Skocz do zawartości
Gracze online

 

 

System zarobkowy - zasiłki i payday


Cocain

Rekomendowane odpowiedzi

Przed chwilą, Pablo Escobar napisał:

Wstałem przed chwilą to prawie jak pijany. Hmm.. A majątek masz na myśli całość. Tak? Bo jak policzysz ile zapłaciłem za budynek samochód od gracza a nie z salonu? Czy majątek gotówka aktualna na koncie? 

Majątek to wartość rynkowa pojazdu/nieruchomości - gotówka się nie liczy do majątku za który pobierany jest podatek.

Mefedron lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Lukree napisał:

Skoro majątek to tylko nieruchomości i pojazdy to zdecydowanie lepiej byłoby ustawić jednakowy procent, moim zdaniem będzie miało większy sens.

Druga kwestia, w jaki sposób kasa z GOV'u wraca do nas? Bo z tego co kojarze to wraca do branży rozrywkowej bo oni brali hajs z GOVu na wyceny itd.

Jeżeli podatki działały by odpowiednio, kasa z govu szła by na payday w grupach.

Mefedron lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Morfeusz napisał:

Majątek to wartość rynkowa pojazdu/nieruchomości - gotówka się nie liczy do majątku za który pobierany jest podatek.

No to trochę dziwne będzie bo auta sprzedaje się dużo taniej z racji na brak chętnych do kupienia aut. To samo z nieruchomościami. Ale okej. Zobaczymy co na to reszta. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie dało się mieć kasę na minusie? Pytam tylko dlatego, bo przez 100h na postce nie przepracowałem ani minuty w biznesie. Mam wszystko co chcę pod postać i odgrywam sobie background ze szkoleniami online, które mnie utrzymują. Nie zamierzam się nigdzie zatrudniać i zepsuć nagle postaci, a jednocześnie rezygnować z rzeczy, które mam bo system będzie mi ściągał kasę z konta. 

Edytowane przez trendsetter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, trendsetter napisał:

Będzie dało się mieć kasę na minusie? 

Do pewnego momentu, potem juz będziecie ścigani za nie płacenie podatków.

 

5 minut temu, Skizze napisał:

czyli jak mam powiedzmy dwa samochody i mieszkam z kimś a nie w swoim mieszkaniu to płace podatki tylko za posiadanie dwóch aut?
 

Tak, Ty będziesz płacił tylko za auta. Ale twojemu kumplowi może wzrosnąć koszt za 20 cyganów schowanych pod panelami, generalnie fajnie ze pytacie o takie rzeczy to przydatne info dla nas co mozna usprawniać.

3 minuty temu, VibeKiller napisał:

Co w przypadku, gdy dojdzie do sytuacji gdzie nie będę już miał z czego zapłacić podatku? Zaczną rosnąć mi długi? Majątek zostanie odebrany czy jak to wygląda?

Na początek długi w postaci ujemnego salda konta bankowego ale tylko do pewnego progu, potem już majątek będzie zajmowany ale będzie to rozwiązywane drogą sądową. Wszystko egzekwowane IC w grze.

Mefedron lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, trendsetter napisał:

Będzie dało się mieć kasę na minusie? Pytam tylko dlatego, bo przez 100h na postce nie przepracowałem ani minuty w biznesie. Mam wszystko co chcę pod postać i odgrywam sobie background ze szkoleniami online, które mnie utrzymują. Nie zamierzam się nigdzie zatrudniać i zepsuć nagle postaci, a jednocześnie rezygnować z rzeczy, które mam bo system będzie mi ściągał kasę z konta. 

Pomyślimy nad takimi ewentualnościami jak Ty, ale jesteś wyjątkiem jednym na 200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Morfeusz napisał:

Oprócz tego, kolejna kwestia to kolejne zmiany w kierunku zamkniętego obiegu pieniądza i były by to podatki. Podatek jako tax który pobierany jest na podstawie wartości całego twojego majątku. Pobierany jest on raz w tygodniu, automatycznie przez system. Procenty są oczywiście do ustalenia. Co nam to daje? Klasa niska (davis) i klasa średnia odżywają, ceny poszły w dół, są dodane nowe pojazdy do użytku dla wszystkich, ludzie już nie myślą o willach i drogich samochodach bo nie będzie ich stać żeby to utrzymać, jeżeli ktoś naprawdę dobrze kombinuje albo ma łeb do interesu, wtedy stać go żeby to mieć bo stać go na opłatę podatku. Oczywiście kasa ta trafia na konto gov, które wpompowuje ją znowu do obiegu, przez co tak naprawdę pieniądze które płacicie na podatki, wszystko za co płacicie w salonach, sklepach etc. wraca do was z czasem.

Zapraszamy do dyskusji i wypowiedzi na ten temat.

Wypowiem się jako osoba, która jako chyba jedna z nielicznych dorobiła się majątku nie przez udział w branży rozrywkowej tylko ciężką pracę z tworzeniem klimatycznego biznesu na serwerze.

Idiotyczny pomysł. Zarobki mojej postaci zależne są właściwie od dwóch najważniejszych czynników.

1. Czy gdy mój biznes jest otwarty znajdzie się tyle chętnych do przyjścia i doświadczenia klimaciku + wydania kilkuset dolarów co pozwoli mi na pokrycie podatku na autka i domek + pewnie biznesy też będą opodatkowane bo czemu nie.

2. Czy znajdą się chętni gracze z chociaż przeciętnym poziomem do pracy w moim biznesie gdy ja nie mam czasu stać tam i grać.

Jeżeli któreś z tych dwóch wymagań nie zostanie spełnione to co. Tracę przez podatki rzeczy, których dorobiłem się poświęcając swoje palce i czas na wypluwanie dobrego roleplayu? (Za który tak, zostaje wynagradzany tym, że ludzie wybierają jednak Le Chat Blanc)

 Znów wrócimy do punktu gdzie bogaci mogą być tylko ludzie z branży, którzy majątku mają na pęczki i WCALE nie jest on zależny od żadnych czynników zewnętrznych jak właśnie brak pracowników czy brak klientów. Strefa cywilna znowu dostaje po dupsku.

 

Ale żeby nie było, że tylko psiocze to zaproponuje swoją alternatywę, która jest też zaimplementowana na GTAW (z którego jak widać czerpiecie pomysł z zasiłkiem do 50h)

Z każdego zakupionego auta w salonie czy budynku w mieście, % z zapłaconej kwoty leci na konto GOVu w postaci zastrzyku gotówki, a co potem z tą gotówką się dzieje to już rola ludzi z GOVu. I na tym kończy się opodatkowanie gracza. Odprowadzamy TYLKO podatek od zakupionych dóbr z pierwszej ręki, tj. z salonów/ z /dom kup

 

Edytowane przez Katsuru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze zasilek tez warto opodatkowac tak jak to wyglada na innych serwerach i ktos majacy wiekszy majatek po prostu zarabialby mniej z zasilku. Tez musicie dobrze zabezpieczyc ten skrypt by nie dalo sie omijac tych tygodniowych podatkow bo juz widze ze ludzie pewnie beda kombinowac z przekazywaniem sobie majatku czy cos by skrypt im tego nie wychwycił.

Druga sprawa

53 minuty temu, Morfeusz napisał:

1. Każda postać do czasu przegrania pierwszych 50h dostaje $4.000 zasiłku (przy 50h to daje $200.000

Takie cos sprawuje sie swietnie za granicą ale tutaj moga byc z tym problemy przez jedną małą różnice. Za granicą macie limitowaną ilość postaci na koncie, przez co gracz moze zrobic max 3 postacie ktore beda mialy taki bonus. Jeśli bedzie chcial zrobic nastepna postac to musi usunac jakąs swoją aktualną postać lub zmienić jej nick. Tutaj z kolei ludzie sobie moga najebac ile chcą tych postaci i wierzcie mi ze to sie moze bardzo zle skonczyc jak ludzie beda grindowac siano z tego bonusowego zasilku na kazdej swiezej postaci, po prostu to sprzyja bardzo mocno ludziom ktorzy lubia sie bawic w przelewanie siana a w taki sposob byloby to w kurwe łatwe

ohluki i Mefedron lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Lopez napisał:

a moze zasilek tez warto opodatkowac tak jak to wyglada na innych serwerach i ktos majacy wiekszy majatek po prostu zarabialby mniej z zasilku. Tez musicie dobrze zabezpieczyc ten skrypt by nie dalo sie omijac tych tygodniowych podatkow bo juz widze ze ludzie pewnie beda kombinowac z przekazywaniem sobie majatku czy cos by skrypt im tego nie wychwycił.

Druga sprawa

Takie cos sprawuje sie swietnie za granicą ale tutaj moga byc z tym problemy przez jedną małą różnice. Za granicą macie limitowaną ilość postaci na koncie, przez co gracz moze zrobic max 3 postacie ktore beda mialy taki bonus. Jeśli bedzie chcial zrobic nastepna postac to musi usunac jakąs swoją aktualną postać lub zmienić jej nick. Tutaj z kolei ludzie sobie moga najebac ile chcą tych postaci i wierzcie mi ze to sie moze bardzo zle skonczyc jak ludzie beda grindowac siano z tego bonusowego zasilku na kazdej swiezej postaci, po prostu to sprzyja bardzo mocno ludziom ktorzy lubia sie bawic w przelewanie siana a w taki sposob byloby to w kurwe łatwe

Wraz ze zmianą nicku po CK i zmianą nicku ogólnie na postaci z zachowaniem majątku, chciałbym też myśleć o limicie postaci akurat.

Lopez i Mefedron lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Katsuru napisał:

Ale żeby nie było, że tylko psiocze to zaproponuje swoją alternatywę, która jest też zaimplementowana na GTAW (z którego jak widać czerpiecie pomysł z zasiłkiem do 50h)

Z każdego zakupionego auta w salonie czy budynku w mieście, % z zapłaconej kwoty leci na konto GOVu w postaci zastrzyku gotówki, a co potem z tą gotówką się dzieje to już rola ludzi z GOVu. I na tym kończy się opodatkowanie gracza. Odprowadzamy TYLKO podatek od zakupionych dóbr z pierwszej ręki, tj. z salonów/ z /dom kup

 

No to byloby chyba o wiele lepsze od tych podatkow tygodniowych, dorzucic do tego podatek od zasilku(podatek od paychecków jak za granicą, im masz wiecej tym mniej zarabiasz za godzine grania) i byloby git tyle by wystarczylo raczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Katsuru napisał:

Wypowiem się jako osoba, która jako chyba jedna z nielicznych dorobiła się majątku nie przez udział w branży rozrywkowej tylko ciężką pracę z tworzeniem klimatycznego biznesu na serwerze.

Idiotyczny pomysł. Zarobki mojej postaci zależne są właściwie od dwóch najważniejszych czynników.

1. Czy gdy mój biznes jest otwarty znajdzie się tyle chętnych do przyjścia i doświadczenia klimaciku + wydania kilkuset dolarów co pozwoli mi na pokrycie podatku na autka i domek + pewnie biznesy też będą opodatkowane bo czemu nie.

2. Czy znajdą się chętni gracze z chociaż przeciętnym poziomem do pracy w moim biznesie gdy ja nie mam czasu stać tam i grać.

Jeżeli któreś z tych dwóch wymagań nie zostanie spełnione to co. Tracę przez podatki rzeczy, których dorobiłem się poświęcając swoje palce i czas na wypluwanie dobrego roleplayu? (Za który tak, zostaje wynagradzany tym, że ludzie wybierają jednak Le Chat Blanc)

 Znów wrócimy do punktu gdzie bogaci mogą być tylko ludzie z branży, którzy majątku mają na pęczki i WCALE nie jest on zależny od żadnych czynników zewnętrznych jak właśnie brak pracowników czy brak klientów. Strefa cywilna znowu dostaje po dupsku.

 

Ale żeby nie było, że tylko psiocze to zaproponuje swoją alternatywę, która jest też zaimplementowana na GTAW (z którego jak widać czerpiecie pomysł z zasiłkiem do 50h)

Z każdego zakupionego auta w salonie czy budynku w mieście, % z zapłaconej kwoty leci na konto GOVu w postaci zastrzyku gotówki, a co potem z tą gotówką się dzieje to już rola ludzi z GOVu. I na tym kończy się opodatkowanie gracza. Odprowadzamy TYLKO podatek od zakupionych dóbr z pierwszej ręki, tj. z salonów/ z /dom kup

 

Jeżeli jesteś biznesmanem i chcesz grać bogacza, mają drogą restauracje, organizuj grę i będziesz nagradzany narracjami oraz zastrzykiem gotówki przez gamemasterów - bo to kolejny krok który będzie szedł wraz ze zmianami. P.S niestety świat jest tak skonsturowany, że bogatymi mogą być tylko sławni ludzie bądź mocarni biznesmani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od prostego pytania na temat tego pomysłu. Po co?

Czy jest to system, który wprowadziłby rewolucję na vajb? 

Czy na pewno nie będzie błędów?

Czy wy tym sposobem chcecie już ostatecznie zmusić wszystkich do bicia /duty?

Tak szczerze dla mnie wprowadzenie tych podatków będzie już kompletnym strzałem w kolano. Tym sposobem nie zachęcicie ludzi do gry bo nie każdy w domu po pracy (a za niedługo wraca szkoła co nie) ma czas grać ale jeśli mam wybór zagrania z kumplami a duty to jednak wybiorę grę z ziomkami. Jestem na nie po prostu nie chcę czuć się zmuszony do zarabiania e dolców bo jakiś magiczny skrypt będzie mi zabierał hajs. 

Mefedron, Patys, Kogut i 7 innych lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności Regulamin