Skocz do zawartości
Gracze online

 

 

[GRA/szponto] Wacha


Wacha

Rekomendowane odpowiedzi


Link do Twojego konta globalnego: Wacha

Nazwa postaci na którą nałożono karę: Logan Moreau
Rodzaj kary: Blokada
Powód nałożenia kary: Nijaczenie postaci
Członek ekipy nakładający karę: @szponto
Wyjaśnienie sytuacji:

Spoiler

Dnia wczorajszego (21.01.2022) moja postać jaką jest Logan Moreau została zablokowana przez Game Mastera @szponto z powodu rzekomego nijaczenia postaci. Treść blokady brzmiała następująco: "Nijaczenie postaci, która fizycznie powinna poświęcić swoje całe życie, aby uczestniczyć w wyścigach F1 - branie udziału w nielegalnych wyścigach, pokazywanie swojej persony wśród ludzi, którzy nie mają zdrowego podejścia do rywalizacji."

Chciałbym się odnieść do zarzucanych mi przez szponto oskarżeń, gdyż osobiście uważam, iż blokada została nadana niesłusznie. Odwołując się do pierwszych części powodu blokady.

"Nijaczenie postaci, która fizycznie powinna poświęcić swoje całe życie, aby uczestniczyć w wyścigach F1"
W jaki sposób doszło tutaj do znijaczenia postaci? Rozumiem przesłanki mówiące o fakcie, że nasza postać nie powinna być wszechstronnie uzdolniona i wykonywać jednocześnie kilkanaście profesji na raz, jednakże historia Logana Moreau od początku jego kreacji miała styczność z motosportem. Przede wszystkim zaczęło się od lokalnej serii F1 prowadzonych ówcześnie przez braci Williams. Jak każdy doskonale wie, odbyły się raptem dwa wyścigi i na tym cała liga się skończyła. Naturalną rzeczą jest fakt, że kierowca F1 nie jeździ tylko za bolidem F1, gdyż normalnym faktem jest iż kierowca bolidu F1 nie skupia się tylko i wyłącznie na jeździe w królowej motosportu. Dokształca się, nabiera doświadczenia i wykorzystuje je na torze. Po działalności braci Williams w F1, Logan brał udział w wyścigach WRC a teraz ponownie wrócił do F1. To normalna rzecz, wystarczy spojrzeć na obecną sytuację panującą w F1 jeśli ktokolwiek się tym interesuje. Jest wiele przykładów topowych kierowców F1, którzy poza formułą brali udział w innych wyścigach do nabrania doświadczenia (Valteri Bottas, Robert Kubica, Lewis Hamilton i inni). Jeśli ktoś uważa, że od dziecięcych lat człowiek poruszał się najszybszym pojazdem wyścigowym na świecie, to jest w błędzie, bo kierowcy F1 zaczynają od kartingu a to również inna forma motosportu. Takim tokiem rozumowania, każdy kierowca F1 to nijak bo brał udział w wyścigach innych niż F1. 

Kontynuując dalej - "[...] branie udziału w nielegalnych wyścigach, pokazywanie swojej persony wśród ludzi, którzy nie mają zdrowego podejścia do rywalizacji."
Dla mnie dalsza część powodu tej blokady jest delikatnie rzecz ujmując irracjonalna. Branie udziału w nielegalnych wyścigach jest rzeczą dobrowolną i raczej nie trzeba być ścigantem by się ścigać skoro drogą dedukcji możemy dostrzec, że taki kierowca posiada umiejętności, które pozwalają mu na ewentualne ściganie się. Tak samo działa to w drugą stronę – to że żaden znany i uznawany profesjonalny kierowca motosportowy nie przyznaje się do brania udziału w nielegalnych wyścigach nie oznacza to że nigdy nie wziął udziału w takim wyścigu. Logiczne że nikt o tym nie wspomina bo źle by to zadziałało na jego PR, jednak nie chce mi się wierzyć że nigdy w swojej karierze prywatnie nie złamali jakiegoś przepisu drogowego, nawet wielokrotny mistrz świata F1 Lewis Hamilton został zatrzymany przez policję dwa dni przed Grand Prix Australii 2010 oraz przyłapany na niebezpiecznie szybkiej jeździe po Francuskich autostradach w 2007 roku, można również nadmienić przykład rajdowcy z naszego Polskiego podwórka jakim jest Krzysztof Hołowczyc, który został złapany za nieprzepisową jazdę i objęty karą pieniężną. Jeśli nawet gdyby jest to rażąca niedogodność to prędzej czy później owe zachowanie powinno wpłynąć na PR mojej postaci przez podkręcenie jakiejś afery w mediach drogą IC - każde przestępstwo drogowe, które nie narusza zasad Role Play'u (czyt. jazda po chodnikach, skakanie z 20 metrów z mostu czy jazda po off-road bez przystosowania) jest respektowane przez LSPD i złapanie takiego delikwenta prowadzi do kary (blokady na koło, mandatu, odebrania prawa jazdy). Jestem przekonany, że uwikłanie Logana przez departament, który brał udział - i tu zaznaczę - w 1 wyścigu - nakręciłoby grę nie tylko mi, ale i departamentowi, IFA, teamowi do którego należę - właściwie wszystkim. Jednakże kara administracyjna przekreśliła możliwość pociągnięcia sprawy drogą IC i podtrzymuje niesłuszność kary nadanej przez administrację.

Nie rozumiem punktu związanego z pokazywaniem swojej persony wśród ludzi, którzy nie mają zdrowego podejścia do rywalizacji - co mam przez to rozumieć? Co jest uważane przez Ciebie szponto za zdrową rywalizacje? Bo osobiście mogę myśleć, że jest to Twoja prywatna nadinterpretacja, którą tylko Ty rozumiesz. Czy według Ciebie Logan Moreau powinien jedynie wstawiać zdjęcia z padoku i wychodzić z domu na zakupy do Binco, zjedzenie pączka w restauracji i powrót do domu? Wiele osób z branży motosportu często spotyka się na meetingi z innymi zajawkowymi kierowcami, którzy prezentują swoje pojazdy bądź lepsze czy gorsze umiejętności. Co takiej osobie uwłacza, że przebywa tam z takimi osobami? Dodatkowo obraźliwe może być dla niektórych nazywanie ścigantów osobami bez zdrowego podejścia do rywalizacji, szczególnie że na Vibe z tego co mi wiadomo nielegalne wyścigi nie toczą się o miliony w przeciwieństwie do wyścigów F1 tylko o drobne symboliczne sumy co za tym idzie motyw nieczystych zagrań z ich strony jest praktycznie znikomy i o wiele częściej pojawia się wśród profesjonalnych kierowców w ligach motosportowych, jako przykład dam wspomnianą Formułe 1. Tymi ścigantami kieruje głównie zabawa oraz pasja dla których moja postać pojawiła się na meetingu. - Prosiłbym o wyjaśnienie tego zagadnienia.

Słowami końcowymi podsumuję fakt, że blokada tej postaci jest niesłuszna i wnisokuje o jej odblokowanie oraz usunięcie wpisu - dziękuje.
 

Ewentualne screeny/świadkowie: Trudno określić konkretne osoby, brak materiałów multimedialnych.

Katsu, Ostersky, Rollo i 15 innych lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretnie prowadzona postać do momentu otrzymania kary od Boxidro. Wtedy już uczestniczyłeś w wyścigach F1 i jeździłeś sobie na nielegalne wyścigi, serio? Nigdy tego na tej postaci nie grałeś, bo trzymałeś na niej założone cele. (nie mówie o nocnych wypadach i szybkiej jeździe w ścisłym gronie)
Wtedy już powiedziałem, że jak zobaczę rywalizacje podczas nielegalnych wyścigów z twojej strony to kończysz z blokadą postaci za nijaczenie jej charakteru, a gdy dostałeś szansę zarabiania DUŻYCH pieniędzy w formule 1 to nagle zacząłeś się ścigać w wyścigach ulicznych, bo ci się nudziło. Jedno mija się z drugim.

Niech ktoś inny się wypowie, ale podam prosty przykład ikko z branży nt. raperów którzy zarabiają podobne pieniądze i kochają swój twór.
"Niestety wiele osób ma problem ze zrozumieniem faktu, że raperzy z ulicy marzą o sławie i pieniądzach. 
Gdy zaczną zarabiać pierwsze legalne pieniądze, to najczęściej chcą wyrwać całą swoją rodzinę i bliskich z biedy. Dać im lepszą szansę na życie. 
W pewnym miejscu swojej kariery mają wybór, niepewne życie na ulicy, możliwa śmierć, utrata bliskich czy wyrwanie się z biedy."

Twoja postać nie jest/nie była nigdy w organizacji przestępczej więc nie chodzi mi dosłownie o to, ale 30 letnia wyrocznia motorsportu IC, były rajdowiec, mistrz świata wszystkich kategorii i kolekcjoner aut z Los Santos po otrzymaniu szansy w SAFS raczej nie ryzykowałby życia/kariery na głupie wyścigi za śmieszne pieniądze - mając możliwość zarobku setek tysięcy i zdobycia wielkiej sławy oraz kolejnego doświadczenia, którego nauka sprawiała mu wcześniej frajdę.
"Prawdziwy kierowca F1 trzyma diete, trenuje, rozmawia z psychologami i skupia sie na wygranej. Spi w kapsule między wyścigami, a gówno trafia do dogłębnej analizy czy na pewno skład diety jest dobry"

To jest śmieszne, ale trochę klimatyczne bo takie są realia, fajnie jakbyś się trochę do nich dostosował, bo twoja postać to zawodowiec, który jest w czołówce ligi F1.
Nie czepiajmy się tego jak grałeś postać, ale powinieneś trochę przystosować się do stanowiska, na które udało ci się wskoczyć. Mogłeś założyć sobie do nielegalnych zabaw nową postać i nadal szczycić się mega fajnym charakterem.

Wspomniane przykłady typu Hołek, Hamilton nie są tym samym co robiłeś ty, oni krążyli samotnie po mieście albo jechali do jakiegoś celu i zostali złapani za przekroczenie prędkości przez grupe speed, a nie przed nim uciekali i jechali do jednego z warsztatów w którego okolicach jest kamera CCTV aby przemalować auto i pojechać swobodnie do domu.

Co do gry In Character to zostanie narzucona na daną blokadę, bo to co zagrałeś było przesadne i robiłeś to coraz częściej. Wielkie dzięki dla Daily Globe.

Niech ktoś inny to rozpatrzy, pozdrawiam.

Samson lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@streetfighterjeśli masz zastrzeżenia do działań Szponto napisz skargę w odpowiednim dziale, a nie wypisujesz to w temacie apelacji nieproszony o to nic do niej tym samym nie wnosząc. Wszelkie zbędne posty w temacie dodane przez osoby postronne, którego niczego nie wniosą do sprawy będą ukrywane.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeanalizowaniu całej sprawy w gronie osób odpowiedzialnych za poszczególne sektory rozgrywki podjęliśmy decyzję, by dać Ci szansę dokończenia całej sprawy IC. Od razu podkreślam, że Szponto nie popełnił błędu nadając Ci blokadę postaci, bo również konsekwencjami OOC można było zakończyć wątek. Jednak jako ekipa GM'ów postanowiliśmy dać szansę ciekawej rozgrywce IC w której udział może wziąć wiele osób, czy też ugrupowań. Również chcę zaznaczyć, że zdjęcie blokady nie jest końcem sprawy. @Wacha, SAFS, media i wszystkie inne osoby mają stosować się do narracji, które zostaną narzucone przez ludzi z ekipy zapoznanych ze sprawą (ja, @anti@Boxidro@szponto). Artykuł, który został wrzucony przez Daily Globe jest stworzony na podstawie jednej z takich narracji i za naszą zgodą został dopuszczony do rozgrywki, a wy macie się do tego dostosować.

Apelacja zaakceptowana.

Necro, Mitsu, Jaguar i 2 innych lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności Regulamin