Skocz do zawartości
Gracze online

 

 

System zarobkowy - zasiłki i payday


Cocain

Rekomendowane odpowiedzi

Zarobki

Siema. Jak ostatnio zauważyliście serwer przechodzi spore zmiany, głównie w stosunku rozgrywki i dostępnych narzędzie do kreacji wątków oraz fabuły waszych postaci. Ceny wszystkiego co na serwerze można zdobyć powoli idą w dół, stopniowo doprowadzamy wszystko do ładu i składu, dlatego przyszedł czas do rozmowy o systemie zarobkowym. W gronie gamemasterów rozpoczęły się rozmowy na ten temat, jednak chcemy też poznać wasze zdanie. Obecnie Payday w biznesie wynosi tyle co zasiłek przy maksymalnym happy hours. Moim zdaniem potrzebna jest zmiana, przestawiam propozycję.

1. Każda postać do czasu przegrania pierwszych 50h dostaje $4.000 zasiłku (przy 50h to daje $200.000)
2. Po 50h zasiłek zmniejsza się do $300-$600 (w tych granicach) i to x2 w przypadku happy hours.
3. Payday zostaje zwiększony do $3.000-$5.000 w grupach biznesowych i frakcyjnych.

Taki system nie jest krzywdzący dla graczy nowych, w szybkim czasie mogą uskładać na rzeczy potrzebne mu do startu rozgrywki, takie jak auto, mieszkanie itp. Zasiłek nadal otrzymują jako takie kieszonkowe do wydawania typowo na jakieś pierdoły. Gracz nie jest w tym przypadku pokrzywdzony, za swoją pracę (w grupach) dostaje duże wynagrodzenie, inni gracze są zadowoleni, mogą odwiedzać biznes bo jest tam gracz - biznes funkcjonuje.

Podatki i zamknięty obieg pieniądza

Oprócz tego, kolejna kwestia to kolejne zmiany w kierunku zamkniętego obiegu pieniądza i były by to podatki. Podatek jako tax który pobierany jest na podstawie wartości całego twojego majątku. Pobierany jest on raz w tygodniu, automatycznie przez system. Procenty są oczywiście do ustalenia. Co nam to daje? Klasa niska (davis) i klasa średnia odżywają, ceny poszły w dół, są dodane nowe pojazdy do użytku dla wszystkich, ludzie już nie myślą o willach i drogich samochodach bo nie będzie ich stać żeby to utrzymać, jeżeli ktoś naprawdę dobrze kombinuje albo ma łeb do interesu, wtedy stać go żeby to mieć bo stać go na opłatę podatku. Oczywiście kasa ta trafia na konto gov, które wpompowuje ją znowu do obiegu, przez co tak naprawdę pieniądze które płacicie na podatki, wszystko za co płacicie w salonach, sklepach etc. wraca do was z czasem.

Zapraszamy do dyskusji i wypowiedzi na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Pablo Escobar napisał:

A to trochę non sens z podatkiem bo jebać podatki a tak serio to jak pojadę na urlop dwa tygodnie to nie zarabiam a zabierze mi kasę automatycznie? To teraz będę musiał na siłę zarabiać? 

Kasa za podatek jest pobierana tylko w momencie kiedy jesteś w grze, innymi słowy podatek będzie pobierany raz na siedem dni rozgrywki za siedem dni rozgrywki.

Może być też pobierany dziennie, dla przykładu mając 250k majątku łącznie, 0.5% podatku dziennego to $1250 dziennie - imo nie tak dużo. Oczywiście tak jak wspomniałem procenty były by do ustalenia. Proponował bym próg podatkowy wyższy w przypadku konkretnej sumy majątku. Dzięki temu postacie z klasy średniej i niskiej nie będą pokrzywdzone, bogacze będą musieli kombinować żeby się utrzymać no ale adekwatnie zarabaiają oni krocie. Podatek będzie tak jak mówiłem naliczany od sumy majątku ale nie czystej gotówki, tylko majątku w postaci domów i samochodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Morfeusz napisał:

Kasa za podatek jest pobierana tylko w momencie kiedy jesteś w grze, innymi słowy podatek będzie pobierany raz na siedem dni rozgrywki za siedem dni rozgrywki.

Aby to skryptowo prawidłowo działało. I teraz pytanie jaki podatek na gov jak gov nie ma u nas na serwerze prowadzonego jako tako. I co masz na myśli pisząc auta do dyspozycji dla wszystkich? Za darmo? Jakieś modele? 

Mefedron lubi to

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Pablo Escobar napisał:

Aby to skryptowo prawidłowo działało. I teraz pytanie jaki podatek na gov jak gov nie ma u nas na serwerze prowadzonego jako tako. I co masz na myśli pisząc auta do dyspozycji dla wszystkich? Za darmo? Jakieś modele? 

Mam na myśli to że nie są limitowane, nic za darmo. Przecież ceny aut idą w dół. Co do grupy GOV to że nikt jej nie lideruje, nie znaczy że jej nie ma.

Mefedron lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Morfeusz napisał:

Mam na myśli to że nie są limitowane, nic za darmo. Przecież ceny aut idą w dół. Co do grupy GOV to że nikt jej nie lideruje, nie znaczy że jej nie ma.

Na razie nie oglądałem salonów więc nie wiem co poszło w dół widziałem fajne zmiany w JDM ale to i tak nie mój styl auta, ale pomysł fajny dla zmotoryzowanych. Co do rozwijania Davis za podatki to co masz na myśli, że za dwa lata podatków będą tam Willę? Bo nie bardzo tego czaję. No i najważniejsze.. Procenty. Bo dla jednego dużo to 5.000$ a dla drugiego 50.000$ to mało. No i jak z organizacjami przestępczymi. Chyba brudne pieniądze nie opodatkują. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Pablo Escobar napisał:

Na razie nie oglądałem salonów więc nie wiem co poszło w dół widziałem fajne zmiany w JDM ale to i tak nie mój styl auta, ale pomysł fajny dla zmotoryzowanych. Co do rozwijania Davis za podatki to co masz na myśli, że za dwa lata podatków będą tam Willę? Bo nie bardzo tego czaję. No i najważniejsze.. Procenty. Bo dla jednego dużo to 5.000$ a dla drugiego 50.000$ to mało. No i jak z organizacjami przestępczymi. Chyba brudne pieniądze nie opodatkują. 

Polecam jeszcze raz dokładnie przeczytać temat i moje wypowiedzi bo 3/4 rzeczy które piszesz wyglądają jak byś był pijany, to nie ofensywka żadna w twoją stronę po prostu ciężko Cie zrozumieć ale postaram się wyjaśnić. Żadne wille za podatki nie będą na davis (XDDDDDDDDDDD) nie wiem jak to wywnioskowałeś, ale chodziło mi że przez to że są podatki gracze będą mieszkać w takich dzielnicach właśnie jak davis czy inne biedniejsze dzielnice, zamiast  kupować apartamenty czy wille. Wszystkie salony przechodzą przebudowę cen. Auta klasy średniej, suvy i amerykańskie muscle będą mega tanie dla przykładu. Procenty mogą być różne, tak jak wspominałem, postaramy się to wypośrodkować. ale dam przykład.

Wprowadził bym trzy progi podatkowe:

1. Majątek do 150k - 1% podatku = $1500

2. Majątek do 300k - 3% podatku = $9000

3. Majątek do 500k - 5% podatku = $25000

Pablo Escobar lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, VibeKiller napisał:

Wydaję mi się, że zdecydowana większość graczy którzy decydują się bić /duty jako zwykły pracownik, biją go głównie dla grindowania forsy, właśnie na pierwszy samochód/mieszkanie. Mało kto dla devolpingu własnej postaci spędza w biznesie 45 minut na /duty. Jeśli wprowadzicie zasiłek dla nowych postaci, który po przegraniu pierwszych 50h pozwoli na uzyskanie $200.000 może być tak, że biznesy będą święcić pustkami. Właściwie już na ten moment świecą i mamy pełno biznesów, gdzie zazwyczaj jest jedna osoba na /duty. Jeśli gracz będzie w stanie zarobić $200.000 nic nie robiąc, to po prostu nieopłacalną opcją dla niego będzie stanie w biznesie po 45 minut.

Tak, po czym kupi mieszkanie, kupi samochód i po 50h będzie musiał zacząć zarabiać inaczej zbankrutuje bo zjedzą go podatki 😉

Skrzypo lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak liczony byłby majątek? Podatek od nieruchomości czy od pojazdu to powinno się płacić przy kupnie a nie że co tydzień. Można wprowadzić jakieś opłaty za użytkowanie danego domu, jeśli masz ustawiony spawn w nim. 

Dodatkowo, procenty nie powinny iść odwrotnie, im więcej kasy masz tym ciut mniejszy procent podatku? Bo ustawiając jednakowy procent dla każdego progu to i tak, im więcej kasy masz tym więcej płacisz, natomiast robiąc progi z procentami w górę, to płacisz jeszcze więcej, czyli nie opłaca się zarabiać.

Jak możesz Morfeusz, wyjaśnij jak będzie liczony majątek, co będzie brane pod uwagę itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Lukree napisał:

Jak liczony byłby majątek? Podatek od nieruchomości czy od pojazdu to powinno się płacić przy kupnie a nie że co tydzień. Można wprowadzić jakieś opłaty za użytkowanie danego domu, jeśli masz ustawiony spawn w nim. 

Dodatkowo, procenty nie powinny iść odwrotnie, im więcej kasy masz tym ciut mniejszy procent podatku? Bo ustawiając jednakowy procent dla każdego progu to i tak, im więcej kasy masz tym więcej płacisz, natomiast robiąc progi z procentami w górę, to płacisz jeszcze więcej, czyli nie opłaca się zarabiać.

Jak możesz Morfeusz, wyjaśnij jak będzie liczony majątek, co będzie brane pod uwagę itd.

Brane pod uwagę będą tylko nieruchomości i pojazdy, czysta gotówka która leży na koncie nie jest w ogóle brana pod uwagę "majątku". Procenty muszą iść w tą stronę, w innym przypadku nie opłacało by się grać biedaka czy klasę średnią, każdy robił by znowu wszystko żeby być najbogatszym skurwielem w mieście a to nie o to w tym chodzi. Płacenie co tydzień w tym przypadku jest celowe, zauważ że tak naprawdę nie ponosisz żadnych kosztów takich jak ponosił byś irl, dla przykładu opłaty licznikowe w mieszkaniu, podatki drogowe, za emisję spalin itp itd no przykładów jest multum, my tutaj  idziemy prostą linią oporu bo to jednak tylko giereczka

Mefedron lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Morfeusz napisał:

Polecam jeszcze raz dokładnie przeczytać temat i moje wypowiedzi bo 3/4 rzeczy które piszesz wyglądają jak byś był pijany, to nie ofensywka żadna w twoją stronę po prostu ciężko Cie zrozumieć ale postaram się wyjaśnić. Żadne wille za podatki nie będą na davis (XDDDDDDDDDDD) nie wiem jak to wywnioskowałeś, ale chodziło mi że przez to że są podatki gracze będą mieszkać w takich dzielnicach właśnie jak davis czy inne biedniejsze dzielnice, zamiast  kupować apartamenty czy wille. Wszystkie salony przechodzą przebudowę cen. Auta klasy średniej, suvy i amerykańskie muscle będą mega tanie dla przykładu. Procenty mogą być różne, tak jak wspominałem, postaramy się to wypośrodkować. ale dam przykład.

Wprowadził bym trzy progi podatkowe:

1. Majątek do 150k - 1% podatku = $1500

2. Majątek do 300k - 3% podatku = $9000

3. Majątek do 500k - 5% podatku = $25000

Wstałem przed chwilą to prawie jak pijany. Hmm.. A majątek masz na myśli całość. Tak? Bo jak policzysz ile zapłaciłem za budynek samochód od gracza a nie z salonu? Czy majątek gotówka aktualna na koncie? 

 

Wyżej odpowiedziałeś. Do skasowania. 

Edytowane przez Pablo Escobar

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro majątek to tylko nieruchomości i pojazdy to zdecydowanie lepiej byłoby ustawić jednakowy procent, moim zdaniem będzie miało większy sens.

Druga kwestia, w jaki sposób kasa z GOV'u wraca do nas? Bo z tego co kojarze to wraca do branży rozrywkowej bo oni brali hajs z GOVu na wyceny itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności Regulamin