Skocz do zawartości
Gracze online

 

 

013. Jak pomimo tragedii nie zapomnieć o istocie człowieczeństwa - Kelly Velez


Girion

Rekomendowane odpowiedzi

Obraz


Jak pomimo tragedii nie zapomnieć o istocie człowieczeństwa  - Kelly Velez


image.thumb.png.bec8af84dc77d8327a64db0765be6b34.png

(Daily Globe)

Dzisiaj w Night American Discussions o tym jak z ogromną traumą mieć siłę nieść pomoc innym. Nowa prowadząca - Aurora Lauren - w rozmowie z Kelly Velez, CEO We Support Foundation. Po raz pierwszy usłyszymy również część historii tego co stało się z byłą modelką, a także jak otworzyć serce na dzieci i walczyć z przemocą. 

***

AL: Dobry wieczór drodzy widzowie Night American Discussions. Nazywam się Aurora Lauren i od dzisiaj będę prowadziła Wasz ulubiony program. Jednak na samym początku chciałabym uczcić minutą ciszy śmierć Nicholasa Conella, jednocześnie zapraszając na jego pogrzeb, który odbędzie się w najbliższy czwartek o godzinie 18:00 na cmentarzu na Zachodnim Vinewood. Cześć jego pamięci.

**W tym momencie zapadła głucha cisza, która trwała równą minutę. Widzowie mogli w tym czasie obejrzeć serię starych zdjęć z programu, który prowadził nieżyjący już dziennikarz. Wszystkie oczywiście były czarno-białe, idące w nurt żałoby, która panuje w całym Daily Globe po samobójstwie Nicholasa Conella.*

AL: Dziękuję. Pamiętamy o Tobie, Nicholas! A moim i Państwa gościem jest dzisiaj Kelly Velez - emanacja piękna Los Santos i to nie tylko ciała, lecz przede wszystkim duszy. Prowadzi ona prężnie działającą We Support Foundation. Dobry wieczór, Kelly.

KV: Dobry wieczór wszystkim. Dziękuję Aurorze za tak miłe powitanie. Jestem ogromnie zaszczycona, że to właśnie ja mogę być gościem tego programu. Jednocześnie przez głowę przechodzą mi setki informacji, które chciałabym dziś powiedzieć. Mam nadzieję, że będziecie Państwo usatysfakcjonowani. MMożna powiedzieć, że odrobinę się tym stresuję.

AL: Zapewniam, że stresować się nie musisz! Powiedz mi Kelly - jak to właściwie jest, że zrodziła się w Tobie ta chęć niesienia pomocy innym. Ta historia ma jakąś genezę?

KV: Tak naprawdę od zawsze miewałam dobre serce dla ludzi. Zanim przeprowadziłam się do Los Santos, prowadziłam swój gabinet psychologiczny. Później znalazłam się tutaj, by wejść w branżę modelingową. I jak mi to wyszło? Z pomocą Nicholasa Satterfielda powstała agencja Timeless. W ten sposób mogłam pomagać młodym kobietom wejść w świat mody, poznać to od podszewki, dać im szansę na nowe, lepsze życie. Niestety, moja własna kariera nie zakończyła się zbyt dobrze, dlatego też znalazłam dla siebie perspektywę niesienia pomocy.

AL: Nie znam osoby, która śmiałaby odmówić Ci wielkiego serca. Zdajesz się być otwarta na każdego - bez względu na płeć, orientację, kolor skóry czy wyznanie. Jest właściwie ktoś, komu odmówiłabyś pomocy?

KV: Nie zdarza mi się odmówić pomocy. W tym momencie najważniejsze dla mnie jest, by znaleźć właśnie te osoby, które o tę pomoc nie proszą. To wołanie jest właśnie nieme. A nawet - osoby, które tej pomocy potrzebują, często nie mają na tyle odwagi czy śmiałości, by prosić.

AL: Ofiary przemocy w końcu często milczą, prawda?

KV: Wiem o czym mówisz. Sama miałam doświadczenie, o którym nie chciałam rozmawiać. Przez pewien okres nie umiałam wydusić z siebie pozytywnych emocji, nie wychodziłam z łóżka, a co dopiero z domu. Przejdę do sedna - jestem ofiarą porwania, pobicia i pozostawienia na pastwę losu, samej sobie. Aurora, pamiętasz sprawę Conan Finch, kiedy to jego social media zostały zhackowane?

AL: Pamiętam.

KV: Yeah, to właśnie z pomocą jego konta, z resztą oficjalnego, zostałam wywabiona i porwana. Nikomu tego nie życzę, wiem jak człowiek nie potrafi się pozbierać, jak bardzo jest ciężko. Dlatego po tym wydarzeniu postanowiłam, że jak tylko będę mogła, ile będę mogła, to wesprę każdą potrzebującą osobę w stosowny sposób. Tak też zostałam CEO fundacji We Support, której założycielem jest Nathan Hawk.

AL: Tak więc to Twoje prywatne przeżycia dają Ci siłę, by każdego dnia walczyć o los innych. Na jakich wartościach opiera się We Support Foundation?

KV: Make things happen. Chcemy poprawić poziom życia dzieci i młodzieży z krajów trzeciego świata. Eliminacja głodu, zapewnienie oświaty, pomocy medycznej. W mojej osobistej misji w fundacji jest również podróż do jednego z takich krajów. Chciałabym móc przydać się tam lepiej niż jedynie pośrednicząc w zbiórce funduszy, przeróżnych rzeczy czy samym nagłaśnianiem sprawy. Pomimo naszej chęci opieki nad uboższymi krajami, jako fundacja planujemy w najbliższym czasie pierwszą dużą kampanię której celem będzie przeciwdziałanie przemocy, zarówno psychicznej, jak i fizycznej. Dlatego zachęcam do śledzenia naszych social mediów, ale i dołączenia do aktywnego współdziałania przeciwko przemocy.

AL: Mówisz o pomocy krajom najuboższym. Ostatnio Organizacja Narodów Zjednoczonych poinformowała, że głodem na świecie zagrożonych jest dwieście dwadzieścia milionów osób. Wiele z nich, to dzieci. Widzisz w ogóle możliwość, by ten na swój sposób Systemowy problem jakoś rozwiązać?

KV: Staramy się optymistycznie patrzeć na nasze plany. Będziemy chcieli zrealizować swoje najbliższe programy i udzielić pomocy jak największej ilości osób. Przede wszystkim skupimy się na dzieciach, dlaczego? Ponieważ dzieci posiadają zupełnie wrażliwszą psychikę, w dodatku to nasza misja, by ograniczyć ich umieralność. Nie od dziś wiadomo, że dzieci chłoną nowe rzeczy jak gąbka - chcemy to wykorzystać, dać im szansę na lepsze jutro. Przykry jest fakt, że liczba głodujących jest tak ogromna. Dlatego będziemy robić co tylko w naszej mocy, by pozyskać jak największe środki i jak największą ilość wolontariuszy. To trudne zadanie do wykonania, ale właśnie czuję, że to jest dobre.

AL: Wracając do tematu tej pierwszej dużej kampanii o której wspominałaś. W jaki sposób nasi widzowie oraz ja, będziemy mogli się w nią zaangażować?

KV: Na chwilę obecną zaplanowana jest zbiórka. Będzie można wpłacać pieniądze na podane przez nas konto. Aby uniknąć oszustw, prosimy zaglądać na nasze oficjalne social media. Na rzecz zbiórki planujemy też licytacje, kupno ubrań. Pieniądze z tych przedsięwzięć będą przekazane na cel kampanii. Również chcemy zorganizować spotkanie z lokalnym departamentem - temat przemocy jest dość rozległy. Wtenczas będzie można skorzystać z krótkiego szkolenia na temat samoobrony.

AL: Czy w promocję zaangażują się także celebryci?

KV: Oczywiście, na ten moment nie ograniczamy się do żadnego kręgu, jednak wolę zostawić ten smaczek na czas kampanii.

AL: Naturalnie. Chciałabym jeszcze na koniec dopytać o akcję Memphisa Taveresa, która odbiła się w mieście szerokim echem. Co o niej sądzisz?

KV: Mówisz o akcji Help Orphanage, tak... Osobiście nie wiem jaki jest Memphis prywatnie, ale było to dla mnie bardzo miłe zaskoczenie, że artysta wyszedł sam z taką inicjatywą. Na swoim profilu dziękowałam mu za to, odpowiadając na nominację od Kulture de Betances i Nathan Hawk. Dzieci z sierocińców... Uhm, takie dzieci bywają w głębi duszy same. Kogo mają, jak nie nas? To był przepiękny gest, za co mu raz jeszcze dziękuję. Poruszył moje serce.

AL: Dołączam się do tych słów - akcja miała niezwykły charakter i szczytny cel. Moja droga, jest coś, co chciałabyś dodać?

KV: Chcę jeszcze raz zachęcić wszystkich do obserwowania social mediów We Support Foundation. Bądźcie na bieżąco, niebawem ukażą się szczegóły pierwszej kampanii.

AL: A ja dziękuję Państwu za dzisiaj. Night American Discussions - specjalnie dla Was - Kelly Velez oraz Aurora Lauren. Do zobaczenia!
 

*retransmisja programu dostępna już teraz.

Aurora Lauren || Daily Globe

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

**Dylan podczas południowego przeglądu internetu w swojej ciemnej norze uśmiechnął się szeroko na wspomnienie o porwaniu oraz pobiciu Kelly. Zapisał sobie retransmisję i zaczął dzielić się nią w ciemniejszych zakątkach internetu. Spędził cały dzień na czatowaniu osobami, które nadal popierają ich działania, aby wypatrzeć potencjalne ''otwarte'' głowy.**

Girion lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności Regulamin