Skocz do zawartości
Gracze online

 

 

Kredyty


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Opcja świetna dla graczy chcących wykreować postać ciekawszą niż typowego Johna Smitha który nie robi nic poza staniem na /duty w biznesie.
Ludzie chcący zagrać coś ciekawszego musieliby napisać dobrze uargumentowany ticket, by po jego akceptacji przez gamemastera móc ustalić wszelkie kwestie techniczne kredytu, przykładowo zaciągnięcie go na 20 tysięcy i następne spłacanie 6 rat po 5 tysięcy co tydzień. Wysokie odsetki zapobiegłyby braniu kredytów przez wszystkich, byłaby to po prostu dodatkowa (mniej opłacalna) opcja na kreowanie naszej postaci.
W momencie nie spłacania rat postać byłaby windykacyjnie dojeżdżana przez właśnie GMów.


Aspekt tego, że w Ameryce statystyczna rodzina jest zadłużona na ponad 100 tysięcy dolarów poruszałem już w dziale poradników, więc tutaj pominę jakąkolwiek argumentacje tego od strony IC. 

A i no, kwestia grania tego tylko i wyłącznie na linii gracz-gamemaster nie wymaga wprowadzania żadnych dodatkowych funkcji w skrypcie.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Kondzio napisał:

Pobranie 20 tysiecy dolarów i ucieczka z paleto to by było coś 😄 Jak najbardziej na plus - spoko sprawa.

Federalni wykraczają swoją jurysdykcją poza PB 😄 Można próbować

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak to kredyt.. żeby tak o dać komuś kasę i zepsuć tym gospodarkę serwera? Żeby ktoś miał lepiej i jeździł sobie full tunning furom?? Tylko po to chyba ta propozycja..😩

 

 

 

Nie no kozak opcja, nie ma co - jestem za.

Edytowane przez Arekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, BadMan napisał:

Na nie, kredyty zepsują gospodarkę serwera, od lat na serwerach role play kredyty to wielka klapa i nigdy nie wychodziło to dobrze w praktyce.

w jaki sposób zepsują gospodarke? nie każdy będzie miał możliwość kredytu, pierwsze to napisac ticket, a drugie to pozytywne rozpatrzenie

16 godzin temu, lexiz napisał:

[...]musieliby napisać dobrze uargumentowany ticket, by po jego akceptacji przez gamemastera móc [...].

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, BadMan napisał:

Na nie, kredyty zepsują gospodarkę serwera, od lat na serwerach role play kredyty to wielka klapa i nigdy nie wychodziło to dobrze w praktyce.

Poza tym co napisał Nashi wyżej istniałoby coś takiego jak Odsetki, w jaki sposób ma to zniszczyć gospodarkę skoro koniec końców na tym tracimy?
Poza tym zdanie "od lat na serwerach role play kredyty to wielka klapa" jest wyjęte nie mam pojęcia skąd. Nie widziałem na żadnym polskim serwerze systemu kredytów, a na tych które je posiadają działają świetnie. (chyba że faktycznie gdzieś w polsce to już istniało, to prosiłbym o wskazanie gdzie)
Niektórzy mają jakieś dziwne podejście jakby RP polegał tylko i wyłącznie na farmieniu golda na guildhouse i mounta, nie wiem dlaczego tyle osób jest tak negatywnie nastawiona do umozliwiania ludziom kreowania ich postaci xD

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, lexiz napisał:

Poza tym co napisał Nashi wyżej istniałoby coś takiego jak Odsetki, w jaki sposób ma to zniszczyć gospodarkę skoro koniec końców na tym tracimy?
Poza tym zdanie "od lat na serwerach role play kredyty to wielka klapa" jest wyjęte nie mam pojęcia skąd. Nie widziałem na żadnym polskim serwerze systemu kredytów, a na tych które je posiadają działają świetnie. (chyba że faktycznie gdzieś w polsce to już istniało, to prosiłbym o wskazanie gdzie)
Niektórzy mają jakieś dziwne podejście jakby RP polegał tylko i wyłącznie na farmieniu golda na guildhouse i mounta, nie wiem dlaczego tyle osób jest tak negatywnie nastawiona do umozliwiania ludziom kreowania ich postaci xD

 

Bo posiadanie domu i sportowej fury, na którą się uzbierało, stojąc za ladą w centrum, a po duty opychając dragi na kornerze to kwintesencja kreacji postaci na polskiej scenie er pe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł spoko, ale przydałoby się do tego jakoś kontrolować "zdolność kredytową" tak żeby osoba która zaciągała kredyt posiadała już jakiś majątek, ewentualnie stałe źródło dochodu by przy nie spłacaniu kredytu zająć komorniczo część majątku, lub wynagrodzenie.

Mitsu lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Mazikoowy napisał:

Pomysł spoko, ale przydałoby się do tego jakoś kontrolować "zdolność kredytową" tak żeby osoba która zaciągała kredyt posiadała już jakiś majątek, ewentualnie stałe źródło dochodu by przy nie spłacaniu kredytu zająć komorniczo część majątku, lub wynagrodzenie.

 

17 godzin temu, lexiz napisał:

[...] Ludzie chcący zagrać coś ciekawszego musieliby napisać dobrze uargumentowany ticket, [...]


[...] W momencie nie spłacania rat postać byłaby windykacyjnie dojeżdżana przez właśnie GMów. [...]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, lexiz napisał:

 

 

Nie koniecznie musiało by to opierać się na działaniach GMów, można dać pole do popisu graczom i pozwolić im pozakładać jakieś biura komornicze.
tickety o udzielenie kredytu również mogłyby rozpatrywać banki, lub skrypt liczący nasz majątek i na jego podstawie udzielający kredytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności Regulamin