Skocz do zawartości
Gracze online

 

 

012. Ronnie West. Wzór do naśladowania? Ciężka praca popłaca – czy tak jest w przypadku zawodnika MMA?


kislu

Rekomendowane odpowiedzi

 spacer.png

unknown.pngJak uważacie, świat celebrytów roi się tylko od person rzucających od urodzenia kasą na lewo i prawo? Celebryci to osobowości z tylko zamożnych rodzin? Mylicie się! Nie każda znana nam osoba żyła błyskotliwym światem od swojego początku. Niektórzy świecą przykładem jak wzbić się na szczyt swojej kariery, a drudzy pokazują nam jak upaść na sam dół. Osobiście uważam, że większość z nas uwielbia oglądać walki MMA, ja również. Doznają nam wielu wzniesień emocjonalnych, jak i upadków. Zażenowania, smutku, ale także radości. Pozwólcie, że przedstawię Wam jednego z zawodników profesjonalnej ligi MMA, który z początku miał ciężko, fakt, ale dzisiaj może zawdzięczać sobie za wykreowanie swojego ducha walki! 

Ronnie West, znany również ze swojej ksywki – The Relentless Soulja, o tym zawodniku mowa. Przykład młodocianego fajtera, urodzony na dzielnicy, na której roiło się od tamtejszych osób z ulicy – szerzej znanych gangsterów i tym podobne. Wziął sobie za przykład swojego ojca, który walczył zawodowo, poszedł w jego ślady. Niestety, nie zdążył go zadowolić, gdyż ojciec zmarł kiedy Soulja był w młodym wieku, ledwie miał 15 lat. Silna psychika, wola walki – to zaniosło naszego Ronnie’go na szczyt. No okej, ale jak to się zaczęło? A no, nasza dzisiejsza gwiazda zaczęła interesować się bardzo amatorskimi, nielegalnymi walkami ulicznymi do takiego stopnia, że jako dzieciak sam brał w nich udział. Zachcianki, to było coś czego mu brakowało – ale nie oszukujmy się, każdemu z nas odpowiadają prezenty. Działał na własną rękę zarabiając początkowe pieniądze. Ale jak to? Ronnie West jako przykład i zaczynał od nielegalnych walk? Nic mylnego, nasi czytelnicy. Każdy swoje zaczynał, a z biegiem czasu każdy się zmieniał – tak samo jak nasz tytułowy bohater. Z upływem czasu został zawodnikiem w amatorskiej lidze u boku swojego trenera – Jevone Brewer. Ciężkie treningi, praca, spędzanie multum godzin nad sobą, doszlifowywanie się – popłaca, prawda? Przebijał się bezproblemowo przez innych zawodników w swoim sporcie kończąc amatorską karierę z bilansem 14-2-0, przy tym debiutując od razu, na prawej nodze, w profesjonalnej lidze MMA. Początek dla The Relentless Soulja okazał być się znakomity. Mimo działającej nad nim presji zdołał rozpocząć z bilansem 4-0-0 zabierając dla siebie pas mistrzowski w wadze lekkiej. 

 

unknown.pngPrzechodząc dalej, idealna osobowość? Człowiek do naśladowania? Nie w każdym przypadku. Nikt nie jest perfekcyjny, nikt nie słynie z samych dobrych uczynków, The Relentless Soulja też nie. Słyszeliście o jego ostatnim zatrzymaniu? Głośno o tym było na mediach społecznościowych, a szczególnie Lifeinvader. Wyobrażacie to sobie? Profesjonalny zawodnik za kółkiem podczas środków odurzających? Dla niektórych niedorzeczne zdarzenie, dla niektórych całkowita normalność - personalnie wolę to pierwsze, ale nie wiemy czy są to plotki czy nie, nie chcemy niczego narzucać, ale też nie możemy tych plotek zdementować z powodu braku głębszych informacji na ten temat. Mimo wszystko, prawda czy nie, nie róbcie tak. Zgaduje, że nie chcecie mieć nikogo na swoim sumieniu, racja? 

Możecie wyciągnąć z tego parę lekcji, przykładowo, aby nie zaprzestawać pracy nad sobą bo to klucz do sukcesu. Uważam, że nasza gwiazda to idealna osoba na takiego pobocznego nauczyciela, od którego można wyciągnąć parę kluczowych cech, rad, informacji, zainteresować się doświadczeniem życiowym samego The Relentless Soulja, przykładowo, aby nie zaprzestawać pracy nad sobą bo to klucz do sukcesu. Zaopatrujcie się w silną psychikę, kreujcie swoją wyobraźnie i myślcie przyszłościowo o sobie. 

Dla nas to już wszystko co chcemy obecnie przekazać dla Was, czytelnicy. Poniżej zostawiam Was z załączonym wywiadem, który został przeprowadzony dzisiaj, świeży sprzed paru godzin. Zalecam odsłuchać plik audio, jako taki uzupełniacz całego artykułu. Można się dowiedzieć nurtujących rzeczy na temat Ronnie’go z jego samych ust, gdzie nie wszystko zostało zawarte tutaj, w artykule!

* Poniżej został załączony wywiad przeprowadzony przez Alyssa Mitchell z Ronnie West w formie audio.

Spoiler

Alyssa Mitchell mówi: Dobry wieczór wszystkim słuchaczom radiostacji Daily Globe. Ten piękny dzień zawitał nie byle kto, ponieważ po mojej prawie stronie zasiadł profesjonalny zawodnik MMA, Ronnie West. Dzięki za uczestniczenie w wywiadzie. Witaj, Ronnie. Mam nadzieję, że dowiemy się pewnych, nurtujących rzeczy o Tobie.

Ronnie West mówi: Yo, yoo... dobrze tutaj być i udzielać wywiadu dla Daily Globe. Wielka miłość dla moich fanów.

Alyssa Mitchell mówi: Ha, świetnie. W takim razie możemy przejść do pierwszego pytania. Ronnie, opowiedz nam, jak to się dokładnie stało? Co Cię skłoniło, że zafascynowałeś się MMA?

Ronnie West mówi: Wiesz, kiepska dzielnica.. poza tym mój ojciec walczył zawodowo w boksie. Mam urywki wspomnień z jego walk, ale byłem dosłownie dzieckiem i nie pamiętam wszystkiego. Zacząłem wszystko w wieku 14-stu lat, mojego ojca nie było już z nami. Wszystko dzięki Jevone, mój pierwszy trener i mentor, poważnie. Brakuje mi go czasami.

Alyssa Mitchell mówi: Rozumiem, ciężkie przeżycie. Przechodząc do drugiego pytania, skąd się wzięła Twoja ksywka - The Relentless Soulja? Co ona znaczy?

Ronnie West mówi: Nieustępliwość, nigdy się nie poddaje. Wyznaczam w swojej głowie cele, a później ciężką pracą je zdobywam. Mam pas wagi lekkiej, a to wszystko potwierdza. Zresztą to dopiero początek.

Alyssa Mitchell mówi: Tak, mam nadzieję, że nas jeszcze zaskoczysz w tym sporcie. A właśnie, odnośnie tego, jak długo już działasz w profesjonalnej lidze MMA? Jak się czułeś opuszczając typową amatorkę?

Ronnie West mówi: Osobiście odczuwałem presję, ale to normalne, ona zawsze będzie. Dużo osób, właściwie moich wrogów - uważało, że nie poradzę sobie ze względu na pewne braki w całokształcie moich umiejętności. Natomiast Ci, z którymi żyje na co dzień wspierali mnie. Głównie poprawiałem cały czas swoje błędy. Mam sztab, z którym analizuje wszystko. Interesuje mnie bycie najlepszym, nie tylko w wadze lekkiej.

Alyssa Mitchell mówi: Rozumiem. W takim razie kto był Twoją największa inspiracją? Komu najbardziej zawdzięczasz za to, gdzie się obecnie znajdujesz?

Ronnie West mówi: Moją największą inspiracją, czysto sportowy wzór to Jon Jones, jednak lubię Nate Diaza za jego show. Jeśli pytasz komu zawdzięczam to gdzie się znajduję, to wszystko zawdzięczam mojemu ojcu i Jevone. To nie łatwe, ale mam nadzieję, że kiedyś wszyscy się spotkamy, słowo.

Alyssa Mitchell mówi: Mhm, zaraz przejdziemy do pytań stricte zawodowych. Jak planujesz się rozwijać poza swoją branżą? Słyszałam, że w planach masz otworzyć swoją markę, o ile już tego nie zrobiłeś. Jaka to marka?

Ronnie West mówi: Yeah, to mój merch. Mieliśmy swoją pierwszą kolekcję. Planuje oczywiście więcej. Dodatkowo działam na rynku konopnym, ale to nie wszystko co planuje, mam parę pomysłów. Przede wszystkim, nie czuję się jeszcze spełniony sportowo. Wracając do tamtego pytania. Wiem, że media odbierają mnie jako kopię Nate Diaz. Posłuchajcie mnie, jestem Ronnie West - The Relentless Soulja, jedyny w swoim rodzaju i zawsze będę sobą. Tworzę swoją markę.

Alyssa Mitchell mówi: Solidna wypowiedź. Tak jak mówiłam, przejdziemy do pytań stricte związanych z Twoim zawodem. Co dla Ciebie znaczy być zawodnikiem MMA?

Ronnie West mówi: Wiesz, ludzie myślą, że jesteśmy celebrytami i nie możemy wszystkiego. Jesteśmy przede wszystkim ludźmi, nie powinno wtrącać nas w politykę. Skoro jesteś gościem, który zarabia z rozwalania twarzy przeciwników, nie powinieneś być z tym łączony. Wchodzę do oktagonu zawsze z przekonaniem, że zrobię komuś krzywdę.. czujesz mnie Alyssa? To mój biznes, tak zarabiam.. to nie jest gra dla słabych czarnuchów.

Alyssa Mitchel mówi: Ostre słowa, Ronnie. Odnośnie federacji Violent Fighting Federation. Jakie masz o niej zdanie? Planujesz w dalszym ciągu w niej zostać i tam się rozwijać?

Ronnie West mówi: Jestem mistrzem wagi lekkiej, ale nie wiem, to wszystko zależy od ofert, które mi złożą. Mam plan na swoją karierę, chcę dawać ludziom show i być spełniony finansowo. Ludzie w moim sztabie też to wiedzą. Tezuka też powinien się tym zainteresować.

Alyssa Mitchell mówi: Brzmi interesująco, really. Powiedz mi, kiedy jesteś w trakcie walki ze swoim przeciwnikiem to jak się czujesz? Działa na Tobie presja, stres? Jeśli tak, jak sobie z tym radzisz?

Ronnie West mówi: Wiesz, byłbym głupcem, gdybym powiedział, że nie. Ona zawsze będzie, ale pracuję z trenerem mentalnym, w takim momencie staram się skupić ciągle na walce. Jednak na dwóch poprzednich galach moi fani wspierali mnie. Damn.. to było coś naprawdę, wiesz.. zajebistego. Odczuwałem presję tego wszystkiego.

Alyssa Mitchell mówi: Fani to potężny motywator, zawsze będą. Dobrze, że sobie ich tak cenisz. Kolejno, z kim walka należy do tych najważniejszych dla Ciebie? Była to wygrana czy przegrana?

Ronnie West mówi: Bruno Silva, przegrałem rundę z nim. Walka o pas. Dawniej mieliśmy ze sobą styczność, nadal mamy do siebie duży szacunek. To lubię w tym sporcie.

Alyssa Mitchell mówi: Znany, mocny zawodnik. Masz marzenie z kimś zawalczyć? Jeżeli tak, to z kim by to było?

Ronnie West mówi: Nie chcę zdradzać nic. Tezuka dostanie listę. Wszystko zostanie w jego rękach.

Alyssa Mitchell mówi: Rozumiem, każdy ma prawo trzymać swoje sekrety, nie mam nic przeciwko. Ostatnie pytanie, Ronnie. Jak chciałbyś być zapamiętany na koniec swojej kariery?

Ronnie West mówi: Wiesz, fajnie byłoby być niepokonanym, ale bardziej interesuje mnie bycie pamiętanym. Chcę być inspiracją w przyszłości dla nowych, młodych zawodników. Myślę, że to byłoby cool.

Alyssa Mitchell mówi: Taak, też tak uważam. Bycie zapamiętany w głowach innych jako ten dobry zawodnik to ważniejsza z rzeczy. Super, myślę, że na dziś to będzie wszystko. Chciałabym Ci bardzo podziękować za przyjęcie zaproszenia do wywiadu oraz za to, że wziąłeś w nim udział. Chciałbyś jeszcze coś przekazać swoim widzom, Ronnie?

Ronnie West mówi: Yeah, dzięki wielkie Alyssa. Było na prawdę miło, wszystkiego dobrego dla Ciebie. Odnośnie moich fanów, kocham Was wszystkim. Wielkie wyrazy wdzięczności dla Was, wspierajcie mnie dalej we wszystkim to co robię. Postaram się Was nieraz zaskoczyć.

Alyssa Mitchell mówi: Dzięki niezmiernie. Mówiła dla Was Alyssa Mitchell oraz Ronnie West.

Qrc5s3k.png

Edytowane przez KUBV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności Regulamin