Skocz do zawartości
Gracze online

 

 

[SKARGA / Szymon] San Andreas Highway Patrol


krystofer

Rekomendowane odpowiedzi

Link do Twojego konta: Skarga pisana w imieniu zarządu San Andreas Highway Patrol
Link do konta oskarżonego: https://forum.v-rp.pl/profile/200-szymon/

Powód składania skargi: Bezpodstawne usunięcie frakcji San Andreas Highway Patrol

Wyjaśnienie sprawy: Dzisiaj pod wieczór dostaliśmy oficjalną informacje od Szymona że nasza frakcja zostaje zamknięta. W przedstawionej przez niego argumentacji, głowne powody stojące za jego decyzją to:

1. Brak aktywności

Opowiadając, w założeniu SAHP miało być frakcją poboczną dla serwera, urozmaiceniem interakcji. Głównym filarem jest LSPD, dlatego my mogliśmy sobie na taki kameralny charakter organizacji pozwolić. Mając we frakcji 12 grających dorosłych osób które mają swoje obowiązki w realnym życiu i traktują gre jak rozrywke, nie można mieć większych oczekiwań niż ~3 osoby aktywne wieczorem, a taka liczba została wytknięta nam jako słaba aktywność. Dodatkowo, sama frakcja nie była nastawiona na ilość a jakość, nie prowadziliśmy żadnej rekrutacji a pomimo to do dnia dzisiejszego byliśmy aktywni w grze. Nie uważamy że jest to powód do usuniecia frakcji.

2. Zarzut o brak konsultacji czy mamy pozwolenie na granie w dwóch miejscach na raz.

Tak, gracze naszej organizacji(w tym liderzy) postanowili zorganizować sobie i innym gre w innym sektorze rozgrywki tworząc Projekty IC. Powstała też organizacja przestępcza lecika, lecz główny lider, czyli Arizona, ani ja, my nie byliśmy oficjalnie członkami organizacji przestępczej(wpis do ekipy w temacie wynikał z pomyłki lecika). Ja sam zrobiłem tylko Projekt IC,  dziwne jest to że jako lider frakcji nie mógłbym potencjalnie tego zrobić. Nie jest wbrew regulaminowi serwera granie w projekcie ic oraz organizacji porządkowej, nie rozumiem tego argumentu, brzmi to jak blokowanie możliwości rozgrywki. Po ponad roku kreowania rozgrywki Law Enforcement na tym serwerze małe urozmaicenie nie powinno być niczym złym. 

3. Nakręcanie afer, problematyczność

Nie widziałem żadnych afer poza tym co dzisiaj lecik wstawił, staraliśmy sie trzymać z boku, powiedziałbym ze to działało w drugą strone bardziej i z tego co wiem to my byliśmy celem ataków agresji ze strony PD. Zresztą, widać to po wypowiedziach na forum w dyskusjach. Jeśli nawet ktoś dopuszczał się takich sytuacji to powinien być rozliczany z tego indywidualnie, bo frakcja SAHP zapewniała rozgrywke i interkacje wielu osobom, nikt nie powinien odpowiadać zbiorowo za kogoś. Ogólnie nie stwarzaliśmy problemów, dlatego jest to argument mocno na doczepke, chyba że zostaną przedstawione realne dowody na takie zachowania. 

 

Od około roku tworzymy na tym serwerze organizacje porządkowe które są generalnie szanowane w opinii społeczności, stawialiśmy na jakościową rozgrywke zgodną z realiami panującymi w USA. Ta decyzja pokazuje jak bardzo nasz wysiłek włożony w ten serwer oraz jego rozwój jest nieszanowany, zostaliśmy potraktowani nieuczciwie w stosunku do pozytywnego wkładu na rzecz serwera. Nie było realnego powodu usuniecia frakcji i pozbawienia możliwości gry jej członków, uważam że jest to decyzja mocno personalna i stronnicza, głownie przez fakt że opiekun ma dobre relacje ze stroną która była do nas wrogo nastawiona, czyli LSPD. Domagamy się przywrócenia frakcji. Skarga została napisana jako ostateczność, ponieważ rozmowy prywatne nie dały skutku i otrzymaliśmy odpowiedź od Szymona że zdania nie zmieni. Bycie opiekunem to jedno, ale podejmowanie na własna reke tak nagłych bezpodstawnych decyzji w stosunku do graczy którzy przez tak długi okres czasu tworzyli LEA na tym serwerze nie przystaje tak odpowiedzialnej funkcji.

Dowody: 

unknown.png

unknown.png

2QUfow.jpg

Edytowane przez krystofer
Ajman, Arekk, SoCal i 13 innych lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, że jestem obiektywny. Ale zastanawia mnie jedno i nie wiem kto ma racje. Szymon mi dziś wspomniał o sytuacji SAHP i wspomniał, że od kilku dni lider nie odpisuje mu na wiadomości. Zaś po zamknięciu frakcji przez Szymona skarga po godzinie jest na forum. Więc jak to jest? Na odpisanie nie ma czasu, a na skargę jest? Nie jest to atak w niczyją stronę, po prostu mnie to zastanawia na maxa.

 

/edit: 

Dorzucę screen, aby było czarno na białym:  

unknown.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do dnia dzisiejszego żyłem w przekonaniu że to ja dalej jestem głownym liderem(w końcu temat jest na mnie), a do mnie nikt nie pisał. Nawet jeśli, to nie tylko arizona był w zarządzie, byłem ja, bartula, nie wiem nawet o co chciał zapytac szymon, ale były inne formy kontaktu. Co nie zmienia faktu że frakcja była aktywna w grze i prowadziliśmy rozgrywke.

Edytowane przez krystofer
Trevlo i NYC lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z swojej strony i zarządu PD dodam że nikt nie miał do was spiny póki nie zaczęły się podjazdy, dlatego też chciałem wyjaśnić kilka kwestii z Liderem który według Szymona został podany, jednak no rozmowa nawet nie wnosiła nic, nie wiem miałeś bana i nie wnikam czy byłeś liderem, nigdy też nie wnioskowałem by was wyrzucili, obrażacie naszą frakcję pisząc ze wasze 2-3 osoby są lepsze od 20 z PD, no to sorry bardzo, tyle z mojej strony.

elo xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Spectre napisał:

z swojej strony i zarządu PD dodam że nikt nie miał do was spiny póki nie zaczęły się podjazdy, dlatego też chciałem wyjaśnić kilka kwestii z Liderem który według Szymona został podany, jednak no rozmowa nawet nie wnosiła nic, nie wiem miałeś bana i nie wnikam czy byłeś liderem, nigdy też nie wnioskowałem by was wyrzucili, obrażacie naszą frakcję pisząc ze wasze 2-3 osoby są lepsze od 20 z PD, no to sorry bardzo, tyle z mojej strony.

Sprawa tego bana była dziwna, bo oficjalnie nie widniał. Pomijająć to, nikt mnie nie poinformował że były jakieś zmiany liderów. Jeśli masz jakieś dowody na te podjazdy to podrzuć je tutaj, sam jestem ich ciekaw, nie pisze tego w formie sarkazmu. Ja osobiście nie byłem ofensywny w strone PD, nie zauwazylem też żeby jakaś zła krew była prezentowana przez frakcje, jej graczy, poza dzisiejszym postem lecika. Chodzi mi o to że pisane jest w liczbie mnogiej, kiedy ja jestem tylko świadomy sytuacji z lecikiem. Jesli cos sie dzieje to trzeba rozliczać z tego indywidualne jednostki. Jeśli sytuacja byłaby analogiczna, to uważasz że jest to uzasadniony powód do usuniecia całego LSPD?

 

A co do tych spin z waszej strony, przypomnij sobie kto na nas naskoczył jeszcze zanim nie było SAHP, wtedy kiedy to my liderowaliśmy LSPD. Nie jestem zawistny, nie żywie nawet za to urazy, ale taka jest prawda.

Edytowane przez krystofer
NYC i Trevlo lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Karach napisał:

Wiecie, że jestem obiektywny. Ale zastanawia mnie jedno i nie wiem kto ma racje. Szymon mi dziś wspomniał o sytuacji SAHP i wspomniał, że od kilku dni lider nie odpisuje mu na wiadomości. Zaś po zamknięciu frakcji przez Szymona skarga po godzinie jest na forum. Więc jak to jest? Na odpisanie nie ma czasu, a na skargę jest? Nie jest to atak w niczyją stronę, po prostu mnie to zastanawia na maxa.

 

/edit: 

Dorzucę screen, aby było czarno na białym:  

unknown.png

Byłem na konfie więc się wypowiem.
Nie zaglądam zwykle na większość serwerów w ostatnim czasie bo nie dość że są coraz bliżej wakacje, a nie mam zamiaru siedzieć przed kompem całe dnie, to Szymek o żadnej sytuacji nie napisał do mnie na DM, a miał taką możliwość - jak najbardziej. Moja konwersacja z Szymkiem jeszcze przed tym co powiedział mi dzisiaj o zamknięciu frakcji, było podanie mi discorda liderskiego - nic poza tym. Dorzucę to, że mój Discord jest pełny serwerów i nie mam siły sprawdzania ich wszystkich, a tym bardziej scrollowania ich. Jeszcze nie jestem pełnoprawnym pracowitym gościem bo dalej chodzę do szkoły ale serio mam teraz ważniejsze rzeczy. Moim zdaniem gdyby Szymek napisał do mnie na PW - zauważyłbym to od zaraz. I przez to że teraz straciłem dostęp do serwera liderskiego - nie mam możliwości sprawdzenia o co tam poszło, choć wydaje mi się że chodziło o akcję gdzie ktoś z SAHP napisał że jest zakaz gry z PD, co było bzdurą. Na to odpisałem do Spectre na kanale liderskim już kilka dni od podania mi tego. 

NYC, Trevlo i krystofer lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, krystofer napisał:

A co do tych spin z waszej strony, przypomnij sobie kto na nas naskoczył jeszcze zanim nie było SAHP, wtedy kiedy to my liderowaliśmy LSPD. Nie jestem zawistny, nie żywie nawet za to urazy, ale taka jest prawda.

ale co tu porównujesz? Dostaliście frakcje po tym co miało miejsce z super  OPP Los Santos, tak jak Ci odpisałem na Twoją zaczepkę, nie chciałem lidera a to że dostał ktoś kto chciał i ze mną współpracuje tworząc możliwość rozgrywki z innymi graczami to nie mój problem. na obecną chwilę mamy 40 osób z czego mamy możliwość zapewnić graczom dostęp do gry z jednym z najważniejszych aspektów, służby porządkowe. Może nie będziemy nigdy tak dobrzy jak wy ale się staramy, straciliście frakcje - nie moja wina. Nie mam zamiaru grzebać  i wysyłać screenów jak obrażałeś mnie po discordach bo nie wstawiam takich rzeczy, rzygać mi się chce. Bawi mnie tylko fakt że jak chcieliśmy podjąć jakąś współpracę to jednak było to niechętnie odbierane z waszej strony, a podjazdy i wyciąganie screenów, jakieś dziwne organizacje przestępcze które w ekipie zawierają większość składu SAHP no to troche dziwna sprawa, kolejna rzecz - jest też jakaś gra prowadzona w Sandy Shores, gra tam kilka osób jako wy "Stanowi" no powinniście tam też działać i reagować, poraz kolejny my musieliśmy zapieprzać by dostarczyć roleplay jak to nazwał mój szanowny kolega @arizona chyba  chujowy bo to jedyne co piszecie o nas. Może usunięcie frakcji to trochę zbyt spora kara ale nie wnikam, nie jestem opiekunem. Nie chce mi się z wami dyskutować bo to nie do tego temat. Żyjmy w zgodzie. 

elo xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Spectre napisał:

ale co tu porównujesz? Dostaliście frakcje po tym co miało miejsce z super  OPP Los Santos, tak jak Ci odpisałem na Twoją zaczepkę, nie chciałem lidera a to że dostał ktoś kto chciał i ze mną współpracuje tworząc możliwość rozgrywki z innymi graczami to nie mój problem. na obecną chwilę mamy 40 osób z czego mamy możliwość zapewnić graczom dostęp do gry z jednym z najważniejszych aspektów, służby porządkowe. Może nie będziemy nigdy tak dobrzy jak wy ale się staramy, straciliście frakcje - nie moja wina. Nie mam zamiaru grzebać  i wysyłać screenów jak obrażałeś mnie po discordach bo nie wstawiam takich rzeczy, rzygać mi się chce. Bawi mnie tylko fakt że jak chcieliśmy podjąć jakąś współpracę to jednak było to niechętnie odbierane z waszej strony, a podjazdy i wyciąganie screenów, jakieś dziwne organizacje przestępcze które w ekipie zawierają większość składu SAHP no to troche dziwna sprawa, kolejna rzecz - jest też jakaś gra prowadzona w Sandy Shores, gra tam kilka osób jako wy "Stanowi" no powinniście tam też działać i reagować, poraz kolejny my musieliśmy zapieprzać by dostarczyć roleplay jak to nazwał mój szanowny kolega @arizona chyba  chujowy bo to jedyne co piszecie o nas. Może usunięcie frakcji to trochę zbyt spora kara ale nie wnikam, nie jestem opiekunem. Nie chce mi się z wami dyskutować bo to nie do tego temat. Żyjmy w zgodzie. 

Sprawa grania polskiej policji notabene była za pozwoleniem ówczesnego opiekuna kacalova, miała być to pokazówka i dowód na to że gracze nie zwracają uwagi na granie detali dot. amerykańskiej policji, patrzą na LEA jako na policje serwerową i liczą tylko na to żeby nie udupiała. Smutnym faktem jest to że ten eksperyment społeczny sie sprawdził, nikt sie nie zorientował ze gramy polską policje, ludzie generlanie nawet propsowali taką gre. Dlaczego tak zrobiliśmy? Żeby mieć koronny dowód na to że kwestia świadomości tego co gramy, czyli amerykańskie realia, potrzebuje wiekszego zainteresowania ze strony administracji, bo na polskim rp ten temat był od zawsze pomijany. Zostało to niestety źle zinterpretowane.

Ja też nie żywie urazy o to że Szymon tak zadecydował, finalnie nawet mi to pasuje bo nasz styl rozgrywki jest specyficzny, mocno radykalny oraz bezkompromisowy, niech moze faktycznie będzie jak jest. Dlatego też prowadziliśmy SAHP w tym celu, żeby grać swoje i nie narzucać globalnie standardów wykraczających poza serwer. 

Nie wiem nic o jakiejś wspólpracy, takiej inicjatywie, pierwsze o tym słysze.

Kwestie organizacji lecika wyjaśniłem w OP.

Co do ostatniego, pragne ci przypomnieć że ani my ani wy nie jesteśmy policją serwerową i to nie jest nasza praca żeby egzekwować każdą rzecz. Gramy dla interakcji i role play, jeśli mogliśmy to graliśmy w Sandy. To troche tak jakbym ja napisał że dzisiaj było morderstwo i nikt z LSPD sie nie pojawił, rozumiesz ze to nie na tym polega.

Podkresle jeszcze raz, ja, ani wiekszośc frakcji nie pisaliśmy nic negatywnego w strone LSPD. Osobiście nie znam takich sytuacji, a bez konkretnych dowód trudno mi się do tego odnieść.

 

 

Edytowane przez krystofer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż. Skoro doszło do sytuacji, że napisano na mnie skargę to wypowiem się na ten temat, a mianowicie jak ja to widzę z swojej perspektywy. Zacznijmy od tego, że dopóki nie otrzymałeś banicji to faktycznie byłeś liderem San Andreas Highway Patrol. Zmieniło się to jednak w momencie nadania na Ciebie blokady przez Morfeusza, co jest raczej logiczne. Będąc zbanowanym na serwerze nie masz możliwości prowadzenia oraz sprawowania funkcji lidera frakcji. Jest to po prostu niemożliwe, z raczej dość oczywistych przyczyn. W tamtym momencie pałeczkę po Tobie przejął Trevloka, aczkolwiek z czasem zadecydowałem (z polecenia w głównej mierze przez kacalova), że pomoże mu dodatkowo przy zarządzaniu arizona. W międzyczasie otrzymałem informacje, że wewnątrz waszej frakcji powstał jakiś bunt, bo Trevlo chciał stworzyć własnego Discorda, a jak się dowiedziałem - Ty mu to skutecznie utrudniałeś i kilka osób z waszego grona zareagowało na to w dość burzliwy sposób. (podobno nie miał nawet dostępu do kanału z "Ogłoszeniami". Zarząd to jedno ale podstawą prawidłowo prosperującej frakcji są osoby decyzyjne - nimi byli Trevloka oraz arizona. Trevlo zrezygnował z pełnienia dalszej funkcji lidera frakcji z wyżej wspomnianych przyczyn oraz toksyczności, pozostał arizona na wyżej wspomnianym stanowisku. W międzyczasie zaczęły wychodzić jakieś kwasy, które chciałem z nim wyjaśnić ale odpowiedzi się nie doczekałem aż do momentu jak Spectre wrzucił link do Waszego nowego projektu (minęło 6 dni). Wtedy magicznie arizona ożył. Żaden z Was nie napisał do mnie ani jednej wiadomości czy wyrażam w ogóle zgodę na grę w/w projekcie oraz frakcji, jaką było SAHP. Dodatkowo od jakiegoś czasu obserwowałem waszą rozgrywkę i zauważyłem, że wasza aktywność jest niezadowalająca. Ludzie z innych frakcji zaczęli zwracać uwagę na fakt czy Wy w ogóle jeszcze prowadzicie jakąkolwiek rozgrywkę na serwerze. Z początku podjąłem błędną decyzję, że dopuściłem Was do gry po sytuacji, która miała miejsce za czasu liderowania przez Ciebie @krystofer PD. Doskonale wszyscy wiedzą, o co chodzi. Wierzyłem, że jesteście w stanie to ogarnąć jak należy jednak gorzko się rozczarowałem. Doskonale rozumiem też fakt, że wszyscy z Was są "dorośli" i mają swoje obowiązki w życiu prywatnym ale z perspektywy czasu dostrzegam, że istnienie frakcji widmo (bo nie oszukujmy się, de facto tak to obecnie wyglądało) mija się z jakimkolwiek celem. Tak jak napisałem wyżej, tak napiszę również teraz. Uważam, że taka frakcja jak San Andreas Highway Patrol nie ma obecnie sensu istnienia na serwerze, z m.in wyżej wspomnianych powodów. Sądziłem, że uszanujecie moją decyzję jednak gorzko się rozczarowałem.

19 minut temu, arizona napisał:

Byłem na konfie więc się wypowiem.
Nie zaglądam zwykle na większość serwerów w ostatnim czasie bo nie dość że są coraz bliżej wakacje, a nie mam zamiaru siedzieć przed kompem całe dnie, to Szymek o żadnej sytuacji nie napisał do mnie na DM, a miał taką możliwość - jak najbardziej. Moja konwersacja z Szymkiem jeszcze przed tym co powiedział mi dzisiaj o zamknięciu frakcji, było podanie mi discorda liderskiego - nic poza tym. Dorzucę to, że mój Discord jest pełny serwerów i nie mam siły sprawdzania ich wszystkich, a tym bardziej scrollowania ich. Jeszcze nie jestem pełnoprawnym pracowitym gościem bo dalej chodzę do szkoły ale serio mam teraz ważniejsze rzeczy. Moim zdaniem gdyby Szymek napisał do mnie na PW - zauważyłbym to od zaraz. I przez to że teraz straciłem dostęp do serwera liderskiego - nie mam możliwości sprawdzenia o co tam poszło, choć wydaje mi się że chodziło o akcję gdzie ktoś z SAHP napisał że jest zakaz gry z PD, co było bzdurą. Na to odpisałem do Spectre na kanale liderskim już kilka dni od podania mi tego. 

Po to jest serwer Discord z liderami oraz członkami frakcji porządkowych by się skutecznie komunikować. Był tam Spectre, chcieliśmy to wyjaśnić. Odpowiedzi nie uzyskaliśmy przez bite 6 dni. Ostatnia wiadomość, którą do mnie napisałeś; "moim zdaniem 2-3 osoby grające aktywnie ale z poziomem większym niż 20 osób grających aktywnie w PD" świadczy tylko o fakcie, jakie macie podejście do reszty społeczności tego serwera. Podziękowałem wam za współpracę.

unknown.png

anti, Grenade, UnNamed i 16 innych lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na naszym discord panuje specyficzny sakrastyczny luźny klimat, kwestie przejecia liderki przez trevlo traktoawłem jako scieme, w końcu temat nie był przepisany, a ty jako opiekun nie przekazałeś mi żadnej informacji. Sam trevlo wychodził z konfy co 2 dni i na nią wracał co dwa dni od poczatku istnienia tej frakcji. Mocno podkoloryzowałeś ten aspekt. Temat polskiej policji wyjaśniłem w poście powyżej, szkoda że ty też jako opiekun nie zinterpretowałes naszego przekazu.

Cytat

Sprawa grania polskiej policji notabene była za pozwoleniem ówczesnego opiekuna kacalova, miała być to pokazówka i dowód na to że gracze nie zwracają uwagi na granie detali dot. amerykańskiej policji, patrzą na LEA jako na policje serwerową i liczą tylko na to żeby nie udupiała. Smutnym faktem jest to że ten eksperyment społeczny sie sprawdził, nikt sie nie zorientował ze gramy polską policje, ludzie generlanie nawet propsowali taką gre. Dlaczego tak zrobiliśmy? Żeby mieć koronny dowód na to że kwestia świadomości tego co gramy, czyli amerykańskie realia, potrzebuje wiekszego zainteresowania ze strony administracji, bo na polskim rp ten temat był od zawsze pomijany. Zostało to niestety źle zinterpretowane.

Nie wiem o jakiś 6 dniach mowisz, jak wszystkei tematy powstały dopiero wczoraj, ale dalej nie uważam że granie w lea i jednoczesnie projekcie ic powinno wymagać twojej zgody, podkresle że nie jest to zabronione przez serwerowy regulamin. Co do aktywności, nawet ostatnio graliśmy Crosswalk Enforcement na wzór realnych operacji CHP, a na dowód aktywności zostawie screen z panelu. Vumoit.jpg

 

Wybacz, ale jesteś mocno stronniczy, subiektwyny oraz najwyraźniej uprzedzony.

Edytowane przez krystofer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krytyka z mojej strony wystąpiła, to nic co powinno was zaskoczyć. Słaby poziom został pokazany i utwierdzony argumentami w postaci screenshotow (nie jednego). Dla trzeźwo myślących i obiektywnych osób: sprawdźcie dyskusje - jasno wyniknie która strona (PD, SAHP) była strona prowokującą bez żadnych argumentów byle zrobić przytyk.

skarpety i krystofer lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, neffi napisał:

wow, naprawdę świetnie podejście do graczy na serwerze 😄 Zmniejszasz licznik graczy w godzinach wieczornych o 10-15 osób, bo masz takie widzimisie i skreślasz egzystencję frakcji, bo nie robimy masówki. Jednocześnie argumentujesz to tym, że kręcimy afery (?) i wytykamy innym błędy. Nie wskazujesz konkretnych afer, ale domyślam się, że chodzi o wrzucenie screenów niskopoziomowej rozgrywki PD w dyskusjach? Zwykła krytyka, która jest potrzebna w każdym miejscu na tym serwerze, ale niektórzy mają problem, żeby ją przyjąć. 

Poczekaj. Zmniejszam licznik graczy przez to, że zamknąłem frakcję w której widziałem przez ostatni czas 1 czy 2 aktywne osoby? Chyba jakoś źle to interpretuje. Tak samo usunięcie San Andreas Highway Patrol to nie jest moje widzimisię jak to pięknie napisałeś, a decyzja, którą przeciągałem już od dłuższego czasu. Wyjaśniłem to już w swojej wcześniejszej wypowiedzi. Nie mam nic przeciwko krytyce w kierunku innych. A co do samych przytyków w kierunku PD, w tym oczywiście tych lecika. Problem wystąpił w momencie jak ktoś wyciąga screenshoty z discorda liderów frakcji i wrzuca to na forum tylko po to żeby dolać oliwy do ognia. To było słabe zagranie.

1 godzinę temu, neffi napisał:

Tworzymy miejsce do rozgrywki (midnight club), które znalazło zainteresowanie wśród graczy i jednocześnie oferujemy rozszerzenie interakcji z SAHP, na wzór tego z IRL, a Szymon zamyka SAHP, bo on i jego koledzy z frakcji PD nie wchodzą z nami w interakcje i nas nie widzą, chociaż to też jest kłamstwo, bo widziałem na discordzie screeny z rozgrywki, w tym z PD xD. 

To, że stworzyliście sobie jakąś organizacje nie stanowi żadnego problemu. Powiedziałem tylko jasno, że nikt tego ze mną nie skonsultował bo na grę w frakcji oraz organizacji przestępczej należy otrzymać zgodę od opiekunów danych sektorów. Wynika to m.in z tego, że gracze wielokrotnie nadużywali tego na swój sposób grając po dwóch stronach barykady jednocześnie. I żeby była jasność. To nie jest tak jak to przedstawiasz, że ja i moi koledzy z PD (zarzucasz mi kolesiostwo, świetnie) Was nie widzimy. To ja Was nie chce jako opiekun swojego sektora.

 

1 godzinę temu, neffi napisał:

aa.. dodatkowo.. lufa był liderem przez cały okres istnienia sahp i każdy się z tym zgodzi we frakcji. Słaba zagrywka z forsowaniem lidera dla innych osób podczas niesłusznego bana symek =/

Nie. Nie był liderem. Pod jego nie dyspozycyjność pałeczkę przejął Trevloka i Arizona, nie zapętlajmy się wokół tego samego tematu. I nie forsowałem żadnego lidera dla innych osób tylko podjąłem decyzję, która jest zupełnie czymś normalnym. A to czy blokada była słuszna czy nie - krystofer był zablokowany i to fakt, a to że  ktoś musiał się wami opiekować jest kolejnym z nich.

 

11 godzin temu, krystofer napisał:

Nie wiem o jakiś 6 dniach mowisz, jak wszystkei tematy powstały dopiero wczoraj, ale dalej nie uważam że granie w lea i jednoczesnie projekcie ic powinno wymagać twojej zgody, podkresle że nie jest to zabronione przez serwerowy regulamin. Co do aktywności, nawet ostatnio graliśmy Crosswalk Enforcement na wzór realnych operacji CHP, a na dowód aktywności zostawie screen z panelu. 

Źle mnie zrozumiałeś. Minęło 6 dni od momentu jak chciałem wyjaśnić zamieszanie na linii LSPD - SAHP, a spotkałem się z brakiem odpowiedzi do momentu wyniknięcia kolejnej nieścisłości. Twój screenshot również nic nie przedstawia poza tym, że jeden z Was był na służbie frakcji przez półtorej godziny. Reszta "Ostatnio w grze" jest pobierane z konta globalnie o ile się nie mylę. Jeśli jestem w błędzie to proszę mnie poprawić.

 

34 minuty temu, neffi napisał:

Niestety, symek ucieka do autorytarnych rozwiązań i usuwa, faktycznie, mniejszą organizację bez żadnych konsultacji, bo myśli, że pozjadał wszystkie rozumy. Wiem, że to nie prowadzi do niczego dobrego, jeśli takie coś występuje, a tworzymy tutaj jakąś społeczność i warto się temu przeciwstawić.

Wszystko było konsultowane m.in z @Karach. I nie pozjadałem wszystkich rozumów. Tym samym tym postem kończę dalszą dyskusje z swojej strony. 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia dlaczego wysuwane są tak radykalne wnioski co do zamknięcia frakcji na którą płynęły same pochwały za ich rozgrywkę i wiedzę, tak samo jako członek ekipy nie słyszałem o żadnych skargach ani aferach z którymi wiązałaby się ta ekipa. Chłopakom można zarzucić specyficzne podejście do niektórych kwestii albo specyficzny humor, który nie każdemu musi odpowiadać jednak był on przez cały czas utrzymywany we własnym gronie i nie wypływał poza nie. Jako ówczesny członek ekipy otrzymywałem sporo pochwał na /w czy na discordzie od znajomych, którzy cenili sobie interakcję, którą mieli z SAHP. Zastanawia mnie jednak fakt, że cała frakcja jest zamykana w kilka godzin akurat po tym jak Lecik, który wrócił do gry po urlopie publikuje screeny z rozgrywki LSPD na forum i to w jak emocjonalny sposób podchodzi do tego ekipa LSPD. Widać to nawet po reakcjach pod postami Szymona, że dominują tam głównie polubienia od ekipy LSPD co może pozostawiać znak zapytania w czyim interesie jest tak naprawdę ta frakcja usuwana. Warto wspomnieć również o fakcie, że @strażnik immersji  jako Gamemaster i opiekun organizacji porządkowych nie zamknął SABI czy SASP, które wprost nie pasowało do jego standardów tylko starał się w jakikolwiek sposób rozmawiać z liderami i dawać im swoje wsparcie czy pomagać w kwestiach w których mógł. Z tego co wynika z mojej wiedzy takich mediacji nawet nie było, frakcja SAHP traktowana była po macoszemu jako rezerwat i nikt się nią tak naprawdę nie przejmował.

Po utracie frakcji LEA, chłopacy skupili się na położeniu frakcji SAHP i zrobili to w moment, później tylko czekali na rzeczy elementarne do jej rozgrywki jak auta czy skiny. Nie dziwię się, że ekipie odechciało się grać jeżeli przez połowę swojego istnienia wyczekiwali na wgranie kilku aut i kilku tekstur ubrań. Zmienili swoje podejście na bardziej luźniejsze i nie kładli już takiego nacisku na immersję jak wcześniej co wyszło na ich korzyść i co z resztą gracze docenili. Reprezentowali sobą przede wszystkim zdrowe podejście do rozgrywki gdzie głównym celem było napędzenie sobie i innym graczom spokojnej akcji roleplay bez spiny i pośpiechu. Nie mieli do nikogo pretensji o utracone LEA co z resztą widać po ich zachowaniu. To po nich spłynęło bo wiedzieli, że nie otrzymają takiego wsparcia jakiego by oczekiwali i zmniejszyli swoje wymagania do szansy pogrania czegoś luźnego. Nie łamali w żaden sposób zasad serwerowych, ani nie przekraczali granicy dobrego smaku rozgrywki. Zarzuty na nich ciążące są typowe dla kogoś kogo chcemy się pozbyć i jest niewygodny więc wyciągamy wszystko, tworzymy z niego czarny charakter(co jest dość częste w polskim community roleplay). Jedyne faktyczne zarzuty, które mogą ciążyć na chłopakach to niska aktywnośc i opublikowanie screena w dyskusjach z jakiejś śmiesznej konfy i wymuszaniu udzielania się na niej jakby to był czyjś służbowy obowiązek. Tak naprawdę to są żadne zarzuty bo gra i wymaganie od kogoś aktywności w niej jest po prostu żałosne, ludzie mają swoje życie, mają swoje obowiązki i grają kiedy mają na to ochotę. Jeżeli ktoś nie ma ochoty grać bo się czymś zraził i musi zrobić sobie od tego urlop to druga osoba musi go zrozumieć i uszanować jego decyzję. Widać tutaj ewidentny brak szacunku ze strony aktualnego opiekuna względem graczy SAHP, który nie zwrócił im uwagi na niską aktywność frakcji, ani nie zainteresował się co u nich słychać, a teraz nagle wyciągany jest ten argument jako główny. Aktywność w okresie letnim to chyba najmniejsza z rzeczy do których można się przyczepić w grze frakcji jeżeli funkcjonuje ona poprawnie. Wystarczy spojrzeć na fakt, że w BCSO gra jedna osoba na /duty i ta frakcja jest trzymana pomimo tego, że nie jest oficjalna ani nie figuruje jako projekt IC. Odpowiedzialny za swój sektor opiekun powinien przede wszystkim kierować swoje zastrzeżenia bezpośrednio do lidera w prywatnej wiadomości, tak jak to np. robił Kacalov. Szymon sam wskazuje na to, że wszystko kierował przez discord liderów, który powiedzmy sobie szczerze powinien służyć do dyskusji na temat organizacji porządkowych, a nie stricte jednej frakcji. Każdy z nas ma masę discordów, a część z nich jest po prostu powyciszanych bo nikt nie lubi otrzymywać powiadomienia ze spamówek.

Koincydencji mówiących o tym, że frakcja usuwana jest z powodu czyjegoś kaprysu jest zbyt duża, aby mogła zostać przemilczana przez osobę, która miała kontakt z chłopakami. Znam chłopaków dobrze i doskonale wiem jakie panowały wśród nich nastroje, to w jaki sposób grali i czym się kierowali w swojej grze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, krystofer napisał:

Sprawa tego bana była dziwna, bo oficjalnie nie widniał. Pomijająć to, nikt mnie nie poinformował że były jakieś zmiany liderów. Jeśli masz jakieś dowody na te podjazdy to podrzuć je tutaj, sam jestem ich ciekaw, nie pisze tego w formie sarkazmu. Ja osobiście nie byłem ofensywny w strone PD, nie zauwazylem też żeby jakaś zła krew była prezentowana przez frakcje, jej graczy, poza dzisiejszym postem lecika. Chodzi mi o to że pisane jest w liczbie mnogiej, kiedy ja jestem tylko świadomy sytuacji z lecikiem. Jesli cos sie dzieje to trzeba rozliczać z tego indywidualne jednostki. Jeśli sytuacja byłaby analogiczna, to uważasz że jest to uzasadniony powód do usuniecia całego LSPD?

 

A co do tych spin z waszej strony, przypomnij sobie kto na nas naskoczył jeszcze zanim nie było SAHP, wtedy kiedy to my liderowaliśmy LSPD. Nie jestem zawistny, nie żywie nawet za to urazy, ale taka jest prawda.

Oficjalnie widniał, tylko nie wyświetlał się przez błąd forum - każdy wiedział ż Cie zbanowałem i  wiedzał za co. Ciekawy z Ciebie gość Krystofer, dobry manipulator. Kiedy były "dymy" waszego PD i chciałem dojść z Tobą do porozumienia nie potrafiłeś odpisać, kiedy Ty czegoś potrzebowałeś żądałeś wręcz od nas reakcji, a kiedy dałem Ci bana mało przez monitor nie wyskoczyłeś. Ale to jest akurat mniejszość, dostałeś banicje za konkretne powody które są znane w gronie ekipy, wstawili się za Tobą żeby dać Ci unbana, jak widać w twoim przypadku nic nie pomoże. Po prostu Polskie serwery nie są dla Ciebie, królu imersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności Regulamin