Skocz do zawartości

Game Changelog

Nasi developerzy prężnie pracują nad rozwojem skryptu a nowości pojawiają się często. Zajrzyj więc do changelogu i dowiedz się, jakie zmiany zaszły!
Nowości!

VibeShop!

Wydawaj punkty zdobyte w grze i korzystaj z funkcjonalności naszego skryptu...
Szczegóły

West Coast Skinheads


Bozmer

Polecane posty

  • Gamemaster

[Character Guide]
Poniżej znajduje się spis potrzebnych informacji dotyczących stworzenia postaci i kreowania jej rozwoju. Więcej informacji i odpowiedzi na pytania, znajdziecie na naszym serwerze Discord - (https://discord.gg/AdQV4nEKxf)


UsPqtgN.png- Tworząc postać, musisz zachować pewne kryteria odnośnie imienia, nazwiska, ksywy(jeśli chcesz), wieku i pochodzenia. Na dobry początek odrzuć wszystkie abstrakcyjne opcje imion i nazwisk, takie jak Spider/Sniper/Panthera.. podstawowe informacje postaci powinny być przyziemne. Warto również wspomnieć o tym, że możecie ale nie musicie, zastosować hiszpańskie nazwisko. Nie należy tego interpretować jako "stworzenie postaci latynosa". Postać ma być biała, a hiszpańskie nazwisko mogłoby być efektem drugiego małżeństwa waszej matki z meksykaninem. Podczas wyboru lat postaci, domyślnie proponuje przedział wiekowy od 17-19 lat dla tych którzy chcą zacząć od całkowitego zera lub zabierają się za odgrywanie takich projektów pierwszy raz. Jeśli jednak chcesz nieco pominąć etap dorastania w środowisku West Coast Supremacy, zalecam wtedy grę w przedziale wiekowym postaci 19-23 lata. Pamiętaj o tym, że wraz z rozwojem postaci na tle gangu będzie ona dorastać In Character, co za tym idzie nie oblewajcie postaci tatuażami - przyjdzie na to czas. Postacie pochodzą z Cougar Avenue, urodziły się w tym miejscu i tutaj dorastają/dorastały. Dla dokładniejszych, State of San Andreas, Del Perro County, Morningwood City, Cougar Avenue 1107.

- Po stworzeniu postaci, należy się zastanowić nad jej życiową motywacją. Biorąc pod uwagę fakt, że Cougar Avenue Locals jest gangiem ulicznym typu West Coast Skinhead, to oznacza, że kieruje się ideologią neonazistowską i stawia ją na pierwszym miejscu, przed chęcią zarobku. Dlatego też taką rację będą wpajać wam gangsterzy tej formacji, poprzez propagowanie haseł neonazistowskich, zachęcaniem do supremacji, zapraszaniem na podziemne koncerty Nazi Punk i Hardcore Punk. Możecie ukierunkować postać w stronę skinhead'a lub peckerwood'a, czyli nieco luźniejszą formę odbierania nazizmu jako konieczności, bardziej kierując się dumą z bycia białym człowiekiem, tak jak czarni są dumni z bycia czarnymi. Warto wspomnieć o tym, że ta subkultura nie zachodzi o fanatyzm, dlatego częstym zjawiskiem Peckerwood jest środowisko Hip-Hop'owe, przez co wielu z nich otwarcie mówi o swoich znajomościach z czarnymi i azjatami.

- Motywem przewodnim rozgrywki są narkotyki i ich wpływ na środowisko które odgrywamy. Metamfetamina sprzyja działalności NeedleNazi, postarajcie nastawić się na grę w której największym elementem roleplay będzie zarobienie pieniędzy na narkotyki, naćpanie się, brak pieniędzy, zapożyczanie, naćpanie się i tak w kółko. Całość rozgrywki opiera się w głównej mierze na narkomanii i handlu narkotykami wśród społeczności którą budujemy. Weryfikując samych siebie pod kątem śmierci z przedawkowania czy rozrachunków.

- Sztuką jest odgrywanie nazizmu w taki sposób, żeby nie zaszkodzić reszcie serwera. Pierwszą bardzo ważną informacją jest to, że pewna część gangów białej supremacji pozwala wprowadzić w swoje szeregi osoby z hiszpańskim nazwiskiem oraz akceptuje związki partnerskie z meksykańskimi dziewczynami. Ponad to wiele informacji wskazuje na dość zorganizowaną współpracę między białymi gangami więziennymi a gangami surenos, jednak kreują ją wspólne interesy które trwają w więzieniach stanowych od kilkudziesięciu lat. Dlatego mimo dużej akceptacji i tolerancji meksykanów przez białych, wciąż istnieją przypadki w których poszczególne szczepy Skinhead'ów i Sureno mają ze sobą zatargi. Taka polityka również zauważalna jest między gangami białych. Mimo, że większość z nich wyznaje podobną tradycję i ideologie, to wciąż traktują siebie jak potencjalną konkurencję. Współpracę między nimi ustala więzienie. Ataki na tle rasowym przejawiają się na obszarze występowania gangu, poza nim pozostają neutralni, z różnych względów.

 

tcC020K.png-  Chociaż minęło sporo czasu od złotych lat białych gangów ulicznych które później przeobraziły się w gangi więzienne, to wciąż wyczuwalny jest ten sam trend ubioru i wyglądu osób powiązanych z wyżej opisanym środowiskiem. W szczególności bazuje on na czterech domyślnych kolorach, czerni, czerwieni, piasku i bieli, jednak nie jest to żadną regułą. Trampki zastąpiły ciężkie buty, a te zaś dobrze służą podczas koncertów. Tutaj należy przypomnieć, że podstawową różnicą między dwiema subkulturami (Skinhead/Peckerwood) jest taka, że peckerwoods nie chętnie ścinają włosy.

- Aby sprawnie wspinać się na szczyty gangu, musicie zapomnieć o jakiejkolwiek strukturze panującej w formacji. Wszystko co tworzy się w środku organizacji opiera się na zaufaniu, szacunku i dotrzymywaniu słowa. Gangi uliczne o charakterze białej supremacji nie mają wewnętrznych podziałów, są one prowadzone przez osobę która ma najwięcej do powiedzenia na podstawie swojej aktywności i dostępu do większości rzeczy. Jeśli takowa osoba nie jest naznaczona przez konkretną persone lub grupę związaną z polityką więzienną to zarabia na swój rachunek i ludzi którzy na niego pracują. Jeśli jednak znajdzie się ktoś znacznie większy od niego może związać jego przyszłość z którymś z gangów więziennych. Tradycyjna dyscyplina która zakrawa o fanatyzm, sprawiła, że dostęp do szerszej gammy informacji na temat gangów białej supremacji z Kalifornii jest znikomy, a dostępne WIĘKSZE materiały na ich temat są nieaktualne od ponad 15 lat. Jednak jedno jest pewne, że wszystkie organizacje w mniejszym lub większym stopniu powiązane z Bractwem Aryjskim, potrafią dochować tajemnic w taki sposób, że nie wiemy o nich praktycznie nic. Dla poprawnego działania całej organizacji, należy spodziewać się dość dużej umieralności postaci.

- Ustalając już podstawowe informacje na temat gry musicie wiedzieć, że postacie które nie zginęły na ulicy prędzej czy później trafią za kratki. Przenosząc stanowisko gry z ulicy do więzienia, zmieniają się również zasady rozgrywki. Porzucając zasady i przekonania których stosowano na zewnątrz, przyjmujemy nowe - więzienne. Biorąc udział w polityce więzienia, postacie mają szanse dołączyć do takich gangów więziennych jak Public Enemy Number 1 lub Nazi Lowriders, w zależności od upodobań i okoliczności dokonujemy wyboru który będzie miał ogromny wpływ na przyszłość postaci. W dalszym więziennym życiu albo po wyjściu na wolność. Członkostwo w wyżej wymienionych gangach oznacza w naszej grze o stanowczej samodzielności i predyspozycjach do bycia liderem grupy. Wedle naszej starej reguły, te postacie mają przyzwolenie na rozwinięcie własnej grupy w wybranym przez siebie miejscu, powrót do poprzedniej formacji lub działanie w pojedynkę na terenie całego stanu. Ostatnim przystankiem na drodze osiągów postaci, jest członkostwo w Aryan Brotherhood i będzie to oznaczało w większości przypadków dożywotnie pozbawienie wolności i bezpośredni dostęp do wszystkich szczepów które powstaną w naszym projekcie.

- Formatem rozgrywki jest hood play i character development. To one są podstawami naszej rozgrywki od dłuższego czasu i podoba nam się ten konkretny styl który jest powolny, opierający się na nawiązywaniu relacji i ich rozwoju. Założenie żywej społeczności i zapracowanego kontaktu ze wszystkimi jest pewnego rodzaju sztuką roleplay. Wtedy gra smakuje nam o wiele lepiej, proponuje kierować się podobnym stylem gry. Nie oferujemy frajdy z licznych strzelanin i codziennych dynamicznych akcji. Warto podejmować się alternatywnych rzeczy na swoich postaciach, chociażby założyć kapele punk'ową, nagrywać undergroundowe kawałki hip-hop'owe, zabrać się za uprawianie ekstremalnych sportów i innych czynności które podniosą wartość postaci. Nakręcanie ciekawych wątków zahaczających o problemy społeczne takie jak macierzyństwo, problemy finansowe, zwolenienie warunkowe są mile widziane.

 

Edytowano przez Bozmer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować. Warunki korzystania z serwisu Polityka prywatności

Hej! Wygląda na to, że blokujesz reklamy. W porządku, my też czasem je blokujemy. Jeśli jednak chciałbyś nas wspomóc, rozważ dodanie strony do wyjątków.

W zamian otrzymasz unikatowy uścisk dłoni od @Kubas 🤝