Skocz do zawartości
Gracze online

 

 

007. Wywiad z nową gwiazda branży muzycznej – Demondre "DXE" Keywon. Czym się wyróżnia i czy jest to uniwersalny artysta?


kislu

Rekomendowane odpowiedzi

logo21.png


Wieczorem na kanapie zasiadł artysta pod ksywką "DXE", a właściwie Demondre Keywon. Jakie samopoczucie ma raper i czym się wyróżnia nowy (uniwersalny?) artysta w branży muzycznej? Właśnie w tym wywiadzie możecie się tego dowiedzieć! Nie zabrakło pytania o kolaboracje, a to dość gorący temat. Zapraszamy serdecznie do przesłuchania!

Napisano przez Alyssa Mitchell dla DAILY GLOBE, 22/10/2021


 

1376625877_Zrzutekranu2021-10-13115927.png* Poniżej został zamieszczony wywiad w formie audio przeprowadzony przez Alyssa Mitchell wraz z Demondre "DXE" Keywon.

Alyssa Mitchell mówi: Hej, cześć i dobry wieczór naszym wszystkim słuchaczom radiostacji Daily Globe. W ten piękny wieczór zasiadł u mojego boku, młody raper, nowo wzbijająca się gwiazda dzisiejszej branży muzycznej, Demondre “DXE” Keywon! Hej, Demondre. Wielkie dzięki za przyjęcie zaproszenia do mojego wywiadu, wiele to dla mnie znaczy, jak i dla naszych słuchaczy oraz Twoich fanów. Myślę, że dasz popalić i dowiemy się czegoś ciekawego o Tobie, DXE.

Demondre Keywon mówi: Hej, ja też cieszę się, że tutaj siedzę. Mam nadzieję, że dam Wam na tyle informacji, że będziecie usatysfakcjonowani.

Alyssa Mitchell mówi: Super, tak. Nie będziemy owijać w bawełnę i przejdziemy od razu do pierwszego, prostego pytania. Opowiedz nam, jak się czujesz? Mam nadzieję, że nie odczuwasz jakiegoś kamienia w postaci presji na sobie przed tym wywiadem. 

Demondre Keywon mówi: Jest cool, serio. Wszystko idzie w dobrą stronę, tak jak się spodziewałem i nie ukrywam, że póki co wszystko idzie po swojej myśli.

Alyssa Mitchell mówi: Świetnie, na tym powinno to wszystko polegać. Prężne rozwijanie się w pozytywnym kierunku. Ale ciekawi nas jedna rzecz, a mianowicie - skąd się wzięła Twoja ksywka, DXE - co ona oznacza?

Demondre Keywon mówi: Kompletnie nic. Pierwszą myślą było DKE, wzięte od pierwszej litery imienia oraz dwóch pierwszych liter nazwiska, ale kompletnie nie pasowała mi wymowa tego, dlatego też miejsce K wskoczyła litera X i lepiej to brzmi, dobrze mówię?

Alyssa Mitchell mówi: Dobrze mówisz, brzmi to o niebo lepiej, a przede wszystkim wymowniej. Idąc dalej, dlaczego akurat branża muzyczna i wybranie ścieżki jako raper? Inspirowałeś się kimś z tego grona?

Demondre Keywon mówi: Nie do końca wiedziałem co chcę osiągnąć i robić w życiu. W młodocianym wieku wiedziałem tylko, że na pewno chcę być wysoko postawiony w hierarchii i robić coś artystycznego. To ten aspekt w życiu zawsze jarał mnie najbardziej. W młodym wieku kręciłem się wśród różnych grup, głównie przez mojego ojca, któremu nie było brak kontaktów z raczej wiadomych rzeczy. Najwięcej czasu spędzałem wtedy jednak z resztą raperów i innymi z branży muzycznej. To była moja największa zajawka, a szczególnie wynikająca energia na koncertach, którą otrzymywali od fanów.

Alyssa Mitchell mówi: Nie ukrywam, że będąc na jednym z takich bardziej hucznych koncertów mogę potwierdzić Twoje słowa. Energia wydająca się tych wszystkich koncertach jest prześwietna. Uczucie nie do opisania. Ale odnośnie Twojego ojca, jak wspomniałeś w wypowiedzi. Z wiadomych nam źródeł był pokerzystą. Dlaczego nie poszedłeś w jego ślady tylko pomyślałeś, że rap to będzie idealnie wyjście dla Ciebie?

Demondre Keywon mówi: Nudne życie bogatych dupków. Co jara ludzi w przeglądaniu kart godzinami i obstawianiu pieniędzy? Dla mnie hazard to rozrywka, coś co robisz raz na jakiś czas dla sportu, a nie biznes, który codziennie z Tobą jest. Ale nie mogę odmówić ojcu tego, że dzięki pokerowi mogłem żyć na lepszym standardzie i przede wszystkim siedzieć teraz tutaj, z Tobą. Chcę być po prostu tym kim jestem, nikt mi tego nie zabroni.

Alyssa Mitchell mówi: Rozumiem. Niektórzy zazdroszczą mieć takiego ojca. Prawda też, że prowadził swoją sieć sklepów. Chciałbyś stworzyć takie coś w swojej przyszłości? Rozwinąć się w tym kierunku?

Demondre Keywon mówi: Czy on prowadził? Nie powiedziałbym. Otworzył sieć sklepów dla mojej matki, która przez długi czas nie rozwijała się zawodowo. Ale jasne, sklep to fajna rzecz chociaż nie wiem czy na pewno będę chciał stworzyć takowy. Kiedyś na bank założę coś usługowego spod mojego nazwiska, coś gdzie ludzie będą przychodzić wiedząc, że dostaną tam porządny towar, a dodatkowo tworzy ich to idol.

Alyssa Mitchell mówi: Jeżeli był to przypadkowo sklep odzieżowy to uważam, że zobaczyć jak fani noszą wytworzoną przez siebie odzież to genialne uczucie. Odnośnie wspomnianych fanów. Jak bardzo sobie ich cenisz? Co o nich sądzisz?

Demondre Keywon mówi: Robię to dla nich, Alyssa. Z moją rodziną mógłbym do końca życia siedzieć w pokoju i ładnie wyglądać, a i tak byłoby mnie stać na większość rzeczy. Ale nie chcę tego. Mam postawiony sobie za cel stworzyć swój fan base, swoich ludzi, motywować ich moją twórczością i dostawać od nich energię, o której rozmawialiśmy wcześniej.

Alyssa Mitchell mówi: Myślę, że na Tobie się nie zawiodą, bardzo sobie ich cenisz. Takie małe oczko w głowie i nie odrębna część Twojego życia. Jednak zastanawia mnie jak długo muzyka już jest z Tobą? Od kiedy się tym interesujesz?

Demondre Keywon mówi: Muzyka jest ze mną od młodych lat, już jako gówniarz poświęcałem jej dużo czasu. Co prawda, jako słuchacz, ale jednak. Myślę, że to mogło być też częsciowo powodem ścieżki, którą obrałem. Ceniłem od zawsze rap za to, jak bardzo elastyczny jest. Jak wiele naprawdę zajebistych opcji daje artyście, a także jak wielu artystom pozwala przelać swoje emocje w postaci tekstu i wyrzucić je z siebie dla swojej społeczności.

Alyssa Mitchell mówi: Rozumiem, solidna wypowiedź na ten temat. Zgodzę się z Tobą, rap daje wiele możliwości pod każdym wspomnianym aspektem. Przechodząc do kolejnego pytania. Kiedy zdałeś sobie sprawę, że rap dla Ciebie to przyszłościowy klucz do sukcesu?

Demondre Keywon mówi: Wtedy, kiedy nagrałem pierwszy numer, który nigdy nie został opublikowany. Zrobiłem to w studio nagraniowym znajomego, dla czystej zabawy. Nigdy nie czułem się tak dobrze, jak w tamtym momencie, poważnie. Niekoniecznie poczułem, że to mój klucz do sukcesu, a bardziej jako coś, co chcę robić w swoim życiu. 

Alyssa Mitchell mówi: Po prostu sprzyjało Ci to frajdę i wyrosła z tego Twoja przyszła pasja. Super, lecz jaką masz wizję na swoją raperską karierę? Jak planujesz się rozwijać w tym kierunku? Wydaję mi się, że ostatnio wydałeś nową płytę choć mogę się mylić. Uważasz ją za sukces czy porażkę?

Demondre Keywon mówi: Wydałem dopiero kawałem, EP jest jeszcze przede mną. Wiesz, dla mnie najważniejszym jest to, żeby zebrać jak najwięcej ludzi, którzy pokochają to co robię i będą poniekąd robić to ze mną. Żeby to osiągnąć trzeba szybko i mądrze myśleć, podejmować odpowiednie decyzje i mocno zadbać o swój PR oraz kontrakty, które dają Ci rozgłos. Przy tym trzeba robić to maksymalnie szczerze i nie kreować się na kogoś, kim się nie jest. Wiesz, sporo ludzi tak robi, ale to nie mój interes. Mamy przesyt gangsterów na scenie rapu, ale dopóki są w tym szczerzy, to nie ma o co się przyczepić. Problem pojawia się wtedy, kiedy ktoś się kreuje na kogoś, kim nie jest. Jednak ja zawsze powtarzam, że nieważne kim jesteś i co robisz, ale to nie znaczy, że ja będę robił to samo. 

Alyssa Mitchełl mówi: Właśnie, poniekąd też trafiłeś w kolejne pytanie bowiem, czym się konkretniej odróżniasz od innych artystów? Jak myślisz, górujesz nad innymi?

Demondre Keywon mówi: Nie lubię porównywać się do innych, dla mnie jestem sobą, nie ustawiam się w hierarchii i nigdy nie powiem, że jestem najlepszy. Jest dużo raperów lepszych ode mnie, a jeszcze więcej raperów jest bardziej rozpoznawalnych. Odpowiadając na drugie pytanie, czym się odróżniam? Nie kreuje się na nikogo, jestem sobą. Jeżeli ktoś lata z klamką na klipach i nawija o zabijaniu co drugą linijkę, a poza nutą boi się komuś spojrzeć w oczy to dla mnie nie powinien mieć dostępu do mikrofonu. Jeżeli jednak o tym nawija i to robi to nie mam mu nic do zarzucenia poza aspektem prawnym, phah. Rap to grząska branża, tu nie liczy się to co robisz i jak robisz, ważne żebyś kreował się na takiego jakim jesteś, a nie zgrywał z siebie nie wiadomo kogo, ludzie cenią tutaj szczerość.

Alyssa Mitchell mówi: Racja, sporo ludzi sobie ceni szczerość, w tym też ja. Wracając do rozpoznawalności innych artystów. Masz marzenie z kimś zaśpiewać, kolaborować? Jeżeli tak, to kto to by był i dlaczego?

Demondre Keywon mówi: Huh, ciężkie pytanie. Myślę, że PRO TAIS jest graczem, z którym chciałbym coś wspólnie tworzyć, ale pamiętaj, że to bardzo odległe plany. Póki co skupiam się na współpracy z moimi ludźmi, z którymi tworzę rzeczy nie od dzisiaj. Mowa tutaj o memphis6 czy S3VEN, a niedługo możliwe, że także całym FLAIR, ale więcej Wam nie zdradzę.

Alyssa Mitchell mówi: Oho, oho. Szykuje się niezła bomba na nasze uszy. Na to czekamy, Demondre. Przechodząc dalej, znowu odnośnie kolaboracji. Cieszysz się ze swojej współpracy z spółką EVART?

Demondre Keywon mówi: EVART to coś, co planowałem od dawna. Szczerze nie sądziłem, że tak szybko dojdzie do skutku. To poważna współpraca, Alyssa. Szansa, której nie mogę zaprzepaścić. Kontrakt w tak krótkim czasie ze znanym projektantem mody, a tym samym dyrektorem generalnym Vangelico. Daje mi multum możliwości, ale także wymaga ode mnie solidniej i ciężkiej pracy.

Alyssa Mitchell mówi: I również mam nadzieję, że tą szansę dalej wykorzystasz. Cieszę się z tego. Zostało ostatnie pytanie w mojej puli. Chciałbyś nam jeszcze dodatkowo, jakieś informacje zdradzić co masz w planach czym byś zaskoczył swoją widownię?

Demondre Keywon mówi: Powiem jedynie, że warto śledzić moje kanały społecznościowe. Zostało dosłownie kilka, może kilkanaście dni do premiery EP CHAPTER ONE, w której pokaże, że będąc sobą i podejmując odpowiednie kroki, można zrobić zajebistą muzykę, z której wielu ludzi będzie czerpało przyjemność. Na samej płycie usłyszycie wcześniej wspomnianych memphis6 i S3VEN, a już niedługo, postaram się zdradzić rąbek tajemnicy związany z FLAIR. Przedsmak całej EP możecie zobaczyć na vTube i wszystkich platformach w solowym kawałku “I KNOW”.

Alyssa Mitchell mówi: Świetnie, również zachęcam do przesłuchania właśnie powiedzianego kawałku. Myślę, że to będzie tyle z tego wywiadu. Jeszcze na antenie, chciałabym Ci bardzo podziękować za udział w tym wywiadzie oraz za to, że przyjąłeś zaproszenie. Chciałbyś jeszcze na koniec coś od siebie przekazać?

Demondre Keywon mówi: To wszystko, Alyssa. Myślę, że wyczerpaliśmy temat póki co. Dzięki za zaproszenie i mam nadzieję, że jeszcze nie raz usiądę na tej kanapie.

Alyssa Mitchell mówi: Pha, może nie na kanapie, a już prawdziwym studiu, Demondre. Zobaczymy. Również mam taką nadzieję, że nie jeden raz, nie dwa się spotkamy w cztery oczy. W takim razie dziękuje za odsłuchanie. Mówiła Alyssa Mitchell wraz z Demondre “DXE” Keywon.

spacer.png

Edytowane przez kislu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności Regulamin