Skocz do zawartości
Gracze online

 

 

Obiekty które są w grze, ale niedostępne na /oe.


dan aka sqn

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo mnie zastanawia czemu obiekty, które są w kodzie gry nie są dodawane na serwer by móc je wykorzystać następnie w swoich interiorach używając /oe. Wielu graczy stąd skupia się na jakichś modyfikacjach, które są często wadliwe. GTA V ma ogromne możliwości i jest setki, jak nie tysiące obiektów po prostu w grze, które są niedostępne na vibe, a na innych serwerach już tak. Kiedyś już zgłaszałem tą propozycję i została zaakceptowana, ale obiektów wciąż brak(jest to trochę żenujące nawiasem mówiąc, bo bez słowa temat został zakończony) 

Może mi ktoś rozjaśni czemu tak niewiele obiektów z np. strony pleb masters jest dostępnych na serwerze? 

Proponuję by je sukcesywnie dodawać, dla przykładu kilka murali, obiektów, które zmieniłyby kompletnie interiory na serwerze

https://imgur.com/a/wgojzkF

 

Spoiler

sf_int2_art_f3_option_2 - graffiti
sf_int1_art3_stairs1 - plakat
bkr_prop_biker_campbed_01 - lozko
bkr_bar_flags01 - flaga 
bkr_rec_mural01 do bkr_rec_mural09 - mnóstwo murali, ciekawych elementow na sciany, ktore swietnie by urozmaicily wiele interiorow
bkr_int_02_mural_wheelie
bkr_int_02_mural_girls
bkr_int_02_mural_ride_free
bkr_int_02_mural_v04
bkr_int_02_mural_gang
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Buduję interiory na serwerze, czy to dla siebie prywatnie, czy dla projektu Place Marker, wielokrotnie narzekałem na to, że budując jakiś "klimatyczny" interior, większość obiektów jakie napotykam w plebmaster, bądź w grze gdy jestem na singleplayer w menyoo, nie są zaimplementowane na serwer, przez co obiekty są okrojone a ich użyteczność mocno spada, bo zrobienie interioru jest dość problematyczne względem urozmaicenia go w przeróżne obiekty. 

Kiedyś, nie dam sobie ręki uciąć, ale ktoś z zarządu jakiś czas temu pisał ze mną na discord, bodajże na spamowej discord vibe, że dodanie niektórych obiektów nie jest możliwe, ze względu na fakt, iż są one blokowane przez GTA w ten sposób, że powiedzmy obiekt flagi jest przystosowany pod daną ścianę budynku i tylko pod nią - coś takiego, 1;1 nie pamiętam tej wiadomości, ale zrozumiałem, że niektóre obiekty po prostu nie mają sposobności aby zostać dodane do listy obiektów serwerowych. 

Co jakiś czas, gdy wychodzi nowy update, dodawane są obiekty, tak jak wyżej wymieniono, chociażby z update bikerów, sporo obiektów idealnie wpasowuje się w klimaty gry klubów motocyklowych, co pozwala urozmaicić interior w przeróżne aspekty, ale na serwerze niestety nie ma śladu po tych obiektach. Sprawdzając sobie przeróżne rzeczy odnośnie obiektów, dowiedziałem się, że kluczowe jest aby aktualizować object list, który jest przypisany do serwera, jakoś tak - wtedy jesteśmy w stanie wymusić na grze spawn takiego obiektu, który jest kompatybilny do tego, bo trzeba jasno tutaj nakreślić, że nie wszystkie obiekty znajdujące się na plebmaster nadają się do tego, aby był do nich spawner. 

Może najnowsze updated object list znjadujące się na gta v mods będzie odpowiednie do tego, aby dodać obiekty na serwer? Podobno potrzebne jest nazwa obiektu / hash aby dodać obiekt do wyszukiwarki aby można go było spawnować, więc lista takich obiektów jest ogólnodostępna przez jednego z modderów, który co każdy update gry aktualizuje listę o obiekty dodane w konkretnej aktualizacji. Sprawdziłem to z panelu single-player, działa. Wiem, że single =/= online (w tym wypadku serwer altv), ale może coś to pomoże? Niech developerzy / modderzy się wypowiedzą, to może nakreślą sprawę jaśniej. 

2AWutRt.png
^jedno z objectlist.ini zawarte w pliku z aktualizacją. 

Link do tego o czym pisałem:
https://pl.gta5-mods.com/tools/updated-object-list-for-map-editor

 

hoodbyair i vinsu lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności Regulamin