Skocz do zawartości
Gracze online

 

 

033. Bohaterskie zachowanie strażaka ustrzegło niewinną osobę od śmierci.


San Adriano

Rekomendowane odpowiedzi

daily.thumb.png.2de3c363ba689522f8b8197465432514.png

 


Written by Aiden Williams - DAILY GLOBE, 08/03/2022

 

FDSiódmego marca w godzinach wieczornych doszło do nieudanej próby samobójczej na Vespucci Beach. Pewien młody mężczyzna stanął na skraju dachu trzy piętrowego budynku. W krótkim czasie na miejscu zjawiły się jednostki departamentu szeryfa i strażacy, którzy zabezpieczyli teren oraz przeprowadzali rozmowę z potencjalnym samobójcą. Z ustaleń Fire Department wynika, że mężczyzna chciał odebrać sobie życie, ponieważ wszyscy jego przyjaciele go zdradzili i odsunęli się od niego. Twierdził, że byli dla niego jak rodzina. Do negocjacji podszedł strażak Joseph Turner, który posiada odpowiednie przeszkolenie w zakresie rozmów z samobójcami. Była to jego pierwsza rozmowa z potencjalnym samobójcą. Joseph wzorowo się sprawdził w roli negocjatora. Po długiej rozmowie namówił mężczyznę, by ten cofnął się  skraju budynku, czym uratował mu życie. Obecnie mężczyzna próbujący odebrać sobie życie cały i zdrowy przebywa w szpitalu, gdzie jest pod ścisła opieką psychologów. Po całej sytuacji udało mi się przeprowadzić rozmowę z wcześniej wspomnianym Josephem. 

 

asdasdsadas.thumb.png.8ae73e90568f49d560311c368c89bd56.png

Joseph Turner - bohater, jakiego potrzebujemy na co dzień. To on uratował życie młodemu chłopakowi i codziennie walczy o życie setki istnień ludzkich. W Fire department pełni on funkcję FF EMT (Firefighter oraz Emergency Medical Technican). Po zapytaniu, co czuł gdy zobaczył mężczyznę, który chce odebrać sobie życie, odparł:

- Czułem się za niego odpowiedzialny, czułem lekka presję i wiedziałem, że musze działać szybko i opanowanie”. Muszę przyznać że była to moja pierwsza taka akcja ratownicza, ale zostałem do tego odpowiednio przygotowany - powiedział nam strażak, kontynuując:

- Dałem mu do zrozumienia, że na tym bolesnym świecie jest ktoś, kto na niego czeka, a słowa że wszyscy go zostawili są zgubne. Obiecałem mu pomoc psychologa oraz to, że nie trafi do szpitala psychiatrycznego. Nie ma sensu robić z zagubionych ludzi wariatów - wtórował Turner, zdobywając zaufanie mężczyzny. Co istotne, faktycznie pominięto procedury związane z próbami samobójczymi i młody chłopak nie trafił na obserwację psychiatryczną. Bohater tego wieczoru, pragnie przemówić do wszystkich zagubionych osób.

Chciałbym żeby słowa, które przekazałem wtedy temu chłopakowi każdy wziął sobie do serca. Niech każdy zapamięta - samobójstwo to ucieczka od problemów z problemami trzeba walczy,ć a nie od nich uciekać. Apeluję do wszystkich skrzywdzonych, żeby tak jak on nie poddawali się. Osoby obserwujące takie zdarzenia nie robiły z nich sensacji, świetnego materiału pod polubienia na Lifeinvader - nie korzystajcie na ludzkim nieszczęściu. Z Bogiem.

My również apelujemy do osób szukających wsparcia, że znajdą ją w jakiejkolwiek służbie porządkowej. Pracownicy nigdy nie odmówią pomocy.

 


f0M5E7Mh.jpg

Edytowane przez KUBV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności Regulamin