Skocz do zawartości
Gracze online

 

 

[GRA/Doozan] Rem


Gość

Rekomendowane odpowiedzi


Link do Twojego konta globalnego: https://forum.v-rp.pl/profile/5296-rem/?tab=node_vrp_VibeProfileTab

Nazwa postaci na którą nałożono karę: Ignacio Mijo
Rodzaj kary: Blokada postaci
Powód nałożenia kary: 
Metagaming. Wykorzystałeś informacje OOC, do wbicia BW przeciwnej organizacji.
Członek ekipy nakładający karę: Doozan
Wyjaśnienie sytuacji:  Cześć, dostałem tą karę za MG, rozmawiałem o tym oczywiście z doozanem na PV, wyjaśniliśmy kilka rzeczy i teraz mam zamiar spróbować odwołać się od tego. Zacznę od początku nawet trochę szybciej niż sama sytuacja się zaczęła. Wbiłem na serwer, pograłem i zadzwoniłem po kilku minutach do pewnej dziewczyny IC żeby umówić się z nią na interesy, weszliśmy do mojego domu i zaczęliśmy opowiadać o tym wszystkim i ustalać coraz większy plan. Jestem liderem subsetu w organizacji LooneyTixz Xivers więc rozmowa dosyć długo się ciągnęła, po tym dostałem telefon od WB z mojego subsetu, nie rozmawialiśmy długo tylko się rozłączyłem. Później kolejny telefon kilka minut przed tym zajściem od drugiej osoby a dokładnie osoby od której ,,otrzymałem te informacje'', jednak nie odebrałem. Miałem już wychodzić z domu po te dwie osoby i podszedłem do drzwi, sprawdziłem na szybko czy wszystko jest w środku i w moim EQ nie ma niczego nielegalnego i wyszedłem. Nagle zauważyłem tą dwójkę śmiejącą się z mojego członka subsetu, wbiegłem do środka i wyciągnąłem broń, wybiegłem i wycelowałem. Kiedy mieli już odjechać (pisałem coś na chacie jednak przestałem) zacząłem oddawać w nich strzały z pistoletu. Wbiłem im BW/PK i zacząłem opowiadać o tym osobie w środku, nagle zauważyłem że ranny dostał blokadę, po chwili ja. 

 

Jestem świadomy że osoba ranna mogła coś pisać na @1 na co nie miałem wpływu jednak z tego co się dowiedziałem po chwili to było to ,,Biją mnie i ośmieszają'', nie wiedziałem że on leży przed moim domem a oni to robią. Jeżeli uważacie że wyciągnąłem broń przed wyjściem to jest to nie prawda. Z samego chatu grupy nie wyniosłem nic a jedynie miałem iść po dziewczynę i (rannego) w celach rozmowy o interesach. Dodatkowo, dopiero zacząłem grę jako lider i nie robiłbym MG nigdy w życiu dla takiego czegoś, nie miałem nawet powodu ani możliwych zysków z tego. Zresztą i tak nigdy bym nie zrobił MG.

 

Chciałbym żebyście zanim zamknęli ten temat dali go na widoczny i żeby inne osoby mogły się wypowiedzieć, ja również. Wiem że to pewnie nieporozumienie. Najbardziej zależy mi na odblokowaniu postaci, jeżeli jest chociaż inna opcja to wziąłbym ją chętnie.
 

Ewentualne screeny/świadkowie: Osoba z którą omawiałem interesy @Gardyna, osoba od której odebrałem i po krótkiej rozmowie się rozłączyłem @fenixakajajawocz. Osoba ranna od której nawet nie odebrałem @BorkOO. I osoby które były w grze podczas wiadomości od rannego na chacie grupy: @TheRealKubin, @Ruczol, @CytrynQ.

Edytowane przez Rem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie może nie widziałeś, ale miałem iść po osoby z subsetu, i nagle was zobaczyłem, więc wszedłem do środka i wyciągnąłem broń, później wyszedłem drugi raz i zacząłem strzelać. Nie ma nawet na filmiku że wyszedłem pierwszy raz a tak było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądawszy logi widzę, że bardzo mocno komunikowaliście się poprzez discord na bieżąco opisując sobie wzajemnie to co dzieje się w świecie gry co już samo w sobie jest złym zachowaniem zważywszy na to, że zaburza to elementarną wartość roleplayu jaką jest uczciwość wobec współgraczy. Nawet zaglądając sobie we wcześniejsze twoje logi to pytałeś tam ludzi chociażby o to czy są Bloods online, mówienie koledze co powinien pisać IC na czacie, aby sytuacja wyszła na waszą korzyść i tak dalej. Ponadto zaglądając w logi widzę, że korzystałeś z komendy /p p oraz wyszedłeś z mieszkania dokładnie o 18:40 czyli tej samej minucie, w której nabiłeś im bw co może dowodzić temu, że wiedziałeś o tym ze źródła ooc. Wcześniej wątek pobicia nie wyszedł z żadnej rozmowy IC, gadaliście o zupełnie innych rzeczach, powiedziałeś że "pójdziesz załatwić chłopaków" okej, ale równie dobrze mogłeś to napisać, aby w razie czego mieć wymówkę gdyby ktoś przejrzał twoje logi, szczególnie że wyciągnąłeś od razu potem przedmiot z /p p. Ponadto po tym jak dosłownie popełniłeś dwukrotne morderstwo na środku ulicy wszedłeś do domu i zacząłeś jak gdyby nigdy nic po tekście "leżą w samochodzie zastrzeleni" kontynuować rozmowę na poprzedni temat. Według mnie blokady powinny zostać, nauczy to was tego, aby nie wypisywać wszystkiego na bieżąco na czacie OOC organizacji, do tego aby grać konsekwencje swoich czynów bo po podwójnym morderstwie powinieneś być obrsany w gacie, a nie planować podobnego typu akcje IC. Dla mnie zbiegów okoliczności jest tutaj zbyt wiele, a twoja argumentacja w apelacji właściwie niczego konkretnego nie przedstawia. Poza tym komenda /p p nie sluzy do otwierania ekwipunku jak mówiłeś tylko do sprawdzenia przedmiotów na ziemi co jest jeszcze większym znakiem zapytania odnośnie twojej argumentacji. Jak dla mnie, blokady powinny zostać.

doozan lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Sidneyo napisał:

Przeglądawszy logi widzę, że bardzo mocno komunikowaliście się poprzez discord na bieżąco opisując sobie wzajemnie to co dzieje się w świecie gry co już samo w sobie jest złym zachowaniem zważywszy na to, że zaburza to elementarną wartość roleplayu jaką jest uczciwość wobec współgraczy. Nawet zaglądając sobie we wcześniejsze twoje logi to pytałeś tam ludzi chociażby o to czy są Bloods online, mówienie koledze co powinien pisać IC na czacie, aby sytuacja wyszła na waszą korzyść i tak dalej. Ponadto zaglądając w logi widzę, że korzystałeś z komendy /p p oraz wyszedłeś z mieszkania dokładnie o 18:40 czyli tej samej minucie, w której nabiłeś im bw co może dowodzić temu, że wiedziałeś o tym ze źródła ooc. Wcześniej wątek pobicia nie wyszedł z żadnej rozmowy IC, gadaliście o zupełnie innych rzeczach, powiedziałeś że "pójdziesz załatwić chłopaków" okej, ale równie dobrze mogłeś to napisać, aby w razie czego mieć wymówkę gdyby ktoś przejrzał twoje logi, szczególnie że wyciągnąłeś od razu potem przedmiot z /p p. Ponadto po tym jak dosłownie popełniłeś dwukrotne morderstwo na środku ulicy wszedłeś do domu i zacząłeś jak gdyby nigdy nic po tekście "leżą w samochodzie zastrzeleni" kontynuować rozmowę na poprzedni temat. Według mnie blokady powinny zostać, nauczy to was tego, aby nie wypisywać wszystkiego na bieżąco na czacie OOC organizacji, do tego aby grać konsekwencje swoich czynów bo po podwójnym morderstwie powinieneś być obrsany w gacie, a nie planować podobnego typu akcje IC. Dla mnie zbiegów okoliczności jest tutaj zbyt wiele, a twoja argumentacja w apelacji właściwie niczego konkretnego nie przedstawia. Poza tym komenda /p p nie sluzy do otwierania ekwipunku jak mówiłeś tylko do sprawdzenia przedmiotów na ziemi co jest jeszcze większym znakiem zapytania odnośnie twojej argumentacji. Jak dla mnie, blokady powinny zostać.

Rozumiem o co może tobie chodzić jednak napisałem nawet w apelacji o tym że /p p było żebym sprawdził sobie czy nie mam nic nielegalnego, jeżeli sprawdzisz skrypt to ujrzysz że nie wyciągnąłem nic. Przez discord nie komunikujemy się w żaden sposób bo nawet z niego praktycznie nie korzystam, a z BorkOO nigdy nie rozmawiałem na VC, tak samo z innymi. Byłem zestresowany po tym morderstwie bo zareagowałem na to mówiąc to do kobiety, jeżeli chodzi o jakieś logi z tym że piszę na /w do jednej z osób WB to tylko pomagałem jej zrozumieć grę ponieważ jest nowa. Chciałbym żebyś mógł jakoś to sprawdzić z tym skryptem lub chociaż zmienić karę z blokady na kilka godzin AJ. Wiem że źle napisałem na chacie grupy jednak zrobiłem to tylko dla żartu, nie korzystałem z żadnych informacji OOC, naprawdę. No i jak również sprawdzisz logi to dowiesz się że miałem iść po resztę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, ja dostępu do takich logów, które pokazują co podnosisz niestety nie mam więc myślę, że będzie trzeba udać sięz tym do czerwonych. Twoje zapewnienia de facto to tylko słowa, które mogą być prawdziwe, a które nie, szczególnie że nikt o VC cię nie posądził. Logi sprawdziłem i powiedzenie, że masz iść po resztę jak wspomniałem wcześniej mogło być równie dobrze jedynie wymówką IC, aby w razie złapania mieć argument do wybronienia się, szczególnie zważywszy na fakt, że akcja o której mówiliście IC o tyle na ile wiem wydarzyła się dużo później niż 18:40. Ja nie werdyktuję więc prośby o to kieruj do kuzyna i malibu

doozan lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Analizowaliśmy te logi - w momencie akcji na czacie organizacji padła informacja o tym, że jeden z waszych jest pobity i od razu przerwałeś rozmowę IC pod pretekstem, że dawno miałeś to zrobić. Nie kupujemy tych tłumaczeń, a dodatkowo post wyżej Sidneya pokazuje, że nie potrafisz grać czysto IC. Niestety będzie to nauczka i podtrzymuję decyzję opiekuna przestępczych, iż blokady powinny zostać. Pomijam fakt wyzywania ludzi od dziwek i tak dalej, planowanie zaczajenia się na nich w aucie i inne teksty.

Apelacja odrzucona.

doozan lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności Regulamin