Skocz do zawartości
Gracze online

 

 

[Morderstwo 17.06.2023] PRAŻONY MAKARON, CZYLI WYBUCH AUTA W ŚRODKU MIASTA


RONDONUMBANINE

Rekomendowane odpowiedzi


Derry 'car bomb': Police warning as vehicle up in flames near courthouse -  Mirror Online




 **Dnia 17.06.2023, po godzinie 22 doszło do wybuchu czarnego auta marki Ubermacht, mowa tu o modelu Oracle XS LE. Auto wyjechało spod strip club sygnowanego nazwą "Vanilla Unicorn", paręnaście sekund później w okolicach Pillbox Hill, można było usłyszeć duży huk, wcześniej wspomniane auto stanęło w płomieniach, a po jego kierowcy (Dustin Rossi) zostało tylko wspomnienie.**

**Z racji na odbywającą się imprezę w Vanilla Unicorn, nie było za dużo świadków, jednak śledczy po przesłuchaniu paru gapiów całego zamieszania, znalazło parę osób które zgodziły się zeznawać w tej sprawie.**

 





Zeznania świadków:
 **Kobieta o personaliach Jennifer_Janes, po krótkiej rozmowie z departamentem zgodziła się zeznawać, mówiąc jakoby widziała całą sytuację wybuchu:

Wracałam akurat z pracy, byłam jedno skrzyżowanie dalej, gdy usłyszałam ten przeraźliwy huk. Zobaczyłam przed sobą błysk, po chwili auto stanęło w płomieniach, było słychać jak w okolicznych budynkach wybijają się szyby. Auto rozerwało na strzępy, wydaje mi się, że auto było na gaz i wybuchła butla z instalacji, ale nie jestem pewna, nie znam się na tym.**

**Facet o personaliach Jon_Lawrey również dorzucił parę swoich informacji do departamentu

Panowie, powiem Wam wszystko co wiem, ale muszę mieć pewność, że moja żona nie dowie się o tym gdzie byłem. Sprawa wygląda tak, byłem w Vanilla Unicorn, bo chciałem sobie popatrzeć na jakieś młode, jędrne ciała, w końcu jestem facetem, nie? Wyszedłem na papierosa, a tam rozpoczęła się strzelanina, jacyś włosi strzelali się z drugimi, nie pamiętam dokładnie jakiej byli narodowości. Wychodząc parę razy widziałem faceta, który kręcił się przy aucie, które wybuchło, był ciemniejszej karnacji, cały czas upewniał się czy nikt na niego nie patrzy i oglądał auto. Po chwili poszedł za winkiel, stał tam patrząc w telefon i co jakiś czas spoglądał na te auto. No a co było dalej? Wsiadł do niego włoch, który brał udział w tamtej strzelaninie, przejechał dwie przecznice i tak zakończył się jego żywot. Nie wiem jak Wam, ale mi to wyglądało na jakieś porachunki gangsterskie, widocznie skurwiel sobie zasłużył na taką śmierć, ale nie mi oceniać.**

**Moment podłożenia bomby pod samochód widziała również kobieta, która akurat wychodziła z imprezy w klubie, zeznała:

Widziałam faceta przy tym aucie, średniego wzrostu, miał na sobie kask a pod nim kominiarkę, akurat jak wychodziłam to grzebał coś przy nadkolu pojazdu, gdy mnie zobaczył, to błyskawicznie odbiegł od auta, wsiadł na motocykl i szybko odbiegł od auta**


                                                                                                                                                               Temat bomby i podłożenia jej:
Street Use: Makeshift Bomb Trigger
**Śledczy, jeśli analizowali ostatnie miejsca w których pojawił się ten pojazd, to mogli ujrzeć podejrzaną osobę, która w okolicach klubu należącego do ofiary (Sound Haven) podjechała Nagasaki Shinobi bez indeksu stanowego, pokręciła się parę chwil przy aucie, żeby po parunastu sekundach wskoczyć ponownie na motocykl i zniknąć spod klubu.**

**Ekspreci od ładunków wybuchowych oszacowali, że nie była to na pewno robota amatora, a ładunek został zaprojektowany tak, aby wysadzić auto i na pewno uśmiercić wszystkich w środku. Ustalili, że była to bomba, która miała zapalnik podłączony do telefonu, po wykonaniu połączenia na telefon podpięty do niej, wybuchła. **

Edytowane przez Fredo Santana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spacer.png

** Sprawa objęła status priorytetowej. Sprawdzono nagrania w okolicach klubu nocnego Vanilla Unicorn (w głównej mierze te, z pasażu sklepów stojących na przeciwko), przeanalizowano również raporty i nagrania dashcam/bodycam z siedemnastego czerwca, ze sceny masowej strzelaniny na parkingu obok klubu. Ze względu na wagę sprawy prześledzono również trasę pojazdu Oracle XS-LE, za pomocą nagrań z miejskich kamer CCTV. **

** 1. Jaka była trasa przejazdu Oracle? Gdzie znajdował się przed tym, gdy Miguel Rossi doprowadził go pod klub? **

** 2. Zważając na ustawienie kamery łapiącej obraz wyjazdu z zaułka, w którym znajduje się Vanilla Unicorn, oraz liczną obecność departamentu policji Los Santos, z pewnością udało się zarejestrować twarz osoby, którą wskazał Jon_Lawrey ("Wychodząc parę razy widziałem faceta, który kręcił się przy aucie, które wybuchło, był ciemniejszej karnacji, cały czas upewniał się czy nikt na niego nie patrzy i oglądał auto. Po chwili poszedł za winkiel, stał tam patrząc w telefon i co jakiś czas spoglądał na te auto.")". Kim była ta osoba? **

** 2.1. Jeśli osoba stojąca pod VU ma/miała licencję kierowcy, to bez większego problemu jest możliwość połączenia jej wizerunku z danymi. Jeśli się to udało, sprawdzony został również operator numeru/numerów osoby kręcącej się przy pojeździe. Na kogo numer zadzwonił on zaraz po wyjeździe Dustina Rossiego z zaułka? **

** 2.2. W jaki sposób osoba na której skupiły się służby dotarła na miejsce? Jakim pojazdem się poruszała, bądź z kim przyjechała pod Vanilla Unicorn? **

73diari.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, doozan napisał:

spacer.png

** Sprawa objęła status priorytetowej. Sprawdzono nagrania w okolicach klubu nocnego Vanilla Unicorn (w głównej mierze te, z pasażu sklepów stojących na przeciwko), przeanalizowano również raporty i nagrania dashcam/bodycam z siedemnastego czerwca, ze sceny masowej strzelaniny na parkingu obok klubu. Ze względu na wagę sprawy prześledzono również trasę pojazdu Oracle XS-LE, za pomocą nagrań z miejskich kamer CCTV. **

** 1. Jaka była trasa przejazdu Oracle? Gdzie znajdował się przed tym, gdy Miguel Rossi doprowadził go pod klub? **

** 2. Zważając na ustawienie kamery łapiącej obraz wyjazdu z zaułka, w którym znajduje się Vanilla Unicorn, oraz liczną obecność departamentu policji Los Santos, z pewnością udało się zarejestrować twarz osoby, którą wskazał Jon_Lawrey ("Wychodząc parę razy widziałem faceta, który kręcił się przy aucie, które wybuchło, był ciemniejszej karnacji, cały czas upewniał się czy nikt na niego nie patrzy i oglądał auto. Po chwili poszedł za winkiel, stał tam patrząc w telefon i co jakiś czas spoglądał na te auto.")". Kim była ta osoba? **

** 2.1. Jeśli osoba stojąca pod VU ma/miała licencję kierowcy, to bez większego problemu jest możliwość połączenia jej wizerunku z danymi. Jeśli się to udało, sprawdzony został również operator numeru/numerów osoby kręcącej się przy pojeździe. Na kogo numer zadzwonił on zaraz po wyjeździe Dustina Rossiego z zaułka? **

** 2.2. W jaki sposób osoba na której skupiły się służby dotarła na miejsce? Jakim pojazdem się poruszała, bądź z kim przyjechała pod Vanilla Unicorn? **

**1. Trasa pierw wystartowała z klubu należącego do Dustin'a Rossi "Sound Heaven" lecz nie jechał nim osobiście, tylko Miguel zabrał jego auto. Lecz obydwojga kierowali się podobną trasą przez Pillbox Hill aż do VU. Jeżeli federalni sprawdzili nagrania spod klubu Sound Heaven mogli też dostrzec mężczyznę, który grzebie przy nadkole Oracle XS-LE, nie dało się zidentyfikować twarz podejrzanego iż miał on kask, który zasłaniał jego głowę.  **

**2. -**

**2.1. - **

**2.2 - .**



 

Edytowane przez F1fi23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

**1. ((prosiłbym aby osoba nie powiązana z organizacją w której ja gram, nie odgrywała przebiegu przestępstwa z naszej strony, nie było widać żadnej skóry, a pytanie dotyczyło jedynie trasy pojazdu))

2. Ocak Ozgur

2.1 Numer do którego dzwonił Ocak Ozgur należał do osoby o personaliach Akkin Karaman

2.2 Osoba na której skupił się departament dotarła pod klub na motocyklu, dokładniej to PCJ-600**

Edytowane przez Harimau
doozan lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spacer.png

** Mimo upływu kolejnych dni, w związku ze sprawą morderstwa nie zamknięto jeszcze nikogo, a same informacje o sprawie nie ujrzały światła dziennego. Mimo wszystko FBI wciąż współpracuje z władzami miasta i stanu, w celu znalezienia osoby odpowiedzialnej za incydent. **

** 1. Czy z numeru (bądź numerów) należącego do Akkina Karamana wypłynęło jakiekolwiek połączenie, pokrywające się dniem i godziną z czasem eksplozji? **

** 2. Jakim pojazdem na miejsce wybuchu przyjechał Miguel Rossi? Jakie były jego numery rejestracyjne? Jest on zarejestrowany na Miguel Rossi? **

 

katae lubi to

73diari.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, doozan napisał:

spacer.png

** Mimo upływu kolejnych dni, w związku ze sprawą morderstwa nie zamknięto jeszcze nikogo, a same informacje o sprawie nie ujrzały światła dziennego. Mimo wszystko FBI wciąż współpracuje z władzami miasta i stanu, w celu znalezienia osoby odpowiedzialnej za incydent. **

** 1. Czy z numeru (bądź numerów) należącego do Akkina Karamana wypłynęło jakiekolwiek połączenie, pokrywające się dniem i godziną z czasem eksplozji? **

** 2. Jakim pojazdem na miejsce wybuchu przyjechał Miguel Rossi? Jakie były jego numery rejestracyjne? Jest on zarejestrowany na Miguel Rossi? **

 

**2. Pojazdem, którym przybył Miguel to był czarny Ubermacht Oracle XS-LE, należącego wtedy do Bogdan'a Obradovic'a**

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności Regulamin