Skocz do zawartości
Gracze online

 

 

Moonshiners; The art of illegal alcohol


HungerbarfromMinkraft

Rekomendowane odpowiedzi

Ale numer! Legalny bimber prosto z Czech | Nowa Trybuna OpolskaBimber (samogon, księżycówka, okowita) – wysokoprocentowy napój alkoholowy produkowany w warunkach amatorskich. Otrzymywany zazwyczaj przez destylację okresową (w odróżnieniu od destylacji ciągłej w gorzelniach przemysłowych) z zacieru z fermentacji alkoholowej. Zależnie od surowców i sposobu oczyszczania bimber różni się zapachem i smakiem. Najczęściej otrzymywany z najtańszych produktów (zboże, ziemniaki, cukierki, cukier, melasa) bez dodatkowej rektyfikacji, jest bezbarwny i ma ostry, nieprzyjemny zapach, ale oczyszczony, najczęściej węglem aktywnym, występujący w mieszankach (np. w ajerkoniaku) daje wrażenie smaku handlowego czystego spirytusu. Bywa zaprawiany sokami owocowymi lub uszlachetniany przez leżakowanie.

W okresie obu wojen światowych i stanu wojennego był częstym zastępczym środkiem płatniczym. Produkowany jest nadal ze względów tradycyjnych i ekonomicznych; jest znacznie tańszy od wódki i alkoholi bazarowych. Pomimo tego pędzenie samogonów dalej jest popularnym sposobem zarobku na terenach pozamiejskich. Powstają całe magazyny które są wypełnione aparaturą do pędzenia bimbru, prawda jest taka że bimber nigdy nie zostanie zakopany w grobie, jest to jeden z łatwiejszych alkoholi do wykonania, więc nawet podczas apokalipsy, to ostatni skończony idiota jest w stanie wypędzić sobie słoik tego rarytasu.

(( OOC )) Czołem, jako że IC gram postać która dosyć często tworzy własny samogon na potrzeby towarzyskie, to postanowiłem wyjść z inicjatywą projektu zarobkowego o tematyce rzecz jasna bimbrowników. Jak każdy wie to pędzenie jest całkiem atrakcyjnym i pewnym biznesem. A jako, że organizacja pod którą gram Cornbread Nation ma pod sobą bar to uznałem to za całkiem dobry pomysł. Oprócz samego pędzenia, w temacie mam zamiar wstawiać też niejako problemy związane z tym biznesem, takie jak departament bądź samozapał aparatury ( Nigdy nie wiadomo ¯\_(ツ)_/¯ ) Także dzięki za czytanie, kc kc <33 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności Regulamin