Skocz do zawartości
Gracze online

 

 

013. Laura Hetfield - wywiad z jedną z czołowych przedstawicielek EcoStyle. W jaki sposób EcoStyle przyczynia się do poprawy klimatu w hrabstwie?


Milosz

Rekomendowane odpowiedzi

logo21.png

 


Siedemnastego listopada miałem przyjemność poprowadzić wywiad z jedną z cieplejszych osób jaką kiedykolwiek poznałem, a za razem jedną z CEO EcoStyle - Laurą Heatfield. Laura otrzymała zestaw dosyć kontrowersyjnych pytań, zobaczcie jak sobie z nimi poradziła!

Napisano przez Malcolm Moore dla DAILY GLOBE, 19/11/2021


Na świecie jest wielu działaczy, tak jak i akcji walczących o poprawę klimatu na świecie. Mimo, że klimat przez ostatnie kilka lat uległ znacznej poprawie walka z jego polepszeniem jest wymogiem. Na pewno każdy słyszał o Grecie Thunberg - jednej z najbardziej znanych aktywistek klimatycznych na świecie, a także założycielce ruchu FridaysForFuture. Jej śladami idą założyciele EcoStyle, którzy we współpracy z radą miasta Los Santos walczą o polepszenie warunków klimatycznych w naszym hrabstwie. Samo EcoStyle jest przedsiębiorstwem zajmującym się produkcją produktów codziennego użytku przyjaznych dla środowiska. Ostatnimi czasy EcoStyle rozdawało Eco-Smart domy mieszkańcom wybudowane we współpracy z Digibyte, a w najbliższej przyszłości, podczas Sing For Earth - finału ich mini kampanii, losowany będzie pojazd marki Coil dla jednego z uczestników.

ecostylecom.png

* W artykule osadzono nagranie audio z wywiadu, dołączono również odnośniki do portali streamingowych. 

Spoiler

Malcolm Moore: Dobry wieczór Los Santos, mówi dla was Malcolm Moore, mam przyjemność poprowadzić dzisiaj wywiad z jedną z CEO Eco Style - Laurą Heatfield. Jak samopoczucie, Laura?

Laura Heatfield: Dobry wieczór drodzy słuchacze. Troszkę się stresuję, jednak myślę, ze podołam temu wyzwaniu jakim jest wywiad na antenie Daily Globe.

Malcolm Moore: Daj spokój, do tej pory jeszcze nikogo nie pogryzłem. Dla słuchaczy dodam, że znajdujemy się właśnie na specjalnie przygotowanej do takich wywiadów sali Daily Glob na Vespucci, serdecznie zapraszamy - miejsce znajdzie się dla każdego z was. Zaczniemy od najważniejszego pytania. Powiedz mi Laura, jak wygląda aktualnie sytuacja klimatyczna w naszym hrabstwie?

Laura Heatfield: Według zgromadzonych statystyk przez nasz zespół analityków oraz zebranych próbek jesteśmy w stanie stwierdzić, że sytuacja w naszym hrabstwie zdecydowanie uległa polepszeniu w ciągu ostatnich miesięcy. Nie jest to oczywiście stan idealny, jednak jako EcoStyle ciągle do tego dążymy, wprowadzając ekologiczne rozwiązania dla naszego hrabstwa. Oczywiście na tym nie koniec, ponieważ sytuacja klimatyczna na świecie jest aktualnie w zdecydowanie gorszej kondycji. Wszystko dzięki stanowczej reakcji przedstawicieli miasta Los Santos, na ten poważny problem. Oczywiście organizacje porządkowe podejmują stanowcze kroki w poprawie sytuacji klimatycznej na świecie, a my jako EcoStyle im w tym pomagamy.

Malcolm Moore: Mega szanuję za inicjatywę i poświęcenie jakie w to wszystko wkładacie, ale niektórzy mogą być przeciwni takim działaniom. Spotkaliście się kiedykolwiek jako EcoStyle z falą nienawiści w waszą stronę? Donald Trump, były prezydent Stanów Zjednoczonych stwierdził, że takie akcje to tylko maszynka na robienie pieniędzy. Jak się z tym ustosunkujesz?

Laura Heatfield: Szczerze mówiąc nie spotkałam się z nieprzychylnymi słowami w naszym kierunku. Oczywiście nie wszyscy muszą się zgadzać i my to szanujemy, jednak jestem tego zdania, że społeczeństwo staje się coraz bardziej świadome. Jestem tego zdania, że Pan były prezydent zdecydowanie stał po stronie swoich interesów, a nie środowiska czy ekosystemu, który nie jest w najlepszej kondycji co wyraźnie pokazują badania przeprowadzone w ostatnim czasie przez ekologów.

Malcolm Moore: A skoro o polityce mowa - aktualny prezydent Joe Biden w przeciwieństwie do poprzedniego wspiera takie akcje, według niego walka z klimatem to - uwaga, cytuję - "sprawa życia i śmierci". Nie myślisz, że aktualny prezydent wspiera takie akcje jak wasza tylko po to by zyskać poparcie ludzi?

Laura Heatfield: Bardzo nas cieszy, że aktualny prezydent wspiera akcje środowiskowe co zdecydowanie pozwala polepszyć sytuację panującą w Stanach Zjednoczonych. Jeśli chodzi o wspieranie akcji dla własnych korzyści, to już nie jest pytanie do mnie. Nie mam pojęcia co myśli Pan prezydent i jakie są jego zamiary. Jednak ważny jest fakt, że sama walka z ociepleniem klimatycznym i zanieczyszczeniem środowiska jest wspierana przez rząd, co uniemożliwia nam wprowadzać nowe, przyjazne dla środowiska rozwiązania.

Malcolm Moore: Odpowiedź godna CEO EcoStyle, brawo. Odbijmy może od polityki - słyszałaś na pewno o akcji założonej przez Gretę Thumberg, FridaysForFuture. Dla słuchaczy, którzy nie są w temacie chodzi o strajki prowadzone przez uczniów i studentów podczas zajęć szkolnych, tak jak Eco Style walczą o polepszenie klimatu na świecie. Powiedz mi Laura, co sądzisz o prowadzeniu strajków podczas zajęć szkolnych? Niektórzy uczniowie mogą na nie chodzić tylko po to by ominąć lekcje w szkole.

Laura Heatfield: Uważam, że każda forma nacisku oraz prób wywiarcia presji jest błędnym poszukiwaniem rozwiązania i oczywiście nie zgadzam się z takimi metodami. Meślę, że nikogo nie da się przekonać na siłę dlatego trzeba wprowadzać metody edukacyjne oraz wydarzeniowe. Jako EcoStyle stosujemy ten model. W piątek odbędzie się festiwal proekologiczny Sing For Earth, który będzie finałem naszej kampanii przeprowadzonej we współpracy z miastem Los Santos. Właśnie ta kampania miała charakter edukacyjny, dzięki czemu każdy mógł dobrowolnie zmierzyć się z problemem oraz dostać wszelkie wskazówki jak jemu zapobiec. Materiały ze wskazówkami znajdziecie na naszej stronie internetowej ecostyle.com w zakładce campaigns.

Malcolm Moore: Świetna inicjatywa, naprawdę należą się wam jako EcoStyle wielkie brawa. Dobra, przejdźmy do ostatniego już dzisiaj pytania. Jeden ze słuchaczy napisał - uwaga, czytam - "Dobry wieczór - pytanie do Pani CEO EcoStyle - co konkretnie jej spółka zrobiła dla środowiska, poza rozdawaniem Eco domów i aut dla ludzi?" Ciekawe pytanie, bardzo za nie dziekujemy.

Laura Heatfield: Panie słuchaczu, proszę spojrzeć na naszą stronę internetową, wtedy zostaną rozwiązane wszelkie Pana wątpliwości dotyczące naszej pracy. Oczywiście również zapraszamy do śledzenia naszych socialmedii, gdzie nieprzerwanie od początku naszej działalności pojawiają się posty dotyczące ekosystemu i środowiska. Jeśli chodzi o domy, to jest również element promujący rozwiązania Eco-Smart domów, które tworzymy we współpracy z Digibyte. Nawet Pan nie zdaje sobie sprawy, jak takie rozwiązania zmniejszają emisję CO2, jak również oszczędzają energię. Jeśli chodzi o samochód, to dopiero pierwszy raz podczas Sing For Earth odbędzie się konkurs na samochód marki Coil, który zasponsorował jeden ze sponsorów. Jest to też finał naszej mini kampanii promującej hybrydowe oraz elektroniczne samochody, które promowaliśmy we współpracy z lokalnym warsztatem na naszych socialmediach.

Malcolm Moore: Każdego słuchacza więc zapraszamy na stronę internetową i socialmedia EcoStyle, a tymczasem czas naszej transmisji dobiega ku końcowi, także z tego miejsca chciałbym podziękować całemu EcoStyle za tak piękną inicjatywę, ale także Tobie Lauro - za poświęcony mi i naszym słuchaczom czas, naprawdę robicie świetną robotę.

Laura Heatfield: Dziękuję bardzo Panu jak również słuchaczom za udział w tym wywiadzie. Mam nadzieję, że zaciekawiłam Was naszą działalnością i wspólnie podejmiemy działania, które będą chroniły nasze środowisko.

Malcolm Moore: Także żegnam się z wami ja - Malcolm Moore, ten gorszy z braci Moore, do usłyszenia!

Laura Heatfield, mimo dobrego serca, które ofiaruje w stu procentach naturze jest też bardzo ciepłą osobą osobiście, czego miałem okazję doświadczyć podczas wywiadu z nią. Cieszy mnie, że nie nabrała się na pytania pułapki, bo jedynie o to się martwiłem, ale wszystko poszło w jak najlepszym porządku. Mam nadzieję, że więcej osób będzie brało przykład z osób takich jak Laura czy Greta, bo pamiętajcie - kiedyś po ziemi, po której my stąpamy będą chodziły nasze dzieci.

DcSv0dbh.jpg%C2%A0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności Regulamin