Skocz do zawartości

Game Changelog

Nasi developerzy prężnie pracują nad rozwojem skryptu a nowości pojawiają się często. Zajrzyj więc do changelogu i dowiedz się, jakie zmiany zaszły!
Nowości!

VibeShop!

Wydawaj punkty zdobyte w grze i korzystaj z funkcjonalności naszego skryptu...
Szczegóły

Kierunek w jaki powinien pójść serwis

.BX

Polecane posty

Po dzisiejszym temacie z aktualizacją było sporo zamieszania odnośnie opcji /zmiany danych postaci/ odzew był negatywny a sama opcja zniknęła ze sklepiku co doprowadziło do dyskusji na discordzie, głównie śledziłem i udzielałem się na kanale dla premium, dlatego też pisze ten temat aby wprowadzić resztę użytkowników którzy być może to umknęło, albo po prostu mają to gdzieś.  Dużo osób powołuje się na zagraniczne serwery, gdzie ponoć jest lepiej i tak dalej, więc co stoi na przeszkodzie żeby zapożyczać pomysły i wprowadzać je na serwer? 
Mam na myśli:
Zmiana systemu fck, zamiast blokady postaci osoba po prostu będzie zmuszona zmienić dane postaci, zachowując swój majątek - pozwoli to skupić się na kreowaniu nowych wątków, nie martwiąc się o /stats który zdobyli wcześniej. 
Zmiana kreatora postaci, na zasadzie wybrania środowiska do jakiego należy nasza postać, to znaczy: Chcemy grać gangstera z Davis, więc co za problem aby taka postać na start dostała dodatki w stylu 9mm, noża bądź jakiś mały zestaw narkotyków. Inną opcją może być nie wiem, chęć kreowania celebryty, czy już znienawidzonego przez wszystkich ściganta, który na start dostanie do wyboru lepszy pojazd, więcej sianka czy dostęp do lepszego odzienia(w przypadku celebryty). Czy chociażby chęć grania sportowca, możliwość wybrania większej ilości jotów na start. Połączeń może być wiele, to jedynie przykłady.

Serwer ma nam dawać możliwości do grania fajnych i ciekawych postaci, a administracja jest od tego aby karała osoby które nie potrafią tego wykorzystać i grają szambo.
Stworzenie możliwości łatwego wejścia do gry i odgrywania postaci (od początku według założeń) może zaowocować że te będą barwniejsze i odważniejsze, bo w przypadku uśmiercenia, nie będzie kolejny raz musiał się skupiać nad grindowaniem /stats tylko po prostu gra dalej to co chce. 

Zdecydowanie nie, broń palną, narkotyki są na serwerze już tak łatwo dostępne, że takie itemki na start kompletnie by nie poprawiły tej sytuacji, przenoszenie majątków? Poważnie? Ja akurat widzę problem w tym, że na jednej postaci nafarmisz kasy, a na nowej która w świecie Los Santos nie ma większego znaczenia i będzie bujała się furami za setki tysięcy i nie mówię, że każdy tak zrobi - ale będą osoby, która będą zdecydowanie tego nadużywały. Właśnie! zapomniałbym, gotówka na serwerze jest na wyciągnięcie ręki, a niektórym jest ciężko się dorobić? Zdecydowane nie, może żyję stereotypem rp, ale nie jestem w stanie sobie tego wyobrazić, bo zaraz pojawią się gangsterzy farmiące kasę na nowe postacie.

ssss.png.673b9e95411c6c432a257e58c5da6c1f.png

Moim zdaniem grind w biznesach czy gdziekolwiek nie ma sensu, a lepiej stawiac na jak najlepsze interakcje i dobra giere ic. Dobrym pomysłem byłoby wprowadzenie profili postaci, lub jakieś np cotygodniowe dotacje,  Chcesz grac bogatych licealistów to se graj, pod nadzorem gm który umożliwiłby ci benefikty ic (oczywiście mówimy tu o graczach z głową, a nie pierwszym lepszym simsie który jest barmanem, mechanikiem i zabójcą na zlecenie po godzinach) Moim zdaniem grind kasy jest bezsensowny a co ambitniejszych graczy lub po prostu takich którzy chcą zagrać coś ciekawszego niż zwykły sims administracja powinna wynagradzać, chociaż może nie jest to odpowiednie słowo na to. Profile postaci/co tygodniowy(?) Zapas gotówki ic dla ambitniejszych projektów moim zdaniem było by ciekawą opcją, niech gracze czerpią radość z interakcji a nie wklepują bindy z danym /me w celu zbudowania prawdziwej immersji i odbieraniu fun'u z rp. (Troche mogło wyjść masło maślane ale przekaz chyba jest zrozumiały)

Sons, Joka, deBBuu i 1 inny lubią to

Jestem zdecydowanie na nie. Kasa na tym serwisie jest tak łatwa, że ja po prostu grając na postaci na której w żaden inny sposób nie zarabiałem jak happy hours praktycznie w tydzień gry ~50k zarobiłem grając i tak mało, bo chodzę jeszcze do roboty.

Dostęp do narkotyków, broni palnej szczególnie 9mm i noży jest tak w pizde prosty, że po chwili poszukiwań znajdziesz kogoś na VESPUCCI kto Ci sprzeda kałacha za 12k XD

Opcja będzie używana głównie przez statusów i odwalaczy. Założę się, że po wprowadzeniu opcji będzie w pizde sytuacji, że ktoś idzie do organizacji, żeby wyfarmić sobie hajs, po czym odpierdala syf no i co, że ck dostanie? Zmieni dane i może sobie grać fryzjera mechanika lesbijke gangstera z setkami tysięcy na koncie w krótkim czasie.

Pod względem poziomu RolePlay ameryczka i ogólnie reszta świata (pewnie z wyjątkami, jak zawsze) wcale nie jest lepsza, ale Polaczki tak sobie zaczęły wmawiać widząc pub dżusa w GTA SA jak strzela do murzynów i krzyczy pussy ass nyga. Tak było na GTA SA, tak jest na FiveM i zapewne tak samo jest na altV - wcale tak dobrego poziomu za granicą nie ma jak każdy mówi.

Edytowano przez KaVVaski

Dnia 11.07.2021 o 02:55, .BX napisał:

Dużo osób powołuje się na zagraniczne serwery, gdzie ponoć jest lepiej i tak dalej, więc co stoi na przeszkodzie żeby zapożyczać pomysły i wprowadzać je na serwer? 

Jest lepiej tam, gdzie nas nie ma. Widziałem poziom rozgrywki RP zarówno na sampowych serwerach rosyjskich jak i amerykańskich, nie jest wcale tak kolorowo o czym Kavas już pisał.

Poza tym - jak ogromnym trzeba być kuźwa statsem by w nieskończoność przenosić sobie majątek z uśmierconych postaci na nowe, na serwerze gdzie masz 2k na starcie, pojazd startowy nie będący najgorszym szrotem z rdzą na karoserii i zarobek ponad 1k za samą grę wieczorami bez duty?

Edytowano przez kamn
Joka, cld.bojuwa, Edi i 2 innych lubią to

Przed chwilą, neffi napisał:

jak ogromnym trzeba byc statsem, zeby siedziec w bizensach, zeby moc otworzyc wlasny projekt ic/biznes. Jesli ktoś przenosi majątek, to nie dlatego, ze jest statsem, tylko dlatego ze chce mieć narzędzia do kreowania swojej postaci, a wy nadal tego nie kumacie xD Musicie skumac, ze nie kazdy chce poswiecac 3/4 swojego wolnego czasu na grind w biznesach, aby stworzyc jakies sensowne srodowisko dla swojej postaci i znajomych

Akurat podałeś idealny przykład przeciwieństwa statsa, a wiesz czemu? Bo w tydzień gry bez duty można bez problemu uzbierać 20k, czyli tyle ile kosztują auta dosłownie z średniej klasy. Jak wbijasz duty to ten czas bardzo się skraca. Jeżeli po CK płaczesz, że musisz poświęcić tydzień gry bez duty by sobie zakupić auto z średniej klasy, bo nie ma systemu "testamentu" to właśnie to ty jesteś jebanym statsem a nie osoba, która bije duty by sobie założyć własny biznes. Zarobki na serwerze są na tyle wysokie a ceny pojazdów i nieruchomości niskie, że jakakolwiek dyskusja o legalnym przenoszeniu majątku z postaci na postać nie ma najmniejszego sensu. Takie coś się sprawdza na serwerach gdzie zbieranie na zardzewiały złom zajmuje miesiąc, ale nie na vibe, gdzie kupno pojazdu średniej klasy zajmuje 50h.

Ludzie maja jakies zjebane przeswiadczenie, ze zeby grac zamożną postać trzeba pierw przejebac 300 godzin waląc na dwa etaty w biznesach bo inaczej nie i huj. Wy mylicie statsów z ludźmi którzy po prostu używają gotówki jako narzędzie w tej grze i budują dzieki niej miejsce do gry.

A z tymi zagranicznymi serwerami to też nieźle polecieliście. Nikt nie mówi, że nie ma hujowych serwerów za granicą, tylko, że istnieją o wiele lepsze serwery z topowym poziomem i dobrymi, sprawdzonymi systemami i na nich ludzie chcą sie wzorować.

Edytowano przez Lopez

1 godzinę temu, Joka napisał:

Zdecydowanie nie, kategoryczne nie. Dlaczego? Ludzie TERAZ nie boją sie o swoje postaci i prowadzą je lekkomyślnie, to nie chce  nawet myśleć co by bylo po takiej zmianie.

ty ale ty sie nie masz kurwa bać że stracisz jakieś itemy grając w roleplay nie na tym to polega xD Chujowych graczy co chujowo prowadzą postać powinno sie banować a nie narzucać całemu serwerowi takie zjebane rozwiązania

ta, zróbmy klasy postaci jak na devie, żeby potem każdy, kto chce grać w gangu musiał mieć klasę 'gangster' X-D głupota, do której kiedyś się stosowałem, a potem zauważyłem, że to jebalnia beki. przedmioty na start są też nonsensem, bo dostajesz wystarczająco gotówki, żeby kupić telefon i jakieś inne głupoty.

a no i co godzinę jesteś w stanie zbierać $1200, co ci wystarczy

po co ułatwiać coś, co już jest proste?

Edytowano przez Oberschutze eugen
rily i cld.bojuwa lubią to

1 godzinę temu, Joka napisał:

Zdecydowanie nie, kategoryczne nie. Dlaczego? Ludzie TERAZ nie boją sie o swoje postaci i prowadzą je lekkomyślnie, to nie chce  nawet myśleć co by bylo po takiej zmianie.

No tak, czekajmy na kolejne sytuacje typu: John Doe sprzedaje narkotyki na /corner stojąc w progu swoich drzwi żeby móc szybko się schować jak podjedzie do niego prawdziwy gracz bo PRZECIEŻ BOI SIĘ O SWOJĄ POSTAĆ XD Prosze Cię - te edolarki śmieszne to powinny być tylko i wyłącznie małą częścią Twojej gry, która pozwala Ci kreować postać tak jak Sobie wymarzysz. Sam grałem kiedyś pod /stats i jak zmieniłem podejście to znów zacząłem czerpać przyjemność z gry, polecam.

13 godzin temu, WxE napisał:

Ja akurat widzę problem w tym, że na jednej postaci nafarmisz kasy, a na nowej która w świecie Los Santos nie ma większego znaczenia i będzie bujała się furami za setki tysięcy

I co z tego? Boli cie fakt że ktoś bedzie chciał odgrywać bogacza czy jak? Nie rozumiem tego argumentu. Na upartego koles moze odgrywać osobe przyjezdną i nie musi być znany w LS zeby być bogatym.

11 godzin temu, ruskiefajki napisał:

Chcesz grac bogatych licealistów to se graj, pod nadzorem gm który umożliwiłby ci benefikty ic

Po co ludzie, po co chcecie sobie zakładać sami na morde kagańce w postaci angażowania gamemastera w każdy najmniejszy element rozgrywki. To tak nie powinno działac, gamemaster powinien być ostatecznościa. To nawet nie ma realnie szans wypalić, bo jest ich kilku i już teraz nie każdy ma czas być 24/7 dla graczy którzy maja jakies konkretne sprawy, a co dopiero zeby mieli nadzorować wszystkich graczy i ich gre. 

Taka ciekawostka ze na tych złych zagranicznych serwerach nie ma nawet rangi gamemastera, a ich game admini nie nakrecaja nikomu gierki, nie prowadza każdego za rączke, robią to sami gracze. Ja nie kumam całkowicie dlaczego tutaj wszystko chce sie uzaleznić od administartora który będzie kontrolować.

6 godzin temu, KaVVaski napisał:

Opcja będzie używana głównie przez statusów i odwalaczy. Założę się, że po wprowadzeniu opcji będzie w pizde sytuacji, że ktoś idzie do organizacji, żeby wyfarmić sobie hajs, po czym odpierdala syf no i co, że ck dostanie? Zmieni dane i może sobie grać fryzjera mechanika lesbijke gangstera z setkami tysięcy na koncie w krótkim czasie.

I co w tym złego? To że ktoś ma milion na koncie nie znaczy że ten milion musi grac IC. Dla mnie to dobra opcja że grasz jeden charakter, wypalasz sie na nim albo zamykasz wątki, a to co na nim zebrałeś może byc wykorzystane do kreacji czegoś innego.

Już raz pisałem że tak, pewnie znajdzie sie jakis odsetek graczy którzy po jakims czasie kupia sobie jakas super droga fure, stana na parkingu vespucci i oprą się o swoją maszyne, tak bedzie wygladac ich gra. Ale jak zobaczą 5 takich samych do okoła siebie, to nie będzie już takie fajne i wow. Tutaj ważną kwestią jest też podejscie administracji w prowadzeniu serwera. Teraz wyznacznikiem i celem jest gotówka, a nie kto jak gra i co gra. Gdy gotówka przestanie byc tak ważna i znacząca na serwerze, wtedy dobra gra IC stanie sie pożądana i doceniana. 

No i do tego dochodza kwestie techniczne, zamiast robic ciagle nowe postacie, generować nowe UID z wygladem, pojazdem startowym, przedmiotami etc. Gracz zmieni nick i nie trzeba zapychać niepotrzebnie serwera.

Edytowano przez krystofer

Zmiana systemu fck, zamiast blokady postaci osoba po prostu będzie zmuszona zmienić dane postaci, zachowując swój majątek - pozwoli to skupić się na kreowaniu nowych wątków, nie martwiąc się o /stats który zdobyli wcześniej.

Duże nie. Spotkałem się z całą masą graczy, którzy skrajnie chujowo prowadzą swoje postacie, a do tego grind majątku jest ich celem numer jeden. Zawsze było tak, że RP dzieliło się na osoby którym nie zależy na majątku, a na grze IC - a na osoby, które "maxują" swoją postać jak w RPG, co by mieć najlepsze EQ. Moim zdaniem 99% graczy po takiej zmianie nicku przy FCK, dalej grałaby to samo co wcześniej, z tymi samymi osobami bez nowego wątku, po prostu na innym nicku. Jest zbyt dużo e-cwaniaków, którzy czują się zbyt pewnie, a taka zmiana byłaby tylko cegiełką do ich bezkarności.

Zmiana kreatora postaci, na zasadzie wybrania środowiska do jakiego należy nasza postać, to znaczy: Chcemy grać gangstera z Davis, więc co za problem aby taka postać na start dostała dodatki w stylu 9mm, noża bądź jakiś mały zestaw narkotyków. Inną opcją może być nie wiem, chęć kreowania celebryty, czy już znienawidzonego przez wszystkich ściganta, który na start dostanie do wyboru lepszy pojazd, więcej sianka czy dostęp do lepszego odzienia(w przypadku celebryty). Czy chociażby chęć grania sportowca, możliwość wybrania większej ilości jotów na start.

Zmiana bez sensu, która niosłaby za sobą negatywne skutki. Zdobycie jakiegokolwiek zaplecza finansowego na Vibe jest tak banalnie proste, że nie ma potrzeby ani sensu wprowadzania czegoś takiego. Już głupie załatwienie 9mm, które jest komicznie tanie, zmusza nas do poprowadzenia jakiejkolwiek gry RP aby nabyć taki item. To samo tyczy się narkotyków. W końcu żaden gangster nie wyczarował sobie nigdy takich dóbr, tylko koniec końców od kogoś je nabył.

Co do celebrytów. Po to się zaczyna grę nową postacią, aby WYKREOWAĆ sobie takiego celebrytę, a nie od razu nim być. Nie widzę tutaj żadnej przyjemności z takiej rozgrywki, bo coś na co się przez dłuższy czas pracuje, przynosi większą przyjemność z tego co się osiągnęło. Nawiązując jeszcze do "odzienia" o którym wspomniałeś - wydanie $300 na crewneck czy $700 na kurtkę z futrem, to żaden pieniądz.

W kwestii pojazdów, to w sumie odniosę się do tego co wyżej. Prowadzenie chara od początku, tworzenie fajnych wątków i sytuacji, które doprowadzają Cię do lepszej maszyny jest ciekawsze, niż posiadanie wszystkiego na start - kombinuj. Grając w GTA SA, Hesoyam bawił mnie niesamowicie dobrze jak miałem z 10 lat.

Serwer ma nam dawać możliwości do grania fajnych i ciekawych postaci, a administracja jest od tego aby karała osoby które nie potrafią tego wykorzystać i grają szambo.
Stworzenie możliwości łatwego wejścia do gry i odgrywania postaci (od początku według założeń) może zaowocować że te będą barwniejsze i odważniejsze, bo w przypadku uśmiercenia, nie będzie kolejny raz musiał się skupiać nad grindowaniem /stats tylko po prostu gra dalej to co chce. 

Wydaje mi się, że VIBE daje STRASZNIE DUŻE MOŻLIWOŚCI na start w porównaniu do innych serwerów RP. Dostajesz  brykę, duże happy hours, brak limitu Pay Day na dzień - w zależności od tego ile od siebie dajesz, rozbudowane możliwości zarobkowe w półświatku przestępczym, masę projektów IC - gdzie osoby nimi zarządzające, z reguły nie szczędzą pieniędzy na swoich podopiecznych. Ludzie na innych serwerach często gęsto grindowali kilka lat majątek, który jesteś w stanie mieć tutaj w zaledwie miesiąc (przy odrobinie ruszenia głową)

Edi, Mitsu i cld.bojuwa lubią to

11 minut temu, Don Daniel napisał:

Duże nie. Spotkałem się z całą masą graczy, którzy skrajnie chujowo prowadzą swoje postacie, a do tego grind majątku jest ich celem numer jeden. Zawsze było tak, że RP dzieliło się na osoby którym nie zależy na majątku, a na grze IC - a na osoby, które "maxują" swoją postać jak w RPG, co by mieć najlepsze EQ. Moim zdaniem 99% graczy po takiej zmianie nicku przy FCK, dalej grałaby to samo co wcześniej, z tymi samymi osobami bez nowego wątku, po prostu na innym nicku. Jest zbyt dużo e-cwaniaków, którzy czują się zbyt pewnie, a taka zmiana byłaby tylko cegiełką do ich bezkarności.

A przy zakładaniu nowej postaci bez żadnego majątku Ci "cwaniacy" nie mogą robić tego samego? Przecież to jedynie kwestia majątkowa i w jednej sytuacji ktos traci majątek a w drugiej zachowuje, gra ic bedzie ta sama w obu przypadkach. Drugą sprawą jest to, że takie sytuacje mozna bardzo łatwo monitorowac i karać.

Swoją drogą zmiana nicku powinna byc usługą premium tak jak teraz było. Jeśli ktos dostanie fck to kupujac te usluge powinien miec mozliwosc zmienienia nicku postaci i odblokowania jej

1 minutę temu, Lopez napisał:

A przy zakładaniu nowej postaci bez żadnego majątku Ci "cwaniacy" nie mogą robić tego samego? Przecież to jedynie kwestia majątkowa i w jednej sytuacji ktos traci majątek a w drugiej zachowuje, gra ic bedzie ta sama w obu przypadkach. Drugą sprawą jest to, że takie sytuacje mozna bardzo łatwo monitorowac i karać.

Swoją drogą zmiana nicku powinna byc usługą premium tak jak teraz było. Jeśli ktos dostanie fck to kupujac te usluge powinien miec mozliwosc zmienienia nicku postaci i odblokowania jej

Mogą robić, ale po co im to ułatwiać. Tak samo, to nie chodzi o to aby takie sytuacje monitorować i karać, a aby do nich nie dopuszczać.

Zmiana nicku i odblokowanie postaci jest kwestią gustów i guścików. Osobiście, dla mnie to gówno na serwerze, który chce trzymać poziom.

Edi lubi to

Idąc takim tokiem rozumowania to dajmy po prostu e$ do kupna za vpointsy i tyle, no bo co - chcę grać bogacza to po co się jakkolwiek postarać, żeby nim zostać, ja muszę mieć wszystko na tacy (XD). Albo jeszcze lepiej - komenda /setmoney kwota, przecież pieniądze to tylko dodatek. 😉

57 minut temu, KaVVaski napisał:

Idąc takim tokiem rozumowania to dajmy po prostu e$ do kupna za vpointsy i tyle, no bo co - chcę grać bogacza to po co się jakkolwiek postarać, żeby nim zostać, ja muszę mieć wszystko na tacy (XD). Albo jeszcze lepiej - komenda /setmoney kwota, przecież pieniądze to tylko dodatek. 😉

Dobra odpowiedź na powyzej podane argumenty hehe Xd

greygods i deBBuu lubią to

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować. Warunki korzystania z serwisu Polityka prywatności

Hej! Wygląda na to, że blokujesz reklamy. W porządku, my też czasem je blokujemy. Jeśli jednak chciałbyś nas wspomóc, rozważ dodanie strony do wyjątków.

W zamian otrzymasz unikatowy uścisk dłoni od @Kubas 🤝