Skocz do zawartości
Gracze online

 

 

VibeRP | ALT-V | Jak zmienił się serwer, z RP do RPG | Oglądajcie i słuchajcie do końca !


Rekomendowane odpowiedzi

Tyle czasu minęło a ty nadal nie nauczyłeś się prostej obsługi montażu filmików, inaczej by to zupełnie się prezentowało.

Tak słuchałem i czytałem gdzieś kogoś wypowiedź, że gracze dużo wymagają od administracji względem rozgrywki - jest to serwer RP więc większą gre odgrywa nasza postać, to jak będziemy rozwijać ją i grać z innymi to jest tylko i wyłącznie pomysłowość na rozgrywkę, nielegalne wyścigi, zloty motoryzacyjne innowacyjna twórczość. Nie można zbyt dużo wymagać od administracji by robili to tamto za graczy przy serwerze RP rozumiem serwer RPG.

 

 

Znajdę chęci wrócę na klimacik, może coś  więcej napisze, co nie zmienia faktu że jest to serwer RP i tak jak napisałem. 

 

Edytowane przez Mechanik941
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, że masz odmienne zdanie na temat kierunku, w którym zmierza Vibe. Jednakże chciałabym zwrócić uwagę na fakt, że jesteśmy wszyscy uczestnikami tej społeczności i każdy z nas ma wpływ na jej kształtowanie. Zamiast koncentrować się na negatywnych aspektach i budować gówno-burze, możemy skupić się na konstruktywnym działaniu. Budowanie społeczności to wspólny wysiłek, który wymaga zaangażowania i pracy każdego z nas. Jeśli masz pomysły to je kuźwa realizuj a nie oczekujesz, że ktoś to zrobi za ciebie a ty sobie wpadniesz. Nie wiem, w połowie filmu krytykujesz i nic poza tym - gadasz o tym, że nie ma eventów a sam gówno robisz, masz widzów - masz jeszcze łatwiej by event wyszedł. Tyle ode mnie pozdrawiam mimo to.

Sidneyo i doozan lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.08.2023 o 13:50, Sidneyo napisał:

Odniosę się tylko do fragmentu o Davis i o tym, że kiedyś byli /Vagosi i Ballasi, którzy się nawalali na ośkach/. Nie chcę podważać twoich odczuć, ale zdecydowana większość osób z kompetencjami i wiedzą o tym jak działają gangi w South Central doskonale zdają sobie sprawę ze tego, że tam jest właśnie tak jak mówisz - nikt nie napadnie cię za to, że sobie tam wchodzisz. South Central to nie rezerwat dla bandziorów, którzy strzelają i okradają każdego tylko dlatego, że ktoś przechodzi przez ich osiedle, zwłaszcza że większość osób zamieszkujących prawdziwe czy to Compton czy Watts to po prostu cywile. Owszem gangi są tam bardzo aktywne, ale nie pressują one byle kogo bo tak im się podoba. Program większości gangów nawet zabrania pressowania cywili bez powodu i to nie dlatego, że gangbangerzy są altruistami i kochają społeczeństwo tylko po prostu dlatego, że nie chcą ściągać na siebie kłopotów i uwagi policji. Jesteśmy bardzo dumni z tego, że udało nam się wyprowadzić półświatkowe community z myślenia rodem z 2010 roku, że jedyna gra między gangami to strzelaniny i jak to nazwałeś /dymy/ bo to kompletnie nie na tym powinno polegać. Gangi konkurują między sobą na różnych płaszczyznach począwszy od bójek przez wallbanging czyli graffiti dla niezorientowanych, a także choćby netbanging czyli jakieś przytyki do siebie w sieci. Bardzo cieszę się, że co jakiś czas widuję cywili na Davis (chociaż i tak jest to zbyt rzadko i gorąco zachęcam cywili do kreowania tam swoich postaci). Twój pogląd na funkcjonowanie Davis jest po prostu archaiczny i co za tym idzie błędny bo wynosi się z czasów gdzie stereotypowo grało się każdy gang tak samo, co wieczór o 20 jechało się na Glen Park żeby zrobić Drive-by i dostawało się skina dopiero po wyjściu z /mieszka/. Dzisiaj research i informacje są szeroko dostępne i ludzie odwzorowują swoją grę na wzór tego co jest na prawdę i bardzo dobrze. Czasy South Central jako rezerwatu dla gangów ulicznych i jakiejś szalonej strefy wojny się już dawno skończyły i między innymi jest to zasługą właśnie obecnych graczy półświatka, którzy wyszli na przeciw archaicznemu podejściu do gry. Davis nie jest bezpiecznym miejscem to z pewnością, ale nie jest też miejscem, w którym na każdym rogu czeka na ciebie niewyżyty gangster z pistoletem, który chce cię napaść. Gangbangerzy mają swoje rzeczy do roboty, które skupiają się na zarobkowaniu i walce z wrogimi sobie setami, a nie sianiem grozy wśród cywili. 

Jeszcze tylko dodam, że gangów ulicznych w samym Davis na ten moment jest 8 co jest zadowalającą według mnie liczbą jak na przeciętną ilość graczy na serwerze. Gra w półświatku toczy się sama i to jest najważniejszy aspekt tego segmentu gry. Zbędne włażenie tutaj z jakimiś eventami pokroju transportu broni czy vipa z jakiejś mafii gdzie nagle pół miasta dostaje cynk o takim zdarzeniu i ten kto przejmie taki transport czy vipa dostaje nagrode to jest poroniona spuścizna starych, gorszych czasów. Jako opiekunowie możemy urozmaicać grę drobnymi projektami zarobkowymi czy epizodycznymi zdarzeniami na malutką skalę wymierzonymi w wąskie grono, aby umilić i urozmaicić im grę, ale polski roleplay wyrósł z tych chorych czasów gdzie to było normalne i porządane i dzisiejszy półświatek nawet nie domaga się takich rzeczy, a sam ma świadomość, że duża część starych przekonań była zła. Na pewno jako opiekunowie nie będziemy wracali do takich archaicznych pomysłów i robienia z Davis strefy wojny gdzie ktokolwiek kto nie jest członkiem gangu ma bać się wejść.

Pozwolę sobie podbić ten post, bo jest 100% racji. 

Jak ja kocham ludzi, którzy zatrzymali się z grą w 2013 roku XD gramy to co jest irl w LA i huj, a jak komuś się nie podoba to wypad do innej strefy rozgrywki. My w półświatku chcemy stworzyć realistyczne środowisko do gry rodem z Los Angeles, a nie n4g czy innego gówna. Mam nadzieję, że sidneyo i doozan będą do końca pełnili funkcje opiekuna półświatka, bo jak wejdzie jakiś stary wyga co wali sobie codziennie do tego co było w 2011 roku to wszystko zepsuje i wielu jakościowych graczy po prostu ucieknie. Jest dobrze jak jest, mimo że nie każdy jeszcze rozumie jak powinno się grać gangi uliczne z tego co zaobserwowałem, ale szczerze wolę żeby 1 gang na 5 gangów grał gówno niż żeby po serwerze latali jacyś ballasi co organizują sobie ustawki w kanałach xD 

Wiadomo, nie jest idealnie biorąc całokształt serwera, chyba nigdzie nie ma idealnie, ale da się złapać jakieś interakcje i po prostu pograć. Mam szczerze wyjebane w to czy ktoś stoi za ladą - grając tu osobiście złapałem interakcje z kilkoma cywilami i grało się z nimi super. To nie jest tak, że strefa cywilna jest do dupy, bo tylko grind i huj. Znajdą się jakościowi gracze i nooby, ale myślę, że tak jest w każdym sektorze rozgrywki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności Regulamin