Skocz do zawartości
Gracze online

 

 

[28.05][SR] PRO TAIS X DA KAYKAY - SINK (OFFICIAL VIDEO)


thelordzibi

Rekomendowane odpowiedzi

** 28 maja Suga Records opublikowało kolejny klip promocyjny duetu Pro Tais x Da KayKay, który nagłaśnia nadchodzący album zatytułowany "Surf Club".

** "Sink" jest kontynuacją wcześniejszego "Gorgeus" i "Deep End". Cała linia fabularna ciągnie się już od pierwszego klipu promocyjnego wydanego w marcu, "Sink" także jest fabularny. 

** Wcześniejsze klipy "Gorgeus" i "Deep End" były akurat solowe i krzyżowały dwie historie. "Gorgeus" zakończyło się schwytaniem rapera przez jakieś służby, gdy ten przedstawiał wizję upadku autorytetów, a "Deep End" ukazało zakończenie jak artystka dostaje tajemniczy telefon, prawdopodobnie o schwytaniu rapera.

** Klip oczywiście ma swój fabularny chapter, tak jak jego poprzednicy. Chapter ma za zadanie wprowadzić widzów w klimat teledysku i motyw przewodni.

CHAPTER V: SINK
Zazwyczaj nie skupiałem się jakoś mocno na marzeniach, byłem zbyt dużym realistą. Stawiałem sobie różne cele, często małe i po prostu je spełniałem, to już był jakiś sukces, który pokazywał mi prawidłową drogę... Albo drogi. Często zmieniałem koncepcję czy plan na siebie, bo wokół jest zbyt wiele inspirujących rzeczy i zbyt wielu inspirujących ludzi. Dlatego prawidłowa droga nie musi być jedna. Możesz przejść ich tyle ile chcesz. I idź do przodu. Wiem, że szczypce przeszłości chwytają bardzo mocno i nie chcą puścić ale zawalcz z nimi dla własnego dobra. Odwróć się do tyłu tylko jeden raz. Wtedy, gdy demonom przeszłości zadasz ostateczny cios. I płyń do przodu. Na fali. 

Wcześniejsze chaptery:

Chapter I: Lust

Chapter II: Feel Something Different

Chapter III: Gorgeus

Chapter IV: Deep End

** "Sink" bez oporów przedstawia przeszłość dwójki artystów, jeszcze przed ich sławą. Ale od początku, by trzymać się fabuły... Raper po otrzymaniu w "Gorgeus" ciosu kolbą w głowie upada i traci przytomność, podczas omdlenia "śni" o przeszłości, gdy jeszcze nie miał nic. Wtedy w jego głowie pojawiają się wizualizacje przeszłości jego i Da KayKay. Dwójka artystów jest ucharakteryzowana na siebie sprzed kilku lat. Protais nie ma jeszcze swoich charakterystycznych, białych włosów, które towarzyszą mu od początków jego przedarcia się do mainstreamu, a Da KayKay ma swoje różowe włosy, które widzieliśmy na początku jej kariery - wtedy, gdy była kojarzona głównie jako "barbie" trzymająca się mocno różu i podobnych, cukierkowych barw. Pierwsza scena to Protais Wright pracujący na stacji paliwowej, o tej pracy wspomina nawet w tekście. Na stację wpada Kay i kupuje papierosy jako zwykła klienta, wtedy artyści się jeszcze nie znali. Później raper na rowerze jedzie do domu i spędza czas z kumplem z swojego osiedla Vespucci Canals jak zwykły nastolatek. Później ujęcia zmieniają się na historię Da KayKay; pracuje ona podczas tej wizji w strip clubie i jest striptizerką - jest to prawda o jej przeszłości, o której artystka wiele razy wspominała w swoich wywiadach. Wizje z przeszłości się kończą, gdy raper budzi się z omdlenia w samochodzie służb, które go schwytały. Służby zostają zaatakowane przez Kay i jej bandę, która odbija rapera. Można stwierdzić, że jest to metaforyczne wyrwanie go z szczypców przeszłości. Później klip przedstawia teraźniejszość celebrytów. Drogie imprezy, ciekawe towarzystwo, drogie samochody, czas spędzony w studio nagrań. Niektóre ujęcia są zrobione w Akker Dance Studio i Suga Studio. Kobiety, które tańczą przy rurach są ukazane w wyjątkowo elegancki sposób w porównaniu do wcześniejszych nagrań, które ukazywały głównie ich seksapil i ciała. Smaczkiem dla fanów jest pojawienie się na klipie Tiary Chibandy, co można zrozumieć jako kolejny znak oficjalnego powrotu związku rapera i modelki, która występowała często na jego klipach i w jego projektach przed ich rozstaniem. Poza tym, kolejnym smaczkiem są nagrania z prywatnej imprezy, na których możemy wychwycić między innymi GBO Dino, GBO Duffy, JD Pitts, Timo Alvarez, DJ Doom. Jako, że zakończenie jest proste i raczej trudno tutaj doszukiwać się kontynuacji możemy stwierdzić, że to ostatni klip promujący album, a do wydania całości jest coraz bliżej.

**tekst i adnotacje

Spoiler

 

[Verse 1: KayKay
nie obchodzi mnie to, bo jestem ponad
nie poddaję się, bo jestem ponad
niektórzy z was są jak manekiny
w każdym stopniu prawdziwa, to jest mój image
będę to wszystko powtarzać
sława nie bierzę sie znikąd, zaliczona kolejna baza
już nie Binco, a bielizna Derriere <-- Derriere droga marka bielizny, Binco - basicowy, tani sklep z ciuchami
jak ten obraz, ja królowa z berłem
leję się alkohol, to nie jest bankiet
moja nowa willa porównywalna z zamkiem
jestem dumna z tego co się dzieje
oni nie wierzyli, teraz ja się śmieję

[Chorus: KayKay
ufam nielicznym bo widzę ich zazdrość
szeroki uśmiech, a w głowie /idź na dno/
wiesz o czym mówię, pozdrawiam Cię, fuck off
widzisz mój drip a na twoim koncie więcej klęsk
troche mi przykro gdy jedyne co u ciebie kapie to twój pieprzony zlew, yeah
jestem spokojna i patrze w swoje interesy
gówno mnie obchodzisz, mam tego przesyt
widzisz mój drip a na twoim koncie więcej klęsk
troche mi przykro gdy jedyne co u ciebie kapie to twój pieprzony zlew

[verse 2: Protais]
było ciężko, nic nie zarobiłem za delete <-- Delete to pierwszy projekt muzyczny w którym Protais brał udział jako nastolatek, była to dwuosobowa grupa hip-hopowa założona z jego kumplem, z którym finalnie się pokłócił
sukces był ciężką pracą, nie zrobiłem tego w chwilę
pracowałem na stacji, wypłata poszła na yayo, pozdro Marlo <--- Marlo to znajomy Protaisa z najmłodszych lat, czasem pełni także funkcję jego bodyguarda; prawdopodobnie ma kryminalną przeszłość
jeździłem busem, teraz reaperem robię rajdy jak w Monte Carlo <--- nawiązanie do wyścigów w Monte Carlo
czytałem te magazyny, jarały mnie suki z okładek
teraz skaczą wokół mnie modelki, brązowe, czarne, blade
kurwa każde, Michelle, Diana, choć najbardziej jara mnie Victoria <--- Victoria - zwycięstwo, niżej jest o znaku pokoju - znak pokoju - znak Victorii
żniwiarz śpi, więc z palców znak pokoju, druga ulubiona dziwka to Gloria <--- Gloria oznacza chwałę
Suga dalej ze mną, bo wyciągnęła dłoń Akira <--- Protaisa w Suga podpisała Akira Chantel w bodajże grudniu (albo listopadzie) 2020
u Ferrariego wleciał taki kwas, że widziałem abstrakcje i miraż <--- Ferrari, nieżyjący miliarder, który słynął z potężnych imprez celebryckich
służby mnie nie lubią za jebaną akcję z porwaniem <--- służby porządkowe przy porwaniu Tiary Chibandy zarzucały Protaisowi brak współpracy, media o tym pisały zarzucając mu bezmyślność
ale wiem jakie było wasze działanie, ja mam dobrą pamięć

[Bridge: KayKay]
na nic nie narzekam bo to wszystko się kręci
wspólnie z Pro Taisem, nie brak mi chęci
jestem tutaj a te pieniądze wciąż płyną
zły czas minął

 

wkład

50k na tancerki

Spoiler

 

2.PNG

1.PNG

3.PNG

4.PNG

5.PNG

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.05.2021 o 16:02, xColdSun napisał:

**Stormi Lodenau zapętliła utwór 'sink' na portalu streamingowym. Zostawiła laptopa w domu i ruszyła na kolejne spotkania biznesowe z Akira Chantel.**

**jahseh męczy stormi nutą od samego rana robiąc jajecznicę i zieloną herbatę, puszcza to nawet w aucie wioząc ją na spotkanie z akira chantel**

Patixia i MarceI lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności Regulamin