Skocz do zawartości
Gracze online

 

 

[GRA/hittheblock]Livia


kapi.

Rekomendowane odpowiedzi

Link do Twojego konta globalnego: https://forum.v-rp.pl/profile/4467-livia/

Nazwa postaci na którą nałożono karę: Holly Wilson
Rodzaj kary: (AJ/blokada/ban, itp.)  Blokada postaci
Powód nałożenia kary: Nijaczenie postaci
Członek ekipy nakładający karę: hittheblock
Wyjaśnienie sytuacji: Co tu wyjaśniać? Szczerze to bardzo zaskoczyła mnie ta wiadomość z blokadą postaci. Ale cóż.. Zacznijmy od początku. Moja postać była świadkiem, jak do domu postaci Anastasia Brasi próbują włamać się dwóch mężczyzn. Jeden w bandanie drugi bez, widząc to podjechała do ich Chino i zablokowała, szybko wybierając numer 911. Oni nie czekali aż to odegram, puściłam informacje IC do właściciela posesji i ruszyłam za nimi. Wiedząc, że moja postać ma broń CCW jechała za nimi aż do momentu, gdzie oni wjechali w zaułek tam wysiedli i wycelowali w moją stronę z prawdopodobnie półautomatycznej broni i tu nie pamiętam kto pierwszy oddał strzał, zaczęła się wymiana ognia. Być może ciut przesadziłam z tym pościgiem ale chciałam dobrze dla pewnej osoby. Dlaczego skreślać moją postać z jednego takiego powodu? Biorąc pod uwagę całokształt nigdy nie znijaczyłam swojej postaci, zawsze była fryzjerką i fotografem, tego się trzymałam. Broń otrzymałam po pewnych sytuacjach IC więc no nie chciałabym aby z powodu jednej akcji która była o 2 w nocy skreślano mi całą postać od tak. Według mnie jest to zbyt surowa kara, która powinna skończyć się maksymalnie na AJ.
Postacie celowały do mnie, więc kierując się pewną i pamiętną regułą "Broń można używać tylko w samoobronie" użyłam jej i oddałam pierwsza strzał. Nie powinnam ale oddałam. Nie planowałam się z nimi strzelać, byłam zmęczona i po prostu zareagowałam tak, a nie inaczej za co bardzo żałuje. Prowadzę biznes i projekt IC, nie chciałabym tego tracić w ten sposób. Nie byłam w żaden sposób karana przez administrację serwera, mam czystą kartotekę.

 


Według mnie zbyt surowa kara i mam nadzieję, że administracja będzie patrzała na całokształt mojej postaci, a nie tylko na ta akcję która działa się dynamicznie.

Ewentualne screeny/świadkowie:
 

Edytowane przez Livia
Teddy. i Bartas lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Znów weźcie pod uwagę common sense, przecież żaden barman, pracownik warsztatu czy tautator z sektora cywilnego nie chce zadzierać z wytatuowanym kolesiem o agresywnym wizerunku. Jako cywile powinniście starać się unikać problemów. Gangsterzy natomiast nie są bezmózgimi zwierzętami i nie atakują nikogo bez powodu.

Załączę jedynie ostatnią publikację. Niemniej jednak Twoja postać będąc fryzjerką goni przez pół miasta zamaskowanych gości, ponieważ posiadała licencje na broń.

Przypominam, że to Ty zaczęłaś/eś pierwszy strzelać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, hittheblock napisał:

Załączę jedynie ostatnią publikację. Niemniej jednak Twoja postać będąc fryzjerką goni przez pół miasta zamaskowanych gości, ponieważ posiadała licencje na broń.

 

Niestety nie wiedziałam, że są uzbrojeni po zęby. Nie widziałam ich postaci i jak to wspomniałeś groźnego wizerunku. Nie chciałam aby to tak wyglądało, byłam zmęczona po pracy i żałuje tej akcji tak naprawdę.

Edytowane przez Livia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, hittheblock napisał:

Załączę jedynie ostatnią publikację. Niemniej jednak Twoja postać będąc fryzjerką goni przez pół miasta zamaskowanych gości, ponieważ posiadała licencje na broń.

Przypominam, że to Ty zaczęłaś/eś pierwszy strzelać.

 

Troche upierdalanie na siłe szczerze mówiąc. Nie widzę nic złego w zachowaniu apelującej. Po pierwsze, jechała za autem, choćby temu, że mogła chcieć się zapytać czy ktoś sprzedaje. A sporo jest takich osób. Maski/bandamy są ogólnodostępne i sporo osób w nich chodzi. Co innego, gdyby były tylko dla org, przest. Ale są dla każdego i każdy choćby na motocykl może ją ubrać. Zamaskowanych gości? Jeden zamaskowany gość, to auto nawet nie jest wypakowane tzn. 4osoby na db gdyby były, nic. To auto jest jak każde inne, osoba w masce, drugi kierowca, nie zamaskowany jak widać. BA! osoba, która jest "goniona" nawet nie zatrzymała się by zapytać o co chodzi, od razu wyjęła broń i zaczęła napie** Aż się jej ammo skończyło. Tak sie zachowuje normalny gangster? Raczej nie, typowo,  że auto zaczeło się wycofywać, a nie wjeżdżało w środek strzelaniny, którą rozpoczęła organizacja, nie osoba, która chciała choćby o coś zapytać. 
Kurcze, nie róbcie z serwera już takiego konkret pod organizacje, bo jak mówie, to auto ani nie było wypakowane, a jedna osoba zamaskowana GDZIE MASKI SA DLA KAŻDEGO, to nie znaczy, że auto jest uzbrojone po zęby, A TYMBARDZIEJ, nikt z WAS W AICOE NIE MA WYPISANE NA CZOLE/POD NICKIEM "UWAGA GANGSTER!!"
Maksymalnie powinno to się skończyć ostrzałem i tyle. Zwykła gra IC, na pewno nie pod jakakolwiek blokadę z nijaczenie postaci.  Trochę realizmu, by gangster od tak wyciągał broń do jednej bezbronnej kobiety w aucie i do niej napier** Z całych serii. "BO JA MOGE, JA GANGSTA" wystarczy, że sporo osób lata na centrum vespucci z bronią na scrolu, za to nikt nie kara. 

BlaQ, kapi. i Clinger lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Nana napisał:

To auto jest jak każde inne, osoba w masce, drugi kierowca, nie zamaskowany jak widać. BA! osoba, która jest "goniona" nawet nie zatrzymała się by zapytać o co chodzi, od razu wyjęła broń i zaczęła napie** Aż się jej ammo skończyło.

Polecam odtworzyć nagranie w prędkości 0.25. Od razu zobaczysz kto zaczął pierwszy strzelać. Niżej pozostawiam link do zasad używania broni CCW, polecam przemyśleć. Pozdrawiam i miłej nocki życzę
 

 

Edytowane przez Grenade
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Spectre napisał:

Z strony PD zagraliśmy to ale no gdzie bawić się w pościg aka zatrzymania obywatelskie, akcja powinna się skończyć w momencie gdy zaczęli ucieczke, tak to każdy z CCW by wymierzał sprawiedliwość.

Tak wiem, łatwo powiedzieć to już po fakcie. Mogłam odpuścić ale niestety, godzina była późna, zmeczona byłam również nie miałam zamiaru urządzać sobie strzelaniny. Stało się, ale nadal uważam że kara ZBYT surowa. Nie można skreślać danej osoby po przez jedną akcję, ZAWSZE patrzy się na całokształt.

Edytowane przez Livia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Livia napisał:

Tak wiem, łatwo powiedzieć to już po fakcie. Mogłam odpuścić ale niestety, godzina była późna, zmeczona byłam również nie miałam zamiaru urządzać sobie strzelaniny. Stało się, ale nadal uważam że kara ZBYT surowa. Nie można skreślać danej osoby po przez jedną akcję, ZAWSZE patrzy się na całokształt.

ja kar nie nadaje ale szczerze? CCW powinnaś stracić w tym momencie.

Caroline_ i Sebastian. lubią to

elo xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.07.2021 o 03:51, Spectre napisał:

ja kar nie nadaje ale szczerze? CCW powinnaś stracić w tym momencie.

CCW tak, ale apelacja jest o coś innego. Połowa osób w tym temacie gada o tym CCW, a to nie jest apelacja od zabranego CCW.

Patrząc na to, że autorka tematu jest właścicielką dwóch miejsc, w których gra kilka osób, to blokada postaci w tym przypadku bardziej szkodzi tym osobom i zmienia im grę w większym stopniu niż autorka wpłynęła na świat IC poprzez "nijaczenie".

Druga sprawa jest taka, że ona pierwsza zaczęła strzelać, ale to oni pierwsi zaczęli do niej mierzyć. 

BlaQ i kapi. lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Zosia napisał:

CCW tak, ale apelacja jest o coś innego. Połowa osób w tym temacie gada o tym CCW, a to nie jest apelacja od zabranego CCW.

Patrząc na to, że autorka tematu jest właścicielką dwóch miejsc, w których gra kilka osób, to blokada postaci w tym przypadku bardziej szkodzi tym osobom i zmienia im grę w większym stopniu niż autorka wpłynęła na świat IC poprzez "nijaczenie".

Druga sprawa jest taka, że ona pierwsza zaczęła strzelać, ale to oni pierwsi zaczęli do niej mierzyć. 

Zaczęli do niej mierzyć i w rzeczywistości to mogłaby otworzyć ogień - mogłaby się tak zachować, ale w ten sposób postąpiłaby osoba "obyta" z bronią i mówię to jako gość, który prawdopodbnie na tym serwisie ma jedno z największych doświadczeń jeśli chodzi o  broń palną. Obycie o którym wspominam, to nie jest kilka strzelań na tarczę, a bardziej szkolenie bojowe - wyrobienie w sobie mechanizmów. Ja wiem, że to tylko gra, ale pomyślcie - co ma większy sens? Odjechanie od razu stamtąd osoby która teoretycznie IC wiele lat już prowadzi czy bezproblemowe przeładowanie pistoletu (broń wtedy może sie zaciąć gdy źle to zrobimy) i prowadzenie ognia celnego jednocześnie jadąc do tyłu ? Sami sobie odpowiedzcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Zosia napisał:

CCW tak, ale apelacja jest o coś innego. Połowa osób w tym temacie gada o tym CCW, a to nie jest apelacja od zabranego CCW.

Patrząc na to, że autorka tematu jest właścicielką dwóch miejsc, w których gra kilka osób, to blokada postaci w tym przypadku bardziej szkodzi tym osobom i zmienia im grę w większym stopniu niż autorka wpłynęła na świat IC poprzez "nijaczenie".

Druga sprawa jest taka, że ona pierwsza zaczęła strzelać, ale to oni pierwsi zaczęli do niej mierzyć. 

Sugerujesz że regulamin powinien obowiązywać każdego w innym stopniu, nieźle.  


Widzisz dwie czarnoskóre osoby w podejrzanym miejscu, odpierdala Ci próbujesz zabawić się w bohatera, zaczynasz ich ścigać, wjeżdżasz za nimi do zaułka, gdy oni wyciągają broń zaczynasz ostrzał, nie jest to ogień zaporowy który ma pozwolić Ci uciec, po cofnięciu zamiast spierdalać wychodzisz z pojazdu i zaczynasz intensywną wymianę ognia i robisz to wszystko grając stylistkę i fotografa. Czy blokada poważnie dla kilku osób jest nie jasna? 
 

Grenade lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, .BX napisał:

Sugerujesz że regulamin powinien obowiązywać każdego w innym stopniu, nieźle.  


Widzisz dwie czarnoskóre osoby w podejrzanym miejscu, odpierdala Ci próbujesz zabawić się w bohatera, zaczynasz ich ścigać, wjeżdżasz za nimi do zaułka, gdy oni wyciągają broń zaczynasz ostrzał, nie jest to ogień zaporowy który ma pozwolić Ci uciec, po cofnięciu zamiast spierdalać wychodzisz z pojazdu i zaczynasz intensywną wymianę ognia i robisz to wszystko grając stylistkę i fotografa. Czy blokada poważnie dla kilku osób jest nie jasna? 
 

No rozumiem Cię. Nie jechałam za nimi od tak bo mi się nudziło, nie. Byłam świadkiem pewnego incydentu z ich udziałem, chcialam TYLKO I WYŁĄCZNIE zobaczyć gdzie pojadą/porzucą pojazd.. Nie wiedziałam że są uzbrojeni po zęby. Druga sprawa. Kto normalny od razu mierzy do drugiej osoby? Po trzecie, gralam w tym momencie bez głosu i zobaczyłam jak celują, myślałam że zaczęli strzelać i tylko wtedy oddałam do nich strzały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej perspektywy.

Livia nie powinna dostać tak mocnej kary tym bardziej że to nie jest ninjaczenie postaci. Jak to sugeruje? Sam dostałem już bana (Z innej przyczyny), znają mnie ludzie na serwerze, ale wracając do tematu. Jak sugeruje że to nie jest ninjaczenie. Jest Fryzjerką oraz Fotografką, posiada/posiadała CCW. Zadzwoniła na PD, z góry informuje iż są kamery w mieście, jeden z nich nie posiadał zamaskowania, dlatego Policja dotarła by do sprawcy. Jechała za sprawcami, wiadomo zaryzykowała. Teraz tak, wjechała w zaułek, nie wiedziała że sprawcy są groźni z wyglądu tym bardziej że oddała jeden strzał z strachu w trakcie wycelowania do niej z broni co jest uzasadnieniem. Nie robi tego nałogowo, nie handluje narkotykami na cornerze (Jak niektórzy z cywilów którzy robili na kasach w biznesasch), nie strzela sie na Davis co 3-4 dni z gangusami. Jest to tym bardziej jedna akcja apelującej, gdzie przez dłuższy czas gry nie miała problemów. tylko z AFK na duty. Nie wiem jak to działa tutaj, ale postawił bym aby zmienić jej kare na długie AJ bądź Ostrzezenie.

Nana i kapi. lubią to

Mieszkam w UK. Nie zawsze korzystam z poprawnej Polskiej pisowni. Zbyt często gadam na zmianę po Angielsku i Polsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności Regulamin