Skocz do zawartości
Gracze online

 

 

Pierwsze spojrzenie na serwer - czyli co mnie irytuje


Chimera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Jako wieloletni weteran sceny rp na serwerach SAMP, tester czy tam gamemaster postanowiłem odwiedzić Wasz projekt i podzielić się swoimi spostrzeżeniami. Opiszę tutaj zarówno błędy jak również braki czy propozycje, które po zaledwie kilku godzinach gry udało wykryć.

1. Kreator postaci - na pewno do poprawy, że jakieś osoby tam biegają, bugują Twoją tworzoną postać etc.
2. Wchodzenie do pojazdów - Często zdarza się gdy jest wiele pojazdów obok siebie, że po wciśnięciu F postać biegnie do innego pojazdu. Niezwykle denerwujący błąd.

3. Wyświetlane przyciski - O problemie z wyświetlanymi przyciskami np. w bankomacie czy ekwipunku nie trzeba się rozpisywać. Mi osobiście zablokowanie startupu nie pomogło.

4. Usprawnienie telefonów - Dodanie możliwości zapisywania numerów (kontaktów) czy historii SMS'ów.
5. Problemy z zamawianiem produktów w grupach.
6. Dodanie kolorowania odgrywek /me w chacie IC
- Czyli kolorowanie tekstu na kolor /me zawartego w *.
7. Na spawnie postać czasem się buguje i lewituje (tylko restart gry pomaga).
8. Postać nie spawnuje się w hotelu pomimo wynajętego pokoju.
9. Dodać komendy /q ; /qs i /login do wychodzenia i wylogowania postaci (wychodzenie przez alt+F4 bywa dziwne).
10. Dodać Celebrity project.
11. Zmniejszyć liczbę organizacji postaci -
Jak na malutkie miasteczko które gramy jest ich zbyt wiele. Proponuję ustalić jakiś mniejszy limit i niech najlepsi mają panel. 😉

Podsumowując serwer ma ogromny potencjał. Administracjo, wszystko w Waszych rękach! 🙂
 

Evit, Shogun, Krzechu i 6 innych lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad. 1 - ostatnia poprawka wgrana na serwer to niweluje.

ad. 2 - to nie jest wina z naszej strony, tak działa synchronizacja ALT:V.

ad. 3 - również problem ALT:V

ad. 4 - jest przygotowany cały interfejs telefonu, jednak musimy go jeszcze dopracować

ad. 5 - naprawione dziś o 18:00

ad. 6  - była gdzieś o tym dyskusja, że gwiazdki nie są poprawną formą użycia /me w RolePlay. Jednak jak będziecie tak nalegać to pewnie zostanie dodane

ad. 7 - poprawka właśnie wleciała na serwer

ad. 8 - ponieważ musisz ustawić sobie spawn w hotelu za pomocą komendy /spawn

ad. 9 - to jest wina klienta ALT, nie możemy z poziomu serwera ingerować w klienta

ad. 10 - wszystko w swoim czasie

ad. 11 - pewnie i tak połowa organizacji się wykruszy z czasem, dajmy wszystkim szanse

 

Pozdrawiam. Temat trochę wleciał za późno. 🙂

davidd1, Evit, antek2220 i 3 innych lubią to

ZLp7ZjJ.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, bezel napisał:

@Chimera A czy po wylączeniu fast startupa zresetowałeś komputer? Bo mi dopiero zaczęło to działać po restarcie.

mi rónież zaczęło działać dopiero po restarcie.

Zauważyłem też "bugi" takie, że wjeżdża się do interioru poprzez np. E, a następnie (w przypadku warsztatu) można z niego normalnie wyjechać będąc na innym vworldzie.

Arcon lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za dublepost, ale mam jeszcze trzy rzeczy, które moim zdaniem są pilne do zrobienia.
1. Przyciemnianie chatu IC - Im dalej od naszej postaci toczy się inna rozmowa tym ich wypowiedzi są ciemniejsze. Gdy w pomieszczeniu jest dużo osób a chat nie zmienia koloru to czytanie gry bywa naprawdę nieprzyjemne.
2. Status AFK - Gdy postać jest nieaktywna ponad minutę do nicku zostaje dopisane "AFK".
3. Ruchoma kamera podczas nakładania makijażu - Czasem postać jest tak ustawiona, że nie widać zmian, których dokonujesz. Można też dodać zapisywanie makijażu, bo po każdym zalogowaniu trzeba od nowa nakładać.

Edytowane przez Chimera
Bolec i Bartas lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności Regulamin