Skocz do zawartości
Gracze online

 

 

Zabezpiecz swoje konto na FB przed debilami


Jesus

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, idąc za ciosem komentarza jednego z pajaca z Discorda w związku z konkursem zorganizowanym przez Vibe, który bezpośrednio grozi innym użytkownikom, że będzie upubliczniał ich prywatne informacje w sieci (co jest mega słabe, w sam raz na 15 latka, nie obrażając 15 latków)- postanowiłem Wam napisać krótki poradnik, który pomoże Wam przekształcić swój profil w Social Mediach (np. Facebook) na w pełni prywatny.

4pU1JZo.png

 

Zagrożenia wynikające z profilu publicznego:

  • różni pajace (jak powyższy ) mogą udostępnić Wasze prywatne zdjęcia w Internecie i robić sobie z tego beke,
  • podszywanie się pod Twoją osobę (czasami tablice na FB to kopalnia wiedzy w połączeniu z Instagramem),
  • i inne pierdoły.

Aby zobaczyć jak widzą Cię inni, wybierz tę opcję:

yTW2vsI.png

Zalety wynikające z profilu prywatnego:

  • nikt nie może Cię wyszukać,
  • nikt nie może zobaczyć żadnych informacji o Tobie,
  • nikt nie może Cię oznaczyć,
  • nikt nie może Cię zaprosić (chyba, że macie wspólnych znajomych).

To jest mój profil, tak wygląda https://www.facebook.com/mieszko13

aB4MDIz.png

 

Przechodzimy do 

Ustawienia i prywatność -> Kontrola Prywatności

Na start masz takie okno- w pierwszym kwadraciku (pomarańczowy) zmienisz informacje, które będą widoczne dla innych- to co można zmienić, pokażę niżej na SS- zmień sobie tak jak mam ja.

oTyNHpM.png

jy7k2pS.png

 

Kwadracik filoletowy- ustawiasz to, kto znajduje Cię na FB i może zaprosić.

MIxCOZS.png

 

Kolejny etap przechodzimy do:

Ustawienia i prywatność -> Ustawienia

Ustaw sobie te ustawienia tak jak ja lub wg swoich preferencji

glVPmJj.png

Pamiętaj, że bardzo łatwo stracić dostęp do konta na FB- używaj uwierzytelnień, to pomaga, serio. Lepiej zmieniać hasło co tydzień (jak ja, bo nigdy nie pamieam na jakie zmieniłem) niż aby jakiś dupek wysłał do Twoich znajomych wiadomości z prośbą o przelew na blika.

mRjLb3M.png

g0TgQiQ.png

Po ustawieniu kto może zobaczyć Twoje posty na tablicy możesz ograniczyć widoczność starych postów- za jednym zamachem.

vITiPq5.png

lV8Gqvg.png

SFdPfU2.png

H8KwGn1.png

6_1_140_kdxrp.png.41b170337ca912794a5622

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz również profilowe zablokować przed dziećmi

wchodzisz na swój profil, klikasz profilowe a nastepnie wybierasz:

Eb34sWk.png

a później po prawej stronie wybierz 3 kropki i wybierz EDYTUJ GRUPĘ ODBIORCÓW

MCuq4L2.png

zHnCM8I.png

Edytowane przez Jesus

6_1_140_kdxrp.png.41b170337ca912794a5622

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

How To Don't Be Doxxed Guide

1. Super Safe Facebook Profile!!!!

                                                                                                                                 unknown.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że ten poradnik wygląda jak napisany przez autystę, ale.. mam nadzieję, że ci którzy nie wiedzieli o takich rzeczach to są bogatsi o nową wiedzę.

 

Bo to dotyczy też tych, co lajkują zdjęcia. A szkoda, żeby jakiś dzieciak Wasze zdjęcia wrzucał na forum i podbudowywał swoje ego.

roziak lubi to

6_1_140_kdxrp.png.41b170337ca912794a5622

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności Regulamin