Skocz do zawartości

Game Changelog

Nasi developerzy prężnie pracują nad rozwojem skryptu a nowości pojawiają się często. Zajrzyj więc do changelogu i dowiedz się, jakie zmiany zaszły!
Nowości!

VibeShop!

Wydawaj punkty zdobyte w grze i korzystaj z funkcjonalności naszego skryptu...
Szczegóły

[SPÓŁKA] DAILY GLOBE


Polecane posty

 jq0g5az.png

INFLUENCE, NEWS, POPULAR MAGAZINES & POLITICS

DAILY GLOBE (sponsorowane przez CROWN Holdings) – działające od kilku lat dość niestabilnie na terenie miasta Vice City przedsiębiorstwo z branży dziennikarskiej, zajmujące się m.in. powszechnymi tematami życia codziennego, skupiające się m.in. w takich dziedzinach jak branża rozrywkowa, informacje ze świata, tworzenie magazynów popularnych i polityka. Zostało wchłonięte przez CROWN ze względu na upadłość finansową stając się spółką zależną. Przedstawicielem, a także właścicielem udziałów spółki pozostaje dziennikarka, współpracująca wcześniej na szczeblu krajowym z San Andreas Network, Ada Grimes. Poglądy prezentowane przez spółkę kapitałową, będącą konkurencją w stosunku do Weazel News, pozostają dość liberalne -- przedstawiciele firmy, przynajmniej w sytuacjach jawnych, nie wypowiadają się na wszelkie tematy powiązane z polityką mogące zniechęcać odbiorców konkretnych grup do zapoznawania się z materiałami publikowanymi przez redaktorów DAILY GLOBE. Polityka DAILY GLOBE powiązana jest z chęcią zachowania jak największej neutralności wobec tych, nieco bardziej wpływowych podmiotów na rynku biznesowym, co pozwolić ma na zawarcie jak największej ilości potencjalnych, korzystnych umów partnerskich, współprac a także dotyczących sponsoringu.

unknown.pngZe strony spółki kapitałowej DAILY GLOBE wspieranej przed holding CROWN, dochodzi do wielu, różnych inicjatyw często zgrywających się w czasie z powszechnymi wydarzeniami rozgrywającymi się na terenie Stanów Zjednoczonych. Duża część materiału tworzonego przez w/w reporterów, poza tematami związanymi z stylem życia, makijażem, ubieraniem się i tak dalej dotyczy... kwestii zdrowia psychicznego. Tematyka tego typu stanowi dość stabilny i szybki wzorzec rozwojowy spółki, który walczy o przerodzenie w mocno medialny trend mogący przysporzyć dodatkowych odbiorców, a także zachęcić potencjalnych inwestorów. Neutralność to największy fundament.

Przedstawiciele spółki, mimo rozpoczęcia działalności na terenie Vice City, ze względu na problemy finansowe byli zmuszeni na przeniesienie działalności do miasta nad zachodnim wybrzeżem jakim pozostaje Los Santos. Elementy w jakich rozgłośnia radiowa DAILY GLOBE, dziennikarska próbuje skupić swoje podstawowe aktywności to m.in. lokalna scena polityczna, branża rozrywkowa, newsy z życia celebrytów, tematy i programy typu BREAKING NEWS czy życie codzienne. Powodem do zmian, były także m.in. niższe koszty prowadzenia działalności na terenie tego hrabstwa.

Działalność DAILY GLOBE, mimo definitywnego skupienia na samym dziennikarstwie, angażuje się także we wszelkiej maści inwestycje w mniejsze firmy deweloperskie, działania charytatywne czy różnej, szerokie gamy działania proekologiczne na forum międzynarodowym.

Spoiler

– KAPITAŁ ZAKŁADOWY SPÓŁKI

Kapitał zakładowy początkowy: $500.000
Kapitał zakładowy aktualny: $1.000.000

– AKTUALNI UDZIAŁOWCY

Ada Grimes - 60% udziałów DAILY GLOBE.
Lucille Ferreira (CROWN Holdings) - 40% udziałów DAILY GLOBE.

– SPOSÓB REPREZENTACJI SPÓŁKI

1. Do zarządzania kapitałem spółki upoważniony jest Prezes Zarządu.
2. Każda inwestycja, powyżej 5% kapitału zakładowego spółki, musi zostać poparta przez Zarząd.

Edytowano przez zamkniety
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Notka informacyjna dla potencjalnych, zainteresowanych graczy -- strona OOC

Tworzymy projekt spółki kapitałowej w postaci rozgłośni radiowej, magazynu i wydawnictwa. Tworzymy projekt w sztandarowej, pewnej ekipie nie zamykając się jednak na potencjalne twarze z zewnątrz. Tworzony przez nas projekt ma na celu skupić jak największą liczbę potencjalnych graczy, chcących brać udział w kreowaniu community serwerowego. Korzystamy ze wsparcia ze strony ekipy serwera w minimalnym stopniu, chcąc stworzyć coś na własną rękę i pokazać, że jest to możliwe. Nasze, można powiedzieć dość śmiałe, założenia, które zamierzamy realizować w początkowej fazie to m.in. takie rzeczy i/lub czynności jak:

 1. Skupienie jak największej ilości kreatywnych graczy, docelowo z różnych sfer rozgrywki serwerowej, wobec otoczenia projektu DAILY GLOBE wraz z budową siatki potencjalnych informatorów w świecie IC, którzy pozwolą nam na dotarcie do szerszego grona.
 2. Zaoferowanie przeróżnej maści możliwości kreacji postaci /typu dziennikarz/ poprzez dostęp do poprawnej kreacji postaci, m.in. w postaci benefitów jak pojazdy czy interiory, gotówka za każdy napisany artykuł czy pieniądze na opłaty potencjalnych informatorów istniejących w naszym LORE.
 3. Aktywny udział w serwerowej rozgrywce, tworzenie materiałów na forum, audycje bezpośrednio w samej grze.
 4. Rozwinięcie współprac w fikcyjnym świecie gry z innymi spółkami kapitałowymi, przedsiębiorstwami i tym podobne, tak aby zaoferować umiejętności graczy spod szyldu tworzonego przez nas projektu do szerszego grona.

Każda z potencjalnych, zainteresowanych kreowanymi przez nas wątkami osób może dołączyć do naszego serwera Discord poprzez kliknięcie w odnośnik do odnośnik do konferencji Discord oznaczonej na samym dole aby pozostać w bezpośrednim i dynamicznym kontakcie z zarządem projektu, brać udział w jego aktywnej kreacji lub najzwyczajniej w świecie zaangażować się bezpośrednio w rozgrywkę razem z nami. Naszym zadaniem, wedle założeń, pozostaje działanie wobec was i fakultatywna działalność na rzecz społeczności Vibe RP. Stawiamy na bezprecedensową, szybką i ulepszoną komunikacje aby zbierać od was wszelkie doświadczenia.

Każda osoba chętna do wspólnej, ważnej dla nas gry, otrzyma dostęp do wszystkich niezbędnych w tego typu przypadkach narzędzi takich jak m.in. szablony grafik, pomoc w pisaniu tekstów użytkowych, wskazówki dotyczące character development własnych postaci. Nikt z was, nawet w najgorszej sytuacji, nie zostanie pozostawiony na pastwę losu, sam dla siebie. Zaoferowanie wsparcia przez nas, jako głowy projektu, to główne założenie, które przyświecało nam od samego początku. Wspólnie, poprzez tworzenie takich materiałów jak: magazyny, newsy serwerowe, artykułu ze świata gry, plotki i inne mamy szanse na utworzenie najlepszej w dotychczasowym schemacie, wałkowanym na polskich serwisach tego typu drużyny dziennikarskiej. Dostosowując rozgrywkę do współczesnych realiów, możemy liczyć na to, że wszystkie problemy wynikające przy grze dziennikarzy znikną i nigdy do nas nie powrócą. Jesteśmy dla was, pamiętajcie o tym przez cały czas. Dzięki!

Odnośnik do działu DAILY GLOBE na forum serwera.
Odnośnik do profilu DAILY GLOBE na Lifeinvader.
Odnośnik do konferencji DAILY GLOBE na Discord.
Odnośnik do profilu CELEBRITY PREVIEW na Lifeinvader.
Odnośnik do oferty pracy DAILY GLOBE na forum.
Odnośnik do współpracy DAILY GLOBE m.in. z grafikami.

Edytowano przez zamkniety
BERGER, Kogut, Hejt i 13 innych lubią to
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 • Gamemaster

Po rozmowie z Thazu damy wam szansę, mamy nadzieje, że będzie to dobra konkurencja dla obecnej radiostacji i wykażecie się, a poza tym nie będziecie stwarzać niepotrzebnych problemów na linii obecnego WN, a Waszego Daily Globe stricte OOC - liczymy na dogadanie się w kilku sprawach, buśka buśka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 daily_globe_aktualizacja.png

* DAILY GLOBE weszło bardzo gwałtownie i dynamicznie na lokalny rynek zaledwie kilka dni temu inwestując w lokalny rynek kwotę zaledwie $500.000. Spółka kapitałowa, wykorzystując swoją przebiegłość oraz słabość głównego konkurenta jakim pozostaje działające na terenie Los Santos, nieprzerwanie od 2013 roku Weazel News, zdecydowała się na zawarcie umowy z aktualnym CEO co spowodowało fuzje, bezpośrednio z DAILY GLOBE i pozwoliło na wcielenie nowych twarzy spod szyld spółki kapitałowej finansowanej przez potężne na lokalnym rynku, CROWN. Nietypowa polityka prowadzona przez DAILY GLOBE pozostaje dość agresywna mając na celu jak najszybszy podbój rynku, pozwalający na dalszą ekspansje i produkcję wartościowego contentu. Razem z dokonaniem wchłonięcia w swoje szpony redakcji Weazel News, uzyskała prawa do m.in. prowadzonych w tamtejszej korporacji WCTR, blondedLS, Weazel News, Voss, czy Globetrotter. Firma pod swoje struktury wcieliła także InTheCage i LS Sensations. Nawiązano prywatne współpracę z rozpoznawalnymi osobami w branży rozrywkowej, m.in. z takimi twarzami jak Si Daoming. Nawiązano też stałą współpracę z działami prasowymi LSFD, LSPD czy LSSD polegającą na priorytetowej wymianie informacji między redakcją, a w/w podmiotami rządowymi. Przedstawiciele spółki tworzą masowe grunty, organizując współpracę dosłownie z każdą, nawet mniejszą ale perspektywiczną inwestycją. 

* Dosłownie nikt na dłuższą metę nie jest w stanie określić sposobu działania DAILY GLOBE ze względu brak oficjalnych działań, a raczej ich widoczność tylko i wyłącznie poprzez tzw. pocztę pantoflową. Dział HR zasypuje portale z ogłoszeniami o pracę dla grafików, dziennikarzy i tak dalej oferując atrakcyjne stawki wraz z benefitami takimi jak mieszkanie i pojazd służbowy, opieka zdrowotna, finansowanie edukacji na studiach. Kolejnym, zadziwiającym faktem pozostaje współpraca z Ada Grimes, CEO spółki, która wcześniej nie zajmowała tak wysokich stanowisk nagle wskakując do najlepszego holdingu CROWN. Dalsze, dogłębne działania ze strony spółki, wedle komunikatu zarządu, przewidywane są na okres najbliższych dni.

Podsumowanie aktualnych czynności, a także nowości ze strony spółki do wglądu dla zainteresowanych:

 1. Weazel News, wcześniejszy projekt tego formatu, w wielu wypadkach uznawany przez graczy za martwy projekt wspierany przez branżę rozrywkową, przechodzi pod DAILY GLOBE. Wszystkie osoby, które grały w tamtym projekcie otrzymały propozycję gry u nas, a większość z nich zgodziła się.
 2. DAILY GLOBE otworzyło swój oficjalny profil na Lifeinvader, uzyskała go także sekcja odpowiedzialna za branżę rozrywkową znana jako CELEBRITY PREVIEW.
 3. Nawiązujemy współprace z MAPLE SMCE w świecie gry oferując dla członków naszej grupy dostęp do opcjonalnych, dodatkowych i epizodycznych usług wynikających ze współpracy z firmą ochroniarską. Nasi gracze mogą liczyć na wyceny z artykułów, wsparcie grafików i wszystkie niezbędne narzędzia.
 4. Przejmujemy narracje, projekty, reklamy, audycje i tak dalej, które wcześniej realizowało Weazel News. Format zostanie zmieniony, podamy go w momencie otrzymania działu DAILY GLOBE na forum. To moment w którym uzyskacie wszelkie informacje dotyczące zasad naszego działania.
 5. Przewidujemy wydawanie magazynu, aktywności w formie video ze względu na współpracę z osobami, które potrafią robić takie rzeczy. Mamy też wsparcie od ekipy serwera co dość mocno wspomoże wszelkie, tworzone przez nas i w głównym znaczeniu tego słowa, naszych graczy, inicjatywy.
 6. (( Nawiązaliśmy współpracę z liderami oficjalnych projektów serwerowych takich jak LSPD, LSFD i LSSD polegającą na łatwiejszej wymianie informacji tak aby mogło powstawać jeszcze więcej contentu wynikającego z gry tamtego sektora. Współpracujemy także od strony OOC z branżą rozrywkową. ))
 7. (( Tworzymy dodatkowo projekty będące w fazie wczesnego rozwoju, na ten moment m.in. CAR Revolutions, WIB. Wcieliliśmy pod swoje skrzydła też działające aktualnie InTheCage i LS Sensations, oficjalne projekty pomocników branży rozrywkowej. ))
 8. (( W wyniku decyzji Gamemaster będziemy wspierać również przedsiębiorstwa, tworząc dla nich odpowiednie narracje ze strony medialnej, wykresy i tym podobne. Przewidujemy też szerszą współpracę z branżą rozrywkową polegającą na tworzeniu takich rzeczy jak chartsy muzyczne. ))
Spoiler

5339f1127e7a69b0dadff8dc3252351c.png

0c3e9f54e3153b6a1ebfff7b4d0bc4ff.png

36aef93d7ecc134dac894b7b192bab80.png

ee7f29bfaecd07a3fa82176440820003.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

* Dział PR spółki DAILY GLOBE oraz CROWN Holdings podał do informacji publicznej komunikat dot. zwiększenia kapitału zakładowego do kwoty $1.000.000 poprzez inwestycje Lucille Ferreira spod szyldu holdingu CROWN. Kobieta obejmuje aktualnie 40% udziałów w spółce, a pozostałe 60% pozostaje w rękach Ada Grimes. Dział PR DAILY GLOBE, wedle swojej dość agresywnej narracji wspomniał również, że jest jedną z najszybciej rozwijających się spółek pod holdingiem CROWN.

Edytowano przez zamkniety
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bayer napisał:

aU45232.png

 EVARIA - nowo powstały magazyn informacyjny wychodzący w formie miesięcznika, szczególnie zwracający uwagę o najważniejszych wydarzeniach mających miejsce w stanie. Wyróżniający się wśród innych źródeł informacji swoim obiektywizmem, rzadko kiedy w czasopiśmie można dostrzec odchodzenie od owej reguły. Owe pismo powstało z inicjatywy  dziennikarki pracującej w jednej z najbardziej znanych korporacji zajmującej się mass-media w stanie, Nataliji Vukasinovic. Aktualne miejsce pracy magazynu mieści się w siedzibie Daily Globe. Na aktualny skład redakcji magazynu składa się jedna osoba, czasopismo chętnie korzysta z pomocy pracowników Daily Globe oraz usług freelancerów.

57 minut temu, Martynkaa napisał:

46984459_chatwiththecity-logo.thumb.png.26ce16ef092cdddb86ecd30379b86b96.png

• Chat With The City

Autorski program wraz z nową formułą, mający na celu informacje ludności cywilnej miasta Los Santos, na tematy takie jak m.in. masowe wydarzenia kulturowe, punkty rozwojowe. Formuła poruszy także, m.in. kwestię i problematykę taką jak ciekawości i zmagania mieszkańców. To opcja rozmowy, podzielenia się przez autorki projektu informacjami na temat ich własnego, często kontrowersyjnego i unikalnego punktu widzenia. CHAT WHIT THE CITY nachodzi specjalnie dla was.

Gospodarze programu

Caroline Anderson i Alisa Anderson. Dwie, młode i ambitne kobiety. Siostry pracujące dla korporacji DAILY GLOBE.

  Odkryj ukrytą treść

Program będzie obejmował serie artykułów na forum oraz pogadanek, aktywności na /news mając na celu dotarcie do community projektu.

Edytowano przez zamkniety
Bayer, neckerek i kaxo lubią to
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 • Gamemaster

* Holding: CROWN Holdings
* Kapitał spółki: $1 000 000 (Kapitał odblokowany ze względu na przynależność do holdingu)

* Spółka może liczyć na wygenerowanie $150,000 (15% przychodów od kapitału) w tym i następnym tygodniu.

* (W formule wycen co dwa tygodnie).

* Spółka kapitałowa Daily Globe powoli staje z kolan, można by tak powiedzieć, gdyby wiara w komunikaty mediów były czymś wiarygodnym, a tym bardziej mówiącym o samym sobie. Daily na ten moment pożera intratne sumy finansowe wpakowane przez CROWN Holdings, generując z ledwością małą krople w całym morzu finansów, jakie może wygenerować spółka kapitałowa, która działa na płaszczyźnie mediów. Jednak jak każdy w Los Santos oczekuje na nowy powiew medialnej schedy po źle zarządzanym Weazel News. Oczekiwania są duże, pytanie jest jedno - czy Daily Globe wytrzyma i "umierający koń" znowu ruszy po swoją pozycje na rynku medialnym?

zamkniety i kaxo lubią to
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

b5f43cac750425033bf61e1b757bbdaa.png

* DAILY GLOBE angażuje się w akcję charytatywne takie jak WORLDRESTARTHEART.
* Inwestycja stawia dalej na agresywną ekspansje.
* W projekt DAILY GLOBE wcielono takie marki jak m.in.:

 1. BLAINE COUNTY TALK RADIO,
 2. CHAT WITH THE CITY,
 3. EVARIA MAGAZINE,
 4. WHATINBUSSINES,
 5. GLOBETROTTER,
 6. AUTOMOTIVE BLOG,
 7. TILLEY ABOUT,
 8. HALF HOUR HEALTH,
 9. INTHECAGE,
 10. CAR REVOLUTIONS,
 11. CELEBRITYREVIEW.

* DAILY GLOBE zatrudniło m.in. Ethan Jason (ex-CEO Weazel News), Noel Nease (prowadzący, lider LS Sensations), Jake Collier i Precious Arecenau (dziennikarze spod szyldu projektu WWR, wspieranego przez takich gigantów jak iFruit). Dział HR stawia na sprawdzone, popularne nazwiska.
* Dział HR DAILY GLOBE prowadzi aktywną kampanie mającą na celu zrzeszenie ludzi, oferuje wykup lokalnym mediom w zamian za wsparcie.

''Czy potrafimy funkcjonować w ekologicznym świecie? Ciężki orzech do zgryzienia'' - wschodzący przedstawiciele ekologicznej społeczności 
EVART (by Horatius Evart) i DXE — mały talent czy wielka, opłacona kolaboracja?
DAILY GLOBE — utwórz podgrupę i/lub własny format
THE TOP PEOPLE OF BUSINESS #001
Quentin Dami. Szesnastoletni raper z bronią to codzienność?
DAILY GLOBE — reklamy, audycje i banery
BLAINE COUNTY TALK RADIO (stworzone dla community Paleto Bay)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 • Supporter
1 godzinę temu, sheoll napisał:

**Po głośnym koncercie redaktorzy z Daily Globe przeprowadzili krótki wywiad z członkami. Największe poruszenie wywołał D. Honeystreet, który swoimi słowami zmieszał dziennikarzy, oraz zniszczył ich sprzęt co fani jak i zwykli słuchacze mogli to usłyszeć. Koniec końców basista przeprosił niejakiego Simon Moore, wpłacając 2 tysiące dolarów na fundację. Po całym wydarzeniu zespół wrzucił na swoim fanpage podziękowania dla osób, które przyszły na koncert, zapowiadając numer z udziałem Raven Lockheart, który i tak został zagrany przedpremierowo w Paleto Bay, ale i też o kolejnym koncercie na VFF. Fani zespołu już dawno mogli się domyśleć, że DK ponawia swoje ruchy, nagrywając drugi utwór dla Tomasa Domino. Na dniach ukazał się także w sieci artykuł o Dumpster Kids, a dokładniej o koncercie w Bayview.**

Zrzut_ekranu_1669.pngZrzut_ekranu_1670.pngZrzut_ekranu_1672.pngZrzut_ekranu_1674.pngZrzut_ekranu_1675.pngZrzut_ekranu_1677.pngZrzut_ekranu_1678.pngZrzut_ekranu_1679.pngZrzut_ekranu_1680.pngZrzut_ekranu_1682.pngZrzut_ekranu_1683.pngZrzut_ekranu_1684.pngZrzut_ekranu_1685.pngZrzut_ekranu_1686.pngZrzut_ekranu_1687.pngZrzut_ekranu_1688.pngZrzut_ekranu_1689.png

Przechwytywanie.PNG

unknown.png

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post w formie krótkiej, informacji OOC. Dobiorę kreatywne, aktywne osoby do gry w DAILY GLOBE w formacie:

 1. Postaci do obsługi działalności DAILY GLOBE, tj. ogarnianie umów, spotkań i tak dalej,
 2. Postacie dziennikarzy w formie działalności pod DAILY GLOBE lub samodzielnego projektu,
 3. Osoby od strony technicznej, tj. OOC w formie działania: grafiki/interiory/osoby od screenshotów/twórcy video,
 4. Postacie wpasowujące się w klimat gry korporacji taką, jaką pozostaje DAILY GLOBE. Stworzymy dla was dodatkowe stanowiska.

W ramach rozgrywki oferujemy stały payday bez oznaczenia nad głową ($2.500), interior, pojazd i tym podobne. Dodatkowe wyceny za podjęte aktywności. zamkniety#9614

Valentyna lubi to
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować. Warunki korzystania z serwisu Polityka prywatności

Hej! Wygląda na to, że blokujesz reklamy. W porządku, my też czasem je blokujemy. Jeśli jednak chciałbyś nas wspomóc, rozważ dodanie strony do wyjątków.

W zamian otrzymasz unikatowy uścisk dłoni od @Kubas 🤝