odegrać, że zostawiliśmy jakieś ślady żebyś nie uważał, że nie potrafimy grać na swoją niekorzyść. A co do samego "odebrania", po prostu byłem jeszcze w pobliżu i podjechałem po niego.

Mihu13 i Chrupek lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ma developer do gamemasteringu? Nic. Nie powinieneś decydować o takich sprawach jako majster od kwestii skryptowej. Skarga bez sensu? Sam fakt kradzieży pod Singleton’s jest śmieszny kiedy w lokalu przebywało około 10 osób. Dodatkowo w samochodzie odpalił się alarm, który IC powinien zwrócić uwagę przechodniów i osób w lokalu. Nie gramy miasta duchów, dodatkowo była to bogata i imprezowa część Los Santos - Vinewood. Nie chciałeś tego wyjaśniać pod Singleton’s i uciekłeś z kolegą ode mnie, zachowując się niekulturalnie więc na żaden discord pisać nie będę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

31 minut temu, Jeżozwierz napisał:

Co ma developer do gamemasteringu? Nic. Nie powinieneś decydować o takich sprawach jako majster od kwestii skryptowej. 

I dlatego nie wszedłem na /aduty jak osobnik @Jaguar mi "zaproponował" i chciałem to rozwiązać jako gracz. Dostałeś od nas informacje, że wywaliło miha. Dostałeś informacje od kompletnie randomowego gracza, że serio go wywaliło. Odegraliśmy ucieczkę. Przyszedłem, napisałem Ci to, ale niestety tego nie uznałeś jako powód wyjaśnienia. Nie mój problem.

34 minuty temu, Jeżozwierz napisał:

Sam fakt kradzieży pod Singleton’s jest śmieszny kiedy w lokalu przebywało około 10 osób. Dodatkowo w samochodzie odpalił się alarm, który IC powinien zwrócić uwagę przechodniów i osób w lokalu. Nie gramy miasta duchów, dodatkowo była to bogata i imprezowa część Los Santos - Vinewood. 

Tutaj sytuacja pokroju: "Nie robimy napadów o 14, bo to nie jest miasto duchów i za wcześnie." Owszem, zdaje sobie sprawę, że Los Santos jest zaludnionym miastem. Ale nie wiem, czy wiesz jak działa sposób kradzieży "na walizkę". Potrafią okraść w środku dnia, pod hipermarketem. Wspominałem, przechodzili ludzie, nie reagowali. Miałem ich zmusić do gry, reakcji? Wyszło to na moją korzyść, a mogli inaczej zagrać. - Nie zrobili tego. Alarm specjalnie zaprogramowałem tak, żeby informował od razu użytkownika oraz służby porządkowe. Nie wiem jaki miałeś tam zamontowany, ale z racji, że przez dłuższy czas nie wychodziłeś - my graliśmy dalej.

41 minut temu, Jeżozwierz napisał:

Nie chciałeś tego wyjaśniać pod Singleton’s i uciekłeś z kolegą ode mnie, zachowując się niekulturalnie więc na żaden discord pisać nie będę. 

Nie wiem, co miałem Ci więcej napisać niż: "Zagraliśmy ucieczkę, kolegę wyrzuciło, dawno nas tu nie ma." Jako potwierdzenie masz screeny z discorda, ewentualnie mogę Ci pokazać logi, o ile dostanę do nich dostęp.

Jakbyś serio był poszkodowany, zostałbym i byśmy rozwiązali to inaczej. Jednak nic z Tobą, z samochodem i graczem, który ze mną stał, nic się nie stało. - Dlatego stąd moja "ignorancja" i "niechęć" do gry IC. Ba, to my bardziej jesteśmy na tym stratni tracąc 10k$ oraz ryzykując swoimi postaciami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Bart napisał:

Ale nie wiem, czy wiesz jak działa sposób kradzieży "na walizkę".

Z tego co wiem, walizka działa na ticket od opiekunów półświatka. Dostaliście w ogóle zgodę od gamemastera na kradzież mojej fury, czy jeździliście po mieście w celu skrojenia losowego pojazdu? Walizka miała być dla profesjonalnych złodziei po konsultacji z administracją.

Edytowane przez Jeżozwierz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jeżozwierz napisał:

Z tego co wiem, walizka działa na ticket od opiekunów półświatka. Dostaliście w ogóle zgodę od gamemastera na kradzież mojej fury, czy jeździliście po mieście w celu skrojenia losowego pojazdu? Walizka miała być dla profesjonalnych złodziei po konsultacji z administracją.

A z tego co ja wiem to walizka jest dla grup, które profesjonalnie się zajmują kradzieżą oraz rozbiórką aut i ja do takowej należę.
A czemu mielibyśmy dostać zgodę od gamemastera? Po coś ten system przerabiałem, żeby nie musieć angażować w to gamemastera, tak samo z włamaniami.  
No i jest, dla organizacji przestępczych w ograniczonej ilości i za 20 tysięcy. 🙂

Mihu13, Quintyy, pdg i 2 innych lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oznaczam @Sebek bo widział dziś sytuacje

 

Wstyd, wstyd, wstyd. Skarga w toku za nieudolna kradzież pojazdu. A wy kradniecie tą samą furę kolejny raz, z premedytacją, ponownie z tego samego miejsca, o podobnej porze, kiedy znowu w lokalu była masa ludzi. Wszystko po to, żeby zrobić mi prawdopodobnie na złość. Karygodne zachowanie, wręcz dziecinne, jako członkowie „szanowanej” organizacji przestępczej robicie w ten sposób cyrk. Obrzydliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do dzisiejszej akcji zostałem wezwany przez developera z przyczyn czysto technicznych. Auto stało na pustyni i tam próbowaliśmy je otworzyć walizką, co z niewiadomych przyczyn nie działało. Nie było żadnego nadzoru, bo kradzież aut go nie wymaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Poruszony został temat organizacji. Więc jestem.

8 godzin temu, Jeżozwierz napisał:

Wstyd, wstyd, wstyd. Skarga w toku za nieudolna kradzież pojazdu.

Czy ja wiem, czy nieudolną? Nieudolnie by było, gdyby dali się złapać podczas procederu kradzieży, (IC) albo by coś odjebali (OOC),  a nie wynikające konsekwencje z crasha. Błędem Barta było to, że ci tego nie wyjaśnił jak człowiek wchodząc na nick "Bart". Pierwszą sytuację traktuję totalnie jako konsekwencje błędu gry i potem zbyt pochopne podpalenie się Barta w chęć wyjaśniania ci tego w masce jako NIEZNAJOMY XYZ. Jeśli to zasługuje na karę dla Barta, jest to osoba, którą jestem w stanie poświęcić dla dobra serwera. Niech będzie.

Tylko dajcie mu te zasrane crashe naprawić przed tym. Wtedy to więcej się to nie powtórzy.

8 godzin temu, Jeżozwierz napisał:

A wy kradniecie tą samą furę kolejny raz, z premedytacją, ponownie z tego samego miejsca, o podobnej porze, kiedy znowu w lokalu była masa ludzi.

To ci wyjaśnię na swoim przykładzie, czemu granie inteli ambitniejszych na tym serwerze jest do pizdy.

Masz tu sytuację, gdy ukradziono mój samochód poprzez system FCJ (nie jakaś strata śmiesznych ubezpieczeń czy akcja dziupla->respawn i dalej jazda). Wiesz, dzięki czemu to się udało? Bo wcześniej mój pojazd został permanentnie zespawnowany i chłopaki mogli grać kilkudniowy intel pod to. My takich narzędzi nie mamy, dlatego gramy fakty, które zastaniemy w danej chwili w grze, ew. jak się da to po krótkim intelu pod samochód. Bo niestety ludzie się wylogowują albo wachlują między pojazdami na /v lista, co trudno sobie fabularnie wytłumaczyć.

W organizacji mamy dwie osoby (no teraz już jedną) działające skryptowo pod kradzież pojazdu. Jedna z nich była przy pierwszej akcji, zakończonej z powodów błędów gry - tak ja to odebrałem. Potem ta sama osoba brała udział przy drugiej akcji razem z drugą osobą (która wyleciała z FCK). Wtedy natomiast zawiódł mechanizm skryptowej kradzieży, ale pograli z tym IC. Wy namierzyliście pojazd za pomocą GMa (mimo że takich zabezpieczeń skryptowo nie ma na serwerze, bo gdyby /kradnij zadziałało to /v namierz jest zablokowane, ale nie mam o to problemu, niezbadane są mi wyroki gamemasterskie na vibin') - akcja zakończona wyśledzeniem dziupli i CK na złodzieju. Z gamemasterami się kłócić nie będę, a ciągłość fabularna gry została zachowana.

Obie organizacje mają nowe wątki pod grę. Fakt faktem, dla ciebie to może wyglądać to, że upolowaliśmy sobie OOC Jeżozwierza, ale uwierz, że ani OOC, a tym bardziej IC nie mielibyśmy interesu kraść ci samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując:

Szacunek do @Pawlik za odpowiednie podejście do tematu - wymieniliśmy wcześniej kilka zdań na discord, a postać jednego ze złodziei została uśmiercona. Doszło wczoraj też do pewnego nieporozumienia. Sebek zapytał wczoraj, czy podczas kradzieży została wysłana mi lokalizacja na mapie. Pojazd został namierzony, bo powiedziałem Sebkowi, że mam najlepsze zabezpieczenia. Byłem pewien, że one powinny wysyłać mi lokalizację pojazdu, kiedy zostanie on skrojony. Powiedziałem mu też, że informacje o kradzieży na /do dostałem dopiero kiedy samochód znikł spod Singleton's. Myślałem, że to jakiś podwójny bug. Tak czy siak, Sebek wysłał mi lokalizację okolicy, a magazyn z garażem namierzyliśmy dopiero po przeszukaniu kilku dziupli i trailer parku.

Cofam swoje zarzuty, bo prawdopodobnie przez moją niewiedzę w kwestii skryptu Sebek udostępnił nam lokalizację. Jeden z graczy został już odpowiednio ukarany IC, resztę rozliczymy IG, do zobaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja z pingiem to mój błąd. Myślałem, że tak właśnie działa najwyższy poziom zabezpieczeń auta. W sumie mógłby tak działać, pomyślimy o tym. Nie chciałbym, by ta sytuacja stała się początkiem odgrywania zabezpieczeń w ten sposób. Póki działa, jak działa - nie powinniśmy odgrywać lokalizatora GPS. Sam pomysł na danie pinga wyszedł przez to, że auto przez chwilowe problemy techniczne zostało skradzione z pomocą komend administracyjnych, a nie car jackingu (walizka nie działała). Ping dałem na ostatniej drodze, z której auto zjechało do dziupli (jakieś 200-300m od dziupli), więc właściciel sam musiał ją odnaleźć. Proponuję takie rozwiązanie:

**Właściciel pojazdu po pierwszej nieudanej próbie kradzieży dodatkowo zabezpieczył auto, umieszczając w nim nadajnik GPS. W ten sposób odkrył przybliżona lokalizację skradzionego samochodu.**

 

 

Eliteq, Łest, pdg i 4 innych lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności Regulamin