Skocz do zawartości
Gracze online

 

 

Dyskusja nt. domów i /wycena


WujekEddy

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem, chciałem tutaj poruszyć całkowicie temat domów, mianowicie aby była jasność i pewność czy to co pisze administracja na discord działa, bo niestety ale odnoszę wrażenie, że nie koniecznie - pierwszą istotną kwestią jest znikanie zajętych domów, moja postać poprzednia Nazar dostała ck ponad miesiąc temu, no cóż - tak się składa, że dom nadal stoi i jest zajęty, więc teraz jestem ciekaw ile takich postaci na serwerze jest, które mają domy, jeden, dwa i są martwe, a ludzie grający później mają problem ze znalezieniem wolnego miejsca, powiem więcej, /wycena - to też świetna komenda, która działa do godziny z tego co wiem chyba 00:00 lub do 04:00, bo potem wszystkie zgłoszenia z /wycena magicznie się kasują i trzeba pisać je od nowa, jeszcze większym dla mnie nie porozumieniem jest fakt, że zajmują się tym wyłącznie 3 osoby, które po prośbie zrobienia czegoś z naturalnych powodów odmawiają, bo grają ic, odmawiają bo nie mają czasu, odmawiają bo sramto tamto, może warto wyznaczyć większe grono administracji do zajmowania się tym lub faktycznie pomyśleć nad zmianą tego całego chorego systemu, który działa nijak. Nawet boję się zapytać czy system nie wchodzenia na postac przez 3 tygodnie działa, że niby po tym czasie domek robi się wolny, bo niestety ale po ck to nie działa.

Dyskusję otwieram ponieważ jestem ciekaw waszych propozycji dotyczących zmian w tym dziwnym systemie i ogólnym działaniu mieszkań/domów i reszty.

DIMITRI i MikuPyku lubią to

xddd.png image.png.0e98bf424312b22567c11a6dc03ddcd3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, KaVVaski napisał:

nie działa, nie zniknęły mi chaty XD

działa, ale pobiera ostatnie logowanie na JAKĄKOLWIEK postać. wypadaloby to zmienic, bo aktualnie ten system nie ma sensu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, vxnewood napisał:

działa, ale pobiera ostatnie logowanie na JAKĄKOLWIEK postać. wypadaloby to zmienic, bo aktualnie ten system nie ma sensu

Czyli system nie działa, mówmy wprost. Jakby działało to by domki znikały, gracze skarżą się na to od dłuższego czasu i nikt z tym nic nie robi, jak z wieloma rzeczami. Coraz bardziej odnoszę wrażenie, że Administracja nie do końca dba o swoich graczy, a konkretniej to coraz mniej im na nich zależy.

Co do komendy /wycena nigdy nie miałem z tym problemu. Wystarczy poprawnie określić czego oczekujecie od wyceny. Przykładowo:

/wycena dom intek ID 40 + garaż intek 109.

Gwarantuje, że po takiej treści pod /wycena domek miejsce się pojawi. Problemem może być jeszcze fakt, że do małego mieszkania chcecie intek jakiegoś apartamentu. Tutaj nie można krytykować ludzi odpowiedzialnych za to, bo trzeba spojrzeć też na to jak gracze wpisują swoje oczekiwania co do domku spod /wycena. Był przykład na discordzie, gdzie dany użytkownik twierdził że napisał poprawnie swoją prośbę, a gdy zapytałem czy podał chociaż ID interioru bądź napisał, że chce budować intek - odparł że nie. Więc nic dziwnego, że nie ma tam domku. Mają sporo na głowie, więc nie dokładajmy im roboty. Pamiętajcie, że oni też tutaj chcą spędzić trochę spokojnych chwil na grę, a pomagają bezinteresownie w wolnym czasie.

Skrzypo lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Lukree napisał:

Czyli system nie działa, mówmy wprost. Jakby działało to by domki znikały, gracze skarżą się na to od dłuższego czasu i nikt z tym nic nie robi, jak z wieloma rzeczami. Coraz bardziej odnoszę wrażenie, że Administracja nie do końca dba o swoich graczy, a konkretniej to coraz mniej im na nich zależy.

Co do komendy /wycena nigdy nie miałem z tym problemu. Wystarczy poprawnie określić czego oczekujecie od wyceny. Przykładowo:

/wycena dom intek ID 40 + garaż intek 109.

Gwarantuje, że po takiej treści pod /wycena domek miejsce się pojawi. Problemem może być jeszcze fakt, że do małego mieszkania chcecie intek jakiegoś apartamentu. Tutaj nie można krytykować ludzi odpowiedzialnych za to, bo trzeba spojrzeć też na to jak gracze wpisują swoje oczekiwania co do domku spod /wycena. Był przykład na discordzie, gdzie dany użytkownik twierdził że napisał poprawnie swoją prośbę, a gdy zapytałem czy podał chociaż ID interioru bądź napisał, że chce budować intek - odparł że nie. Więc nic dziwnego, że nie ma tam domku. Mają sporo na głowie, więc nie dokładajmy im roboty. Pamiętajcie, że oni też tutaj chcą spędzić trochę spokojnych chwil na grę, a pomagają bezinteresownie w wolnym czasie.

Nikt nie krytykuje, problem pojawia się w sytuacji kiedy ktoś ooc ma pracę i wyceny nikt nie zdąży zrobić i sobie zniknie, lub jeśli się pojawi - przychodzisz z pracy, a nagle ten dom już jest zajęty, trzeba zrozumieć że na chwilę obecną to jest na igrzystka śmierci, każdy walczy, zbiera te domy - a jak już kupi to wystawi go na aukcji 2 razy drożej i i tak ktoś to kupi nawet jeśli nie ma intka, bo dyskusja nie dotyczy interiorów, tylko działania systemu, który działa nijak.

//edit; i nie sądzę, że obecny skład zajmujący się tym robi to źle - uważam, że przy tak beznadziejnym systemie warto wyznaczyć większą ilośc osób do tego, lub wspólnie tutaj zastanowić się nad jego zmianą, bo ja nie chcę wpisywać wyceny po to żeby ktoś mi to rozpatrzył wieczorem kiedy pójdę spać bo rano mam pracę, wrócę do domu po 18 a dom już będzie zajęty, fajnie gdyby więcej osób się tym zajęło.

Edytowane przez WxE
Lukrownik lubi to

xddd.png image.png.0e98bf424312b22567c11a6dc03ddcd3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, WxE napisał:

Nikt nie krytykuje, problem pojawia się w sytuacji kiedy ktoś ooc ma pracę i wyceny nikt nie zdąży zrobić i sobie zniknie, lub jeśli się pojawi - przychodzisz z pracy, a nagle ten dom już jest zajęty, trzeba zrozumieć że na chwilę obecną to jest na igrzystka śmierci, każdy walczy, zbiera te domy - a jak już kupi to wystawi go na aukcji 2 razy drożej i i tak ktoś to kupi nawet jeśli nie ma intka, bo dyskusja nie dotyczy interiorów, tylko działania systemu, który działa nijak.

I wracamy trochę do punktu wyjścia, czyli nie działający system znikających domków. Tego jest pełno, to z pewnością.

Można również pomyśleć nad zautomatyzowaniem pracy Moderatorów Technicznych, stworzyć skrypt, dzięki któremu sam będziesz mógł stworzyć sobie domek w odpowiednim miejscu a oni by nadzorowali postawione domy / mieszkania. W zależności od gruntu, wybranego intka, ceny by się wahały. Myślę, że jest to do zrealizowania, ale to pytanie do developerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, vxnewood napisał:

działa, ale pobiera ostatnie logowanie na JAKĄKOLWIEK postać. wypadaloby to zmienic, bo aktualnie ten system nie ma sensu

Zaś system siły jest zrobiony odwrotnie. Akurat miałem okres grania na innej postaci, to na mojej głównej mięśnie sflaczały XD

WujekEddy i Pablo Escobar lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Lukree napisał:

I wracamy trochę do punktu wyjścia, czyli nie działający system znikających domków. Tego jest pełno, to z pewnością.

Można również pomyśleć nad zautomatyzowaniem pracy Moderatorów Technicznych, stworzyć skrypt, dzięki któremu sam będziesz mógł stworzyć sobie domek w odpowiednim miejscu a oni by nadzorowali postawione domy / mieszkania. W zależności od gruntu, wybranego intka, ceny by się wahały. Myślę, że jest to do zrealizowania, ale to pytanie do developerów.

Położenie nie tylko ma znaczenie a sam wygląd domu z zewnątrz czy też wielkość posesji, to raczej niemożliwe do zautomatyzowania, bo przykładowo na vinewood masz bardzo dużą rozbieżność cenową, a sam wygląd rockstarowego interioru nie ma większego znaczenia przy wycenie.

WujekEddy lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak ten system wygląda od strony administracyjnej. Może warto zrobić małe zmiany, przykładowo żeby prośby na /wycena nie znikały po restarcie serwera tylko po waszej akceptacji no i żeby sortowały się od najstarszego. To najprostsze rozwiązanie aby nie było problemów.

W dodatku warto pomyśleć, nad jakimiś godzinami kiedy ktoś od /wycena byłby dostępny w grze. Niektórym graczom, tak jak wyżej WxE zależy na wycenie w konkretnym dniu, aby mógł zakupić swoją nieruchomość. Nie każdy jest w stanie wbijać z rana do gry i sprawdzać czy jest domek. Stary system wycen przez forum, pozwalał na to że osoba wyceniająca miała termin 7 dni na wykupienie takiej nieruchomości. Jeśli ktoś zrobił to za niego wcześniej, to był zabierany mu dom bez zwrotu kasy.

 

EDIT: Ewentualnie zmiana skryptu, który blokował by dom na kilka dni dla wybranego gracza który pisał /wycena. Po kilku dniach byłby ogólnodostępny. 

Edytowane przez Lukree
WujekEddy i Jaguar lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Lukree napisał:

EDIT: Ewentualnie zmiana skryptu, który blokował by dom na kilka dni dla wybranego gracza który pisał /wycena. Po kilku dniach byłby ogólnodostępny. 


Gdzieś rzuciło mi się w oczy że ten skrypt tak miał działać. Po utworzeniu pickupa postać z której złożono wniosek ma do niego pierwszeństwo przez ~3 dni czy coś takiego.

Tak na prawde wszystkie występujące obecnie problemy z nieruchomościami to efekt dwóch niepoprawnie działających systemów
- /wycena znikająca po restarcie (i brak okresu ochronnego jeśli tego nie zmyśliłem)
- czyszczenie się nieruchomości z nieaktywnych/martwych postaci które z jakiegoś powodu bierze pod uwagę aktywność całego konta.

Przykładowo w Blaine County/Paleto Bay praktycznie nie da się znaleźć budynku bez pickupa, a w przeważającej większości trzymają je martwe/nieaktywne postacie, albo organizacje z LS które wykorzystujące je jako skrytki na nielegalne przedmioty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo - zbytnio kupowanie domów nie ma sensu, przez to że WYNAJMOWANIE jest zepsutę lub nie działa tak jak miał działać, chodzi dokładnie o to że kiedy wynajmujesz dom - masz do niego praktycznie takie uprawnienia jak w normalnym domu, tak samo nie zabiera ci co tydzień pieniądze za wynajem, skąd to wiem? ponieważ wynająłem domek przed wylotem na wakację, miałem dostęp do wszystkiego - dwa dni potem miałem wylot na trzy tygodnie, wróciłem a pieniędzy mi nie ubyło za wynajem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie byłoby dodać opcję "wymeldowania" się z wynajmowanego domu (w sensie od skryptu, a nie gracza). Tak trochę offtopic to jeszcze opcja wyrzucania graczy, którym się wynajmuje byłaby git (jeśli ktoś jest offline to jak go wyrzucić z domu? Z tego co wiem - mogę się mylić - to nie ma takiej opcji)

Jaguar, WujekEddy i Gapis lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności Regulamin