Skocz do zawartości
Gracze online

 

 

[GRA/Borys] OWIEC


OWIEC

Rekomendowane odpowiedzi

Link do Twojego konta globalnego: https://forum.v-rp.pl/profile/3962-owiec/

 

Nazwa postaci na którą nałożono karę: Mark Carter
 

Rodzaj kary: AJ 300 minut
 

Powód nałożenia kary: liczne prowokacje, wbieganie do lokalów z baseballami, strzelaniny w miejscach publicznych, wszystko bez panelu organizacji przestępczej
 

Członek ekipy nakładający karę: Borys
 

Wyjaśnienie sytuacji: Hej, cześć, siemanko, dobry wieczór! Dzisiejszego wieczoru spotkała mnie przykra sytuacja mimo, że podczas akcji "decydującej" o mojej karze byłem jedynie pasywnym widzem wbiegającym/wybiegającym z lokalu - bo na tym zakończyła się cała moja "akcja", jednak zacznę od przedstawienia sytuacji od samego początku. Od pewnego czasu @Kaczmar oraz @trzmielgrzmociciel grają postacie specyficznie odchodzące od schematu - rzekłbym kontrowersyjne, nadużywające używki, mówiąc krótko grali tzw. ćpunów werbując w świat gry podobne postacie z celem założenia przyszłego zgrupowania przestępczego - z takim też celem sam zdecydowałem się na założenie postaci i spróbowanie swoich sił w roli ów ćpuna, granie postaci spisanej na straty prędzej czy później przez przedawkowanie bądź konflikty ze spotkanymi osobami, a jak to postać "na głodzie" robi przeróżne prowokacje czy szuka tzw. zaczepki - Hej! Jednak przypomnę, że od samego początku każda z tych postaci jest kreowana właśnie z takim założeniem iż prędzej czy później napiszemy aplikację na organizację przestępczą, respektowaniem regulaminu i szacunkiem do graczy co chociażby mogą potwierdzić logi z /b gracza Tony Carter (@Nozownik) z dnia wczorajszego (okolice północy/godziny pierwszej/drugiej w nocy - nie pamiętam która godzina, jeżeli znajdę wrzucę screena) gdy informowaliśmy graczy o tym, że jeżeli nie mają ochoty z nami wchodzić w interakcję nie będziemy ich na siłę zmuszać i odpuścimy. Dzień dzisiejszy rozpoczął się tak, że wraz z postacią odgrywającą brata mojej postaci zaczepiliśmy losową postać trenującą na drążku. Zaczepialiśmy go, że rzekomo ukradł mojemu bratu złoty łańcuch - świetna odgrywka, ustalenie że jeżeli któryś z nas wygra to otrzymamy ów wg. naszych urojeń "skradziony" łańcuch, niestety dostaliśmy podwójny "kontrolowany" nokaut poparty /o sparing by nikomu nie uprzykrzać czasu w grze i narzucać leżenia w piachu z BW, postacie wstały, zjadły w głodzie porażki to co miały przy sobie (pyszne narkołyki) i chwilę pociągnęliśmy gadkę z naszym oprawcą. Jak to postacie po spożyciu narkotyków odczuwając przypływ siły, były nadto pewne siebie - w tym też momencie podeszły do nas dwie nowe postacie w tym jedna z podobnym zamysłem (/opis ćpun), obydwie postacie podchodzące do nas i "krzywo" zaczepiające wychodziły z równymi prowokacjami co my, pomimo próśb o "opuszczenie lokalu" obydwie zostały pokonane pod wpływem naćpanych braci i nierównej walki dwóch na jednego, a jeden z tych graczy po wstaniu z BW wrócił do nas w celu dalszych prowokacji - oczywiście został poinformowany na /b że nie chcemy tak prowadzić akcji bijąc się z nim pomimo otrzymanego przed momentem BW i nie chcemy wbijać mu ewentualnego kolejnego BW chwilę po wcześniejszym otrzymaniu BW, więc po zwyczajnej sprzeczce IC nasze postacie rozeszły się w swoje strony i dotarły do lokalu "Rose's World" gdzie spotkały braci Knievel (wg. założonej przez nas gry są to kuzynowie braci Carter - a sami bracia są bliźniakami często kłócącymi o to, kto jest starszy), a ci poinformowali nas o delikwencie, który jest do wyprowadzenia z lokalu opisując prowizorycznie jego wygląd. Wchodząc z premedytacją z kijem baseball'owym do lokalu (i licząc się z ewentualnymi konsekwencjami w świecie IC), a po identyfikacji przez braci Knievel delikwenta podeszliśmy do niego. Ów gracz na nasz widok odegrał jedynie "Kto ich ku#@! wpuścił" i walnął taktyczne shift + w w stronę swojego auta przebiegając między czterema ćpunami niczym kula nie trafiająca w żaden z czterech kręgli, a na zewnątrz prosto do swojego (zastawionego od przodu i tyłu i to dość ciasno) auta dając /v z i wsiadając od strony pasażera jak gdyby nigdy nic na fotel kierowcy, unikając jakiejkolwiek możliwości na dostanie z kija, czy nawet zwykłego LPM'a desperacko został postrzelony przez nas w celu realizacji "przestępstwa i napaści" na niego i zakończenia jakiegoś tam konfliktu z uciekającą postacią - z czego konsekwencjami IC też się liczyliśmy i osoba strzelająca zamierzała wystawić stosowny temat z przestępstwem, w końcu jak na samym początku informowałem nasze postacie od samego stworzenia są kreowane w taki sposób, by być przestępcami. JEDNAK! Odwołując już nie tylko do niesłuszności kary ogólnej odwołuję się przede wszystkim do nieścisłości powodu i długości otrzymanej przeze mnie kary - według dwóch nagrań widać, że nie miałem żadnej broni białej (nie wbiegałem więc do lokalu z kijem), dodatkowo moja postać nigdy pod "i" nie posiadała broni palnej (co znów wyklucza strzelaniNY), nie wbiegaliśmy też do lokalÓW (to pierwszy lokal w którym była moja postać po wejściu do gry), weszliśmy normalnym krokiem do jednego, jedynego lokalu, akcja przeniosła się w miejsce publiczne co też jest spowodowane takim a nie innym zachowaniem gracza (nie mi oceniać czy słuszne, czy nie, ale jeżeli mam się wypowiedzieć - chcieliśmy pograć, lecz nie mieliśmy co podczas takiego zachowania). Prowokacji nie było wiele, a jak było wiele to każde z zachowanym według mojej immersji umiarem i poszanowaniem rozgrywki innych (jednak jeżeli ktokolwiek poczuł się urażony moją rozgrywką przepraszam z osobna), a jedyne co się zgadza w powodzie otrzymanej przeze mnie kary to treść "bez panelu organizacji przestępczej" - co też jest zostało dozwolone chociażby w napisanej przez @amerikano publikacji dotyczącej rozgrywki cywilnej/przestępczej (pierwszy podpunkt tego tematu). Co da samej rozgrywki ogólnej - po całej akcji teleportował się do nas sam @Mxsi w celu zapytania co zrobiliśmy i wyjaśnień, po krótkiej rozmowie z nim przedstawiliśmy całą akcję wraz z tym, że za chwilę zamierzamy napisać stosowny temat dotyczący przestępstwa, a on sam zezwolił nam na kontynuowanie rozgrywki pod względem rzeczywistego wystawienia tematu i uprzedził byśmy zważali na dalsze czyny ponieważ to co gramy jest kontrowersyjne a my wciąż jesteśmy tylko cywilami więc musimy uważać na takie akcje, tak więc też kontynuowaliśmy jak to "amatorzy" ucieczkę jadąc jedną z monitorowanych częściowo tras za Los Santos. Maksymalnie pięć minut od interwencji wymienionego z członków ekipy, 3 osoby uczestniczące w opisywanym zajściu dostały pięciogodzinnego AJ od kompletnie innej osoby, a w tym ja z dokładnie takim powodem jaki wymieniłem wcześniej, za tak naprawdę bycie obok zajścia.

Proszę o rozpatrzenie apelacji dotyczącej otrzymanej przeze mnie kary jak i w miarę możliwości rozpatrzenie kar nadanych pozostałym graczom z tej dziwnie zakręconej sytuacji, które według mojej perspektywy i dostarczanych dowodów są nadane niesłusznie.
 

Ewentualne screeny/świadkowie: @Nozownik @Kaczmar @trzmielgrzmociciel

 

https://www.youtube.com/watch?v=CQ4IxnULRoI

 

https://www.youtube.com/watch?v=y5F-l7rkgrU

 

spacer.png

 

Cytat

1. Czy mogę grać przestępcę nie posiadając panelu grupy przestępczej?

Tak. Twoja postać musi być odpowiednio wykreowana. Myśląc o planie na swoją rogrywkę, pomyśl o realiach, w jakich żyje Twoja postać.

  • Przykłady poprawnej kreacji:
    • Jesteś kucharzem w niewielkim lokalu gastronomicznym. Praca w nim dostarcza ci środki, by przeżyć, ale nie satysfakcjonują cię dotychczasowe zarobki, więc decydujesz się na detaliczną sprzedaż narkotyków swoim znajomym. W momencie, gdy osiągasz zadowalający stan majątkowy pragniesz porzucić tę drogę, bo jest dla ciebie zbyt stresująca i niesie za sobą ogromne ryzyko.
    • Jako margines społeczny, narkoman zrobisz wszystko, by zdobyć pieniądze. Bez problemy sięgniesz po broń, by zabrać komuś jego dobra, ale wiesz, że nie jesteś nietykalny. Mimo ogromnej desperacji postępujesz ostrożnie mając świadomość, że nigdy nie wiesz na kogo trafisz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieśliście po prostu odpowiedzialność zbiorową. Nie będę komentował sytuacji wejścia z baseballami do lokalu, ale jeżeli coś takiego jak "strzelaniny w miejscach publicznych" rzeczywiście miało miejsce, to nie dziwię się, że została wystosowana kara. To coś, z czym staramy się po prostu za wszelką cenę walczyć, a nie wydaje mi się, żeby Borys po prostu to sobie wymyślił. Nawet jeżeli TY nie oddałeś strzału, to zapewne w mniejszym-większym stopniu brałeś udział w akcji. Jedyne co mogę ze swojej strony zrobić to zmniejszyć wam czas tego AJ'ta (o ile jeszcze go nie odsiedzieliście) ale apelacja tak czy inaczej zostaje odrzucona. Jeżeli ktoś z was dalej siedzi na wieży, to po prostu podlinkuj mi ich konta w wiadomości prywatnej na forum.

OWIEC i Nozownik lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjątkowo, na prośbę autora apelacji, postanowiłem przywrócić ją do tego działu i postarać się wspólnymi siłami troszkę wyklarować całą sytuację, która jest tutaj opisywana. Tym samym, prosiłbym was: @Borys i @Mxsi o zabranie głosu, jako że jesteście prawdopodobnie jedynymi osobami, które są jakkolwiek zaznajomione z całą akcją. Borys, jako osoba wydająca werdykt i Mxsi, jako osoba, która zjawiła się na jej miejscu i rozmawiała z ukaranymi. Jak wyglądało to z waszej perspektywy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.06.2021 o 01:02, OWIEC napisał:

po całej akcji teleportował się do nas sam @Mxsi w celu zapytania co zrobiliśmy i wyjaśnień, po krótkiej rozmowie z nim przedstawiliśmy całą akcję wraz z tym, że za chwilę zamierzamy napisać stosowny temat dotyczący przestępstwa, a on sam zezwolił nam na kontynuowanie rozgrywki pod względem rzeczywistego wystawienia tematu i uprzedził byśmy zważali na dalsze czyny ponieważ to co gramy jest kontrowersyjne a my wciąż jesteśmy tylko cywilami więc musimy uważać na takie akcje, tak więc też kontynuowaliśmy jak to "amatorzy" ucieczkę jadąc jedną z monitorowanych częściowo tras za Los Santos.

 

Tak jak OWIEC napisal, zapytalem o co chodzi, panowie wytlumaczyli mi sytuacje. Obiecywali napisal przestepstwo z akcji, zgodzilem sie ze wzgledu ze nie chcialem przerywac rozgrywki IC. Panowie chcieli miec przypal za to IC i wszystko mialo do tego sie kierowac jakby dalej to kontynuowali. Napisalem im ze taka akcja jest dosc kontrowersyjna w wynionaniu bez organizacji przestepczej i zalecam na nastepny raz o nie robienie az tak przypalowej akcji bez (zakceptowanej aplikacji na) organizacje przestepcza. Mysle ze gracza mozna zdjac AJ i dokonczyc rozgrywke IC, niech przyjma konsekwencje swojego czynu i napisza ladne przestepstwo gdzie bedzie wytlumaczone czarno na bialym do czego doszlo i sluzby porzadkowe dojda do sprawcow. Szczegolnie ze napastnicy zostawili mnostwo sladow i poszlak. @CoolNickname

Nozownik, xDDD, Klyosow i 2 innych lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekałem jeszcze na wypowiedź drugiego członka ekipy, ale wydaje mi się, że przeczekaliście już wystarczająco dużo. Po przeczytaniu wypowiedzi Mxsi postanowiłem, że apelacja zostanie jednak zaakceptowana, ale naprawdę nie chciałbym już słyszeć o strzelaninach w miejscach publicznych z jakichś błahych powodów. Pomimo tego, że prawdopodobnie odczekaliście już karę, w waszych kartotekach pojawiła się stosowna notka o zdjęciu kary. Weźcie sobie słowa Mxsi do serca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności Regulamin