Skocz do zawartości

Update 1.51

Wersja skryptu 1.51 już dostępna! Nowe ciuchy, autopilot, wyścigi!
Zobacz to

Polecane posty

gaga.png


Los Santos County Superior CourtBez_nazwy.png

Sąd wyższy stanu San Andreas posiadający jurysdykcję nad hrabstwem Los Santos, które obejmuje miasto o tej samej nazwie. Jest to największy pojedynczy sąd w Stanach Zjednoczonych, posiadający budżet niespełna miliarda dolarów, a także zatrudniający ponad pięć tysięcy pracowników. LSCSC w swoich kompetencjach posiada priorytet do przejmowania wszelkich spraw cywilnych, a także karnych, mający miejsce ne terenie jego jurysdykcji. Dwa główne wydziały, otrzymujące największą część budżetu ze strony instytucji sądowniczej to Criminal Division oraz Civil Division.

 

Criminal Division to wydział zajmujący się sprawami w zakresie prawa karnego na terenie hrabstwa Los Santos. W zakres jego kompetencji wchodzi rozstrzyganie o winie bądź niewinności oskarżonego. Criminal Division zajmuje się również sprawami, w których to wcześniej oskarżony zaskarża hrabstwo Los Santos w związku z możliwym niesłusznym odbyciem kary pozbawienia wolności bądź w przypadku chęci uzyskania ewentualnych należnych korzyści majątkowych, będących odszkodowaniem za poniesione w toku postępowania karnego straty. Powodem jego zaskarżenia może być sytuacja, w której w jego opinii został niesłusznie potraktowany przez wymiar sprawiedliwości. Komórka ta nie zajmuje się zbieraniem materiału dowodowego użytego w późniejszym przewodzie sądowym, a analizą przedstawionych wcześniej składowych aktu oskarżenia, a także ewentualnej obrony strony oskarżonej. 

 

Civil Division to wydział zajmujący się sprawami cywilnymi na terenie hrabstwa Los Santos. W zakres jego kompetencji wchodzą sprawy, które w ostatecznym rozrachunku klasyfikowane są przez sąd jako te, których charakter jest cywilny. Do najczęściej przeprowadzanych rozpraw należą sprawy z powództwem cywilnym wobec innego podmiotu cywilnego, a także sprawy rodzinne.

 


Zamysł na LSCSCBez_nazwy.png

Wychodzimy do graczy z możliwością wejścia w interakcje z projektem sądu, który nadzorowany będzie ściśle przez administracyjne oko. Prezentowana wersja sądu hrabstwa jest wzorowana na jej realnym odpowiedniku z uwzględnieniem wielu uproszczeń i udogodnień w celu przyjemniejszej, prostszej rozgrywki. Zdecydowaliśmy się nie wdrażać wielu wydziałów, które funkcjonują w realnym LACSC ze względu na brak zapotrzebowania na nie na serwisie. LSCSC to podfrakcja epizodyczna, która ma na celu nakręcenie rozgrywki, a także dodanie kilku możliwości, których przez brak obecnie funkcjonującego rządu zabrakło. Wychodzimy z założenia, że czynnie działający rząd ma mniejszy priorytet od sądu hrabstwa Los Santos, wobec czego wysuwamy się śmiałym krokiem na przód i oferujemy możliwość rozwinięcia wątków.

 

Los Santos County Superior Court będzie zajmować się między innymi pozwami, które wytoczyć może każdy gracz. Otwieramy z dniem dzisiejszym możliwość zainicjowania wejścia na drogę sądową, która ma pozwolić na realistyczne rozwijanie wątku Waszych postaci. Konsekwentnie do tego, co zostało napisane w części In Character - otwieramy dwa wydziały, zajmujące się kolejno sprawami karnymi, a także cywilnymi. Mamy zamiar działać także w większych sprawach wszelkich postaci, które można uznać za znaczące dla uniwersum serwera. W związku z tym każdy oskarżony o przestępstwa większego kalibru celebryta, biznesmen będzie w stanie załatwić sobie grę z nami. Nie chcemy zajmować się sprawą każdego ukradzionego samochodu, bo w naszej wizji sądu nie o to chodzi. Zdajemy sobie sprawę, że najprawdopodobniej i tak nie będzie tym projektem ogromnego zainteresowania, więc się na to nie nastawiamy. Chcemy jednak, abyście wiedzieli, że zawsze możecie się z nami skontaktować i dogadać co do ewentualnej rozgrywki.

 

Chcemy jak najbardziej zminimalizować forum-gaming. Każda sprawa będzie rozgrywana w świecie In Character w sposób najmożliwiej dynamiczny. W związku z tym odchodzimy od znanych niektórym pozwów pisanych w odpowiednim dziale na forum. Mamy zamiar ograniczyć się jedynie do krótkiej, opisującej sytuacje, prywatnej wiadomości na forum, abyśmy my jako kadra LSCSC wiedzieli czy w ogóle będziemy mieli zamiar przyjąć Waszą sprawę. To jedyna forma wyłamywania się z czystej rozgrywki na serwisie. Ma to na celu ułatwić nam lepsze przygotowanie się do sprawy i wczucie w role, a Wam ma zaoszczędzić masę czasu. Wychodzimy z założenia, że powinniście przygotować się na podparcie swoich argumentów/obronę w grze IC, a nie siedzieć nad wypisywaniem forumowych arkuszy. Chcemy również w ten sposób zaoszczędzić czas potencjalnego adwokata, który będzie go mógł poświęcić na grę z Wami, przygotowanie się.

 

Tym samym zachęcamy wszystkich graczy do gry adwokatów i prawników. Pragniemy jednak zaznaczyć, że w celu uzyskania oficjalnej licencji prawniczej oraz otrzymania miejsca w Stanowej adwokaturze - należy zgłosić się do opiekunów projektu, wypisanych na samym dole tekstu.

 

kadra LSCSC; @Szymon @fotarix

 


Edytowano przez fotarix
UnNamed, KoruS, vxnewood i 9 innych lubią to
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować. Warunki korzystania z serwisu Polityka prywatności

Hej! Wygląda na to, że blokujesz reklamy. W porządku, my też czasem je blokujemy. Jeśli jednak chciałbyś nas wspomóc, rozważ dodanie strony do wyjątków.

W zamian otrzymasz unikatowy uścisk dłoni od @Kubas 🤝