Skocz do zawartości
Gracze online

 

 

Mojej rozwiązanie na brak połączenie z serwerami Rockstar Games/Social Club


Ajman

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

z serwerami Rockstar jak i samym Social Club jest jakiś problem, niektórzy graczy(w tym jak) jednego dnia grają sobie normalnie a następnego próbując wejść na Alta wyskakuje im w Launcher Rockstar Games BRAK POŁĄCZENIE Z SERWERAMI(czy jakoś tak). Czytałem na polskich jak i zagranicznych stronach nt. rozwiązania tego problemu. Niektórzy próbowali odblokowanie portów, inni znowu jakieś zmiany IP. Spędziłem kilka godzin próbując rozwiązać ten problem, próbowałem praktycznie każdej możliwości którą przedstawiali na forach i zero skutków. Dopiero przy wykorzystaniu VPN udało mi się rozwiązać problem na stałe.

Mój sposób na rozwiązanie, łopatologiczne przedstawienie krok po kroku.

1. Rzecz jest banalna, pobrałem darmowego VPN o nazwie PROTONVPN
2. Przed wejściem do Alta włączam PROTONVPN i ustawiam połączenie na serwery ze Stanów Zjednoczonych.
3. Wchodzę w listę serwerów, wybieram Vibe, klikam połącz się. Wyskakuje mi okienko logowania, wpisuje login i hasło, klikam Zaloguj. Po chwili ładowania dostajesz wiadomość Z tego IP nie można się połączyć(czy jakoś tak).
4. Zostaje cały czas w okienku logowania na serwer, minimalizuje Alta, rozłączam się w PROTONVPN z serwerami w Stanach Zjednoczonych. Wracam do połączenie z moim internetem.
5. Wracam do okienka z Alt, klikam Zaloguj i gotowe.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Aktualizacja

1. NA POCZĄTKU WŁĄCZAM VPN I DAJE 'SZYBKIE POŁĄCZENIE' - OBOJĘTNIE JAKI SERWER
2. POTEM URUCHAMIAM ALTA
3. CZEKAM AŻ ALT WŁĄCZY SIĘ I PRZEJDZIE DO MENU
4. WYŁĄCZAM VPN
5. LOGUJE SIĘ NA SERWER


CZASAMI WYWALA MNIE Z ALTA ALE POWTARZAM CZYNNOŚĆ 2 RAZY I NORMALNIE LOGUJE SIĘ NA SERWER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dodam coś od siebie, bo też walczyłem z tym swego czasu dobre 3 dni, nawet pisałem z supportem Rockstar (oczywiście nie pomogli).

Jak kolega wyżej, VPN to jakieś rozwiązanie, ale dość uciążliwe na dłuższą metę.

Jeżeli Launcher uruchamia Wam się w trybie Offline, lub macie problem z zalogowaniem, sprawdźcie też czy prawidłowo uruchamia Wam się strona https://socialclub.rockstargames.com/ oraz czy w CMD ta strona prawidłowo się pinguje (komenda: ping socialclub.rockstargames.com).

  1. Strona nie uruchamia się, launcher w trybie offline, cmd nie pinguje - przełączcie się na inną sieć, niż domowa, np. hotspot z telefonu;
  2. Jeśli wszystko zacznie działać na innej sieci (lub VPN), warto skontaktować się ze swoim dostawcą Internetu - w moim przypadku to było kluczem do sukcesu. Okazało się, że coś się pomieszało pod moim adresem IP, po wykonaniu kilku ruchów przez operatora, wszystko działa do tej pory prawidłowo.
Edytowane przez Paaatryk
emilka lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...
W dniu 3.03.2022 o 09:35, Paaatryk napisał:

Dodam coś od siebie, bo też walczyłem z tym swego czasu dobre 3 dni, nawet pisałem z supportem Rockstar (oczywiście nie pomogli).

Jak kolega wyżej, VPN to jakieś rozwiązanie, ale dość uciążliwe na dłuższą metę.

Jeżeli Launcher uruchamia Wam się w trybie Offline, lub macie problem z zalogowaniem, sprawdźcie też czy prawidłowo uruchamia Wam się strona https://socialclub.rockstargames.com/ oraz czy w CMD ta strona prawidłowo się pinguje (komenda: ping socialclub.rockstargames.com).

  1. Strona nie uruchamia się, launcher w trybie offline, cmd nie pinguje - przełączcie się na inną sieć, niż domowa, np. hotspot z telefonu;
  2. Jeśli wszystko zacznie działać na innej sieci (lub VPN), warto skontaktować się ze swoim dostawcą Internetu - w moim przypadku to było kluczem do sukcesu. Okazało się, że coś się pomieszało pod moim adresem IP, po wykonaniu kilku ruchów przez operatora, wszystko działa do tej pory prawidłowo.

Co dokładnie powiedziałeś swojemu dostawcy internetu jak już zadzwoniłeś ? Mam teraz identyczny problem i tak jak pisałem nawet strona internetowa nie chce mi się otworzyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Żadna z powyżej wymienionych metod nie działa, a kontakt z moim ISP kończy się tym że z reguły robi to 3 miesiące od daty WYSŁANIA E-MAIL'A (bo na telefon z nim nic nie załatwisz of course). Ktoś coś? Premka mi leci a od tygodnia nie mogę wejść na serwis bo taka sytuacja 😕

Edytowane przez Brzoziak304

Immersyjny świr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności Regulamin