Skocz do zawartości
Gracze online

 

 

Kompendium nt. czarnych gangów z LA


Pirus

Rekomendowane odpowiedzi

Jakieś cztery lata temu napisałem kompendium nt. czarnych gangów z LA posiłkując się wiedzą zebraną przed i podczas gry na RP. Tematem interesowałem się od zawsze, za nim jeszcze wiedziałem, że istnieje RP. Napisane zostało początkowo dla mnie bym miał info dla swoich organizacji. Wtedy miało to trochę inną formę i raczej skupiało się na Piru. W późniejszym czasie przerobiłem to na to czym jest w tym momencie.

Napisane zostało dla każdego kto chciałby zagrać gang z LA i potrzebuje in-depth info, dlatego zda się to dla nowego jak i starego gracza, który chce dowiedzieć się coś więcej.

Wiem, że tekstu jest tam trochę dużo, bo aż 16 stron A4, ale dzięki temu jest tam pokryta masa informacji. W planach mam jeszcze rozpisanie pozycji hustlera. Myślałem też nad tym, by zrobić taki giga skrót dla ultra leniwych, taki na max dwie strony A4, ale nie wiem jeszcze.

Nie pamiętam czy w tym docsie jest to ustawione automatycznie, ale by lepiej się czytało zalecam odznaczyć z menu "widok" opcję "układ wydruku"
Link do kompendium: KLIK


 

Update 06.06.2021:

1. Spore korekcje dot. historii powstania Hoover Criminals Gang za sprawą użytkownika Waxel.

2. Mniejsze korekcje w dziale o Crips, w myśl korekcji informacji o Hoovers.

3. Z racji tego, że kompendium te było pisane już prawie pięć lat temu cześć informacji jest już trochę zardzewiała. Mowa tutaj głównie o informacjach od rozdziału III w dół. Zmienione zostało:

- w dziale "muzyka" została wykasowana sekcja o modernistycznym g-funku. Raperzy tacy jak Bossolo są już dzisiaj raczej słuchani przez dziadków co przeżyli gangbangerke, którzy może posłuchają tego jak się zbiorą na "hood day";

- w dziale "style w ubiorach" został usunięty żart z samego początku o skarpetce. Jakiś czas temu natknąłem się na to, że nawet opiekunowie półświatka z innego serwisu wzięli to na poważnie. Reszta informacji została zrewidowana i pozostawiona tak jak była;

- dział "hierarchia" został zrewidowany i pozostawiony tak jak był; 

- dział "poprawna gra gangstera z LA" został zrewidowany i pozostawiony tak jak był, głównie dlatego, że zawiera on zbiór informacji i wytknięcie błędów powtarzanych przez graczy na RP. Wracając na RP nawet tutaj widziałem już w grze i na forum, że gracze dalej potrafią myśleć, że założenie niebieskich trampek to jakiś "old" i serio myślą, że kiedyś ktokolwiek zajmował sie tym by puszczać grypsy na South Central co można teraz nosić ubrane, a co nie;

- zmiana w creditsach i dodanie daty ostatniego update'u

W planach:
1. Dodanie działu "Hustler, a Gangster" wytłumaczając główne różnice pomiędzy tymi dwoma nieoficjalnymi statusami z dokładnym rozpisaniem znaczenia i działania "hustlerki".

 


 

Edytowane przez Pirus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze mówiąc, oglądając kilka stron kompendium mogę stwierdzić że nie jest źle napisane bo do tego się nie można przyczepić, lecz dużo informacji można wyczytać po prostu wpisując Crips w przeglądarkę, czytałem wiele poradników waxela które faktycznie poszerzyły moja wiedzę na temat np. Hoover Criminals Gang i bardzo polecam przeczytać kilka jego poradników które poszerzają wiedzę na temat czarnych gangów z LA.

Edytowane przez thunder
zachod lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

waxela znam i znam jego poradniki
no masz racje, duza czesc z tych rzeczy jest w interencie napisana gdzies po angielsku, bo ja tez musialem to brac z jakichs zrodel, co nie
te pierwsze rozdzialy to jest po prostu nakreslenie historii. nizej masz rzeczy, w ktorych czesciej widzialem bledy wsrod graczy na rp, dlatego tez tam sie znalazly. chodzi mi bardziej o style, rozumienie heriarchi, samej gry czy nawet muzyki, bo jak ktos gra set z la i slucha lil loaded, wzorujac na nim zachowania i stylowki to jest kiepska sprawa

 

@edit
zamysl tego byl taki zeby tam bylo wszystko, dlatego musialbys raczej wszystko przeczytac, ale wiem, ze ciezko tak o usiasc i dla zabawy czytac epopeje takze luz

Edytowane przez Pirus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamietam ze jak zaczynalem sie interesowac na czym polegaja i jak dzialaja gangi uliczne z LA to sledzilem twoje dokumenty bo poza tym jak mnie pamiec nie myli pisales cos jeszcze

w chuj wtedy sie nauczylem i wielki respekt dla ciebie za to bo byles pierwszy na polskim rp ktory wiedzial cos wiecej niz to ze cripy strzelaja sie z bloodami

polecam kazdemu przeczytac kto interesuje sie choc troche kultura gangow z miasta aniolow ale uwazam tez ze niektore fragmenty sa juz przestarzale

a co do fragmentu o hoovers to funkcjonuja oni i zaczeli sie na hoover street w dystryckie south la, watts jest kawalek obok + nigdy nie byli oni neighborhood cripami, buszowalem sporo w internecie o hcg/hgc i z zadnego wywiadu badz jakiejkolwiek strony nie bylo o tym wzmianki. jezeli juz to bym strzelil ze byli GC badz po prostu hoover crips, mysle ze bardziej to 2. jezeli chodzi o 52 to OGs nie chcieli przejsc na criminals ze wzgledu na "sentyment" do bycia cripem (stracili duzo czlonkow i bangowali to dlugo) + bycie cliqued up z 51 troubles, co do tego jest pare wersji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby co to pamietajcie, ze to bylo pisane 4-5 lat temu, to jest jednak troche czasu

jak uwazacie, ze tam jest cos nie tak albo jest rzeczywiscie przestarzale tak jak mowi waxel to naswietlcie mi co i bede poprawial
przeciez z tego korzystalo tyle org ze to jest glowa mala. losowo wchodzilem nawet jak mialem przerwe od rp w tematy org i widzialem w ooc albo linki do tego albo w ooc ktos o tym wspominal ze na tym gra, wiec jezeli pomozecie mi to poprawiac i nie beda to glupoty to tak git, bo to sie przyda ludziom, ja tego nie potrzebuje

Edytowane przez Pirus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Pirus napisał:

waxela znam i znam jego poradniki
no masz racje, duza czesc z tych rzeczy jest w interencie napisana gdzies po angielsku, bo ja tez musialem to brac z jakichs zrodel, co nie
te pierwsze rozdzialy to jest po prostu nakreslenie historii. nizej masz rzeczy, w ktorych czesciej widzialem bledy wsrod graczy na rp, dlatego tez tam sie znalazly. chodzi mi bardziej o style, rozumienie heriarchi, samej gry czy nawet muzyki, bo jak ktos gra set z la i slucha lil loaded, wzorujac na nim zachowania i stylowki to jest kiepska sprawa

 

@edit
zamysl tego byl taki zeby tam bylo wszystko, dlatego musialbys raczej wszystko przeczytac, ale wiem, ze ciezko tak o usiasc i dla zabawy czytac epopeje takze luz

Tak jak też napisalem, nie przeczytałem całego poradnika, więc ciężko się na ten temat wypowiadać, jednak fajnie że ktoś chce nauczyć nowych lub słabszych graczy jak odwzorować istniejący w realnym życiu gang

zachod lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

27 minut temu, waxel napisał:

a co do fragmentu o hoovers to funkcjonuja oni i zaczeli sie na hoover street w dystryckie south la, watts jest kawalek obok + nigdy nie byli oni neighborhood cripami, buszowalem sporo w internecie o hcg/hgc i z zadnego wywiadu badz jakiejkolwiek strony nie bylo o tym wzmianki. jezeli juz to bym strzelil ze byli GC badz po prostu hoover crips, mysle ze bardziej to 2. jezeli chodzi o 52 to OGs nie chcieli przejsc na criminals ze wzgledu na "sentyment" do bycia cripem (stracili duzo czlonkow i bangowali to dlugo) + bycie cliqued up z 51 troubles, co do tego jest pare wersji

 

 

nie ma i nie było takiego czegoś jak samo w sobie hoover crips, bo karty crips były oddzielane poprzez OG's, którzy je tworzyli. na east side był raymond, na west side był tookie, w CPT był Mac Thomas, a potem masz jeszcze innych co oddzielali kolejne karty i subkarty, tj. hustler crips czy rollin 0's

sęk w tym, że nie musieli mieć nigdy przybite w nazwe nhg czy nawet tego reprezentowac. wazne, ze wciagal ich raymond, a ngh jest takze znane jako east side crips, neighborhood crips czy wlasnie dueces, a hoovers dlugo poslugiwalo sie zwrotem hoover dueces.
inny przyklad to masz subkarte rollin 0's, gdzie tez nie zawsze maja przywalone w nazwe nhg, a wszystkie sety rollin 0's sa z nhg.

nie mam teraz pod reka zrodla, ale jestem tak na 93% pewien, ze czytalem to z hoover i nhg i na 110% pewien, ze wciagal ich raymond, wiec to nie ma znaczenia czy przybili sobie nazwe do setu czy nie

jezeli tam bez kitu napisalem ze sa z senytmnetu z GC to sorry. chodzi o to ze oni urosli przy crips bardzo i tak jak mowisz maja zgode z 51, potem tam zescroluje i poprawie to jezeli tam jest ze sentyment

 

@Edit

wyjasniam se juz z waxelem na pw jakby co

Edytowane przez Pirus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update 06.06.2021:

1. Spore korekcje dot. historii powstania Hoover Criminals Gang za sprawą użytkownika Waxel.

2. Mniejsze korekcje w dziale o Crips, w myśl korekcji informacji o Hoovers.

3. Z racji tego, że kompendium te było pisane już prawie pięć lat temu cześć informacji jest już trochę zardzewiała. Mowa tutaj głównie o informacjach od rozdziału III w dół. Zmienione zostało:

- w dziale "muzyka" została wykasowana sekcja o modernistycznym g-funku. Raperzy tacy jak Bossolo są już dzisiaj raczej słuchani przez dziadków co przeżyli gangbangerke, którzy może posłuchają tego jak się zbiorą na "hood day";

- w dziale "style w ubiorach" został usunięty żart z samego początku o skarpetce. Jakiś czas temu natknąłem się na to, że nawet opiekunowie półświatka z innego serwisu wzięli to na poważnie. Reszta informacji została zrewidowana i pozostawiona tak jak była;

- dział "hierarchia" został zrewidowany i pozostawiony tak jak był; 

- dział "poprawna gra gangstera z LA" został zrewidowany i pozostawiony tak jak był, głównie dlatego, że zawiera on zbiór informacji i wytknięcie błędów powtarzanych przez graczy na RP. Wracając na RP nawet tutaj widziałem już w grze i na forum, że gracze dalej potrafią myśleć, że założenie niebieskich trampek to jakiś "old" i serio myślą, że kiedyś ktokolwiek zajmował sie tym by puszczać grypsy na South Central co można teraz nosić ubrane, a co nie;

- zmiana w creditsach i dodanie daty ostatniego update'u

W planach:
1. Dodanie działu "Hustler, a Gangster" wytłumaczając główne różnice pomiędzy tymi dwoma nieoficjalnymi statusami z dokładnym rozpisaniem znaczenia i działania "hustlerki".

 

Edytowane przez Pirus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności Regulamin