Skocz do zawartości
Gracze online

 

 

[Gastronomia] Rose's World


Czakra

Rekomendowane odpowiedzi

Roseslogo.png

Co to jest Rose's World?

Rose’s World jest to nowo powstałe przedsiębiorstwo gastronomiczne, które zostało stworzone, a następnie zarejestrowane przez Laurę Rose, młodą influencerkę gotowania oraz kucharkę specjalizującą się w kuchni Fusion i molekularnej. Właśnie ten typ kuchni mogą zasmakować klienci Rose’s World, którzy lubią podążać za trendami oraz spędzić miło czas zostawiając tym samym miłe wspomnienia związane z tym miejscem. Zewnętrzna, jak i wewnętrzna część lokalu jest przyozdobiona kwiatami, a jego charakterystycznym elementem jest długa lada tworząca kształt litery U, pomiędzy którą ustawione są stanowiska dla kucharzy, którzy siebie identyfikują jako artystów tworzących sztukę kulinarną. Dzięki czemu każdy klient restauracji może na własne oczy zobaczyć małe kulinarne show, które przygotuje kucharz, zamienić z nim kilka słów na temat przygotowywanego dania, czy skonsumować element, każdego dania podczas samego momentu tworzenia. Oczywiście miejsce to jest również wyposażone w parę stolików, przeznaczonych dla osób decydujących się na prywatną rozmowę towarzyską lub spokojne pochłonięcie się w literaturze, z której można skorzystać, sięgając między innymi na jedną z półek umiejscowionych w rogu lokalu. Wystrój wnętrza oprócz dominującego kwiecistego wystroju jest nastawiony na architekturę modernistyczną, a z głośników umiejscowionych po całym lokalu można usłyszeć muzykę miłą dla ucha z gatunku pop. Charakterystyczną cechą lokalu są organizowane co jakiś czas pokazy kuchni molekularnej, w których główny aspektem ma być show, prowadzone przez kulinarnych artystów, jak i samą Laurę Rose.
 

rw3_kopia.png

 

Jak powstało to miejsce?

Historia powstania tego miejsca z pewnością może zainteresować niejednego mieszkańca miasta, która opiera się z jednej strony na wsparciu, a z drugiej na konflikcie. Laura Rose, wcześniejsza szefowa kuchni w eleganckiej restauracji w Le Chat Blanc nie za bardzo odnajdywała się we francuskiej kuchni, co mogło odzwierciedlać się jej kiepskim nastrojem, ciągłym narzekaniem oraz licznymi uwagami w kierunku siostry Kate pełniącej funkcję menadżerki. Po pewnym czasie za namową Rosalie Hetfield zrezygnowała ze stanowiska i postanowiła poszerzać oraz udoskonalać swoje umiejętności, by założyć coś własnego, gdzie będzie mógł przyjść każdy pasjonat sztuki kulinarnej. Oczywiście ta decyzja nie pozostała bez echa, gdzie spotkało się to z małym szumem sprzeciwu ze strony znajomych siostry Kate. Laura od początku swojej kulinarnej kariery chciała stworzyć miejsce, które będzie otwarte na wszystkich ludzi niezależnie od pochodzenia lub cech indywidualnych. Finalnie za pomocą Rosalie Hetfield podjęła kroki oraz przygotowania w kierunku otwarcia, oraz rejestracji lokalu gastronomicznego Rose’s World, którego nazwa jest identyczna jak tytuł profilu społecznościowego prowadzonego przez kobietę.
 

rw1_kopia.png

 

Gdzie można nas znaleźć?

Miejsce to jest umiejscowione w kompleksie Del Perro Plaza Apartments na rogu Bay City Avenue i Red Desert Avenue w Del Perro, w niewielkiej odległości od wjazdu na molo Del Perro Pier. Miejsce to zostało całkowicie przebudowane i oddane do użytku przez Crown Development.
 

lokfociapds.png

Spoiler

Siemanko! Większość osób może mnie kojarzyć z tekstowych serwerów rp na gta 5, gdzie prowadziłem już parę biznesów związanych z gastronomią, co osoby mające styczność z moją osobą mogły już dostrzec. Na Vibe prowadziłem już jeden biznes w Paleto Bay, jednak koncepcja nie pasowała do realiów Los Santos, więc zrezygnowałem z dalszej kontynuacji. Tak czy inaczej, będzie to mój drugi biznes na Vibe, nie licząc przedsiębiorstwa. Menu zostanie zamieszczone dopiero w późniejszym okresie. W momencie, gdy aplikacja otrzymałaby akceptację, a ceny i marże zostałyby ustalone z opiekunami. Oczywiście szkic tego, co ma się w nim znaleźć mam już odpowiednio przygotowany i zostałby przedstawiony do wglądu opiekunom zaraz przed rozpoczęciem działalności. W finalnej wersji menu zostanie odpowiednio oznaczone, żeby goście grający postacie niejedzące mięsa mogły spokojnie wiedzieć, którą pozycję wybrać. Miejsce to będzie głównie nastawione na grę trwającą od kilku do kilkunastu minut, a nie szybkie zaserwowanie dania, typu złożenie zamówienia do kuchni. Chciałbym postawić głównie na interakcję kucharz – klient, w której gość może się czegoś dowiedzieć na temat danego dania, spróbować go oraz dokładnie prześledzić cały proces tworzenia. Nie jestem jakimś ekspertem w tej dziedzinie, jednak uważam, że na potrzeby gry roleplay mam wystarczającą wiedzę, a obiekt ten byłby ściśle powiązany z moją postacią kucharki, która posiada profil postaci w branży. Oczywiście zapraszam wszystkie chętne i zaciekawione tematem kuchni osoby do gry w Rose’s World, gdzie chętnie podzielę się moją wiedzą w tym zakresie.

Powiązania: Laura Rose

Profil LI: Rose's World

 

Edytowane przez Mitsu
Aktualizacja grafik oraz zmiana lokalizacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

**Przedsiębiorstwo Rose's World od zawsze stawiało na nowoczesne rozwiązania, dlatego nawiązało współpracę z Crypto Safe, która umożliwia klientom płatności w kryptowalutach. W dzień zawarcia umowy doszło do spotkania właścicielki lokalu z przedstawicielem Crypto Safe - Evanem Vorron.**

unknown.png

Spoiler

unknown.png
unknown.png
unknown.png
unknown.png
unknown.png
unknown.png

Edytowane przez Mitsu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności Regulamin