Skocz do zawartości
Gracze online

 

 

[GRA/Szymon] Vee666


Vee666

Rekomendowane odpowiedzi

Link do Twojego konta globalnego: https://forum.v-rp.pl/profile/6991-vee666/

Nazwa postaci na którą nałożono karę: Renee Costello
Rodzaj kary: Blokada
Powód nałożenia kary: Pomoc w przelewaniu majątku zmarłej postaci Derrick Rivera. Celowe zamaskowanie poprzez sprzedaż pojazdu za zaniżoną o połowę cene rynkową. Tłumacz się w apelacji.
Członek ekipy nakładający karę: Szymon
Wyjaśnienie sytuacji:
W zasadzie już jedna apelacja dotycząca tej sprawy została odrzucona, ale chciałbym nieco wyjaśnić sprawę ze swojej strony. Jedyną informacją jaką otrzymałem było to że znajomy @Bejito chciałby owy samochód kupić ode mnie ten samochód. Ja w okolicach czasowych tej sytuacji nie byłem aktywny w grze, toteż sprzedaż ogarneliśmy przez discorda. (Tak wiem, słabo)
EDIT: Co do samej akcji sprzedaży, przeprowadziliśmy krótkie spotkanie IC.


Przenoszenie majątku nie było przeze mnie prowadzone umyślnie, nie było mi wiadomo że z poziomu IC @Bejito oraz @WujekEddy mają jakąś relację, po prostu nie zostało mi to wyraźnie powiedziane. Dowiedziałem się dopiero kilka dni później.
Nie chcę zwalać na nikogo winy, bo sam miałem wątpliwości co do całej transakcji (widać na screenach), jednak jej nie przerwałem. Mogłem skonsultować sprawę z ekipą, jednak tego nie zrobiłem - mam nauczkę.
Na postaci mi zależy, ponieważ spędziłem na niej sporą ilość czasu - a na kasie czy samochodach już mniej. Jeżeli zgodzilibyście się, bardzo o to proszę, na odblokowanie postaci pod jakimś warunkiem byłbym wdzięczny.
Od siebie chciałbym zaproponować wyzerowanie stanu konta i skasowanie samochodu Invetero Coquette Classic, nabytego jakiś czas później za część otrzymanej kasy za sprzedaż Furii. Rozpatrzę każdy inny jeżeli tylko zgodzicie się na takie rozwiązanie.
 


 

unknown (2).jpg

unknown.jpg

Edytowane przez Vee666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twierdzisz, że nie wiedziałeś co ich łączy ic i dowiedziałeś się kilka dni później, a na screenie widać jak Bejito pisał, że samochód kupi wujekeddy; jego dupeczka cytując. Od początku też czułeś, że robisz źle, a mimo to zrobiłeś to. Pomijam fakt, że wszystko poszło praktycznie drogą ooc nie licząc krótkiego spotkania, bo nie sądzę byś dał ogłoszenie o sprzedaży samochodu. Umyślnie (bądź też nie) jednak złamałeś regulamin. Dużo czasu z @Szymon spędziliśmy na dokładnej analizie sytuacji, by mieć pewność kto oraz w jakim stopniu złamał regulamin. Niewiedza nie zwalnia z jego przestrzegania, a Ty nowym graczem nie jesteś by nie wiedzieć, że takie przewinienie kończy się banem. W waszym przypadku były to blokady postaci. Kara jest surowa, ale sprawiedliwa. Ma być nauczką, byś na przyszłość zastanowił się dwa razy, zanim znów popełnisz błąd. Zrobiłeś to świadomie licząc się z konsekwencjami, które właśnie ponosisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem wtedy jakim kontekście to mówił z tą "dupeczką" faktycznie teraz po wszystkim ma to sens.

Ogłoszenie o sprzedaży z pewnością wkrótce by się pojawiło, jednak ze względu na krótki czas od jego nabycia do otrzymania oferty i niską aktywność spowodowana brakiem czasu po prostu nie zdążyłem tego zrobić.

Pomyślałem że jeżeli pojazd trafi do osoby teoretycznie wcześniej nie związanej, a sam zakup miał być za całą kwotę, nie obniżoną, to wszystko będzie w porządku. Po "ex-supporcie" spodziewałem się wiedzy na taki temat, widocznie ta była nieprawidłowa. 

Prawda, miałem wątpliwości, jednak przy decyzji się utrzymałem, czego teraz żałuję. Gdybym w tamtym czasie posiadał informacje jakie posiadam teraz to podjął bym inną decyzję.

Poza tym, jak sama powiedziałaś, nowym graczem nie jestem, a poza wcześniejszą sytuacją w organizacji, myślę do tej pory nie powodowałem problemów. 

Jeśli zgodzilibyście się na zaproponowane przeze mnie rozwiązanie to straciłbym wszelkie fanty i kasę nabyte po tej akcji, poniekąd problem został by rozwiązany. 

Ostateczna decyzję pozostawiam wam.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nie wiedziałem wtedy jakim kontekście to mówił z tą "dupeczką" faktycznie teraz po wszystkim ma to sens.

To już niczego nie zmienia, fakty są jakie są. Następnym razem przemyślisz głębiej wypowiedzi swoich znajomych.

Cytat

Ogłoszenie o sprzedaży z pewnością wkrótce by się pojawiło, jednak ze względu na krótki czas od jego nabycia do otrzymania oferty i niską aktywność spowodowana brakiem czasu po prostu nie zdążyłem tego zrobić.

Więc musisz mieć pretensje tylko i wyłącznie do siebie w tym momencie, bo sam sobie jesteś winien. Poszedłeś na łatwiznę ugadując się OOC na sprzedaż wozu kończąc wszystko krótką akcją IC nie wiadomo skąd.

Cytat

Pomyślałem że jeżeli pojazd trafi do osoby teoretycznie wcześniej nie związanej, a sam zakup miał być za całą kwotę, nie obniżoną, to wszystko będzie w porządku. Po "ex-supporcie" spodziewałem się wiedzy na taki temat, widocznie ta była nieprawidłowa. Prawda, miałem wątpliwości, jednak przy decyzji się utrzymałem, czego teraz żałuję. Gdybym w tamtym czasie posiadał informacje jakie posiadam teraz to podjął bym inną decyzję.

Jak widać nie było w porządku. Akcja była przekombinowana i nie pomogło to w ukryciu całego przekrętu. Masz nauczkę na przyszłość, by następnym razem podejmować słuszne decyzje, a ewentualne wątpliwości skonsultować z kimś kompetentnym.

Cytat

Poza tym, jak sama powiedziałaś, nowym graczem nie jestem, a poza wcześniejszą sytuacją w organizacji, myślę do tej pory nie powodowałem problemów. 

Jak już wspomniałam popełniłeś błąd świadomie podejmując decyzję i poniesiesz tego konsekwencje tak samo, jak każdy inny gracz. Podsumowując przypomnę, że ta kara i tak nie była najsurowszą karą, jaką mogliście otrzymać za ten przekręt. Cała trójka straciła postacie i majątki, a także grupa rodziny została wyczyszczona z osób, które zostały pod nią dodane. Następnym razem przemyślisz, czy warto kombinować/dać się wciągnąć w krzywe akcje. Kara nie zostanie zamieniona na żadną inną i jest to decyzja podjęta przez kilku członków ekipy jednogłośnie (nie tylko moja).

Apelację odrzucam.

Spectre, Whiplash i Szymon lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności Regulamin